Szkolenie - Jeździecka Akademia Weterynaryjna w Osadzie Wietrzychowo

Cena: 360 zł
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Opis ogłoszenia:
Osada Wietrzychowo i Jeździecka Akademia Weterynaryjna serdecznie zapraszają na dwudniowe szkolenie z zakresu wiedzy weterynaryjnej prowadzone przez lek. weterynarii Elizę Niemczycką.
Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne (wykłady) i praktyczne (z udziałem konia) dotyczące zdrowia konia użytkowanego w jeździectwie.

Plan szkolenia:

I. SOBOTA - szkolenie ogólne z zakresu najczęściej spotykanych chorób u koni/pierwsza pomoc dla koni

Zajęcia teoretyczne:

-Naturalne mechanizmy organizmu konia pozwalające zachować jego ustrój w zdrowiu
-Jak zapewnić właściwe warunki bytowe dla koni zdrowych i chorych, najczęściej popełniane błędy
-Żywienie koni w prawdach i mitach
-Dokładne omówienie chorób występujących u koni istotnych z punktu widzenia jeździectwa (istota choroby, przyczyny, objawy, leczenie, zapobieganie)
-Leczenie konwencjonalne a terapia metodami naturalnymi (w tym ziołolecznictwo)
-Możliwości współczesnej diagnostyki chorób koni

Zajęcia praktyczne:

-Udzielenie pierwszej pomocy koniowi
-Ocena stanu ogólnego zdrowia konia
-Wykonywanie zabiegów leczniczych w warunkach stajennych
-Zakładanie opatrunków
-Podawanie leków

Część rekreacyjna: jeśli pogoda nam pozwoli, to w sobotę wieczorem rozpalimy ognisko, pośpiewamy i pogramy na gitarach. Rekomendujemy zabranie własnych instrumentów! :)

II. NIEDZIELA - ortopedia koni dla jeźdźców

Zajęcia teoretyczne:

-Anatomia i biomechanika ruchu konia w odniesieniu do jego użytkowania wierzchowego
-Przyczyny kontuzji w rekreacji i sporcie jeździeckim
-Schorzenia ortopedyczne związane z rekreacją i sportem jeździeckim (istota, przyczyny, objawy, leczenie, zapobieganie)
-Przeciwdziałanie kontuzjom u koni rekreacyjnych i sportowych (właściwe metody treningowe, zabiegi przed i po jeździe)

Zajęcia praktyczne:

-Ocena konia w pozycji stojącej i w ruchu
-Wczesne rozpoznawanie schorzeń ortopedycznych u koni
-Badanie ortopedyczne konia możliwe do wykonania przez właściciela
-Wstępna ocena konia przed zakupem

Koszt udziału: 360 PLN

Cena obejmuje: udział w dwudniowym szkoleniu, dwa noclegi w pokojach wieloosobowych, 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja (osoby na diecie wegetariańskiej prosimy o taką informację).
W razie pytań dotyczących warunków uczestnictwa prosimy o kontakt telefoniczny. Za zgłoszenie uznaje się moment wpłaty bezzwrotnego zadatku w wysokości 150 PLN. Pozostała płatność następuje na miejscu.

nr konta do przelewu:
Agata Gawrońska
22 1140 2004 0000 3102 7523 6545

Zapisy: Ola: 609-685-601 Wiechu: 508 975 098, mail: osadawietrzychowo@gmail.com lub kontakt przez FB

Zajęcia prowadzi Eliza Anna Niemczycka – lekarz weterynarii, autorka i wykładowczyni Jeździeckiej Akademii Weterynaryjnej, specjalistka miesięcznika Świat Koni i wykładowca akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku weterynaria. Od 2011 roku współpracuje z Kliniką Chirurgii Koni na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie w Lipsku (Niemcy). Od kilkunastu lat jest właścicielką „Stajni Piorun”. Startowała w dyscyplinie konnych rajdów długodystansowych i przygotowywała konie do zawodów rangi międzynarodowej. Jest sędzią PZJ dyscypliny ujeżdżenia i skoków przez przeszkody, Przodownikiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK i autorką licznych publikacji w naukowych pismach weterynaryjnych oraz w miesięczniku Świat Koni. W trakcie wykładów i w swoich publikacjach dużą uwagę przywiązuje do psychologii konia w odniesieniu do stworzenia mu odpowiednich warunków bytowania i pracy, zgodnych z jego naturalnymi uwarunkowaniami.

O organizatorze:
Osada Wietrzychowo: https://www.facebook.com/OsadaWietrzychowo/ – to miejsce powstałe z tęsknoty do sielankowego życia z dala od miejskiego zgiełku. Arkadia dla miłośników dziewiczej przyrody i widoków po horyzont, poszukiwaczy zagubionych leśnych jezior, fanów tropienia śladów historii ukrytych w okolicznych lasach, amatorów końskich przejażdżek – dla wszystkich szukających wytchnienia od codzienności. Czekają na Ciebie przytulne pokoje dwu i wieloosobowe z widokiem na wielohektarowe zielone pastwiska, niekończące się tereny do wypraw pieszych i rowerowych, ponad 25 końskich grzbietów do drapania, magiczna atmosfera wieczornych rozmów na tarasie przy dźwiękach gitary i nie tylko… Organizujemy m.in. jazdy konne – od oprowadzanek po wyjazdy w teren, wakacje w siodle dla dzieci i dorosłych, szkolenia oraz imprezy firmowe. Jesienią zapraszamy na obfite grzybobrania - od lasu dzieli nas tylko furtka. Chętnie dzielimy się wiedzą o najciekawszych zakątkach w pobliżu Osady. Pokażemy, jak dotrzeć do malowniczych źródeł rzeki Łyny. Doradzimy, w którym miejscu najlepiej rozpocząć spływ kajakowy. Wskażemy, gdzie szukać śladów historii – ukrytych w lasach bunkrów, okopów, ruin opuszczonych wsi i śladów krzyżackiej bytności. Podpowiemy, które z okolicznych jezior znane są tylko nielicznym. Na najmłodszych czekają przyjazne i zawsze głodne kucyki, trampolina, basen, boisko i niekończące się tereny do hasania. Po całym dniu pełnym wrażeń zapraszamy na relaks na hamakach, a zimą – przy kominku w salonie

Informacje

Ogłoszenie dodane 13 marca 2018 o 10:13
Wyświetlane do 12 kwietnia 2018

ID ogłoszenia: 93323
Liczba osób obserwujących: 0
Liczba wyświetleń: 87

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora

Kontakt

Osoba kontaktowa: Ola
Pokaż numer telefonu
Pokaż adres e-mail
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Aby wysłać wiadomosć, musisz się zalogować.
Kliknij tutaj
Profil na forum Re-Volta: Kliknij, aby zobaczyć
Nie obserwujesz Obserwuj
reklama