NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Mnie to naprawdę czasem dziwi. Ktoś sprzedaje rzeczy sporo taniej niż w sklepie a kupujący oczekuje nie wiem czego. No ludzie logiczne ze się czasem okazja trafi, ale generalnie jak coś jest dużo tańsze to będzie nosiła jakieś ślady użytkowania.

Xxagaxx, dziurki sa w obu strzemionach i przeszkadza to o tyle, ze stan idealny oznacza towar bez wad i takiego oczekiwalam. Gdyby Dramka uczciwie uprzedzila, ze sa poprzecierane, nikt nie czul by sie oszukany. Strzemiona wygladaja na zywo o wiele gorzej, na fotce nie da sie uchwycic istoty problemu, gdy odbija sie lampa. Jest mi przykro, bo nie spodziewalam sie takiego zachowania po znanej uzytkowniczce forum.
myślę, że trochę przesadzacie. dziewczyna się zagalopowała z wyzywaniem od kłamców, ale strzemiona w stanie IDEALNYM nie są, zresztą kiedyś już była dyskusja że stan IDEALNY to taki bez śladów użytkowania. nie róbmy offa, nie napadajmy całą zgrają na koleżankę, poczekajmy, aż przeprosi Dramkę za impulsywne zachowanie, Dramka przeprosi ze to, że strzemiona są w stanie BARDZO DOBRYM a nie IDEALNYM i problem z głowy... nie wiem po co takie emocje...  🙄
pozdrawiam  🙂
FirstLight wybacz ale ocena stanu jest  bardzo subiektywną rzeczą. I dla kogoś strzemiona które wyglądają ok, mają 2 małe dziurki, a były jakiś czas używane będą stanem idealnym. Prosiłaś o dokładne fotki?? Nie, więc jesteś sama sobie winna. Jakim prawem ktoś ma ponosić koszt wysyłki przez twoje fanaberie? Ja się spodziewałam istnej tragedii, wytartej stopki, czegoś co by naprawdę przeszkadzało w użytkowaniu.

noen   A story of a fighter of our human race
09 maja 2011 21:26
Ja się spodziewałam istnej tragedii, wytartej stopki, czegoś co by naprawdę przeszkadzało w użytkowaniu.

ja też 😁
trzynastka   In love with the ordinary
09 maja 2011 21:30
ententa - po pierwszym opisie FirstLight  byłam pewna, że w strzemionach są istne WYRWY, KRATERY, prześwituje metal, strzemiona nie do użytku, stopka przetarta na wylot, a zła Dramka OSZUSTKA i ZŁODZIEJKA jeszcze złośliwie twierdzi, że nie zauważyła. Po czym pokazują się dwie mikro dziurki w niczym nie przeszkadzające, strzemiona okazują się kosztować nawet nie za pół ceny, a FirstLight  nawet nie poprosiła o real foto. I to my przesadzamy?  🙄
FirstLight

Prawda jest taka że na twoich fotkach dziurka wyglada o wiele gorzej niż w rzeczywistości ponieważ wygiełaś strzemie i gume naciagnełaś..ta fotka oddaje obraz który ja miałam przed oczami wysyłąc ci strzemiona.

ententa Ja nie mam za co przepraszać ponieważ zaproponowałam wymiane 😉

A co powiecie na to ze ostatnio dostałam pelham 14,5 a miał być 13,5..dziewczyna twierdzi ze nie wiedziała ze to 14,5  😁 nie zrobiłam afery, nie opisałam na volcie, nawet spróbowałam odsprzedać/wymienić.
uważam, że każda strona ma trochę racji w tym sporze, abstrahując  od ceny i subiektywności opisu każdy z nas zgodziłby się, że stan IDEALNY jest po prostu.. idealny. takie jest moje zdanie  😉
FirstLight wybacz ale ocena stanu jest  bardzo subiektywną rzeczą. I dla kogoś strzemiona które wyglądają ok, mają 2 małe dziurki, a były jakiś czas używane będą stanem idealnym. Prosiłaś o dokładne fotki?? Nie, więc jesteś sama sobie winna. Jakim prawem ktoś ma ponosić koszt wysyłki przez twoje fanaberie? Ja się spodziewałam istnej tragedii, wytartej stopki, czegoś co by naprawdę przeszkadzało w użytkowaniu.





