Derka masująca HHP - masaż andulacyjny

 • Stan:
  Używane, widać ślady
 • Przeznaczenie:
  Inny rodzaj
 • Marka:
  Inna
 • Kolor:
  Niebieski
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Na sprzedaż derka masująca firmy HPP.

Derka pełni dokładnie te same funkcje jak materac do masażu andulacyjnego dla człowieka. Zawiera 18 andulatorów, (małych motorów generujących drgania o zmiennej częstotliwości), ułożonych w taki sposób aby oddziaływały na poszczególne narządy wewnętrzne. Tak jak w przypadku zastosowania materaca dla sportowców, możemy zastosować ją dla konia ustawiając jeden z trzech programów: rozgrzewka, masaż, relax. Już po kilku sesjach (podstawowy czas sesji to 15 minut) widać różnice w zachowaniu zwierzęcia.

Derka ma trzy programy (P1, P2, P3) gotowe do użycia, z których każdy może zostać zmieniony pod względem intensywności (Soft, Medium, Intense).

Program pierwszy: Rozgrzewka - Program ten może być wykorzystywany przed zasadniczą rozgrzewką. Pobudza krążenie, przygotowuje mięśnie do wysiłku.
Program drugi: Masaż - Masaż mięśni głębokich pomaga złagodzić ból mięśni i uwolnić napięcia mięśniowe. Stymuluje metabolizm.
Program trzeci: Relaks - Pobudza przepływu chłonki (limfy), łagodzi procesy objawy procesów metabolicznych, dotlenia mięśnie głębokie, powoduje odprężenie i redukcję stresu po treningowego, wspomaga wytwarzanie cząstek ATP dostarczający energię do komórek. Ogranicza nadmierne gromadzenie się kwasów w mięśniach – szybsza regeneracja.

Masaż andulacyjny - zasada działania
Produkcja energii w komórkach
Andulacja generuje elektryczne mikroprądy, które pobudzają produkcję ATP (adenozynotrifosforan; podstawowa cząsteczka będąca nośnikiem energii dla komórek naszego organizmu). Ten proces zapewnia, że ilość energii w naszych komórkach jest większy, co z kolei pozytywnie wpływa na nasze narządy, a tym samym na nasze zdrowie.

Tłumienie sygnałów bólu
Andulacja uruchamia wewnętrzne procesy neurofizjologiczne i hormonalne, które dominują nad sygnałami bólu. Sygnały neurofizjologiczne powodują rozpraszanie impulsów bólu. W wyniku tego wzrasta Liczba pozytywnych sygnałów, docierających do mózgu. Działanie hormonalne to wpływ na produkcję endorfin które jako hormon szczęścia są naturalnym środkiem przeciwbólowym dla mózgu.

Stymulacja układu krążenia
Wiele problemów zdrowotnych zaczyna się od złego krążenia krwi (siedzący tryb życia, brak ruchu). Kiedy krążenie krwi jest niewystarczające, proces odżywiania komórkowego jest utrudniony i stajemy się zmęczeni i chorzy. Poszczególne organy wewnętrzne otrzymują coraz mniej składników odżywczych, jednym z objawów są silne zmarszczki jako brak składników dla skóry. Andulacja poprzez wibracje przenikające ciało pobudza układ krwionośny. Składniki odżywcze docierają do najdalszych zakamarków naszego ciała. Czujemy się zdrowsi, lepiej wyglądamy, mamy więcej energii.

Uruchomienie mechanizmów wewnętrznych
Fizyczne rozluźnienie. Obciążająca praca fizyczna powoduje napięcia mięśniowe w organizmie. Dotknięte tym napięciem mięśnie przyjmują mniej substancji odżywczych. Andulacja rozszerza naczynia krwionośne i poprawia dopływ krwi do mięśni. Substancje odżywcze są ponownie absorbowane, a napięcie zostaje zredukowane. Odprężenie psychiczne, Stres ma negatywny wpływ na nasz system nerwowy. Andulacja przywraca równowagę wspomagając wydzielanie endorfin, które są pozytywnym sygnałem dla mózgu. A to zmniejsza stres.

Stymulacja układu krążenia
Sprawny i wydajny układ limfatyczny jest nie tylko integralnym składnikiem systemu odpornościowego, ale także decyduje o szybkości usuwania produktów przemian metabolicznych. Regularna stymulacja poprawia system immunologiczny i metabolizm.

Informacje

Ogłoszenie dodane 19 stycznia 2022 o 19:34
Odświeżone 23 czerwca 2022 o 21:09
Wyświetlane do 23 lipca 2022

ID ogłoszenia: 414597
Liczba osób obserwujących: 10
Liczba wyświetleń: ponad 1000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama