Szkolenie 7 Gier Pata Parelliego w Osadzie Wietrzychowo

Cena: 370 zł
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Opis ogłoszenia:
Osada Wietrzychowo (https://www.facebook.com/OsadaWietrzychowo/) zaprasza na wyjątkowe warsztaty ,,Siedem gier". To dwa dni intensywnej nauki dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją relację z koniem, zrozumieć jego zachowania i poznać język, który umożliwi subtelny dialog zarówno z ziemi, jak i z siodła w pełnej harmonii ciał.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, na której uczestnicy dowiedzą się o metodzie, jaką jest Parelli Natural Horsemanship, całej strukturze programu i o jego fundamencie, czyli tytułowych siedmiu grach:

1. Gra pierwsza - Friendly Game (gra w zaprzyjaźnianie)
2. Gra druga - Porcupine Game (gra w jeża)
3. Gra trzecia - Driving Game (zabawa w prowadzenie)
4. Gra czwarta - Yo-yo Game (gra w yo-yo)
5. Gra piąta - Circling Game (gra w okrążanie)
6. Gra szósta - Sideways Game (chody boczne)
7. Gra siódma - Squeez Game (gra w przeciskanie)

Podczas części praktycznej wspólnie wprowadzimy teorię krok po kroku w życie, wykorzystując zdobytą wiedzę. Rozpoczniemy od symulacji na "ludzkim koniu" po to, by na spokojne zrozumieć na sobie mechanizmy i dynamiki naturalne, a następnie skonfrontujemy się z naszymi końskimi partnerami. W zależności od możliwości koni i uczestników, przećwiczymy w praktyce wszystkie z gier.

Każdy uczestnik powinien być wyposażony w zestaw podstawowy - linę 3.6 m z karabińczykiem, halter w odpowiednim rozmiarze i carrot stick ze stringiem (sznurkiem).

Planowany czas rozpoczęcia warsztatów to godz. 10, a zakończenia godz. 17 - zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Wszystkich uczestników zapraszamy już w piątek wieczorem!

Koszt udziału: 370 PLN – uczestnik z koniem (limit: 5 miejsc), 290 PLN – obserwator.

Cena obejmuje udział w dwudniowych warsztatach i „przydział na konia” z wietrzychowskiego stada, nocleg z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę w gospodarstwie agroturystycznym Osada Wietrzychowo (https://www.facebook.com/OsadaWietrzychowo/) w pokojach wieloosobowych, dwa śniadania i dwie obiadokolacje (osoby na diecie wegetariańskiej prosimy o taką informację). W zależności od pogody przewidujemy sobotnie ognisko i wspólne granie na gitarze.
Za zgłoszenie uznaje się moment wpłaty bezzwrotnego zadatku w wysokości 150 PLN. Pozostała płatność następuje na miejscu.