sorry ale jak coś co ma "2 małe dziurki" może być w stanie idealnym?
subiektywność tej opini troche mnie martwi bo zaraz każdy bedzie sprzedawał badziewie i wmawiał ze jego zdaniem to stan idealny ( nie chodzi tu konkretnie o te strzemiona )

poza tym wytarta stopka też nie przeszkadza w użytkowaniu wiec o co te żale ?
jak ktoś pisze, ze w stanie idealnym to tak powinno być a jak są jakies wady to należy o tym napisać wczesniej - choćby to była dziurka najmniejsza na świecie...
po to się prosi zdjęcia!!

Sama sporo sprzedaje, ostatnio bryczesy. Dostałam pw z prośbą o zdjęcia, dokładnie z jakiej strony, co sfotografować. I kupujący wiedział co bierze.

Po drugie można nawet takich rzeczy nie zauważyć.

Po trzecie ocena zawsze jest subiektywna. Dla Ciebie idealne będzie jak nowe, dla mnie pewnie też. Ale wtedy takie jak nowe nie kosztuje połowę mniej. Dramka proponowała wymianę, trzeba było odesłać strzemiona, to naprawdę tylko 10zł. Zwłaszcza jak jest taki spór, gdzie wina leży po każdej ze stron.

Zaraz będziemy tu wpisywać wszystkich jak leci.... Sory, ale zaraz nam uczciwych zabraknie.
kujka   new better life mode: on
09 maja 2011 21:47
stan idealny to stan idealny, jak ktos chce sprzedac za zlotowke to mnie nie interesuje ze na tym traci, ale skoro pisze ze idealne to ma byc jak prosto ze sklepu i koniec.

nie interesuje mnie jako kupujacego, dlaczego ktos sprzedaje tak tanio/drogo jakas rzecz. to jest sprawa sprzedajacego. moze mu sie spieszy bo potrzebuje kasy, a moze ma duzo pieniedzy i nie przejmuje sie tym, zeby mu sie zwrocilo.. moze dostal w prezencie i nie wie ile kosztuje. mi to LOTTO.
jeszcze czego, zebym sie bawila i zastanawiala czy jak jest stan idealny i dobra cena to przypadkiem sprzedajacy rozumie zwrot "stan idealny" inaczej niz ogol ludzkosci, phi!
uważam, że każda strona ma trochę racji w tym sporze, abstrahując  od ceny i subiektywności opisu każdy z nas zgodziłby się, że stan IDEALNY jest po prostu.. idealny. takie jest moje zdanie  😉


dlatego zaproponowałam wymiane.

i nie 2 dziurki, tylko dziurka jedna

"Jesli nie odeslesz pieniedzy opisze sprawe na forum."

Po takim mailu odechciało mi się współpracować
zdjęcia też można zrobić trochę ładniej niż w rzeczywistości, nie wszystko widać na fotkach i nie każdy niestety je tak ochoczo wysyła jak ty ( a niektórzy powinni)

co do ceny...owszem połowa z oryginalnej ale niedaleko szukać sama Dramka sprzedaje bryczesy o połowe tańsze - w idealnym stanie bo nowe
może dziewczyna na tej zasadzie tez sie tego spodziewała ? 
izkadul

troche sie zagalopowałaś z bryczesami kochana..

bryczesy sprzedaje za połowe tańsze nie w idealnym stanie - tylko nówki. Ale bez metek papierowych..wiec tez mozna sie przyczepić.  🙄

strzemiona w idealnym stanie to bez dziurki, nawet jednej malutkiej  😉
izakadu, kujka to jest forum. Tu nie obowiązują takie zasady prawne jak na allegro. Tak naprawdę wszyscy wzajemnie bazujemy na uczciwości. Więc trzeba uważać od kogo kupujemy, prosić o zdjęcia, bo kupowanie w ciemno jest po prostu niebezpieczne i SAMI na siebie je sprowadzamy. I tak trzeba zastanawiać się nad ceną bo ona już sporo nam mówi. Sprawy Alicji W, czy tej Ptrycji? czy jak jej tam same mówią za siebie, trzeba uważać.

Jak nam nie chcą wysłać fotki to już jest znak ze coś jest nie halo. Ja omijam takich sprzedawców na forum i na allegro. 

Sama mam te strzemiona, kupowałam od Noen i też odktyłam dodatkową dziurkę. O jednej byłam poinformowana. I dopóki nie wygnie się strzemienia naprawdę trudno coś dostrzec. Czy to przeszkadza? nie. pogłębia się? nie. Moze taka ich uroda.
Dramka przecież napisałam ze bryczesy są nowe a ze metek nie mają to nie istotne
chodziło mi o to ze nowe tzn stan idealny, a w dobrej cenie i nikt sie nie doszukuje żadnego przekretu czyli da sie kupić coś drogiego w dobrej cenie i idealnym stanie

bo odrazu dziewczyny lament podniosły ze jak połowa ceny to trzeba sie spodziewać " ze gdzies jest dziurka " 😉
xxagaxx

Powiem szczerze ze na allegro tez nie ma zasad prawnych, możesz najwyżej wystawić komentarz negatywny..

Ja staram być uczciwa i oczekuje to samo. Dlatego zaproponowałam wymianę kiedy okazało sie ze nie zauważyłam tej przeklętej dziurki  👿

Izkadul "nowe tzn stan idealny" to nie to samo 😉 nowy to nowiutki a stan idealny to pare razy uzywany

"bryczesy są nowe a ze metek nie mają to nie istotne" wyobraź sobie ze dla niektórych to bardzo bardzo istotne  🤔 usłyszałam już z tego powodu zarzuty.

kujka to brakuje ci zdrowego rozsadku jak sie nie zastanawiasz phi!
ententa - po pierwszym opisie FirstLight  byłam pewna, że w strzemionach są istne WYRWY, KRATERY, prześwituje metal, strzemiona nie do użytku, stopka przetarta na wylot, a zła Dramka OSZUSTKA i ZŁODZIEJKA jeszcze złośliwie twierdzi, że nie zauważyła. Po czym pokazują się dwie mikro dziurki w niczym nie przeszkadzające, strzemiona okazują się kosztować nawet nie za pół ceny, a FirstLight  nawet nie poprosiła o real foto. I to my przesadzamy?  🙄

ja tez z opisu spodziewalam sie jakiejs tragedii. i sadze, ze dramka chetnie zalatwilaby sprawe polubownie, gdyby kolezanka sie normalnie zachowala. stopki mozna bylo zamienic skoro to taki problem. a te strzemiona imo sa w stanie bardzo dobrym. moze nie idealnym ale bardzo dobrym. i z cala pewnoscia sa warte tyle ile za nie zaplacono, a sadze, ze mozna by je sprzedac i drozej. nigdy nie mialam problemow z transakcjami z dramka, a wymienialam sie z nia pare razy. ba! potrafila zalatwic cos czego nie miala, bo ja chcialam to na wymiane.
Dramka, niech kolezanka odesle ci strzemiona, a ty oddaj jej pieniadze, skoro jest taka niezadowolona.
Bardzo chetnie, zwłaszcza po tym jak mnie wyzwała od oszustki i złodziejki
Stan idealny = brak śladów użytkowania
Co to za różnica czy to była dziurka czy krater?

Niezgodność towaru z opisem ogłoszenia = prawna podstawa do zwrotu

Zwłaszcza jak jest taki spór, gdzie wina leży po każdej ze stron.


