To ogłoszenie jest nieaktualne!

5 yo walach E-star/Big Star/Cassal

 • Płeć:
  Wałach
 • Data urodzenia:
  2014
  (5)
 • Maść:
  Siwa
 • Rasa:
  KWPN
 • Wzrost:
  167 cm
 • Ojciec:
  E-Star
 • Matka:
  po Cassal
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
NA SPRZEDAŻ 5 letnia wałach KWPN syn ogiera E-Star/ Big Star z matki po Cassal.
Sam Big Star ten rodowód to prawdziwy majstersztyk światowej myśli hodowlanej. Ojciec – Quick Star zasłynął w świecie z dynamicznych przejazdów pod Meredith Michaels-Beerbaum, wprowadził tę zawodniczkę na poziom konkursów rangi Grand Prix, para ta zajęła w 1992 drugie miejsce w Pucharze Świata Volvo w Oslo, 1993 roku wygrała Grand Prix w Mannheim i zajęła drugie miejsce w Arnhem, w 1994 roku wygrała Grand Prix Pulsar Crown w Aachen a także zwyciężyła w Grand Prix w Monachium; była druga w Pucharze Świata Volvo w Helsinkach, druga w Grand Prix Neumünster i szósta w Pucharze Świata Volvo w Oslo. Wprowadzony w hodowlę w stadninie Schockemöhlego setki razy przekazał potomstwu swe wybitne predyspozycje skokowe i znalazł się w elicie reproduktorów w rankingach WBFSH. Jest uznany w 20 księgach stadnych, a do jego najbardziej znanych potomków należą: właśnie Big Star, Orient Express, Quick Ardent, Quick Study, Star Power, Niagara d’Elle, Marjolaine d’Elle, Sprehe Stella, Quilot Z, Quick Lauro Z, Quincy Z, Quality Touch Z, Quatrin de la Roque, Ninio de Rox, Notrestar dela Nutria, Popstar Lozonais, Qantar des Etisses. Jego ojciec – Galoubet Z dosiadany przez francuskiego jeźdźca Gillesa-Bertrana de Ballanda, wygrał 19 międzynarodowych konkursów Grand Prix i w ekipie Francji wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata w skokach w 1982 roku w Dublinie w Irlandii. Jego matka, Stella, córka angloarabskiego ogiera Nithard, wygrała 32 konkursy Grand Prix.

Matka ogiera Big Star – Jolanda odnosiła sukcesy w sporcie i dała z różnymi reproduktorami, dwanaście źrebiąt, które prawie bez wyjątku osiągnęły sukcesy sportowe. Jest córką holenderskiego ogiera Nimmerdor, łączącego najlepsze geny hodowli holsztyńskiej i KWPN oraz osiągającego sukcesy na światowych hipodromach pod Alfredem Voornem (Holandia). Przez wiele lat Nimmerdor należał do najbardziej poszukiwanych reproduktorów w hodowli skokowej w Holandii i całej Europie, a dzięki kilku licencjonowanym synom udowodnił swoją wartość również w Niemczech. Jej matka to córka ogiera Ramiro Z (potomka polskiego angloarbskiego ogiera Ramzes), który odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej pod Fritzem Liggesem. Ramiro Z zyskał światową sławę i jako jeden z pierwszych zyskał miano Euro-ogiera. Znany z wyjątkowej jakości swoich linii krwi zaprezentował swe wybitnej jakości potomstwo dziesiątki razy na największych światowych arenach. Dał nowy wymiar hodowli koni sportowych i jest prawdopodobnie najbardziej wpływowym reproduktorem skokowym w historii.
Big Star jest reprezentantem holenderskiej rodziny nr 169 (NL-merrielijn 169) o bogatych tradycjach, z której oprócz wielu cennych koni sportowych wywodzą się między innymi licencjonowane ogiery Amethist, Luxano, Matterhorn, Genesis i Nirvana van de Zuuthoeve.

Natomiast Cassal który zaliczany jest do czołówki najlepszych koni skokowych świata. W 2014 roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka FEI uznała Casalla wraz z jego jeźdźcem Goranem Bengtssonem za najlepszą parę świata. Casall z powodzeniem uczestniczył w zawodach najwyższej rangi, w tym IO, ME, MŚ, GCHT. Ceniony jest również jako reproduktor. 46 synów ukończyło körung, a 53 córki uzyskały tytuł klaczy premiowanych.

Zajeżdżony, naskakany pod siodłem, spokojny i bezproblemowy przy wszelkich zabiegach pielęgnacyjnych. Codziennie padokowany. Aktualnie wzrost ok. 167.
Zainteresowanym prześlę filmy z zawodów
Zapraszam do kontaktu! W ofercie inne konie sportowe.

Informacje

Ogłoszenie dodane 04 listopada 2019 o 22:24
Wyświetlane do 04 grudnia 2019

ID ogłoszenia: 222116
Liczba osób obserwujących: 22
Liczba wyświetleń: ponad 2500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama