Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 czerwca 2023 22:37
Perlica, a nie siedzi ci za płytko na głowie ten kask? Mi się najbardziej podoba wizualnie i jak leży ten ostatni 🙂
Pati2012, to właśnie też była moja myśl, bo właśnie Owen siedzi mocno na głowie, no ale też Kask nowiutki to nie uklepany, więc może dlatego tak?
Owen ma taką konstrukcję , że wszedzie mocno zachodzi i z przodu i z tyłu.
Perlica, kep i owen leżą "najbezpieczniej".
W kaasku masz (moim zdaniem patrząc na te zdjęcia) za bardzo zrtowany kask do tyłu. Daszek się wznosi do góry. Może ci to z czasem przeszkadzać w jeździe, jak jeszcze siądzie ten kask trochę na tobie, bo nie będzie w równowadze.
kotbury, może tak być , wogole się na tym nie znam 🤔
A dla mnie właśnie w Kasku najgorzej, jak w hełmie i leży ci nad głowa a nie na niej. Zdecydowanie lepiej KEP i Owen.
flygirl, o to to właśnie. Mam do niego wg mnie za mąła twarz i dokładnie wyglądam jak żołnierz w hełmie🤣
Dobra muszę jeszcze gdzieś przymierzyć KEPa Polo i wtedy się zdecyduję na jakiś pewnie.
Dla mnie KEP najlepiej u Ciebie. Kask nie wiem czy Ci siadł czy go tak założyłaś. Mi po 2 dniach siadł mocniej i siedzi super ale tu wydaje mi się wybór prosty. No i z KASKA jeśli już to lepiej w tym star lady.

Możliwe, że ten Owen siedzi Ci najlepiej ale przy Twojej mega drobnej sylwetce to on wygląda jakby tam był tylko ten kask. Ciągle miałam wrażenie, że z czymś mi się to kojarzy i właśnie miałam olśnienie - zabij mnie - z pomnikiem Małego Powstańca 🤣. Też takie proporcje kasku do sylwetki
epk, na foto oba KASK są Star Lady, tylko jeden błyszczy a drugi nie.

Owen z profilu tak wygląda, to prawda.
Ale ogólnie mi się wydaje, że najlepiej się w Owenach wygląda mają drobną twarz.

Mam pytanie z zakresu mocno ogólnych i podstawowych (przepraszam, jeśli już było, ale 160 stron wątku...) - jak należy podchodzić do kasków po upadku z uderzeniem w głowę, kopnięciem przez konia itp., czy po jednym takim incydencie należałoby wymienić kask niezależnie od braku widocznych uszkodzeń (takie są zalecenia np. przy kaskach rowerowych)?
Zdecydowanie TAK. Nie wiesz, co zadziało się w środku kasku i na ile ochroniłby przy kolejnym "incydencie".
Tak, po takim wypadku koniecznie trzeba wymienić. Nie ma co ryzykować.
Koniecznie. Wiem,kieszeń boli.
My dostajemy kaski, gdzie ludzie spadli ale cwaniaczą, że coś innego się niby stało i się uszkodziło zapięcie itd. i chcą reklamować... a my to dajemy do prześwietlenia i to, co widzimy to włos się jeży na głowie.
Na zdjęciach to jest jak uderzenie pioruna rozgałęzione i wiadomo, że struktura kasku w tym obszarze przy następnym zetknięciu z ziemią nie ma szansy zadziałać.

