Kupno konia

A jaka cena tej klaczy? Dużo lepsza od tej za 12, przynajmniej ruchowo fajna, widac przyjemna do jazdy.
A pęciny... no własnie, takie niefortunne 8 zdjecie, ale na filmiku nie widac tak siadających pęcin... jeszcze raz zobacze filmik, ale na kompie a nie telefonie 😉
to czemu piszą takie bzdury skoro to nie jest kon na poziomie klasy C?
nie wiem ile by kosztowała bo ceny nie ma.
Tez na filmiku wydawała sie być fajna.
asds   Life goes on...
11 marca 2016 11:09
blackstones

Niestety cena klaczy jest MOCNO ponad mój budżet - jakieś 3-4 razy to co mam przewidziane, choć jakby w Lotto wygrać kumulację to bym pojechała obejrzeć ja na żywo!  💘
a wiesz ile chca za nia?
asds, a nie prościej jest kupić konia np. P klasy i porządnie zrobić wyżej? Bo muszę ściąć twój entuzjazm,to nie jest koń C klasy.To że zrobi niby ciąg nic nie znaczy,bo po pierwsze chody nie są zebrane,a po drugie to nie są ciągi,tyko niby-ciągi ze skrzywioną potylicą,a nie zgięciem.Po trzecie, na filmie nie ma lotnych zmian,a to jest proste: koń bez lotnych nie jest koniem C klasy.

edit: żeby nie nabijać postów,dodam że widziałam tą klacz na konsultacjach z Anky.Wtedy się bardzo dobrze zapowiadała,w porównaniu z tym co być mogło to nastąpiło strupieszenie.
asds   Life goes on...
11 marca 2016 11:20
DressageLife

Klacz zobaczyłam dopiero tutaj w wątku. Nie zamykam się na żadną opcję bo i tka wiem że ogłoszenie ogłoszeniem, a realia mogą być zupełnie inne. Dopóki nie kupie planuje teraz się mocno podciągnąć ujeżdzeniowo w międzyczasie i potem uderzać z sabatem w Polskę. Najlepsze rozwiązanie  to np. uderzenie do kilku osób startujących w WKKW z zapytaniem czy nie mają  lub znają takiego konia do sprzedaży.

blackstones

Poszło pw.
Megane, na filmie koń ma ochraniacze i nie widać dobrze, na innym zdjęciu owijki. Na zdjęciu zootechnicznym z bazy koni (chyba z przed kilku lat) widać, że koń ma nie tyle miękkie co bardzo długie pęciny. Co w ruchu faktycznie wygląda niefajnie.
Nigdy nie widziałam analiz czy konie z taką nogą są bardziej narażone na kontuzje. Bo jak patrzę na takie ujęcia to zęby bolą.
No na pewno w skokach by się szybko zniszczyła...
Edit: na tym z bazy wyglada nieźle, tzn ta pęcina może krótka nie jest ale jest dość mocna... no ale jakby nie było, trzeba na to zwrócić uwagę ...
Edit: jest taka faza ruchu, w ktorej sciegna mocno sie rozciągają i fatalnie to wygląda na zdjęciach...



Megane, masz rację. Faza swoją drogą. Jednak mam wrażenie, że te ze zdjęć wyglądają "krócej" niż kobyły.
omawianą klacz znam osobiście- jest to czempionka próby dzielności i to w dobrym słowa znaczeniu- generalnie konie po Pilecie w Polsce zostały zmarnowane (było ich wiecej), a jak mówił to pewien niemiecki trener to ta klacz i druga Piletka zapowiadały się na konie do dużego sportu. Sama klacz z bdb ruchem luzem i pod siodłem- fajny, lekki kłus, super okragły galop- no generalnie to był super prospekt, do tego bardzo jezdna, z super charakterem- takich koni niestety jest mało. Nogi ma prawidłowe, generalnie jest to klacz na długiej , ale prostej nodze, żadnej miękkiej pęciny. Ceny niestety nie znam, ale konie klasę gorsze widuje się tu w cenach 35-50 tyś. Dodam jeszcze, że klacz też przyzwoicie skakała 😉
Karla🙂, czyli jednak kiepski dobór zdjęcia.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 marca 2016 18:42
Ciekawy koń ta Halfa. Z tym że trening na poziomie C klasy a jeżdżenie zawodów C klasy to trochę jakby 2 różne sprawy - w wielu ogłoszeniach ludzie tak piszą, że koń na poziomie XYZ-klasy bo na treningach robi elementy tej klasy a jak przychodzi co do czego to się okazuje że koń jest co najmniej o klasę niżej.
Dokładnie . 😁 To tak jak na treningach skacze 140 cm a startuje w P klasie ( 110 cm ) 😁 Koń jest na takim poziomie na jakim startuje w zawodach i ma potwierdzone dobre wyniki.  😉 I nie chodzi tu o wygrane , tylko przejazdy na 0 w skokach i ponad 60% w ujeżdżeniu.
Czy moze komuś obiło sie o ucho lub widział gdzieś wystawionego fajnego konia w cenie do 35tys? Albo nie umiem szukać albo kompletnie nic nie ma ciekawego  🙄
W wieku od 4 do 8/niech bedzie max.10lat. Ujezdzony, jesli starszy to najlepiej startujący. Z możliwościami na wysokie loty. Zdrowy oczywiście.
Ja jestem ciekawa czy robi lotne zmiany.Ta klacz ciekawą była,bo to co na filmie jest naprawdę bardzo kiepskie- i naprawdę przykre ponieważ na klinice koń pokazywał naprawdę duży potencjał.
Dressage, ona na ZT już próbowała lotne,pisze próbowała, bo to nie ten wiek nie te wymagania, ale widziałam jej treningi przed finałem i właściwie co jej nie zaproponowałaś to robiła. To był na tle stawki i nie tylko złoty koń- w sumie ciekawe jak teraz...
asds
przyszła mi właśnie do łba Justyna Ruda.
Weź no zerknij do niej na fejsa i jej na stronę.
Przynajmniej wiem, że konie prawidłowo jeżdżone.
Nie mam pojęcia jakie ceny.
http://chironsport.pl

