***Stanówka z gwarancją żywego źrebięcia.

Lacoste de La Cour ogier rasy Selle Francis.

W jego żyłach płynie krew dziadków Diamanta de Semilly i Quidama de Revel.

Ogier posiada licencję PZHK

Jego ojciec Apache du Plant był finalistą wśród koni 5 letnich na Mistrzostwach Francji.

Dziadek od strony ojca - Starter to syn Rantzau xx - skaczącego folbluta, sławy wśród reproduktorów koni sportowych, ojciec m.in Cor de la Bryere.
Starter jest uważany za narodowego ogiera Francji. Jednego z najlepszych ojców księgi stadnej Selle Francais. Pozostawił szczególnie dobre matki. Ojciec m.in. Cap de b'Neville ISO 174, 210 000 € wygranych, finalisty w 5 i 6 latkach Mistrzostw Francji. Dziadek m.in Balubet de Ruet, Epsom Gesmeray i wielu innych.

Warto zwrócić uwagę na matkę Apache du Plant, która jest córką zasłużonego w hodowli koni sportowych Elfa III ,dziadka legendarnego Diamant de Semilly.

Matka Lacoste de la Cour to córka Lys de la Fosse ,ojca olimpijczyka z 1996 r w Atlancie , Rhuma IV dosiadanego przez amerykanina Michaela Matza. Z kolei Lys de la fosse to syn Nankina - kolejnego zasłużonego ogiera, dziadka Quidama de Revel.
Gironde dela Cour pochodzi z bardzo ciekawej lini matek koni skokowych we Francji( ONDE VAL FLEURY , IRONIE) ,opierającej się na łączeniu koni Selle Francais z końmi pełnej krwi angielskiej i angloarabami.

Lacoste de la Cour prezentuje sobą to wspaniałe pochodzenie. Jest ogierem niezwykle charyzmatycznym, o bardzo dobrych trzech chodach. Wykazuje się niezwykłą odwagą, techniką i siłą w skoku. To koń ,który zawsze chciał się znaleźć po drugiej stronie przeszkody. Do Polski został sprowadzony jako źrebak przez Państwa Brzóskę ,gdzie pod Łukaszem Brzóską został doprowadzony do konkursów klasy Grand Prix. Licznie startował na arenie polskiej i międzynarodowej do wysokości 150cm włącznie. Do jego osiągnięć należą m.in. 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kat. 4 latki, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kat. 7 latki.

Lacoste de la Cour imponuje zdrowiem i kondycją!
W 2021 jego syn ogierek Extreme Boy IPO zajął 3 miejsce spośród 60 koni w swojej kategorii wiekowej podczas Premiowania źrebiąt w Baborówku. Komisje zachwycił ruchem uzyskując note 4,8 - najlepsza ocena za ruch spośród 100 źrebiąt. Podczas Premiowania źrebiąt w Sierakowie zajął drugie miejsce.
Jego córka Bisquick IPO od belgijskiej marki , córki Bamako de Muze zajęła 3 miejsce podczas Czempionatu w Starym Kisielinie z najwyższa notą za skoki z całej stawki koni - 9,0 pkt.
Na ten moment widzimy ,że ogier silnie przekazuje mocny fundament, niezwykle mocne długie nogi ,mocne stawy, duże kopyta, bardzo dobrą kłodę , mocne plecy i zad. Wspaniałą dynamikę ruchu, siłę i technikę w skoku!