12-letni wałach OO

 • Płeć:
  Wałach
 • Data urodzenia:
  2007
  (12 lat)
 • Przeznaczenie:
 • Maść:
  Gniada
 • Rasa:
  Arabska czysta krew
 • Wzrost:
  155 cm
 • Ojciec:
  NN
 • Matka:
  Góralka
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Sprzedam wałacha czystej krwi arabskiej.
PODSTAWOWE INFORMACJE:
Wałach
12 lat
około 155 cm w kłębie
mocnej budowy
Gniady
Hodowli Silvatica Black Arabians
Zielony paszport, dla zainteresowanych wyjaśnię więcej telefonicznie
CHARAKTER:
W obsłudze spokojny, bezproblemowy, bezpieczny. Uwielbia dzieci i czyszczenie. Nie boi się węża, spryskiwaczy, podaje wszystkie nogi, daje się wszędzie dotknąć, można przechodzić pod brzuchem, przy kowalu i weterynarzu ostoja spokoju. Absolutnie nie złośliwy w stosunku do człowieka, nie kopie ani nie gryzie, czasami lubi zaczepić, jednak jest to tylko na zasadzie wąchania włosów albo delikatnego muskania wargami.
POD SIODŁEM:
Koń nie chodzi tak często jak kiedyś, zwykle raz na dwa tygodnie, w celu pozbycia się nadmiaru energii. W ciągłym treningu jest grzeczny, dobrze reaguje na pomoce, miękki w pysku i wygodny do jazdy, ma bardzo miękkie chody, jeden z wygodniejszych koni na których miałam okazję jeździć. Kiedyś był w treningu ujeżdżeniowym, jednak u mnie ze względu na moje niższe umiejętności jeżdżony na poziomie L klasy, ale ma możliwości i umiejętności na więcej, potrafi chody boczne. Nigdy nie był w treningu skokowym, parę razy na nim skoczyłam w ramach urozmaicenia, jednak osobiście preferuję jazdę na płaskim, więc poza drągami nie było nic w tym kierunku robione. Kiedy jest roztrenowany jest koniem do przodu, ale wprawny jeździec jest w stanie go opanować. Po solidnej rozgrzewce jego "nadpobudliwość" wyrażana pojedynczymi baranami w galopie znika i koń wraca do normalnego trybu pracy. Kiedy jest w ciągłym treningu, czyli chodzi +- 2 razy w tygodniu ten problem w ogóle nie występuje. Barany to jedyny objaw buntu jaki może wykazywać.
U mnie został przyzwyczajony do wszelkich strachów typu kosze na śmieci, TIRy, samochody, rowery, podbiegające psy i dzieci, jednak czasami, gdy ma gorszy dzień może okazywać strach w stosunku do ww rzeczy. Podczas jazdy na maneżu lubi w takiej sytuacji zrobić parę kroków w tył i pokręcić się w miejscu, jednak po paru minutach idzie do przodu. Czasem jest płochliwy, jednak nie ponosi, tylko stoi i patrzy uważnie, a potem z ciekawości podejdzie sprawdzić czy wszystko jest okej.
W terenie chodził jako czołowy i w zastępie. Koń do przodu, w zastępie ciapa, jednak jako czołowy/sam bardzo uważny, nie boi się innych zwierząt napotkanych w lesie. Słucha się jeźdźca, ma bardzo dobre tempo, dobrze sprawdzi się w rajdach konnych. Zarówno na maneżu jak i w terenie jeżdżony zarówno na wędzidle jak i na kantarze sznurkowym, parę razy na maneżu jeździłam z nim na cordeo.
Nie był przyzwyczajony do bryczki ani do wozu.
PRACA Z ZIEMI:
Lonżowany na wypinaczach trójkątnych, jak i bez a także bez lonży. Bardzo dobrze reaguje na polecenia lonżującego. Dobrze chodzi na uwiązie, brany na spacery, tam też zachowywał się wzorowo.
ZDROWIE:
U mnie okaz zdrowia, nigdy nie kolkował, nie kulał. Ma bardzo mocne, zdrowe kopyta.
DLA KOGO:
Sprzedam tylko i wyłącznie w dobre i kochające ręce. Koń oprócz dużej dawki ruchu (której nie mogę już mu zapewnić) potrzebuje dużej dawki uczucia, jest strasznie uczłowieczony. Będzie doskonały dla osoby z lekkim zacięciem sportowym a także takiej która po prostu lubi konie energiczne pod siodłem.
Koń do obejrzenia w przydomowej stajni w Myszkowie, ok. 40 km od Częstochowy. Dla osób zdecydowanych mogę dorzucić cały sprzęt, jaki do niego mam. Kontakt wyłącznie telefoniczy: 726236649 lub przez FB: https://www.facebook.com/julia.ziebinska

Informacje

Ogłoszenie dodane 12 września 2019 o 11:15
Wyświetlane do 12 października 2019

ID ogłoszenia: 210104
Liczba osób obserwujących: 3
Liczba wyświetleń: 439

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama