Pensjonaty we Wrocławiu

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
07 lipca 2015 09:00
to prawda, ósemką około godziny przy dobrych wiatrach, ale nie ma wątku o stajniach na dolnym śląsku
To jak chcesz się chwalić to chociaż byś napisała co to za stajnia i gdzie, bo L. nam nic nie mówi.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
07 lipca 2015 09:38
a zaraz mnie za reklamę zbanują?
ale proszę Folwark Leszczynówka, Budzów Kolonia koło Srebrnej Góry
W stajni Horda (Ksieginice) aktualnie jest jedno wolne miejsce. Bardzo dobry dojazd z Wrocławia, nawet dla niezmotoryzowanych.

http://www.stajnia-horda.pl

🏇 🏇 🏇 🏇
Godzilla, w Zbytowej warunki dla koni super, stajnia bardzo ładna angielska, konie mogą byc 24h na padokach, dobra opieka i karmienie w ramach ceny (550 zł).
Ale to raczej miejsce dla rekonwalescentów, emerytów. Nie ma infrastruktury typu dobry plac (cos tam jest, ale chyba z podłożem kłopot), zostają jazdy w teren.


Jest w tej chwili duza ujezdzalnia trawiasta (pod spodem piasek i pomalu te trawę wyjezdzamy 😉 ). Obecnie sie jeździ bez problemu, gorzej jest zima - ta byla łaskawa, ale ogólnie wiadomo jak to bez hali 😉 a tereny sa faktycznie piękne. Ja polecam te stajnie - jak ktos nie jeździ sportowo i nie potrzebuje pełnej infrastrukturę a zalezy mu na dobrych warunkach dla koni to jest to świetne miejsce.
My też z kaszlakiem od sierpnia u Oli 🙂 na razie zapowiada się super, polecam pojechac samemu i zobaczyć.  Jeszcze tylko szybkie pytanie, polecicie kogoś od transportu najlepiej z autem z paką? Ostatni raz korzystałam ponad 2 lata temu i trochę wpadłam z obiegu w tym temacie.
a skąd? ja polecam Kasię Neuberg z Dziupliny 😉 ma busa na dwa konie, paka wejdzie na luzie 🙂 + rewelacyjne podejście do koni 🙂 Nas właśnie ona wiozła do Oli 😉


to od sierpnia znów się zrobi ciaśniej w siodlarni, super, że nowi ludzie przyjeżdżąją do nas  😅
Poszło pw 🙂 ps. My nie zajmujemy aż tak dużo miejsca ;p
alnama a na jakiej trasie? bo zdaje się, że będę tam kursować  😉
Podobnie jak asiek13 do transportu też polecam Kasię 😉 Namiary jak coś na pw.
Jak już Kasia nie będzie miała czasu / miejsca to wożenie koni z kitty polecam - spokojnie, bezpiecznie. No i faktycznie można się dołączyć - zawsze wyjdzie taniej niż indywidualny transport.
jakie my pensjonaty na wylotówce z oporowa?
smolec, romnów i sadków, czy coś jeszcze jest?
Stajnia Lisowice u repki, Samotwór, Gałów, Magnice, Szymanów, Stróża, przydomowa stajenka na Strachowicach.
espana  :kwiatek:
Mamy już nowiuśkie piękne ogrodzenie

Już kilkakrotnie wpadam do tego wątku i za każdym razem zastanawiam się co tak ciągnie voltowiczów do Chrząstawy. To musi być naprawdę piękne miejsce  💘 Czy ten pensjonat ma stronę internetową? Najchętniej obejrzałabym na własne oczy, ale obecnie jest to niemożliwe 😉
ontaria strony jeszcze nie ma, bo i nie wszystko jeszcze gotowe. Pięknie to tam będzie, jak już wszystko będzie wykończone. Na razie to my zachwycamy się stajnią, terenami i ujeżdżalnią, a konie mają raj na ziemi  😍  😍
czy ktoś może mi podać dokładny adres stajni w Chrząstawie lub wytłumaczyć jak tam dojechać?
Jedziesz przez Chrzastawe Mala do Wielkiej i jedziesz aż bedzie w lewo znak na osiedle Ziolowe. Tam skręcasz i potem druga w lewo (Lubczykowa?) i jedziesz nią do końca i jest stajnia.
Wczoraj w Chrząstawie Ola oficjalnie otworzyła liste rezerwowych chętnych na boks.
Na dziś wszystkie są już zarezerwowane. Być może ktoś jeszcze zrezygnuje, ale wygląda na to, że do jesieni bedzie full.
A dwa tygodnie temu jeszcze było z 10 "wolnych" boksów 😀
to tylko potwierdza, ze dobrych pensjonatów nadal zbyt mało
dla mojego konia boks rezerwowałam kiedy tylko "goła" hala stała, bez okien i boksów 😁
Godzilla, w Zbytowej warunki dla koni super, stajnia bardzo ładna angielska, konie mogą byc 24h na padokach, dobra opieka i karmienie w ramach ceny (550 zł).
Ale to raczej miejsce dla rekonwalescentów, emerytów. Nie ma infrastruktury typu dobry plac (cos tam jest, ale chyba z podłożem kłopot), zostają jazdy w teren.

Sprostowanie - cena za pensjonat to 600 zł miesięcznie, a plac do jazdy to odgrodzony teren z podłożem trawiastym, plac piaskowy faktycznie robi problemy 🙁, no i oczywiście jak pisze Edyta tereny, min. szlak konny Dobra Widawa.... 🙂
Witaj DOLINI 🙂

jak sianokosy?  😉 nie wiedziałam o podwyżce.
My już też jesteśmy po przeprowadzce. Akurat trafiło na ponad trzydziestostopniowe upały, ale stajnia ma rewelacyjny mikroklimat - jest wysoka i panuje w niej chłód. Boksy też "przewiewne" - szpary są w drzwiach i w ścianach między boksami.

Boksy 3x4, ścielenie słomą lub trocinami, kraty można zdejmować:

Myjka wewnętrzna z antypoślizgowym podłożem:

Wokół stajni jest przepiękny teren, dużo zadrzewień i lokalizacja pod samym lasem:

Widok na Las Mokrzański - największy kompleks leśny we Wrocławiu:

Mój ogier nawet dostał towarzysza na padok i miłość kwitnie 🙂
Wszędzie cisza i święty spokój, oboje z koniem poczuliśmy się jak u siebie.
Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/stajniafebus?fref=ts
aspiw - jaka jest cena pensjonatu w Rościsławicach?  🙂 Bylabym wdzieczna za jakies dodatkowe info n'a temat tej stajni.
Bardzo fajnie to wygląda, vampiria kawał dobrej roboty odwaliła 🙂
zima a to dopiero początek 😉
Tym lepiej 🙂
Hej! To mój pierwszy post, koleżanka mi podała linka i powiedziała, że pomożecie. Chcę zacząć jeździć konno, a będę od pazdziernika studiować we wrocku 😉 Co polecacie dla początkującej, bo byłam na koniu tylko kilka razy, najlepiej żeby mnie nauczyli wszystkiego od początku, tylko porządnie. Rodzice chca też kupić lub wydzierżawić dla mnie klacz, więc chciałabym też mieć blisko do swojego przyszłego konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się