Siodło-renowacja

To właśnie miałam na myśli mówiąc że boję się że koszt naprawy przekroczy wartość siodła 😉
Ale i tak wielkie dzięki za odzew 😉
tzn? A już się pytałaś ile by to kosztowało??
Nie, ale nowe kosztuje koło 2000 tys, a moje nie jest w dobrym stanie (po bardzo intensywnym użytkowaniu - nie ukrywam ^^) nie wiem ile teraz jest warte, ale niewiele zgaduje.

Jak będę w stajni to zrobię zdjęcia i wyślę z pytaniem o przybliżony koszt naprawy, ale nie nastawiam się zbyt optymistycznie.
Avis my do HBC wysyłamy wszystkie nasze siodła do reanimacji, i uważam że ceny są najlepsze 😉  Ale to najlepiej zapytać 😀

Dzięki za pocieszenie ^^ zobaczymy.
Mam tylko nadzieję że w ogóle da się je jeszcze naprawić - strasznie jest wygodne na takie długie wypady do lasu - a za dobrze to nie wygląda ;(
Nie za bardzo wiem gdzie się zapytać: czy da się coś zrobić z siodłem bardziej wyjeżdżonym w jedną stronę?
W jakim sensie? Bo nie bardzo wiem jak to sobie nawet wyobrazić. 😉
czy moglibyscie podac ceny (moga byc przedziały, w róznych firmach) wypychania ławek, poduszek kolanowych itp? skrócenia tybinek, poszerzania, zwezania łęków itp?
to przecież nei tajemnica taki cennik, róznych rzeczy podajemy, nawet konkretnie z linkami itd wiec czemu by nie to?
przdałoby sie bo wiele osób szuka pyta, po co spamowac w firmach, jak mozna by tu zajerzeć i mieć choć ogólny poglad przed decyzją konkretna?
też chętnie bym takie rzeczy zrobiła w naszych siodłach...
dziękuje (w imieniu swoim ale i innych zapewne) :kwiatek:
horse_art ael chyba nie da się dać takich cen bo to zależy od danego siodła.
no dokladnei wiadomo...ale chodzi mi o przklady , albo przedzialy...
czy takie wypchanie kosztuje 50 czy 500 zl?
albo np: stare twarde siodlo, za wypchanie kolanowych zaplacilam x, za lawki y, a poszerzenei leku z,
za poszerzenie nowego kieffera w firmie g zaplacilam X ...
takei przyklady zeby miec obraz jakiś... i zeby wiedzieć czy ktos nas nei naciaga ze chce 500 z inni biora 50 ....
Kurczę, sama nie wiem jak to wytłumaczyć. Kupiłam nowe siodło, w którym przez długi czas nieświadomie jeździłam krzywo. Trenerka zwróciła mi uwagę, że strasznie pochylam się w lewo, kiedy po długim czasie nie mogła mnie "wyprostować" powiedziała, że być może siodło jest bardziej wyjeżdżone w jedną stronę. Posadziłam w nim "prostą" koleżankę i ona również siedząc w nim pochylała się w lewo. I teraz się zastanawiam, czy można coś z tym siodłem zrobić by je "naprostować"?  🤔 Innego niż bardziej świadoma jazda? Dodam jeszcze, że gdy zaczęłam jeździć w innym siodle mój problem z przechylaniem się w lewo zniknął. 
Cee, na to odpowie ci tylko ogarnięty siodlarz. Bo z niektórymi terlicami da się coś zrobić, a z innymi nic, a wymiana całej terlicy to raczej operacja nieopłacalna.
Halo dokładnie.
Ale może w Twoim przypadku wystarczy dopchanie poduszek z jednej strony? W każdym razie powinnaś umówić się z jakimś siodlarzem, żeby obejrzał Ciebie na nim na koniu.

horse_art moja koleżanka chyba w HB zapłaciła za wymianę łęku i dopychanie poduszek w siodle ujeżdżeniowym EuroRiding 400 zł.
Ech, tak myślałam.
W każdym razie wielkie dzięki dziewczyny.  :kwiatek:
dzieki Avis  :kwiatek: wlasnie o takie cos mi chodzilo 😀
faktycznie sporo - w sensie ze jak te 2 rzeczy by trzeba bylo w starym siodle to sie nie oplaca....
ciekawe jak to sie rozklada na pojedyncze uslugi... i gdzie indziej
horse_art za kazdym razem cena zalezy od siodła. zalezy jak jest szyte i ile pracy trzeba włożyć aby daną rzecz naprawić
np poszerzenie siodła ujeżdżeniowego Euroraiding Luxor z wymianą łęku: 150 zł
dopasowanie siodła ujeżdżeniowego Kieffer Action, bez wymiany łęku (dopchanie poduszek): 350 zł
Drugie z siodeł - typ CC, więcej pracy, większy koszt
Rymarz: Ryszard Andersz Pleszew
_Gaga, zdecydowanie racja. Dzisiaj rozmawiałam z inną koleżanką ona za to samo w Winetc'u (wymianę łęku i poszarzenie siodła) zapłaciła 130 zł w HB
super! dzieki , wiadomo ze ceny są rożne zależnie od przypadku, ale właśnie jak sie zbierze kilka to mozna juz mniej więcej wartość sobie oszacować jsk ma się podobny "przypadek" 🙂
nie horse art - nie można oszacować
chyba że masz identyczne siodło w identycznym stanie i identyczny problem ;-)
skoro wymiana łęku może kosztować 130, 150 i 400 zł... to jak to szacować? ;-)
A orientujecie się ile może kosztować wymiana 6 przystuł? Gość z Daw-Maga powiedział ze 120 zł i trochę mnie to zdziwiło, że tak dużo, szczególnie że za naprawę siodła (złamaną śrubę w poduszce podbicia - jak pisałam wcześniej) chce 180 - 220 zł.
130 a 150 to mała róznica (nie 100 a 1000)- czyli akuratnie do oszacowania, nie wyceny tylko szacunku... a te 400 to z wymiana wypełnienia przecież 😉
jak ktos zielonego pojecia nei ma to wystarczająco, szczegoly to juz wiadomo, że z firmami, pod konkretne siodlo 🙂
A orientujecie się ile może kosztować wymiana 6 przystuł? Gość z Daw-Maga powiedział ze 120 zł i trochę mnie to zdziwiło, że tak dużo, szczególnie że za naprawę siodła (złamaną śrubę w poduszce podbicia - jak pisałam wcześniej) chce 180 - 220 zł.

tyle to powinno kosztować bo skóra podwójnie szytai takie tam. Ale - wymieniałam przystuły w DawMagu 2 lata temu... (kosztów nie pamiętam). Aktualnie znów nadaja się do wymiany, siodło konserwowane, zadbane, etc... 2 lata to trochę krótka żywotność nowych przystuł , poprzednie działały ładne kilka lat (10 - 12?)...
kittajka   yellow power
14 maja 2012 10:54
Avis, ceny w daw- magu zlleżą jeszcze od marki siodła. Nie dawno pytałam o wymianę przystuł w siodle innej firmy niż dm i mówili, że chcą 240 zł, a za wymianę łęku (też w siodle nie dm) około 500 i o ile w ogóle będzie taka możliwość. Za wymianę łeku w ich siodle 250 zł.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 maja 2012 10:55
_Gaga, bo jakość skór poleciała strasznie,a masowi producenci tacy jak DM czy choćby Kiefer (na którego narzekoano już w wątku o ogłowiach) nie ma czasu czasami czekać,na lepszą partię skóry....
wydaje mi się, że wymiana przystuł kosztuje tyle, bo żeby dobrać się do ich mocowania trzeba rozebrać siodło. Ja na początku roku kupiłam siodło z pourywanymi przystułami i chciałam je wymienić u zwykłego torebkowego rymarza (innych nie mamy w okolicy) i dało się je tylko doszyć do kikutów bo nie facet nie miał odp. sprzętu. Jestem bardzo zadowolona, bo zrobił to naprawdę solidnie, a tego że są doszywane nie widać, bo siodło jest wszechstronne. Koszt 15 zł za jedna przystułę (wymieniałam 3)
[quote author=Ktoś link=topic=2993.msg1401139#msg1401139 date=1336989311]
_Gaga, bo jakość skór poleciała strasznie,a masowi producenci tacy jak DM czy choćby Kiefer (na którego narzekoano już w wątku o ogłowiach) nie ma czasu czasami czekać,na lepszą partię skóry....
[/quote]
Cholera mać ja bym poczekała na lepszą partię, przecież to moje bezpieczeństwo - zwłaszcza, że konie mam wesołe...
Aby przystuły posypały się po niespełna 2 sezonach to już skandal :-/ dlatego więcej do DawMaga nic nie oddam :-(
Czy wiecie czy jest możliwość wymiany wypełnienia z lateksowego na wełne?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 maja 2012 11:31
_Gaga, może zdradze teraz trochę zakulisowo...ale Bogdan w zeszłym roku prawie miesiąc nie robił siodeł,bo czekał na dobrą skórę...bał się robić z tej gorszej...

powiem ci,widać różnicę w jakości skóry - ponieważ mamy oficjalny zakaz konserwacji pierwszego "wrotka" czyszczę je tylko przed zawodami...a ze skórą nic się nie dzieje...jak sobie pomyślę,co by się podziało z moim byłym equipem po takim traktowaniu,ot aż strach się bać... tak samo moje oficerki DeNiro,traktowane niemiło,nadal są piękne po wyczyszczeniu...patrzę na oficerki hipiki koleżanki i widać,że przydatność do spożycia zaprojektowana na krótszą...

czas chyba poważnie pomyślec o imporcie skór z Ameryki Południowej....
a skóra jest od tych samych sztuk zwierząt których reszta idzie na mieso, pasztet i mączke? nie sa jakoś specjalnie hodowane?
- tak wiecie, zastanawiam się czy gorsza jakość krajowych skór wynika z gorszej technologii jej zdzierania, oprawiania czy ras zwierząt, sposobu wychowu, karmienia, klimatu.... ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się