Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

blucha, może nie ma kopyt 🤣
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 grudnia 2023 14:39
Ale tam jest więcej zdjęć i widać kopyta przecież...
BUCK   buttermilk buckskin
04 grudnia 2023 15:01
dowód, że wody się nie boi 😉
Nevermind   Tertium non datur
04 grudnia 2023 17:52
blucha, Ja to się w ogóle nieraz zastanawiam czym się kierują ludzie wybierając zdjęcia na olx 😂
Wyjątkowa "szmatka z wyjątkową ceną" - jakby ktoś nie wiedział jak wydać zbędnego tysiaka, to

https://ogloszenia.re-volta.pl/unikat-eskadron-blackweek-dl--kolekcjonerka/o/505779/
😉😉😉

Post został usunięty przez autora
blucha, chodzi ci o zdjęcie w kałuży? Jeśli tak, to moim zdaniem po to żeby pokazać, że koń nie boi się wody i kałuż 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 grudnia 2023 20:38
Nie ogłoszenie i pewnie się czepiam ale... Ładniejszego zdjęcia koreczków to się nie dało w PZJ znaleźć? 🙈
IMG_20231213_203535.jpg IMG_20231213_203535.jpg
donkeyboy, bo to jest przemycone hasło "ręce pracz od folblutów"🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 grudnia 2023 14:32
kotbury, nie kumam, co folbluty mają z tym wspólnego?
a mi te koreczki sie podobają 🙂 ktoś wie jak związać warkoczyk zeby te kosmyki po bokach tak pozostały ?
blucha, tak się robi jak masz za luźny warkocz na początku, albo koń mocno poluzuje koreczki np wycierając się.
jakby warkoczyk był za lużny to zwisałby poniżej lini grzebienia a one są powyzej, nawet na 3 dniowych zawodach koreczki mojej zawodniczki tzn jej konia 🤣 tak nie wyglądały, ale mi sie podoba 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 grudnia 2023 18:55
blucha, to jest albo wytarta grzywa po zapleceniu albo słabo zaplecona rzadka grzywa (którą można też ładnie zapleść, tylko nie tą metodą). Te koreczki będą stać jeśli zacisniesz środkowa część włosów a poluznisz te części które nie podpadają pod sam koreczek. No i musi być zaplecione pod odpowiednim kątem. Zobacz na zdjęciu - jest mocno zaciśnięte przy "bazie". Jak chcesz taki efekt uzyskać to daj luźniejsze pierwsze boczne sekcje warkocza i zaciskaj mocniej im dalej zaplatasz. A żeby dokładnie uzyskać taką "ósemkę" z koreczka to muszą być zaszyte. Gumką też się da ale efekt nie będzie dokładnie 1:1 taki sam jak na obrazku bo będzie trochę inaczej "stał". Wtedy trzeba te gumkę zaplątać zwijając i też wyjdzie.

Dla mnie takie dziury są mega nieprofesjonalne, jak ktoś chce w takich jeździć to niech jeździ. No ale jako zdjęcie w kwestiach estetyki to tak se.
kotbury, nie kumam, co folbluty mają z tym wspólnego?
donkeyboy, dość często grzywy i ogony nie są ich mocną stroną.
To taki żart miał być- bo te korki to takie typowe folblucie korki. Choć są też oczywiście folbluty - mamuty.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 grudnia 2023 18:59
kotbury, dzięki, przeszło mi to przez myśl ale ja tylko spotkałam folbluty tylko ze słabymi kopytami jak dotychczas 😅
blucha, to co napisała donkeyboy, plus może być tak, że ta część grzywy naturalnie układa się na drugą strone. Ja czasami muszę aktywnie unikać takich koreczków, a zaplątać nie lubię i nie umiem dobrze - moja najlepsza matka ma wicherek w grzywie, jeszcze jest wrażliwa i lubi być dotykana tak jak lubi, żadne ciągnięcie za grzywę nie wchodzi w grę (nawet żeby wycieniować nożyczkami). Koszmar na każdym pokazie/premiowaniu.
martrix, to dosyć częsta praktyka w wyścigach.
BUCK   buttermilk buckskin
10 stycznia 2024 08:03
matrix bo xx biegają jako dwulatki, sezon zaczyna się w kwietniu czyli większość rocznika osiąga właśnie dwa lata, a część właściciele i trenerzy puszczają dopiero w drugiej połowie sezonu

a dzierżawa lub syndykat to teraz mega często
anetakajper   Dolata i spółka
10 stycznia 2024 08:25
no ale nie da się po zdjęciach stwierdzić, że plac jest zamarznięty.
to że jest warstwa śniegu nie oznacza, że pod spodem jest twardo. U nas np. jak plac byl sypany chlorkiem, to przy -3 był jeszcze super miękki i sypki.
anetakajper   Dolata i spółka
10 stycznia 2024 09:18
infantil, Jakby nie było zamarznięte to robiłyby się ślady. Nawet jakby nie było zamarznięte to nie zaryzykowałabym skakaniem na trawie/śniegu.

Mnie to np. zadziwia bo w wyobraźni widzę glebę bo sie pośliznął, podbicie bo twardo, ścięgno bo pośliżnięcie/twardo.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 stycznia 2024 17:00
Dziś mi wpadła taka "reklama"... Chyba gorzej niż kopyta dzwony na zdjęciach katalogowych ochraniaczy 😝
chudizelec.jpg chudizelec.jpg
zembria, przykre, takie zdjęcia budują przecież świadomość odbiorców.
Jestem jakaś ciemna, a co jest nie tak?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 stycznia 2024 17:47
Perlica, Koń pod tą derką jest bardzo wychudzony lub ma zanik mięśni w górnej linii na tym odcinku. Jakbym miała oceniać to 1, maks 2 w skali bcs za szyje i kłąb 😖
zembria,
Wychudzony nie jest. Ma typowa szyje jezdzona po skokowemu 🙄
zembria, moze po prostu na trzylatka założyli. Jest bardziej na początku procesu siwienia, czyli raczej młody
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 stycznia 2024 18:43
KaNie, chyba po patenciarskiemu ;p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się