Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

iwona9208 dziękujemy 😉
Bischa   TAFC Polska :)
01 listopada 2012 17:31
Nasz hucuło-ślązak- Goran:
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
01 listopada 2012 17:40
Makrejsza z jakim dużym zapasem skaczecie  😉


Na tych wysokościach to pikuś, gorzej, że na wyższych robi to samo, a ja do dobrze skaczących i ogólnie jeżdżących nie należę, z resztą m. in. z tego powodu Darka swoje pierwsze starty w skokach zaliczała pod bardziej doświadczoną osobą 😉  Mam nadzieję, że dostanę fotki z innych przeszkód, to wstawię 🙂
iwona9208 - hahaha,no co Ty przecież oni w ogóle nie są do siebie podobni :P
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
02 listopada 2012 17:16
Djarumm może napisałam niejasno, koń na drugim zdjęciu oczywiście  😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
02 listopada 2012 18:02
Dostałam jeszcze fotki z Hubertusa 🙂



Djarumm może napisałam niejasno, koń na drugim zdjęciu oczywiście  😉


aaa to tak,dużo osób mi to mówi,ale osobiście jakiegoś ogromnego podobieństwa nie widze 😀
Makrejsza koń się przygotował a tu taka mała przeszkoda  😀 Do większych stworzona!  🙂 Wspaniale wyglądacie! 😍 Wasz fanklub bardzo żałuje, że nie widział na żywo  😕 Ale zdjęcia bardzo nastrojowe i ciut mi to rekompensują 😀
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
05 listopada 2012 19:06
Dogata, szykujcie przyczepę na przyszły sezon, będziemy podbijać okoliczne parkury, krosy i czworoboki, w końcu, czego się nie robi dla Hodowczyni ukochanego konia 😉 Tzn. będziemy je podbijać, jeśli się do tego czasu ogarnę, ale nad tym już intensywnie pracuję 🙂
Przedstawiam wam moje młode śląskie,
Billy śl, 4 lata, po Zagon xx 😉
Prima - Była tutaj jako źróbek. Teraz witamy się z Wami juz w wieku 4 i pół lat 🙂
zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
06 listopada 2012 20:04
Ślązak kasztan ? :-)  Fajny zwierzak.

Otoczenie na ostatnim zdjęciu bardzo przypomina mi park w Legnicy.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
06 listopada 2012 20:51
zosia1990,  kasztany się zdarzają, w końcu jeszcze jakiś czas temu były wpisywane normalnie do ksiąg...
Dotsiak, Twoja kobyłka ma fantastyczną odmianę na pysku, uwielbiam takie konie 🙂
billy16, skąd jest młody? długo go masz? wygląda na sympatycznego 🙂
zosia1990 Tak! To jest Legnicki park🙂 jesteś z tych okolic?

Moja klacz jest czysto śląska. Jest kasztanem prawdopodobnie dlatego, że ma bliskiego krewnego Oldenburga
makrejsza Billego mam od kobietki, która chciała mieć więcej koni i swoją śląską (starego typu) klaczkę zaźrebiła folblutkiem.
Ale jak go zobaczyłam w wieku 2,5 lat, to nie mogłam od niego oderwać wzroku i tak został już mój.  🤣
Bardzo sympatyczny, drobny (w nowym typie) ślązaczek, ok 155 cm jak na razie 😉
Jednak temperament tatusia wygrał, w terenie jest energetyczną bombą. Ale jak na ślązaka przystało, uwielbia pieszczoty 😉
Karo3   imię Róży...
06 listopada 2012 21:22
Przedstawiam wam moje młode śląskie,
Billy śl, 4 lata, po Zagon xx 😉

- fajnie młody wygląda 🙂 masz może jakis zdjęcie w pozycji zootechnicznej?

ma ktoś albo zna jeszcze inne ślązaki po Zagonie xx?

Kasztanka bardzo elegancka 🙂

a tutaj do kolekcji skaczących ślązaków Róża na zawodach w bieruniu, II i III miejsce w L-ce

tutaj koń troche za wczesnie, jeździec troche za późno ale skok zaliczony 🙂

Moja klacz jest czysto śląska. Jest kasztanem prawdopodobnie dlatego, że ma bliskiego krewnego Oldenburga

bez urazy, bo konik fajny i uroczy, ale w takim razie, jest bez prawa wpisu. wiec ciezko o stwierdzenie "czysto slaska".
każdy ślązak spokrewniony z oldenburgiem jak i XX , jest wpisywany do ksiąg rasy śląskiej , czy to kasztan( niestety pomyłka co do kasztanów ) , czy siwy , nie zostaną tylko uznane na dopłaty do rasy zachowawczej .
a jako ciekawostkę dodam ze kiedyś ktoś kto ,,siedzi,, w tej rasie powiedział mi ze ,,korzenie,, tej rasy to kasztany 🙂 a jak wiadomo ta maść potrafi ,,wyjść,, w bardzo odległym pokoleniu .
[quote=http://pzhk.pl/wp-content/uploads/pr_hodow_slas.pdf]I. Cel hodowlany
(...)
1. Stary typ
(...)
MaÊç gniada, ciemnogniada, skarogniada, kara, dopuszcza si´ maÊç siwà, inne maÊci
eliminujà konia z hodowli.

2. Nowy typ
Nowy typ konia Êlàskiego ró˝ni si´ od koni starego typu wi´kszà szlachetnoÊcià,
zwΠaszcza gΠowy, dΠu˝szà i wyniosΠà szyjà, bardziej ukoÊnà Πopatkà i bardziej spadzistym
zadem. Konstytucja tego konia powinna byç sucha, a typ wierzchowy.
II. Zasady wpisu do ksiąg koni rasy śląskiej
Do ksi´gi hodowlanej koni rasy Êlàskiej wpisuje si´ ogiery i klacze posiadajàce w trzecim
pokoleniu przodków wpisanych do ksiàg koni ras: Êlàskiej, oldenburskiej (w starym typie)
oraz peΠnej krwi angielskiej.(...)
[/quote]
eliminuja z hodowli- czyli nie moga te konie byc konmi hodowlanymi  🤔trzałka: nie otrzymuja wpisu do ksiag. owszem w paszporcie maja pochodzenie, maja wpisana rase, ale maja tez czerwona pieczatke "bez prawa wpisu do ksiag".
masz racje co do kasztanów , wytyczne rasy zostały zmienione , moja wiedza okazała sie nieaktualna  😕

Coś dla fanów ślązaków:

http://swiatkoni.pl/gallery-photos/1589.html

Miłego oglądania 🙂
A ja wam pokażę nasze ślązaczki dawno temu gościły w tym wątku ale teraz trochę się panny wyrobiły. Panienki mają już swoje lata ale jak na razie trzymają się super i oby jak najdłużej były w takiej kondycji.
IRCHA ur 1994r. od Jastarnia po Archimedes. Sama nie mogę uwierzyć ze Grubcia w kwietniu kończy 19 lat



A to RUSYTKA ur 1996r. od Ritana po Lansjer

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
08 listopada 2012 09:26
aszka kobyłki sa w świetnej kondycji  😉. Chyba  Rusytka ma jakiegoś źrebaka na wykarmieniu?



A ja rozpływam sie nad Lokanem 😍
iwona9208, obie miały w tym roku źrebaki a na fotkach Rusytka jest miesiąc po odstawieniu źrebaka. A w tym roku niestety nie zaszły nam obie, próbowaliśmy chyba ze 3 razy były płukane i nic a takiego ładnego kawalera dla nich mamy, będziemy próbować znowu na wiosnę.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 listopada 2012 09:12
A można wiedzieć jakiego?
kolejny hubertus młodej ; )
Fiona rozwijała prędkość ponad świetlną 😀 jak nie ona!
jestem z kuca dumna
my to te żółte!
Szukam informacji o ogierze śląskim Jarsen.
Może ktoś pomóc?
Jedyne co znalazłam to:

Og. śl. JARSEN kara
po Arsen śl ( Centimo i Arsi)
od Jedyna śl (Palant i Jarka)
Wymiary: 167-197-23,5    Bonitacja:79
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
13 listopada 2012 11:45
Jarsen stoi w Kamieniu Śląskim, ma  po weryfikacji 81 pkt. bon. Do 2011 roku miał 28 sztuk potomstwa, w tym jeden ogier licencjonowany, zaś w październiku zdał próbę dzielności na 5 miejscu kolejny syn Jarsena, ogier Eldorado.
Osobiście Jarsena nie widziałam, natomiast jestem wielką fanką jego potomstwa- widziałam kilka na wystawach i są naprawdę chwytające za oko, z takim fajnym, garbatym śląskim łbem  😍 . Z chęcią użyłabym Jarsena na mojej kobyle!
edit: znalazłam filmik z ZT Eldorado: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rcS9FLqKiFE#!
Tu jeszcze inne z ZT z Książa:
http://www.youtube.com/user/SOZHK?feature=watch
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się