To ogłoszenie jest nieaktualne!

Art2Ride trening koni, kinezyterapia - 1 wolne miejsce na wrzesień 2018

Lokalizacja: Lubuskie
Opis ogłoszenia:
Jestem trenerem współpracującym z metodą Art2Ride Williama Faerbera, instruktorem rekreacji ruchowej oraz trenerem koni w Stajni Kruszynka w Sulechowie (woj. Lubuskie, 20km od Zielonej Góry). Oferta pensjonatu w innym ogłoszeniu.

Specjalizuję się w treningu metodą Art2Ride, w którego miesięczny skład dla przykładowego konia wchodzi: praca z ziemi, praca w ręku oraz opcjonalnie z siodła + codzienna pielęgnacja. Jestem w trakcie robienia kursu saddlefittera, w USA, u Karen E Loshbaugh, dopasowywacza siodeł od Schleese, współpracująca także z firmą Peter Horobin. Stale poszerzam swoją wiedzę i doświadczenie.

W logicznie ułożony plan stosuję cwiczenia i elementy treningu, progresywnie wspierającego rozluźnienie i rozwój konia pod kątem mięśniowym jak i psychicznym.
Wszechstronnie układam młode konie, oraz naprawiam/koryguję starsze, bez względu na późniejszy wybór stylu jazdy. Stale współpracuję z właścicielem konia, aby umiał potem we własnym zakresie, pociągnąć dalej trening.
Dużą wagę kładę na sesje rozciągająco-budujące, dbające o odpowiedni rozrost umięśnienia górnej linii, poszerzające świadomość mięśni głębokich i rozciągnięcia konia z obydwóch stron.

Do pracy przyjmuję także konie do rehabilitacji, również ze stwierdzonym kissing spine (obowiązkowo z RTG) czy hunter's bump.

Wprowadzam także sesje na wolności, rozwijające myślenie, puzzle solving, zabawy poprawiające relacje. Wykorzystuję pozytywne metody pracy ze zwierzęciem, a moimi priorytetami są bezpieczeństwo, rozluźnienie i zadowolenie obu stron.

Współpraca ze strony fizjoterapeutycznej, z Alicją Połczyńską (każdy koń, który do mnie trafia ma obowiązkowo co miesiąc sesję masażu - cena masażu wliczona w trening) oraz zalecaną możliwość werkowania kopyt przez Annę Buchwald lub Łukasza Rusakiewicza.

WARUNKI POZOSTAWIENIA KONIA W TRENINGU:

- wiek konia minimum 3,5 roku (praca z ziemi)/ 4 lata (wstępne wsiadanie)
- brak chorób zakaźnych
- ważne szczepienie na tężec, oraz odrobaczenie
- świeżo wystrugane kopyta i sprawdzone zęby
- dopasowany sprzęt

Koń odczuwający jakikolwiek dyskomfort związany z kopytami lub zębami nie rozluźni się ani nie będzie potrafił skoncentrować się na współpracy – warto upewnić się, czy przed przyjazdem koń nie odczuwa bólu w tych rejonach! Zamiar odciążenia bolących strzałek będzie miał swoje konsekwencje w powstawaniu nowych napięć.

Strona: www.drwstories.wordpress.com/horse-training/

--
Więcej informacji drogą mailową.

Informacje

Ogłoszenie dodane 27 stycznia 2018 o 02:23
Wyświetlane do 26 lutego 2018

ID ogłoszenia: 56255
Liczba osób obserwujących: 5
Liczba wyświetleń: 1013

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
Nie obserwujesz Obserwuj
reklama