Konie czystej krwi arabskiej

czesio zatem do boju i za parę miesięcy pochwal się zmianami!
Zasadniczo myślę o 2,5 miecha🙂  Ale nie wiem czy mi się uda... Koń jest tak słaby, że powłóczy nogami🙁 Weszła na 7 papkowych posiłków dziennie i siano. Diagnostyka w piątek, jutro odszukamy strzałki w kopytach🙂
czesio bardzo się cieszę, że trafiła do Ciebie, jesteś niesamowita  :kwiatek:
czesio jesteście Wielcy, dużo przed wami ale trzymam kciuki,  daliście jej szanse na drugie godne życie. :kwiatek:
czesio no to ja też dopiszę podziekowania dla Ciebie/dla Was  :kwiatek: Za wielkie serce - wielkiej pociechy z kobyłki życzę, niech się dobrze chowa.
Czesio zrobi turbo maszynę z niej🙂 a dziewczę chyba dobrze ujeżdzone i skoczne było....więc może wróci🙂 btw.
kiedyś już tu była...🙂
Była jako koń prezentowany przez osobę prywatną?
Byłego właściciela?

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
28 listopada 2015 09:55
Moj kon przybiera futerka, by znow wygladac jak mamut.  Tylko dlaczego ciemnieje??? 😵
Juz byl taki ladny, jasniutki i znow wyglada jak brudny :/
Wczoraj pracowalam na lonzy na zambonie - kon bez zadnych buntow, zadzierania glowy - od poczatku lonzy do konca glowa w dol, linki nie napiete - jestem zadowolona, ze zakumal 😉

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 listopada 2015 11:04
Zobaczysz na wiosnę, że będzie jeszcze jaśniejszy niż przed obrośnięciem 😉 Też mam siwego i też tak mieliśmy jak jeszcze był w trakcie ogólnego siwienia 😉 Konie na zimę przeważnie ciemnieją. Mój teraz praktycznie siwy całkiem, ale też jest szaray. Chociaż myśle, że akurat padok może mieć z tym wiele wspólnego  😁
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
28 listopada 2015 11:46
u mnie na padoku snieg i gruda wiec nie ma czym sie ubrudzic - to naturalny jego aktualny kolor siersci - a bylo juz tak ladnie  👿
Tyle że, on będzie na zimę ciemnieć.
To akurat standard.
Na wiosnę będzie jaśniejszy, ze spokojem.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 listopada 2015 21:01
4 lata minęły jak jeden dzień! Niedawno był małym brzdącem, a teraz na nim siedzę  😉
iwona fajnie wyglądacie, koń taki zadowolony  🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 grudnia 2015 08:56
Szamanka u Ciebie juz biało. ..bleee  🙂 Armani mamucieje  hehe ale powiem Ci, że i Rudy w tym roku mocno zarósł  ( jak na niego ).  U nas też gruda  🙄 i średnio z jazda
Iwona to już 4 lata ? Ale ten czas leci. 
Wrzucam fotke Rudego z weekendu,  dobrze że na lonzowniku są miejsca gdzie da się lekko pojeździć. ....ale pocieszam się tym,  że za 4 miesiące będzie wiosna  😎
Haha, zduśka Rudzik wygląda obłędnie w tej zimowej odsłonie, taki misio pluszowy  😜
U mnie podłoże względnie dobre, da się jeszcze pojeździć i mam nadzieję, że tak zostanie jak najdłużej (oby przez całą zimę  😉 ).
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 grudnia 2015 10:02
No w tym roku to wyjątkowy misio. .no ale w końcu pierwszy raz bez golenia  😉 i bez hali haha. 
Co do podłoża to jak mróz chwyci bez śniegu to będzie kiszka,  wiec czekam z niecierpliwością na biały puch.
Dorzucam jeszcze 2 foty  🙂 jak widać Rudzik lubi kawę  😉 i być w centrum uwagi  🙂
Witam,zwracam się z serdecznym pytaniem,poszukuję ogiera arabskiego,gniady,bez odmian.Ogier nazywa się Ace of Bask.Ktoś coś?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
01 grudnia 2015 13:40
zduśka oj jeszcze nie zmamucial tak jak rok temu - narazie to takie nie wiadomo co , bo ani nie gladkie ani nie puchate. Za to energii ma za pieciu.

Prad pod hale mamy podciagniety wiec wszystko rusza w dobra strone 😀
Pytanie - co bedzie na tyle dobre aby wysypac min lonzownik - zaznaczam miejsce dosc podmokle i mimo wielkich checi nas wszystkich raczej nic z tym nie zrobimy. Piasek by pasowal - tylko jaki, zeby po deszczu nie zrobilo sie bajoro wieksze niz jest?

Na zdjeciu - sposob mojego konia na wyczyszczenie zlobu z jakze dobrego i pysznego soku z marchwii wymieszanego z olejem lnianym - wrzucamy garsc sianka, dobrze namaczamy i zjadamy 😀
Marcin Ace of bask był wystawiony na stanówkę , jeśli dobrze pamiętam za granicą ale jak potrzebny Ci kontakt do właściciela napisz mi na priv to podeślę 
Odnośnie zimowego futra i jego objętości to mam swoje osobiste spostrzeżenia, a mianowicie zwierzę będące x czasu w chowie otwarto stajennym zarasta skąpiej. Paradoksalnie koń niezbyt gotowy na zimę, ofutrza się intensywniej. Dobrym przykładem jest moja gniada, która pierwszego roku u mnie zapuściła się jak mamut, zaś w kolejnych latach zdecydowanie nie.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
01 grudnia 2015 21:24
zduśka a no leci. Ale z Rudziaszka pluszak  😜
larabarson   :kwiatek:
szamanka macie w stajni myjkę wewnętrzną, bo Twój koń ma zawsze tak czystą i błyszczącą grzywę, że  😜. Ja o takiej porze rzadziej piorę ogony/grzywy, bo problematyczne jest to, zimno, ręce marzną  😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
02 grudnia 2015 03:58
Iwona ja wogole zima ani ogona ani grzywy nie piore i nie mamy myjki wewnetrznej 😉 jak ktos kiedys powiedzial - sie dba, sie ma  😁
Słyszałem,że Ace Of Bask znajduje się w okolicach Łodzi,nie wiem gdzie mógłbym zobaczyć tego ogiera przed decyzją o kryciu.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
02 grudnia 2015 09:03
Marcin moze warto zapytac w Janowie? Zadzwonic,  mysle ze oni maja informacje gdzie dany kon stacjonuje.


Iwonaogon nieprany to widac z daleka , ze kolorem blizej mu do suchych traw niz do bieli sniegu  😂

Ale ogolnie jestem dumna z jego obecnego wygladu i kondycji 🙂 ( no dobra - brzuch moglby miec mniejszy, ale na lato go zgubi)



szamanka ale u was fajnie, biało 🙂 Zawsze mi się podobają zdjęcia siwych koni na śniegu.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
02 grudnia 2015 09:18
Murat bialo owszem bylo - ale w niedziele, teraz bloto, deszcz z momentami slonca i WIATR!! Wiatr jest okropny - glowe urywa, nawet sie do konia nie ruszam bo to mogloby sie skonczyc jakims grypskiem.


Czekam na hale....
U nas też wichura, od niedzieli w sumie wiatr mniejszy lub większy. W niedzielę nie robiłyśmy nic, wywiało mi wszelkie pomysły jakiejkolwiek roboty z głowy. Jutro jadę po pracy, podobno ma nie wiać i być bezchmurnie, więc oby.
edit. Prognozy pogody właśnie się zmieniły i pokazują deszcz...
Ech ta pora roku.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 grudnia 2015 10:10
A co ma Janów do prywatnego ogiera?

A w ogóle moje przemyślenia na temat polskiej hodowli są coraz smutniejsze.
Spośród takiej masy wyhodowanych koni nie można znaleźć nic przyzwoitego, a żeby koń przeszedł badania kupno-sprzedaż, to w ogóle graniczy z cudem.
TRAGEDIA! Ludzie hodują konie do niczego!


Wojenka badania kupno-sprzedaż to swoją drogą mało kto robi przed kupieniem konia.
Ale moja przeszła  😉 (no ale ona nie jest "zza stodoły", może między innymi dlatego)
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
02 grudnia 2015 10:19
Wojenka bo teraz wiekszosc "hodowcow" nie patrzy na jakosc tylko na ilosc. Ostatnio dotarla do mnie informacja o klaczy arabskiej pokrytej ZIMNOKRWISTYM ogierem - pytam sie po co??

A ile jest takich arabskich sierotek jak moj Armani? Rodzice znani a zrebak oddawany z rak do rak bez zadnej wartosci hodowlanej. Ale w ogloszeniu bylo ze "arab" wiec za sam wyglad jest drozszy niz jakis uszlachetniony kundelek.  🤔

Ja juz drugi raz takiego bledu nie popelnie, mimo ze ciesze sie ze Armani trafil w moje rece. Drugi kon bedzie juz ze sprawdzonych rak, bez zadnych wad ukrytych, bez zadnych problemow z glowa czy nogami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się