» Forum » Galeria » Ogłoszenia » Katalog stajni » Szmatoholicy » Rewia mody

Trawokulki Naturalna pasze dla koni 20kg

Kategoria Żywienie
Rodzaj pasze
Rozmiar 20kg
Stan Nowy
Cena 45,00 pln
Lokalizacja wielkopolskie
Opis
Trawokulki
Czym są trawokulki?
Trawokulki to wyjątkowo apetyczny granulat z trawy (nie siana), bezpośrednio po ścięciu suszonej gorącym powietrzem. Dzięki temu zachowuje wszystkie wartości odżywcze i nie jest narażony na rozwój grzybów i pleśni. Produkt wytwarzany jest z mieszanki 50 gatunków traw i ziół pochodzącej z terenów objętych programem ochrony przyrody Natura 2000. Każda partia podlega stałej kontroli Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, co pozwala na utrzymanie najwyższej jakości produktu. Trawokulki nie obciążają układu pokarmowego konia i stanowi najlepsze dla roślinożerców źródło wolno uwalnianej energii i nie powodują nadpobudliwości u koni.

Dla kogo są trawokulki?
Trawokulki zalecane są jako uzupełnienie diety każdego konia. Pomagają dostarczyć niezbędnego do prawidłowego działania przewodu pokarmowego włókna oraz najłatwiej przyswajalnej formy białka. Szczególnie polecane są dla koni z tendencją do szybkiego pochłaniania paszy treściwej jako spowalniacz jedzenie oraz dla koni narażonych na Zespół Wrzodów Żołądka. Można podawać je zarówno na sucho jak i na mokro. W obu formach spowalniają spożywanie treściwej i regulują procesy trawienne. Są doskonałym sposobem na przemycanie niejadkom różnego rodzaju leków czy suplementów. Dzięki możliwości podawania na mokro są szczególnie polecane koniom starszy, które miewają trudności z żuciem siana czy paszy treściwej. Trawokulki stanowią również doskonałe rozwiązanie dla koni z problemami oddechowymi, podawane na mokro nie pylą, dzięki czemu nie powodują podrażnienia układu oddechowego, przy czym pomagają dostarczyć niezbędnej ilości białka i włókna, których niedobory często występują u koni karmionych moczonym sianem zadawanym z siatki.

Jak stosować trawokulki?
W przypadku stosowania trawokulek jako dodatek do paszy treściwej zalecana dawka wynosi od 1 do 2kg dziennie. Jako alternatywa dla siana do 1,5kg na każde 100kg masy ciała zwierzęcia.

Opakowanie 20kg

Produkt przeszedł kontrolę weterynaryjną.
Parametry:
Białko 10%
Włókno 30%
Popiół surowy 6%
Wilgotność 12%

Odbiór osobisty:
-wielkopolska Tomice (koło Stęszewa)lub Poznań (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)
-zachodniopomorskie Stepnica (koło Goleniowa).Galeria zdjęć
Dane kontaktowe i inne informacje
Osoba kontaktowa Magda
Telefon 606879435
Adres e-mail m.zak@boguslawie.pl
Numer gg
Użytkownik re-volta.pl Gospodarstwo Bog
Zobacz inne ogłoszenia
Wyślij wiadomość (PW)
Zobacz profil na re-volcie
Obserwowane ogłoszenie Nie [musisz się zalogować]
Podziel się na facebooku
Ogłoszenie dodane 2018-01-02
Ogłoszenie aktywne do dnia 2018-02-01
Liczba odsłon 486
Liczba obserwujących 8
Ogłoszenie nieregulaminowe? Kliknij, aby zgłosić

Propozycje cenowe

Tu możesz zaproponować cenę i zobaczyć propozycje innych użytkowników. Propozycja nie jest wiążąca, a sprzedający może sprzedać dowolnej osobie, również nie podającej najwyższej ceny. Propozycje cenowe mają charakter orientacyjny, jednak prosimy nie spamować - osoby które będą zaśmiecać propozycje, otrzymają propozycję nie do odrzucenia od moderacji ;)

Osoba Data Kwota
Na razie nie ma żadnych propozycji :(
Dodaj swoją propozycję

Musisz się zalogować

Reklama
 
Copyright © re-volta.pl 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści wyłącznie za zgodą.
Regulamin ogłoszeń: regulamin           Oferta dla reklamodawców: reklama
Czas: 0.03578     Pamięć: 3,307.55 kb / 3,840.00 kb