Cudowny Gypsy Cob

 • Płeć:
  Wałach
 • Data urodzenia:
  2020
  (3 lata)
 • Maść:
  Izabelowata
 • Rasa:
  Tinker
 • Wzrost:
  145 cm
 • Ojciec:
  Pearl Moon Gypsy Cob
 • Matka:
  Ashley Gypsy Cob
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Proper gypsy cob to rasa powstała w Wielkiej Brytanii na bazie koni cygańskich, które miały być zdrowe, mało wymagające paszowo, wszechstronne, a przede wszystkim - łagodne, lubiące ludzi i stały kontakt z człowiekiem. W obrębie rasy (w odróżnieniu od tak zwanych tinkerów!) obowiązują ściśle określone wzorce i kryteria hodowlane dzięki czemu gypsy cob posiadają prawidłową budowę, dobry ruch oraz wspaniały charakter. Łagodne, pozbawione agresji, bardzo "proludzkie" gypsiaki doskonale sprawdzają się w hipoterapii, zaprzęgach, amatorskich skokach, czy ujeżdżeniu, jak również w stylu western. Przede wszystkim jednak są to cudowne zwierzaki do kochania, spacerów i relaksowania się w terenie. Również osoby bojaźliwe, potrzebujące pewnego końskiego kompana odnajdą w gypsy cobach idealnego partnera, ponieważ konie tej rasy są niezwykle zrównoważone i odważne.
Break The Trail (dla przyjaciół Antoś) pochodzi ze znakomitej hodowli Kaskada zarejestrowanej w TGCA (Traditional Gypsy Cob Association) znajdującej się w Polsce - koń urodzony w Polsce :). Rodzice z pochodzeniem brytyjskim, paszport brytyjski TGCA, posiada microchip.
Antoś jest przepięknej maści silver dapple - szczególnie w lecie na tle czekoladowej sierści widoczne są niezwykłe, jasne-kremowe jabłuszka. Posiada niezwykle bujne owłosienie, niesamowicie bujny ogon, gęstą długą grzywę, wąsy oraz "szczoty" wychodzące aż z nadgarstka - przed wakacjami był golony, więc teraz są krótsze, ale dostępne są zdjęcia w stanie "zarośnięcia" :)
Maść i rasa w ogłoszeniu podane z listy, na której nie ma Gypsy Cob oraz jego maści silver dapple .
Antoni pracuje pod siodłem od niecałych 3 miesięcy, jest absolutnie bezpiecznym, miłym do jazdy koniem. Swobodnie porusza się w trzech chodach, pracuje na drągach, chodzi w teren, nawet na prowadzącego, wchodzi do wody. To idealny koń do dalszej pracy, także dla osoby mniej pewnej siebie, potrzebującej bezpiecznego pewnego wierzchowca, przyzwyczajonego do różnych straszaków, folii, piłek, samochodów, motorów, pociągów i helikopterów

Informacje

Ogłoszenie dodane 20 listopada 2023 o 12:40
Wyświetlane do 20 grudnia 2023

ID ogłoszenia: 561691
Liczba osób obserwujących: 11
Liczba wyświetleń: ponad 500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama