Westernowa Rewia Mody

.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 stycznia 2016 22:51
To ile Ty tych aqh widziałaś?...
Tak się zastanawiam.
Abstrahując od tego co kupisz (nie moja broszka, to Ty będziesz na tym koniu jeździć) zastanawia mnie ile koni widziałaś, że mogłaś stosunkowo dobrze poznać najliczniejszą rasę koni na świecie (wg statystyk AQH na 2014 mieli ponad 3miliony zarejestrowanych osobników)
Sama poznałam... może 100 quarterów lepiej lub gorzej i nijak się to ma to chociażby ilości tych koni w PL (717 na 2014)
A ludzi, którzy się 'wpakowali' mogę wyliczyć na palcach jednej ręki a non stop przebywam wśród tych koni

taka tylko dygresje apropos oceniania rasy na podstawie hodowlanych odpadów (bo zakładam na podstawie mojego doświadczenia, że konie które znasz to właśnie ten typ, którego w naszej części Europy jest sporo)
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 stycznia 2016 23:01
Muchozol, czemu PW? O liczbę poprosiłam. Nie co to za konie, czyje, jakie. Tylko ile AQH znasz. A na ilu siedziałaś?
Piszesz publicznie, że tyle koni poznałaś że stwierdzasz, że ta rasa jest beznadziejna. Pozwól ludziom, którzy Cię czytają zweryfikować fakty.
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 stycznia 2016 23:07
Taka odpowiedź wystarczy 🙂

poza tym, nie wiem jakie aqh widziałaś że twierdzisz, że nie różnią się znacznie budową od hucułów  😁
.
Muchozol, mi tylko chodzilo o to, ze na od wielu pokoleń selekcjonowanym pod kątem danych "właściwości" - czy to chody, temperament, możliwości - jest łatwiej, szybciej, przyjemniej? osiągnąć to samo - a i można więcej niż na takim bez takiego genomu. jak kupuje sie w pewnym momencie dopasowane siodlo i do siebie i inne udogodnienia - to i konia żeby bylo wygodniej.
ale oczywiście - miłosć nie wybiera. jak wolisz hc - to twoja decyzja. ja np poznalam takie, ze bym ich za friko "świadomie" nie chciala - jak i kn... 😉 i  nie chodzi o to że były te akurat jakoś źle zrobione... moze i tempramenty pozornie moga meic rozne. ale juz budowa, wiec i chody, mozliwosci...
Sprawą jasną jest, że koń wyselekcjonowany będzie przodował w dziedzinie, do której go "powołano". Ale kij ma dwa końce i jeżeli Muchozol uznała, że z hucułem osiągnie coś podobnego i chce spróbować to jej prywatna decyzja.
AQH to koń jak każdy widzi i również może być wadliwy - nie tylko fizycznie. Nie poznałam wielu przedstawicieli tej rasy, ale na pewno wskaże chociażby jednego trudnego w charakterze oraz takiemu co się kopyta sypią, bo ma tak wrażliwe.

Mimo wszystko w większości opinii są to konie ugodowe, łatwe do ułożenia i niepłochliwe.
.
Ja przykładów nie potrzebuje. 😉 Każdy wyrabia sobie indywidualne zdanie o danej rasie i selekcjonuje cechy, które dla NIEGO są przydatne, po czym wybiera osobnika wg tego kryterium. Tyle.
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 stycznia 2016 18:49
Nique!
Zupełnie zapomniałam - pucybut jest już w Plazie, jeśli byś chciała to spokojnie możesz mu oddać Cinche do czyszczenia 😀
jest od 12 do 17, fotel stoi między Massimo Duty a H&M ^ ^
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 stycznia 2016 11:44
a co sądzicie o bezterlicowych siodłach  firmy Freemax ?
Jak wypada rozmiarówka jeśli chodzi o siedzisko?
Wyhaczyłam używane ale siedzisko 17,5 a ja mam swoje 16  🙄 ?
dokładnie takie http://eqwest.pl/freemax-freemax-siodlo-standard-p-398.html?osCsid=5vjc5upq2mqoadqqk2gjhi3o56
Livia   ...z innego świata
11 stycznia 2016 16:21
Euforia, ja mam Freemaxa i nawet nieraz go tu polecałam. Mam 15 cali i siedzisko ma 38 cm.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2016 16:38
z siedziskami jest tak, że rozmiar pod Twój tyłek wcale nie musi być tym, w którym będzie Ci wygodnie  🙄
Ja powinnam mieć może 15,5 a najlepiej jeździ mi się w siodłach trenerów - 17  😀 i bądź tu człowieku mądry
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 stycznia 2016 19:38
Livia jaki łęk masz w swoim siodle? Ile masz wzrostu i przepraszam za pytanie ale jaki rozmiar ubrań nosisz?
smartini ja chyba też wolę trochę większe siodło.
Livia   ...z innego świata
12 stycznia 2016 08:27
smartini, zgadzam się, każdy tyłek jest inny i każdy potrzebuje czego innego. Siedziałam w większych siodłach i nie umiałam się znaleźć, w moim mniejszym jest idealnie 🙂