Nr konta do przelewu:
Agata Gawrońska
22 1140 2004 0000 3102 7523 6545

Prowadzący: Gabriela Adamczewska:
„Moja historia być może nie należy do tych szczególnie oryginalnych, ale napisało ją życie i myślę że mówi sama za siebie. Trzy lata temu w przypływie odwagi rzuciłam do mojego ojca pytaniem, którym męczę go od kiedy tylko pamiętam: „Tato, a może kupilibyśmy konia?” i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu stwierdził, że to doskonały pomysł. Mój Fari był jednym z pierwszych ogłoszeń jakie zobaczyłam, pierwszym do którego zadzwoniłam i pierwszym gdzie umówiłam się na wizytę. W bardzo zdawkowej treści napisane było „posiada podstawy PNH”, ale wtedy nie miałam jeszcze zielonego pojęcia o co właściwie chodzi. Gdy dojechałam na miejsce szybko zrozumiałam, że po koniu ze zdjęć zostało tylko wspomnienie. Zastałam wychudzonego, zamkniętego w sobie 17 latka, bez sprzętu, bez kompletnych dokumentów, ale za to z astmą i depresją. Mimo, że prawdopodobnie każdy stwierdziłby, że to najgorszy wybór z możliwych z Mińska wyjechałam jako właściciel owego gniadego wierzchowca, ciężko w nim już wtedy zakochana. Jakieś niecałe dwa miesiące dwugodzinnych dojazdów później zapakowałam go do koniowozu i przewiozłam do nowej starannie wybranej 240 hektarowej stajni pod Puszczą Kampinowską. Moment wypuszczenia go na padok i zwrócenia mu upragnionej wolności, po staniu kilka lat na małym piaszczystym placu, zapamiętam absolutnie do końca życia. Początki zawsze są trudne i u nas nie było wcale inaczej.
Wyposażona w wiedzę starannie wyczytaną w Internecie, świadoma po części czym jest system Parelli Natural Horsemanship, zaczęłam powoli próbować bawić się i budować jakąś relację-bez sprzętu i bez nadzoru więc nietrudno się domyślić, że efekty nie były spektakularne. Krok po kroku, razem uczyliśmy się siebie nawzajem, a ja chłonęłam wszystkie informacje do jakich tylko dotarłam, konsekwentnie ignorując wszechobecne głosy dezaprobaty. Szukałam książek, artykułów i wreszcie również szkoleń, na które jeździłam próbując znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Tak dotarłam do instruktorki Parelli Julii Opawskiej, z którą stawiałam pierwsze kroki, a później trafiłam do Kasi Jasińskiej najpierw pojawiając się na jej weekendowych warsztatach i następnie zapraszając ją do siebie i Faraona, co było prawdziwym punktem zwrotnym w całej naszej historii. Od tamtego czasu jak wspominałam minęły 4 lata. Cztery, najbardziej intensywne lata w moim życiu, obfitujące w godziny spędzone w deszczu, śniegu, wietrze i upale. Obfitujące w niepewności, wzruszenia i przede wszystkim w ogromną bezwarunkową miłość i wsparcie. Zaczynałam całkiem sama, a dziś tworzę prężnie rozwijający się klub z 7 fantastycznymi przyjaciółkami i ich końmi. Poznałam masę nowych znajomych z całej Polski i zagranicy. Jestem i współtworzę to miejsce przygotowując się do egzaminu na 3 poziomie PNH marząc, już nie po cichu a całkowicie otwarcie o zostaniu kiedyś instruktorem by inspirować ludzi, tak jak oni mnie gdy najbardziej tego potrzebowałam. Cytując Nietzche: „Nawet najwybitniejszy umysł niczego nie stworzy bez opętania wielką miłością”. Cieszę się że mnie ona dotknęła i że dałam się w to wciągnąć bez reszty. Cieszę się, że to właśnie mnie wybrał Faraon i jestem mu niezmiernie wdzięczna za wszystko czego mnie nauczył, za wszystko czego dzięki niemu doświadczyłam i za pokazanie mi, że jeśli tylko jesteśmy razem niemożliwe nie istnieje. Warsztaty, które oferuję są zapisem moich własnych doświadczeń i odbiciem tego czego przez ten krótki, ale intensywny czas nauczyłam się od najlepszych i wciąż uczę i co chcę przekazać dalej. Liczę, że w ten weekend cudów wzajemnie się zainspirujemy i wsłuchamy w nasze konie tak by uczynić je szczęśliwsze-naturalnie”.

Zapraszamy :)

Informacje

Ogłoszenie dodane 13 marca 2018 o 10:16
Wyświetlane do 12 kwietnia 2018

ID ogłoszenia: 93325
Liczba osób obserwujących: 0
Liczba wyświetleń: 90

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora

Kontakt

Osoba kontaktowa: Ola
Pokaż numer telefonu
Pokaż adres e-mail
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Aby wysłać wiadomosć, musisz się zalogować.
Kliknij tutaj
Profil na forum Re-Volta: Kliknij, aby zobaczyć
Nie obserwujesz Obserwuj
reklama