Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Perlica, 😂 mówisz, że miałaś Green Power, a to ma jakoś 3 mj/kg więcej niż Agrobs.
Fokusowa, no właśnie, jestem na Green Power teraz właśnie i czuje zmianę czyli że ma więcej niż Natur Solo.
Wiec sieczkę do tego wolę bez energii😉
Ja wpadam polecić pasze na odpasienie - robi serio mega efekty w szybkim czasie nawet przy niskim dawkowaniu - redmills define and shine.
Daje od kilku tygodni 16latkowi który nie robił kompletnie nic od pół roku i serio zaczyna fajnie wyglądać, błyszczy się, ładnie przybrał i ma siłę do roboty 🙂
faith, bo Red Mills to są bardzo dobre pasze , jedne z najlepiej przebadanych i testowanych.
No serio nie spodziewałam się efektów tak szybko, a tu proszę.
faith, ale tam.jest 19% łatwo przyswajalnego białka to musi efekt.
Podobnie działają otręby ryżowe Saracena, gdzie odpasłam nimi wrzodowowca kiedyś w 2 tygodnie , a efekt był po 7 dniach widoczny.
Redmills ma we wszystkich paszach dodany cukier na 4 lub 5 miejscu w składzie, czy ja wiem czy to takie dobre...
lhp, RM ma teź pasze niskoskrobiowe
Perlica, i też z dodanym cukrem. Chciałam spróbować tych pasz, słyszałam kilka dobrych opinii (i jedną złą), ale ten dodany w sporej ilości cukier zawsze mnie powstrzymuje
lhp, nie wiem gdzie Ty widzisz dodany cukier. Co za bzdury….

https://redmills.com.pl/produkt/pasza-red-mills-horse-care-ultra-cube-25-kg/
Jest melasa, ale skrobi i cukru razem 9.4%, nie jest to jakaś ogromna ilość.
faith, tyle,że melasa to nie jest cukier.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 maja 2024 17:38
Perlica, Melasa zawiera około 40-50% sacharozy jeszcze, także to nie tak mało.
zembria, wszystko zależy od procesu technologicznego.
Ja nie ciągnę tej dyskusji, bo nie chce mi się poraz setny słuchać o wyolbrzymianiu negatywnego działania melasy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 maja 2024 17:54
Perlica, Nie mówię o jakimkolwiek działaniu, prostuję co napisałaś o tym że to nie cukier. To w połowie praktycznie nadal jest cukier.
zembria, to nie jest cukier,tylko produkt uboczny procesu technologicznego, który może zawierać do 50% cukrów, ale nie musi. Cukier to masz w cukierniczce.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 maja 2024 19:06
Perlica, do 50% sacharozy, czyli właśnie takiego cukru jak w cukierniczce. Inne cukry też zawiera, o dłuższych łańcuchach.
zembria, no i ?
Czyli jeśli coś zawiera nawet do 50% ( to sie zdarza jednak nie często , zazwyczaj max47 a średnio 42) to nie jest CUKREM.
To może prościej,bo nie ogarniasz.0245627520171E+34;
Jeśli chleb zawiera 60% mąki, to idąc do sklepu go kupić, prosisz o chleb czy jednak mąkę?
Bo wg Twojej definicji to chyba mąkę🤦

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 maja 2024 19:44
Perlica, Dobrze, to prostymi słowami, skoro takie wolisz, melasa w 40-50% składa się z cukru. Tak lepiej to brzmi?
zembria, tak,dziękuję.
Ale jak ktoś nie może glutenu to i takiego chleba będzie unikał, bo nawet te 60% to za dużo 🤣
Dzielę się , bo fajny artykuł. Takie żywienie konia sportowego w pigułce. Może ktoś skorzysta.
https://sklep.polskizlob.pl/zywienie-koni-sportowych
Aga, na grupie wrzodowej na FB właśnie leci dyskusja na temat tych testów. Wszyscy hurtem mają alergie pokarmowe w Laboklinie i żadnych alergii w Vetlabie. Sporo głosów jest takich, że te testy pokarmowe są o kant d... potłuc i że tylko dieta eliminacyjna.
Nie znam się, tylko przekazuję, bo akurat dosłownie jest ta sama rozmowa na FB. 😆




Odnośnie testów. Bo teraz jakaś plaga wyników z alergiami pokarmowymi. Pytanie do osób, które taki wynik mają, czy konie miały jakielkowiek objawy np alergii na owies czy inna pszenicę? Ewentualnie czy coś się zmieniło po odstawieniu tych alergizujących - według wyników
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2024 10:57
Epikea, U mojego lucerna powodowała nasilenie objawów rao.
Perlica, melasa to cukry, nie same oczywiście, ale w większości.
Perlica, Dobrze, to prostymi słowami, skoro takie wolisz, melasa w 40-50% składa się z cukru. Tak lepiej to brzmi?
zembria, każda rzecz, każda roślina - składa się z cukru!
Jeśli coś nie jest tłuszczem to składa się w jakimś zakresie z cukru!
A jak się składa z czystego białka to organimz to raz dwa konwertuje do cukru.
Tylko tłuszcz nie stanie się cukrem🙂

Każde ziarno składa się z cukru. Ba! każdy makuch też jest w jakimś zakresie z cukru. Bo jest zbudowany również z węglowodanów.

"Melasa" na 5tym miejscu to może być fura melasy i dwie łyżki melasy... dwie łyżki melasy to są jakieś 3 gramy cukru... To jabłko i marchew ma więcej.
Po prostu wyrażam wątpliwość czy resztki z produkcji "cukru w cukierniczce" to dobry dodatek do paszy dla mojego konia. Tyle. Poza tym, niech każdy kupuje i karmi czym chce 🙂
I oczywiście, cukry w diecie są konieczne i nie da się ich uniknąć, pytanie podstawowe brzmi co to są za cukry i ile, i czy akurat sacharoza to jest właśnie to, co być powinno. W mojej opinii nie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2024 11:23
kotbury, zacytuję sama siebie "Melasa zawiera około 40-50% sacharozy jeszcze" Nie mówimy przecież o węglowodanach ogólnie 🙄
zembria, to co ty robisz teraz - konstrukcja zdania to jest obracanie kota ogonem.
Zobacz, siano również zawiera ileś tam % czystej sacharozy jak tak policzyć. Owszem, per kilogram dużo mniej. Ale łącznie to w gramach per zjedzone siano sacharozy z siana wyjdzie więcej.
Jeśli masz na 5-tymmijscu w składzie melasę to po prostu imho powinnaś zapytać producenta ile w gramach tej melasy per kilogram tam jest.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2024 11:48
kotbury, ale gdzie ja kota obracam? O początku piszę w kółko to samo zdanie, inaczej ubrane w słowa po prostu 🤷 Melasa to syrop w którym prawie połowę stanowi jeszcze sacharoza, której się nie udało wyekstrahować po prostu (nie opłaca się więcej wyciągać). I jeżeli lhp, musi sacharozy unikać, to jednak warto wiedzieć, to co napisałam. Ja nie muszę nikogo pytać o skład jakiejś paszy bo mi od do niczego potrzebny nie jest w te sytuacji, ani tym nie karmię ,ani nie mam zamiaru.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się