Mi się robi bardzo smutno, jak w social mediach czołowe zawodniczki wstawiają focie jak to miały glebę na zawodach na beret.... a potem nadal w tym samym kasku jeżdżą.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 lipca 2023 17:43
Szukam opinii o tej kamizelce:
https://arcus-konie.pl/zandona-kamizelka-netcube-armour-lady-x6x7x8-2406l78-p-19001.html
Czy ktoś z Was może użytkuje albo mierzył czy miał w rękach ?
Aleks, moja pensjonariuszka jezdzi w takiej, mogę podpytać, co byś chciała wiedzieć?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 lipca 2023 20:42
IskraADHD, najbardziej interesowałby mnie czy ona się nada dla osoby z większym biustem. Z tej tabelki wynika, że powinnam brać L/XL jeśli chodzi o klatkę piersiową, ale o resztę to XS i x6. Może jakby mogła coś o rozmiarówce powiedzieć, napisać jakie ma wymiary ? Wiem, że ten przód można odpiąć, ale jednak zależałoby mi na ochronie klatki piersiowej także, nie tylko kręgosłupa. No i może takie ogólne odczucia co do komfortu, czy nie czuje się jak w zbroi ? Będę wdzięczna za wszelkie informacje 🌻 .
A mi się udało przymierzyć komperdell level 2 chyba, bo nigdzie nie znalazłam znaczka, ale z wyglądu i niebieskiego wnętrza wnioskuje , że to dwojka. Bardzo fajna, zgrabna i wygodna. Rozmiar s idealny dla mnie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 lipca 2023 08:27
Perlica, mówisz o tej ?
https://hubertuskielce.pl/pl/p/Kamizelka-ochronna-KOMPERDELL-Ballistic-Flex-Fit-damska-turkusowa/3739?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=9087668833&gclid=Cj0KCQiAjbagBhD3ARIsANRrqEsunuKiL2gT8y7f0WC05q-YDl5eEeXNJfA0Bf_fSvY0GbW7PWTnZvgaAiZ5EALw_wcB

Możesz mi napisać na pw swoje wymiary, zwłaszcza w biuście ? Będę mierzyć w weekend S tylko obawiam się z informacji jakie mam i z tabeli rozmiarów, że w biuście mogę mieć problem.
Aleks, klasyczne bardzo , w biuście 88, pas 60, biodra też 88.
I mierzyłam na tshirt, więc spokojnie w zimię wsadzę bluzę pod spód.
Dokładnie tą kamizelkę mierzyłam.
Teraz level 3 muszę gdzieś dorwać dla porównania.
No i udało mi się zmierzyć kep z daszkiem polo i wyglądam źle niestety.
Moim zdaniem mam za chudą twarz do niego chyba?
20230628_120719.jpg 20230628_120719.jpg
20230628_120709.jpg 20230628_120709.jpg
20230628_120654.jpg 20230628_120654.jpg
Perlica, nie wiem czego ty się czepiasz, wyglądasz bardzo dobrze. Fajny ten duży daszek. A nie miałaś brać kasku?
Gillian   four letter word
03 lipca 2023 10:17
Mi się bardzo podoba! Pasuje Ci, wyglądasz bardzo dobrze 😁
Perlica, wyglądasz w nim sporo lepiej niż w tym co masz, nie wiem co się czepiasz. Ja co prawda nie lubię KEP-ów z tym daszkiem polo bo on jest ogromny ale wyglądasz ok.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 lipca 2023 11:09
Perlica, dzięki serdeczne 🌻 czyli by to potwierdzało moje podejrzenia, że mogę mieć ciasno jednak. No ale przymierzę tę S. W M mogę mieć za szeroko w pasie kurczaczki.
Aleks, jak przyjedzie do stajni to wszystko mogę Ci zmierzyć i podpytam o to co Cię interesuje. Ale ogólnie z dużym biustem ciężko w kamizelkach.
Ja mam miseczkę H/I przy obwodzie 70 i jestem dość w pasie wąska. Jedyna kamizelka w jakiej w końcu czuje się komfortowo to crossowa wybuchowa
Jejku dziewczyny to jednak rzecz gustu rzeczywiście, bo mi się nie podoba😀
Dziękuję.

xxagaxx, nie Kask, mi dziwnie siedzi na czubku głowy.😓
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 lipca 2023 13:16
IskraADHD, zmierz mi jak będziesz miała okazję ten "napiersnik" . Jego wysokość i szerokość. Nie wiem czy on jest profilowany, chyba tak ? więc ten rozmiar po profilowaniu bym prosiła i dopytaj jaki pensjonariuszka ma rozmiar samej kamizelki. Będę też wdzięczna za długość ochraniacza pleców. Tą kamizelkę można skompletować samemu więc w razie czego mogłabym spróbować kupić te elementy osobno.

