OGIER. Weterynaryjne i hodowlane aspekty rozrodu koni.

Lokalizacja: Mazowieckie
Opis ogłoszenia:
Idealna, kupiona za ponad 100 zł, sprzedam za 75 zł
Porządna książka, treściwa, w twardej oprawie.
Wysyłka pocztą polską 11 zł lub odbiór osobisty


Pierwsze opracowanie poświęcone w całości ogierowi.
Do kogo jest książka adresowana?
Przede wszystkim do lekarzy weterynarii i hodowców, którzy w swej codziennej pracy zajmują się problematyką reprodukcji koni. Może być również bardzo pomocna dla studentów weterynarii, zootechniki, uczonych zajmujących się aspektami rozrodu, aż w końcu dla miłośników i użytkowników koni, chcących poszerzać swoje wiadomości w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie nauki.
Czego dokładnie dowiesz się z tej książki?
Anatomię i topografię narządu płciowego, dojrzewanie płciowe, regulacje endokrynologiczną opisano w sposób ułatwiający ocenę płodności ogiera. Kolejne rozdziały zawierają szczegółowy opis procesu tworzenia plemników i budowy morfologicznej, a także charakterystykę właściwości osocza nasienia.Stosunkowo dużo miejsca poświęcono zachowaniu płciowemu i sposobom pobierania nasienia, w tym pobieraniu nasienia ex copula. W książce znajdują się również informacje na temat metod oceny właściwości nasienia wizualną techniką mikroskopową i techniką wspomaganą komputerowo, a także specjalne testy badania nasienia, w tym badania genetyki plemnika oraz opis inseminacji klaczy nasieniem sortowanym, pozwalającym na regulacje płci u koni. Przedstawiono również rozwój metod konserwacji nasienia i sposoby przechowywania nasienia w stanie płynnym i zamrożonym oraz czynniki wywierające wpływ na wyniki zaźrebień klaczy unasienianych nasieniem zamrożonym/rozmrożonym.
W kolejnych rozdziałach znajduje sie opis zaburzeń zachowania płciowego, ejakulacji i płodności oraz metody rozpoznawania i leczenia tych zaburzeń.Odpowiadając na zapotrzebowanie lekarzy weterynarii praktyków, opisano również metody kastracji ogierów oraz rozpoznawania i trzebienia wnętrów, a także najważniejsze schorzenia weneryczne przenoszone przez ogiery. W końcowej części książki znajdują się wskazówki oceny przydatności do rozpłodu oraz interpretacje tej oceny, jak również metody utrzymania i użytkowania rozpłodowego ogierów.Książka jest bogato ilustrowana kolorowymi rycinami.

Marian Tischner

Informacje

Ogłoszenie dodane 01 lutego 2018 o 23:02
Odświeżone 14 marca 2018 o 11:34
Wyświetlane do 13 kwietnia 2018

ID ogłoszenia: 56507
Liczba osób obserwujących: 2
Liczba wyświetleń: 1106

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora

Kontakt

Pokaż adres e-mail
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Aby wysłać wiadomosć, musisz się zalogować.
Kliknij tutaj
Profil na forum Re-Volta: montana Kliknij, aby zobaczyć
Nie obserwujesz Obserwuj
reklama