Trawokulki Naturalna pasze dla koni 20kg

  • Podkategoria:
    Pasze
Cena: 45 zł
Lokalizacja: Wielkopolskie
Opis ogłoszenia:
Trawokulki
Czym są trawokulki?
Trawokulki to wyjątkowo apetyczny granulat z trawy (nie siana), bezpośrednio po ścięciu suszonej gorącym powietrzem. Dzięki temu zachowuje wszystkie wartości odżywcze i nie jest narażony na rozwój grzybów i pleśni. Produkt wytwarzany jest z mieszanki 50 gatunków traw i ziół pochodzącej z terenów objętych programem ochrony przyrody Natura 2000. Każda partia podlega stałej kontroli Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, co pozwala na utrzymanie najwyższej jakości produktu. Trawokulki nie obciążają układu pokarmowego konia i stanowi najlepsze dla roślinożerców źródło wolno uwalnianej energii i nie powodują nadpobudliwości u koni.

Dla kogo są trawokulki?
Trawokulki zalecane są jako uzupełnienie diety każdego konia. Pomagają dostarczyć niezbędnego do prawidłowego działania przewodu pokarmowego włókna oraz najłatwiej przyswajalnej formy białka. Szczególnie polecane są dla koni z tendencją do szybkiego pochłaniania paszy treściwej jako spowalniacz jedzenie oraz dla koni narażonych na Zespół Wrzodów Żołądka. Można podawać je zarówno na sucho jak i na mokro. W obu formach spowalniają spożywanie treściwej i regulują procesy trawienne. Są doskonałym sposobem na przemycanie niejadkom różnego rodzaju leków czy suplementów. Dzięki możliwości podawania na mokro są szczególnie polecane koniom starszy, które miewają trudności z żuciem siana czy paszy treściwej. Trawokulki stanowią również doskonałe rozwiązanie dla koni z problemami oddechowymi, podawane na mokro nie pylą, dzięki czemu nie powodują podrażnienia układu oddechowego, przy czym pomagają dostarczyć niezbędnej ilości białka i włókna, których niedobory często występują u koni karmionych moczonym sianem zadawanym z siatki.

Jak stosować trawokulki?
W przypadku stosowania trawokulek jako dodatek do paszy treściwej zalecana dawka wynosi od 1 do 2kg dziennie. Jako alternatywa dla siana do 1,5kg na każde 100kg masy ciała zwierzęcia.

Opakowanie 20kg

Produkt przeszedł kontrolę weterynaryjną.
Parametry:
Białko 10%
Włókno 30%
Popiół surowy 6%
Wilgotność 12%

Odbiór osobisty:
-wielkopolska Tomice (koło Stęszewa)lub Poznań (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)
-zachodniopomorskie Stepnica (koło Goleniowa).Informacje

Ogłoszenie dodane 02 stycznia 2018 o 14:52
Odświeżone 03 kwietnia 2018 o 13:14
Wyświetlane do 03 maja 2018

ID ogłoszenia: 76395
Liczba osób obserwujących: 7
Liczba wyświetleń: 533

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora

Kontakt

Osoba kontaktowa: Magda
Pokaż numer telefonu
Pokaż adres e-mail
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Aby wysłać wiadomosć, musisz się zalogować.
Kliknij tutaj
Profil na forum Re-Volta: Gospodarstwo Bog Kliknij, aby zobaczyć
Nie obserwujesz Obserwuj
reklama