żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

afixe   Bez koni, życie nie ma sensu <3
21 listopada 2013 22:37
Cześć, słuchajcie, bo kupuję podkładkę Mattes Standart Plus, z jagodowym materiałem i futerkiem. I tutaj moje pytanie: na tym obrazku kolor futerka linen jest taki bialo-szarawy, a ten niby naturalny, to w sklepie okreslony jako jasno żółty. Który będzie bardziej przypominał naturalny kolor? Linen czy ten jasno żółty?
emptyline   Big Milk Straciatella
22 listopada 2013 10:14
Jak sama nazwa wskazuje, naturalny kolor futerka ma futerko o nazwie "naturalny". 🙂
Ma ktoś żel pod siodło Acavallo Hexagon?
http://pasi-konik.pl/pl/p/ACAVALLO-Podkladka-Hexagon/4483
miałam zwykłego gluta z tej firmy i zastanawiam się jak wypada w porównaniu do neigo ten nowy Hexagon- o ile jest grubszy i czy jest szerszy.
Cześć,

Mam pytanko, czy ktoś z Was używał takiej podkładki korygującej przód siodła?



Aktualnie jeżdżę na słabo wykłębionym koniu, ma raczej prosty grzbiet bez wyraźnie zaznaczonego kłębu i jest okrąglutki. Mam ujeżdżeniówkę Kieffera razm. 1 (standard) i siodło nie trzyma się w równowadze, tylni łęk lekko odstaje kiedy siodło leżu swobodnie na grzbiecie konia, przy obciążeniu jeźdźca to odstawanie ustępuje, natomiast siodło jest "z górki" przez co kiedy na nim jeżdżę lecę do przodu i to znacznie. Potrzebuję czegoś co w niewielkim stopniu uniesie mi całe siodło do góry + uniesienie dość sporo przodu siodła. Mattesy są dla mnie stanowczo za drogie na razie, a żel wydaje się niezbyt trwały i niehigieniczny;/ Dlatego mocno zastanawiam się nad podkładką Winteca z załącznika, zdaje się spełniać moje oczekiwania, ale nie miałam okazji nawet jej macać na żywo, jakie macie co do niej opinie?
Wolsia, ja miałam okazję podpatrzeć w klubie 😉 Babka bardzo sobie podkładkę chwaliła, że dobrze trzyma i podnosi. Kobyłka miała nietypową budowę i też był problem ze znalezieniem czegoś rozsądnego, ale ta Wintecowska podkładka sprostała wyzwaniu 😉 Nawet rozważałam, czy własnemu podopiecznemu takiej nie kupić (widziałam ostatnio na re-volcie ogłoszenie), ale finalnie zdecydowałam się na podkładkę żelową Horze i nie narzekam.
Wolsia, Najlepiej byłoby jakbyś taką pożyczyła i sprawdziła czy aby na pewno będzie ok, bo sama miałam taką podkładkę, ale podnoszącą tył i to było kompletnie nietrafione. Podniosła ten tył.... razem z przodem. Nie wiem czy podnosząca przód będzie tak samo działała, ale sprawdzić warto :kwiatek:

Czy są większe podkładki Horze ProComfort? Czy ten rozmiar jest uniwersalny? Używał ktoś tej podkładki Horze podnoszącej tył?
Sankaritarina, ja mam żelową podnoszącą tylni łęk Horze, jest uniwersalna. Z tego co przed chwilą ogarnęłam w necie, to Horze Pro-Comfort też jest uniwersalna. W sumie to wygląda tak jak moja "poducha" z Amigo, różni się tylko wycięciem na kłąb. Takie podkładki mają rozmiar uniwersalny. Ja mam siodło 17,5" i trochę wystaję, no ale cóż zrobić, jak koń potrzebuje poduchy to nie wybrzydzam tylko zakładam i staram się nie zwracać uwagi na jej walory estetyczne :P
Dzięki za podpowiedź, dziś kupiłam tą podkładkę winteca,umówiłam się w sklepie,że jeśli nie będzie pasować po przymiarce i jeździe próbnej to mogę oddać. Na pierwszy rzut oka urodą nie grzeszy, ale nie zniechęcam się, w końcu ma być funkcjonalna. Dziś przymierzę ją na konia i dam znać czy się sprawdziła.
Są jakieś podróby Mattesa correction bez futra? Czytaj tańsze?
Kavalkade drogie, York ma tylko z futrem.
Burza, zobacz podkładkę kentaura klik
anai, fajna ale też nietania :/
Burza a dziewczyny z wątku DIY by nie zrobiły? Chyba przewinęła mi się tam kiedyś taka podkładka.
ashtray, fakt! spytam Caball! 🙂

Edit- serio jest Mattes XL czy Equiversum popłynęło?
http://www.equiversum.pl/mattes-mattes-podkladka-correction-system-p-3743.html?osCsid=2420023272562dbbf4e1775000471349
Ciekawa jestem jak duży jest bo mój mattes z korekcją L pod Passiera 17,5 jest trochę mały.
mils   ig: milen.ju
10 stycznia 2014 19:44
Ma ktoś żel obszyty (także pod spodem) futrem? Jak taki żel się sprawuje? Połączenie futra i żelu naprawdę jest tak dobre, jak się wydaje? No i jak futro wytrzymuje na dłuższą metę?
Burza, na poprzedniej stronie Dorcysia podawała wymiary Mattesów 🙂

S ka długość całkowita 47cm,
M ka długość całkowita 54cm,
L ka długość całkowita 58cm,
XL 62cm
mils moja znajoma ma żel w całosci podszyty futrem już 2-3 lata i bardzo sobie chwali. Kobyłę grzbiet bolał nawet przy dopinaniu popregu ( gryzła itp. ) a z podkładką mega zmiana. Widoczna różnica w samym ruchu klaczy pod siodłem. A trafiła na tak fajną, że to futro się nawet nie ubiło, a użytkowane minimum 5 razy w tygodniu. Firmy nie pamiętam, ale polecam  😀
mils   ig: milen.ju
10 stycznia 2014 21:28
Przy okazji zapytam, jak wypada żel Busse Soft Air w porównaniu do Acavallo? Równie dobrze, gorzej?
Puma, co ślepemu po oczach... dzięki 🙂
Amabilis   Two of us against the world
15 stycznia 2014 21:28
Pomocy...  mam maly problem z siodlem a mianowicie tyl za bardzo siada przez co ja tez laduje na tylnym leku... zastanawiam sie ktora podkladka bylaby lepsza Mattes z koretka tylu czy Mattes z system correction?
Mattes Correction ma wymienne wkładki, a co za tym idzie większe możliwości dopasowania-modyfikacji. Korekta tylko przodu/tyłu ma wypełnienie stałe, którego nie da się wyjąć i dopasowywać w razie potrzeby.
Przy okazji zapytam, jak wypada żel Busse Soft Air w porównaniu do Acavallo? Równie dobrze, gorzej?


Żel Busse jest jakby bardziej "lejący" jeżeli tak to można nazwać. Taki miękki, więcej się ugina. Natomiast Acavallo jest bardziej zbity i mniej się ugina, przez co sprawia wrażenie podkładki która lepiej spełni swoją amortyzującą funkcję niż Busse.
Ja osobiście porównując obia glutki w sklepie, zdecydowałam się na droższy, ale o wiele solidniej wyglądający Acavallo  🙂
A co powiecie o tym? PRzepraszam jeżeli już się tu pojawił 😉
http://www.gnl.pl/dla-konia/sioda-a-i-dodatki/podka-adki-a-ele/a-ele-przezroczyste/podkladka-zelowa-harry-s-horse.html
Lepsza ta z Harry's Horse, czy ta ? :
http://konik.com.pl/bussezelsoftair
Miał ktoś moze kiedyś podkladke antypoślizgowa daje coś bo mam taką kupić i niewiem czy to nie jest zmarnowanie pieniędzy?
Jak najbardziej daje, przynajmniej ta, z którą miałam styczność 😉
mils   ig: milen.ju
23 stycznia 2014 17:41
Nique no właśnie, w starszych postach w tym wątku przeczytałam coś zupełnie odwrotnego, że właśnie Busse jest bardziej zbity, mniej lejący grubszy, niby właśnie bardzo dobrze amortyzujący. Do tego nie jest duży, a pod moje małe siodło to mi bardzo na rękę. Może przez te kilka lat trochę się te żele pozmieniały...? Trochę mi to zepsuło plany. Ktoś może ma inne opinie?
ramolowa   "Co Nas nie zabije, to nas wzmocni"
26 stycznia 2014 16:25
Co myślicie o tego typu podkładce (wiem, że podobna była ale tej z rozpinanym "grzbietem" nie mogłam znaleść w wyszukiwarce) http://allegro.pl/podkladka-korekcyjna-pod-siodlo-futro-medyczne-hit-i3902007191.html
Ma ktoś taką, i żel w niej?  Myślałam, żeby wysłać im wymiary mojego żelu Acavallo (w tej chwili jest w koszulce-ale to mi nie pasi) i żeby spełniało również funkcje pokrowca.
Miałam tą podkładkę totalnie źle leżała mi pod siodłem, zwykła od niego bez korekty super, ale ta nie
ramolowa , a ja za to mogę ją polecić 🙂. Kupowałam ją w wakacje i od tego czasu ładnie się trzyma siodła, nie wygląda jak naleśnik, jest puchata i zdecydowanie spełnia swoje funkcje. Może zależy od tego jaka się komu trafi  😉.
Hej, mam pewien problem, pisałam już w innych wątkach ale takiej jasnej odpowiedzi nie dostałam...
Ładuję zdjecie grzbietu mojego hucułka. Ma tak prawie od wakacji, nawet jeszcze dłużej. Nie wiem, co zastosować pod siodło?  Czy wymienić siodło? Było kupione pierwsze lepsze, bez mierzenia... jest trochę twarde. Jak na razie stosuje dwie podkładki - piankową i futerko na raz. Byłabym wdzięczna za jakąś wskazówkę  😉
sama sobie odpowiedziałaś  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się