🤔 a jaką tutaj winę ponosi kupująca? Brak zdolności jasnowidzenia? Czytania między wierszami "hmmm ktoś sprzedaje tanio, więc mimo opisu gdzieś jest haczyk?

(...) Sory, ale zaraz nam uczciwych zabraknie.


Sory, naskoczyłyście na dziewczynę dlatego, że wdała się spór ze znanym użytkownikiem. Gdyby sprzedającą była kolejna małolata jeszcze byście namawiały do zrobienia szopki w szkole. Szkoda, że kupującą poniosły emocje, ale Dramka jako solidny sprzedawca powinna stanąć na wysokości zadania, przyjąć zwrot i opłacić przesyłkę.
dsco ja jakoś Dramki nie wielbię, co chwila spieramy się o dziwne rzeczy. Więc czy znany czy nie znany nie ma znaczenia.

Sprawa została wyolbrzymiona, "dziurka" została nazwana gigantycznym kraterem a stan oceniony na dostateczny?? Sory ale to jest robienie z "igły widły". Zdjęć kupująca nie prosiła, więc kupowała kota w worku. A wymienić się nie chciała. Co za problem odesłać towar?? 

a co jeśli ta dziurka była już od nowości?? No śladem użytkowania tego nazwać nie można.
Kto by to nie był, po opisie problemu spodziewałam się dziur jak po psiej imprezie, a zobaczyłam drobne przetarcie. Dla mnie bezpodstawna szopka. Jak mówi xxagaxx,- jak w ogóle można coś kupić bez real zdjęć?
cieciorka   kocioł bałkański
09 maja 2011 23:22
Stan idealny = brak śladów użytkowania
Co to za różnica czy to była dziurka czy krater?
Niezgodność towaru z opisem ogłoszenia = prawna podstawa do zwrotu

Dokładnie- abstrahując od tego, czy afera na taką skale ma sens i wydaje mi się uzasadniona, bo strzemiona są w stanie dobrym, za przyzwoitą cenę i całkowicie zdatne do użytku, to ma rację!
Idealny to idealny- nie ma śladów użytkowania. Nie ważne czy nowy, czy nie.
I tak jak pisze kujka, rybka, po ile to sprzedaje.
Jeżeli ktoś sprzedaje mercedesa mercedesa za 30tys, kupię i dostanę np nissana, to mam się cieszyć, bo i tak okazja?
Swoją drogą nie kupiłabym niczego z ogłoszenia bez real foto.

Ktoś kiedyś opisał sensowny podział:
idealny= idealny, czyli nie ma śladów
bd- nosi zwykłe ślady lekkiego użytkowania
dobry- nosi ślady wyraźnego używania, ale nie stracił swoich wartości
dost- ma uszkodzenia, ale wciąż się nadaje do użycia- jakoś tak
i tak dalej
to bylam ja 😀
Mam na myśli 'ogłoszeniową' popularność Dramki. To świetnie, że miała tyle udanych transakcji, ale ta nie wyszła, nawet jeżeli Dramka nie była świadoma "wady".

Ja też uważam, że lamenty FirstLight to czepialstwo. Dla mnie jego powód jest nie wart zachodu, ale dla niej jest i nie można jej tego zabronić. Mogą się w kupującej nie podobać jej mało kulturalne wycieczki, ale nie można jej odmówić realnej (choć w mojej opinii błahej) podstawy do niezadowolenia z zakupu

xxagaxx wg kupującej był problem ze zwrotem
Napisała, żę nic innego mi nie zaproponuje, towaru nie przyjmie, po czym kontakt z Dramką się urwał.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 maja 2011 23:31

Idealny to idealny- nie ma śladów użytkowania. Nie ważne czy nowy, czy nie.



Ale tu jest sendo sprawy, bo tych strzemion, o ile się nie mylę, nikt nie używał.
trzynastka   In love with the ordinary
09 maja 2011 23:34
[quote author=cieciorka link=topic=5367.msg1005320#msg1005320 date=1304979759]

Idealny to idealny- nie ma śladów użytkowania. Nie ważne czy nowy, czy nie.