Jeśli zaś chodzi o kamizelke wybuchową to którą konkretnie użytkujesz ? Ja mam miseczkę FF i obwód 70 w sportowych także i po Twoim komentarzu rzuciła mi się w oczy bluza wybuchowa o taka:
https://pasi-konik.pl/helite-bluza-z-poduszka-powietrzna-air-soft-shell-czarno-szara-s-promocja
Nie mój rozmiar ta S, ale tak jakby łatwiej to to dopasować do wymiarów.
Ja też, nie ukrywam byłabym zadowolona gdyby taka np. bluza zachowywała się jak bluza po prostu. Nie planuje jakiś spektakularnych upadków, ale będę pewnie musiała wsiąść od czasu do czasu na nie swojego konia w przyszłości nie zbyt dalekiej i wolałabym jednak mieć ochronę.
Perlica, damski fexfit z takim gołębioniebieskim podszyciem to jest level 2.

Komperdel: kamizelki dziecięce (te odblaskowe dwustronne) to level 1.
Kamizelki damskie, dla dorosłych unisex, czy juniorskie- to level 2.
Kamizelki pancerne (do wkkw) to level 3.

I takie jeszcze info ogólne:
Jeżeli mamy dziecko "nieskaczące" które nam się mieści zarówno w dziecięcą jak i juniorską to pierwszym kryterium doboru kamizelki powinna być WAGA jeźdźca. Duże dzieci (czasem z nadwagą, nabite) ubieramy w kamizelki leve2 (juniorskie) ze względu na wagę delikwenta, a nie na to, co na koniu robi.
Nastoletnie dziewczyny (otyłe) ubieramy w kamizelki dla dorosłych nawet jak pasuje juniorska - ze względu na wagę.


Aleks- do czego ta kamizelka ma być. Bo do skoków czy solidniejszej jazdy na "żywotrniejszych" konikach czy w teren - nie masz ochrony narządów z przodu i z boków w ogóle (poza centrum kalatki piersiowej). Do tego te plastykowe klipsy są w takich miejscach, że osobiście nie chciałabym na nie spaść. To jest w moim odczuciu taki żółwik dla dorosłych.
Ale pewnie jest wygodna bo można na wszystko założyć i nie krepuje ruchów w ogóle.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 lipca 2023 14:18
kotbury, no właśnie tak po głębszym namyślę doszłam do podobnych wniosków, że ta "cosplayowa" Zandona to w sumie może nie do końca spełnić moje oczekiwania. Poza tym też bym nie koniecznie chciała wylądować na takim plastikowym klipsie.

Do czego kamizelka. Do wsiadania i na konie młode, żywotniejsze i na starsze/dorosłe, ale np do odrobienia albo po jakiś niekoniecznie dobrych doświadczeniach lub na konie wracające do roboty po przerwie związanej z kontuzją czy tego typu. Praca także konkretniejsza na płaskim, bez skoków, ale jakby się taka kamizelka nadała w teren to bym też była zadowolona.
kotbury, a czy level 2 chroni żebra?
Perlica, masz ochronę przodu.
Juonirska 2 jest jeszcze wyższa przodem.

To jest w ogóle bardzo dobre pytanie i niestety realna prawidłowa odpowiedź robi "mindfuck" wielu osobom.
Matka natura nas tak zaprojektowała, że żebra chronią ważne organy. Same w sobie są "nieważne".
Stąd częste pęknięcia żeber (bez przemieszczenia ) przy wypadkach.
Trochę ( w niektórych sytuacjach) jest tak, że żebro "ma pęknąć" i przejąć tym samym energię uderzenia, żeby serce nie uległo uszkodzeniu.

Więc zadaniami kamizelek jest chronić serce, płuca itd. i delikatnie chronić żebra, ale nie blokować żebrom tej funkcji przejęcia siły uderzenia i rozproszenia go.
Nie dąży się więc do tego, żeby w kamizelce żebra się nie łamały, tylko, żeby wzmocnić rozpraszające energie funkcje klatki piersiowej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się