STOP Skaryszew

ja już dawno pisałam że to jest analogiczna akcja do akcji "GDZIE JEST KRZYŻ" 😉
Tania, Wstępy nie są targiem w myśli przepisów o targowiskach. Dlatego nie ma o czym dyskutować czy jest legalny czy nie. Nie podlega i już.

Część imprezy jest na terenie prywatnym, więc nie ma mowy o inwestycji. Natomiast Burmistrz zwrócił uwagę na jeszcze jedną rzecz słusznie. Wstępy są zimą, zwykle jest mróz i śnieg. Trawa jest lepszym i mniej urazogennym podłożem niż śliski, oblodzony beton. I trudno nie przyznać racji. Za to będzie sukcesywnie doświetlany plac, zwiększany zakres objęcia monitoringiem oraz sukcesywnie będą budowane miejsca postoju dla konia (coś na kształt stanowisk).

Jedyne co jest mankamentem to oszołomy. Prowokują, wyzywają i są większymi agresorami niż cała reszta.


ale włąsciwie, to po co utwardzac plac? jaki to ma cel?
(i plusy dla koni- bo to interesuje eko-oszołomów)
horse_art, ja jak 2 lata temu było błoto to poszło w eter, że konie w błocie stały itd.

Jak ktoś chce uderzyć zawsze znajdzie kija.

Ja mogę napisać tyle: kto nie był niech żałuje, bo takich głupich tekstów wynikających z kompletnej nie znajomości koni i rynku to przez cały rok nie uzbiera.
No dlatego i ja napisałam, ze to utwardzanie to jest dyskusyjne.
Bera7

to może nakręcisz ich zachowanie - zawsze jakiś kontrargument się przyda - spróbuj  - może należy pokazać światu a przede wszystkim tym ślepym wyznawcom STOP SKARYSZEW jak bronią swoich racji RYCERZE TARY
kandawa1, bardzo zly pomysl. Tego typu zachowanie zawsze obraca sie przeciwko tobie. Zreszta, nie trzeba ich nakrecac - sami sie nakrecaja 😉
Foty ze Skaryszewa na wp.pl
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15343049,kat,1342,title,Najbardziej-okrutny-targ-w-Polsce-Zobacz-zdjecia,galeria.html

prócz pierwszego dziwnego zdjęcia - na wszystkich pozostałych konie jak pączki w maśle.

Tylko mam taką refleksję - na skutek czyich działań to miejsce wygląda dziś tak jak wygląda? Czy oprócz "eko-oszołomów" ktoś się tym bliżej interesował i co najważniejsze działał ? Przegięcie w każdą stronę nie jest dobre, ale myślę, że trzeba pamiętać o początkach tych akcji 10 lat temu.

To tak jak z prawami wyborczymi dla kobiet 🙂. Dla wielu ludzi (w tym o dziwo tych płci żeńskiej) słowo feministka nie kojarzy się najlepiej, ale gdyby nie sufrażystki ...  😉
kandawa1, to może wpadnij i ganiaj za oszołomami? 😉

Naprawdę byliśmy w kilka osób i nie mieliśmy chwili wytchnienia. Bieganie z jednego końca targu na drugi (koło 2km) i po placach. Nawet nie było kiedy herbaty wypić. Dopiero teraz w domu czuję, że rozmarzam.

Aż mi głupio, bo z kilkoma znajomymi chciałam zamienić kilka zdań a nie tylko przelotne "cześć". Z jkobus nawet nie miałam czasu się wydzwonić i spotkać.

Za to niech żałują Ci co ich nie było :P

Edytko, ja nie mówię, że początki Tary, viva itp były złe. Do pewnego momentu nawet się z nimi zgadzałam. Tylko to poszło za daleko. I w ideologii i w sposobie działania.