Na fejsie masz Chironsport.pl i Justyna Ruda.
Jak coś wypatrzysz służę kontaktem i pomocą.
asds   Life goes on...
13 marca 2016 18:32
szemrana

Dziękuję! 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
14 marca 2016 10:54
Ceny koni dość wysokie, ale jeśli chodzi o trening to nie wahałabym się tam oddać konia.
Aktualizują na stronie na bieżąco i póki co mają tylko 1 konia na sprzedaż, reszta w treningu.
asds   Life goes on...
14 marca 2016 12:25
Ceny koni dość wysokie, ale jeśli chodzi o trening to nie wahałabym się tam oddać konia.
Aktualizują na stronie na bieżąco i póki co mają tylko 1 konia na sprzedaż, reszta w treningu.


Hej,

Już rozmawiałam i muszę przyznać że ceny są naprawdę konkurencyjne 🙂.
Witajcie,

szukam konia maści tarantowato kasztanowatej, deresza w kasztanie,kasztana w siwiźnie. Wiek 2-5 lat, płeć obojętna.Rasa wlkp, młp, sp.
Czy ktoś mnie może wspomóc informacjami gdzie szukać takiego konia? Wklejam zdjęcie poglądowe mojego świetej  pamięci wierzchowca.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Wiecie coś może o ogierze Carpediem? Zastanawiam się nad kupnem i chciałabym więcej informacji od osób postronnych.  🤣
Znajoma szuka młodych koni po Chellano's Boy DZ  - ktoś mógłby coś podpowiedzieć? takie 2-3 latki
Witajcie,mam pytanie,ponieważ przymierzam się do kupna pierwszego konia,ale nie orientuje się ile mniej więcej taki koń powinien kosztować,a nie chce wydać ani za mało,bo wiadomo to podejrzane sprzedać super konia za grosze ani też za dużo  🙄 No,więc interesuje mnie koń profesor,wiek około 14 lat,taki do nauki skoków i na pierwsze zawody do klasy L,po prostu do małego sportu  😉 Ile taki koń powinien kosztować ? Wiem oczywiście,że to zależy od wielu czynników,ale czy do 8 tys spokojnie można kupić takiego zdrowego konia ?
Myślę, że to za mało. Moja znajoma sprzedaje klacz doświadczoną 14 latkę za 12 tys. i uważam że już taka cena jest mocno atrakcyjna.  😉 Myślę, że przedział 10-15 tys. to minimum za konia profesora i oczywiście zdrowego  🙂
tiffany, zależy też gdzie szukasz 🙂. Na moim zadupiu ceny koni są prawie dwa razy mniejsze niż np. w okolicach Wawy. Trenerka sprzedawała ostatnio swojego konia -  bodajże 14lat (nie jestem pewna), skakał kiedyś 140, bardzo dobrze ujeżdżony, przez parkur praktycznie przewozi, jedynie dawno trochę kaszlał, ale po siedzeniu 24/7 na pastwisku mu przeszło i długo nic. Sprzedała za 8tys. Więc warto szukać u prywatnych osób na zadupiach 😉.
[quote author=Lima0202
]
szukam konia maści tarantowato kasztanowatej, deresza w kasztanie,kaszt
[/quote]

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/32307

desire   Druhu nieoceniony...
30 marca 2016 15:23
Dramuta12, sorry, ale sprzedała za taką kasę raczej konia, który nie był zdrowy, skoro kaszlał.. :/
asds   Life goes on...
30 marca 2016 15:24
Dramuta12, sorry, ale sprzedała za taką kasę raczej konia, który nie był zdrowy, skoro kaszlał.. :/


Amen.

Chyba że badania były zrobione przy kupnie?
Amazonka- koleżanka nie znajdzie. Z tego co pamiętam najmłodsze będą miały jakieś 6 lat. Ogier został sprzedany i wykastrowany bodajże. Jeśli szuka z tej linii to polecam Chellsini Z.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się