Ale tu jest sendo sprawy, bo tych strzemion, o ile się nie mylę, nikt nie używał.
[/quote]

Ale w ogłoszeniu napisane jest "Używane strzemiona SPRENGER BOW BALANCE 299zł" i o ich stanie w treści ogłoszenia nie ma mowy.
cieciorka   kocioł bałkański
09 maja 2011 23:36
Strzyga, dobra, zużycie materiału przez czas liczymy jako ślad użytkowania 🤣
noen   A story of a fighter of our human race
10 maja 2011 05:57
Sama mam te strzemiona, kupowałam od Noen i też odktyłam dodatkową dziurkę. O jednej byłam poinformowana. I dopóki nie wygnie się strzemienia naprawdę trudno coś dostrzec. Czy to przeszkadza? nie. pogłębia się? nie. Moze taka ich uroda.


nawet nie wiedziałam 😡 ale czytam, że się nie pogłębia i nie przeszkadza, to już mi lepiej  :kwiatek:


a do dziewczyn, na prawdę skończcie tą szopkę, bo ja sama nie miałam do konca udacej dransakcji z Dramką, ale uważam, że winna ona nie jest. Poprostu nie widziała, i w to wierzę, bo ja nie wiem czy bym ją zauważyła  😁 . A poza tym czy to tak przeszkadza w ich uzytkowaniu, że absolutnie trzeba wymienić/sprzedać/robić awanturę? - NIE. 😉
darolga   L'amore è cieco
10 maja 2011 09:56
No niestety muszę dopisać użytkowniczkę DASIA.

Pisałam ogłoszenie, że kupię żel z futrem. Odezwała się do mnie na maila, od razu podrzuciła zdjęcia, wszystko super, towar fajny, napisałam, że jestem zainteresowana. Użytkowniczka przesłała ochoczo dane do przelewu, ale postanowiłam ją sprawdzić, zaczęłam węszyć na forum, gdzie okazało się, że uczciwością się nie popisała i kilka niefajnych spraw na koncie ma. Napisałam jej zatem wprost, że nie mam zaufania, że nie zaryzykuję, chętnie wezmę za pobraniem. Napisała, że nie ma nic do ukrycia, że spoko i wyśle paczkę, jak futro schnie. I to było 9 oraz 10 kwietnia. 11 kwietnia napisała, że futro już schnie i wyśle w środę lub czwartek. I tutaj kontakt się urwał. Pisałam maile, pytałam co z paczką i czy nadal aktualne. Cisza.
Cieszę się, że wykazałam się czujnością i wzięłam za pobraniem, bo pewnie teraz byłabym wściekła, że straciłam 250 zł.
Przykro mi, dałam szansę, kontaktu brak, więc przestrzegam przed DASIĄ, inicjały Ż.Ś. 


A co do Dramki. Jak dla mnie - robienie z igły widły... Kupowałam od niej nie raz, nigdy się nie zawiodłam. Poza tym nie wiem czego ludzie oczekują. Kiedyś kupiłam od Dramki ogłowie Schockemohle. Oj, to było dawno, ponad 1,5 roku temu. Ogłowie nowe, ale bez metek. Były wysyłane real foto, nawet na modelu, bo o takowe poprosiłam. Na fotce naprawdę nie było widać małego pęknięcia lakieru na nachrapniku, a fotka wcale nie była robiona celowo, żeby nie było widać czy coś. Zauważyłam je dopiero kiedy odebrałam paczkę i wzięłam się za smarowanie ogłowia. I jakoś nie robiłam o to afery, pęknięcie nie przeszkadza w uzytkowaniu, w ogóle go nie widać, nie pęka dalej, po nasmarowaniu to już w ogóle gładziutko, ogłowie było faktycznie nowe, jeszcze pachniało nową skórą. Ale zła Dramka napisała wtedy stan idealny albo wręcz nowe, łaaaa, raaaany, powinnam ją ukamienować w takim razie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się