edit: zdjęcie tego leżącego konia to właśnie wspomniany koń z "mięśniochwatem" (piszę w cudzysłowie, bo nikt tego nie potwierdził). Jednak to nieszczęśliwy przypadek a nie celowe działanie człowieka.
horse_art, utwardzić miejsce do ładowania koni - dzisiaj był przymrozek, ale w poprzednich latach bywało, że konie ładowano w błocie, a to ani koniowi, ani osobie ładującej wchodzenia na samochód nie ułatwia...
idę o zakład, że zdjęcie rozcieranego słomą konia, będzie "na czołówkach". Dla laików ewidentny obraz znęcania się nad zwierzetami :/
Edyta, oczywiście, że stowarzyszenia obrońców zwierząt mają swój wkład w to, że dziś jest inaczej.
Tego chyba nawet najbardziej zajadły przeciwnik nie neguje. Wywalczyli obecny kaształt prawa.
Nagłaśniali patologie. Poświęcali swój czas i zdrowie. Temu nie wolno zaprzeczać.
Swoją rolę odegrało też wstąpienie do UE- gdzie sprawy dobrostanu były regulowane wcześniej niż u nas.
Z okazji Euro 2012 to na Ukrainie wytłuczono bezpańskie psy, nie u nas.
Tylko, z tego co czytam - już jest lepiej. A krzyk fundacji, ich stare filmy i dane nie oddają rzeczywistości.
Na koniec dowiemy się, że poprawa warunków na Wstępach 2013 to nie zasługa służb i ludzi zwyczajnych tylko .... Tary.
Chociaż wątpię, żeby Tara zabijała kurę, co znosi złote jajka.
Będzie jak w linku wp. Fotki jedno, komentarz drugie.  🙁
Edytko, ja nie mówię, że początki Tary, viva itp były złe. Do pewnego momentu nawet się z nimi zgadzałam. Tylko to poszło za daleko. I w ideologii i w sposobie działania.


I super! Jestes jedna z niewielu osób, wypowiadających się o Skaryszewie, z którymi się zgadzam. Tylko wydaje mi się, że należałoby podkreślić fakt, że działania tych organizacji doprowadziły do znacznej poprawy sytuacji. Myślę, że wyłącznie obrzucanie wyzwiskami jest nie fair wobec tych ludzi.
edyta, to, że dzięki fundacjom mi.n jest jest jak jest - czyli dużo lepiej niż naście lat temu mówiliśmy już wiele razy - spójrz tu czy w odpowiedziach na fb.
dlatego tyle razy i ci pytalam dlaczego nie cieszą się wynikami, nie uznają tego za wielki sukces (czym przeciez jest) a piszą ze nadal jest tragedia... nie ma - własnei dzięki m.in organizacjom, które nagłasniały problemy i wywalczyły prawo i jego respektowanie. teraz - jest dobrze, zamiast to przyznać i działać o utrzymanie tego i jeszcze większa poprawę - cigle mówią, że jest masakra... jakby nie zauważyli ogromnego postępu jaki dokonał się w przeciągu bardzo krótkiego czasu - kilku lat.
hasla zamiast coraz bardziej realne mają wręcz surrealistyczne - mi też nikt nie odpowiedział, jak wyobrażają sobie życie koni, które nie wyjadą z targu - co się z nimi ma stać (pomiając ze jak nei z targu, to też wyjadą, ale w większych nerwach z podwórka- na drugi dzień) (taka dłuższa rozmowa była, i to kilkakrotnie, ale bez odpowiedzi - ralistycznego planu "co będzie jeśli się uda"😉
edyta, uwierz mi, że to nie my byliśmy agresorami. To ja zostałam zwyzywana przez "fotoreporterkę" Tary, kiedy zwróciłam jej uwagę, że płoszy konia lampą błyskową w trakcie załadunku. Nie użyłam wobec tej osoby ani jednego "epitetu".
To ludzie z Tary zaczepiali rolników, byli pijani i agresywni.
Uwierz, że nawet nie mieliśmy czasu na nich. Robiliśmy swoje. Podchodziliśmy do właścicieli koni, rozmawialiśmy, dawaliśmy ulotki. Milenka robiła film 🙂. Mam nadzieję, że po złożeniu materiału pokaże prawdziwy obraz Skaryszewa.
[quote author=horse_art link=topic=65714.msg1691950#msg1691950 date=1361197626]
edyta, to, że dzięki fundacjom mi.n jest jest jak jest - czyli dużo lepiej niż naście lat temu mówiliśmy już wiele razy - spójrz tu czy w odpowiedziach na fb.
dlatego tyle razy i ci pytalam dlaczego nie cieszą się wynikami, nie uznają tego za wielki sukces (czym przeciez jest) a piszą ze nadal jest tragedia... nie ma - własnei dzięki m.in organizacjom, które nagłasniały problemy i wywalczyły prawo i jego respektowanie. teraz - jest dobrze, zamiast to przyznać i działać o utrzymanie tego i jeszcze większa poprawę - cigle mówią, że jest masakra... jakby nie zauważyli ogromnego postępu jaki dokonał się w przeciągu bardzo krótkiego czasu - kilku lat.
hasla zamiast coraz bardziej realne mają wręcz surrealistyczne - mi też nikt nie odpowiedział, jak wyobrażają sobie życie koni, które nie wyjadą z targu - co się z nimi ma stać (pomiając ze jak nei z targu, to też wyjadą, ale w większych nerwach z podwórka- na drugi dzień) (taka dłuższa rozmowa była, i to kilkakrotnie, ale bez odpowiedzi - ralistycznego planu "co będzie jeśli się uda"😉
[/quote]

To prawda! Przydałoby się podkreślanie osiągnięć i taki feedback metodą kanapki, że jest ogromny postęp, warto jednak zmienić jeszcze to i to, ale cieszymy się, że jest lepiej 🙂
Tu nie nie pamiętam wypowiedzi w tym stylu 😡 za to razi poziom agresji i nienawiści niektórych rozmówców. A konta na FB nie mam 🙂

bera, ja mam na myśli wypowiedzi w tym wątku, nie samą akcję! i raczej nie wyobrażam sobie Ciebie w roli agresorki :kwiatek:
edyta, nikt z naszej re-voltowej ekipy nie był wrogo nastawiony. Wręcz mój osobisty chłop poszedł i aktywistkom Tary wręczył ulotki 😉.

Raczej dostarczali nam swoim zachowaniem powodu do drwiny, bo ciężko dyskutować na tym poziomie ich wiedzy o koniach.

Dla mnie Tara sama spaliła się swoim działaniem. My mamy inny pomysł jak polepszać świat koni. Najlepiej we współpracy z odpowiednimi służbami, władzami a nawet hodowcami.
Stał np. pan z kucykami. Jeden już o 3 nad ranem "osiodłany". Poprosiłam pana by zdjął siodło (argument może tu pominę) i zrobił to bez zająknięcia.

Edit: okiem drugiej strony http://forum.echodnia.eu/noc-na-wstepach-w-skaryszewie-zobacz-jak-jest-naprawde-zdjecia-t180827/
Bera7

byłam tam 4 razy  - ostatni raz w ubiegłym roku - w tym niestety nie mogłam. I nawet nie wiesz jak bym chciała tam być teraz. Nie karzę Ci uganiać się za aktywistami Tary czy Vivy tylko uważam, że taki film obrazujący zachowanie tych ludzi na pewno by uświadomił  i otworzył oczy paru potencjalnym fanom.

Uważam, że uświadamianie małolatów też ma sens - lepiej zapobiegać niż leczyć ....
W wiadomościach tj. Panoramie i TVP Info, było o Skaryszewie - o dziwo dość spokojnie i bez fanatyzmu - czyżby głos z forum jednak miał jakąś siłę? 😉
edyta, niestety takie zdania bezpośrednio do nich - na ich stronie (tu nie mamy nawet o tym powodu dyskutowac - każdy o tym wie) zupełnie były pomijane a w odp. było "dalej bydlaki hodują, zabijają i jedza zwierzęta, znącają się i w ogóle..... powinni przestać tego w ogóle, a koty i psy też można vege karma karmić.... i takie tam bzdury. metoda "byliscie tacy super, tyle osiągnęliście, czas sę z tego cieszyć i wykorzystywać dalej, zmieniając już cele i metody, przecież już tyle lat nie macie nowych materiałow (wszsytkie są z przed kilkunastu lat- nie zdaje egzaminu. b oni zmienili podejscie - na jeszcze bardziej radykalne.