Euforia, łęk w siodle mam 4 - FQ. Resztę na pw napiszę 😉 Freemaxa mogę bardzo polecić, mam to siodło od 1,5 roku mniej więcej, koń zadowolony, ja tak samo. Kupowałam używane - chciałam nowe, ale nie było możliwości sprowadzenia nówki w rozm. 15. Skóra dobrej jakości, siodło jest stosunkowo lekkie - ok. 10-12 kg.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 stycznia 2016 08:39
Livia dzięki za inf. , czyli ja na swoją drobną kobyłkę ok.160 w kłębie muszę szukać mniejszy łęk nawet SQH
Livia   ...z innego świata
12 stycznia 2016 09:05
Euforia, Freemax ma tą zaletę, że ma aż 7 łęków do wyboru, od bardzo wąskich po ekstremalnie szerokie 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 stycznia 2016 12:37
Livia  ooo to ciekawe rozwiązanie, ale one nie są wymienne?

Jak mierzy się długość czanki ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 stycznia 2016 12:56
[quote author=Euforia_80 link=topic=96809.msg2479703#msg2479703 date=1452602272]
Livia  ooo to ciekawe rozwiązanie, ale one nie są wymienne?

Jak mierzy się długość czanki ?
[/quote]

Wyciąg z przepisów AQHA
http://services2.aqha.com/iphonedev/www/sections/sectionIV/rules/433-463/443.html
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 stycznia 2016 13:19
dzięki  🙂
Mam pytanie. Jak sprawdzają się pady Wildhorn?
Livia   ...z innego świata
13 stycznia 2016 11:34
Euforia, wydaje mi się że normalnie są wymienne, jak w Wintecach, choć sama nie zmieniałam - udało mi się kupić siodło od razu z takim łękiem, jaki chciałam.

Do mojej kolekcji doszedł też nowy kocyk, nie mogłam się powstrzymać 🙂

Nique!
Zupełnie zapomniałam - pucybut jest już w Plazie, jeśli byś chciała to spokojnie możesz mu oddać Cinche do czyszczenia 😀
jest od 12 do 17, fotel stoi między Massimo Duty a H&M ^ ^


O jezu dzięki! Ja też o tym kompletnie zapomniałam xD Szykuje mi się trochę podróży po Polsce w przyszłym tygodniu, może się uda 🙂

P.S. Szkoda że się nie załapałam na dyskusję Hucuł vs. AQH xD Ale ponieważ ucichło to nie będę już rozdmuchiwać tego tematu ponownie :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2016 17:22
Nie ma za co 🙂 Zbyszek jest cudownym człowiekiem i mistrzem w swoim fachu, na pewno będziesz zadowolona. Patrząc na tą chlapę za oknem to kilka moich 'normalnych' par też u niego wyląduje na czyszczenie i odpicowanie  🙄

ja tam do dyskusji zapraszam 😀
po to w końcu jest forum :P
smartini to ja dyskusję rozwinę ale z innej beczki. Znowu temat ostrogi - kupiłam  🏇
No ale… Są za wąskie na moje Cinche… I pytanie co z tym zrobić? Mam opcję albo dać mojemu dziadkowi który zaproponował złapanie w imadło i bicie młotkiem aż się nie poszerzą (ale trochę się boję). Albo zawiezienie do znajomego który pracuje przy częściach metalowych i może coś zadziała.
Czy może jednak lepiej się z tym nie bawić tylko sprzedać i kupić większe?
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 stycznia 2016 13:17
Moje Bogdan poszerzał... ręcznie  😀 i to nie raz i nie dwa były wyginane bo różne buty mają różny obcas
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się