a co ciekawe, prezeska mówi, że w ubiegłych latach zgłaszali katowanie itd, ale słuzby nie reagowały, ukrywają (w odp. na "zarzut",  że już na targu jest ok, bo od lat nei ma ANI JEDNEGO zgłoszonego znęcania się (inf. od policji itd). ok - mogły te służby urywać, nie przyjmować, olewać - możliwe ...ale - to dla czego jeśli mówią, że zgłaszali, że widzieli - nie przedstawiaja dowodów? zdjęć, filmów? jakby mieli (czyli jakby takie sytuacje faktycznie się zdarzyły) to chyba taką siłę przebicia mając by to udowodnili? mogliby takie głoszenia zrobić? a nie zrobili...czyli dowodów nie mają - czyli sytuacji nie było...
to tak na logike...
bo chyba te bestialstwa tylko bestialstwami dla nich byly - koń przywiązany do auta, do kontenera, sam fakt załadunku, paczenie, brudne nogi, kręcenie się czy tarzanie - to jest dla nich to znęcanie i męki....
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 lutego 2013 16:01
W Teleexpresie na 1 ma być o Skaryszewie.
W trójce słyszałam o jednym 2 letnim ogierku który dostał mięśniochwatu. Kilka organizacji zebrało pieniądze na transport i leczenie w klinice.
Co sądzicie?
Było w Teleekspresie. No... takie.... krótkie. Dość powściągliwe. Ani słowa typu "okrutny" "zły" etc.
Pokazali konia leżącego i poinformowali, że fundacja (bez nazwy) go wykupiła.
Czyli przekaz w całości dobry.
kajpo, sądzę, że na temat leczenia tego konia powinien być podjęty przez weterynarza a nie miłośników. Z mojej wiedzy wynika, że to co robili z tym koniem mogło przynieść więcej szkody niż pożytku.

zielona_stajnia, myślę, że przyłożyliśmy troszkę do tego swój paluszek 😉

Tania, i o to chodzi. Oczywiście, że Skaryszew to nie wystawa czempionów i jeszcze można tam wiele zrobić, ale nie można zarzucać, że nikt nic nie robi, a tylko jedna fundacja X ma swoje zasługi. Umówmy się: i PIW i gospodarze, służby porządkowe i sami hodowcy mają wpływ na to, że jest lepiej.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
18 lutego 2013 16:53
i własnie, czyż nie powinno sie raczej ukazywać tego co dobre: na zasadzie: walkę o poprawę losu koni zaczelismy X lat temu. My zaczęlismy a potem się potoczyło i miejmy nadzieję, że bedzie coraz lepiej. (cos w ten deseń w kazdym razie).
Moze ja dziwny osobnik jestem ale szybciej poprę organizację ktora ma pozytywne wyniki niż taka, ktora stwierdza, ze walczy 17 lat i nic... no to cos nie tak walczy znaczy 😀iabeł:
ale to chyba musi ekoświrom na koniach zacząć zależeć, a nie sławie, chwale i pieniadzach 👀
no i po skaryszewie , niestety w tym roku bez zdjęć - zwyczajnie zabrakło czasu pomiędzy pilnowaniem mojego dziadka ,przeglądaniem straganów i sprzedawaniem bez opłaty placowego hihi  🙂

W czasie "akcji" blokady samochodu tary widziałam pana w wieku +/- 70 lat który płakał, mówił że od lat tyle koni co roku ,z roku na rok co raz mniej, a niestety doczekał takich czasów że "zieloni zabierają im wszystko" i że to nie ten sam skaryszew co kiedyś. Zrozumieć się go nie dało za bardzo, bo nie mógł mówić - nie ze złości tylko z żalu. 

Apropo koni to chyba zakochałam się w 4-latce po Sadamie. A niech to szlag !
Nie sprzedała się do końca, wracałam do niej z trzy razy, właściciel mówi że dużo ziemniaczków na miejscu się sprzedało wokoło, a szlachetniejszych nic nie schodziło (nie wiem ile w tym prawdy), gdyby ktoś z forumowiczów był zainteresowany to mam namiary do właściciela , fajnie gdyby trafiła w dobre ręce bo konik z potencjałem 🙂

Byłam dzisiaj w Skaryszewie - widziałam wiele i dobrego i złego.
I proszę o odpowiedź -
jeśli konie przed wjazdem były kontrolowane i wszystkie miały mieć dokumenty przed wjazdem to dlaczego około 25 % sprzedawanych kuców nie miało paszportu ??? Jak "przemycono" konie bez dokumentów, jeśli były tak dokładne kontrole - koni takich było na pewno 15 !!!!  Przecież zabroniona jest sprzedaż bez paszportu koni ...
Jeden facet, np sprzedawał 5 kucyków a miał 10 paszportów...i nie wiedziął, który wybrać...oczywiście paszporty holenderskie ...nawet maść konia i płeć się w nich nie zgadzała z rzezywistością...ciekawe jak "służby" to sprawdzały...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się