Evisto IPO piękny syn Tjungske ,wnuk Levisto Z

  • Przeznaczenie:
    Ujeżdżenie
    Skoki
  • Rasa:
    SP szlachetna półkrew
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Oferujemy młodego 3 letniego ogiera - Evisto IPO, syna zasłużonego w Polsce, uznanego w KWPN i Zangersheide - ogiera Tjungske, ojca wielu koni sportowych i bardzo dobrych matek.

Tjungske to syn wybitnego Carthago Z, uznanego za najlepszego konia sportowego drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych ,indywidualnie IX na Olimpiadzie w atlancie i XI w Sydney!
Warto zwrócić uwagę na linie żeńską ogiera Tjungske - jego matka O.K. Wiggy wywodzi się z rodziny Twiggy - żywej legendy koni sportowych!

Matka Evisto - Evista Traenhill to córka, wybitnego ogiera - Levisto Z, startującego w konkursach najwyższej rangi, króla stajni Zangersheide.
Levisto wywodzi się z bardzo cennej linii żeńskiej. Jego matka - Chica Bay, chodziła konkursy 160, tak jak jej pełni bracia: Clinton I ,Clinton II oraz Clintus!
Żeńska strona matki Evisto jest również niezwykle ciekawa ,ponieważ jej matka jest córką, holsztyńskiego ogiera Cheenook - syna Caretino. Który mimo typowo skokowego pochodzenia ,podbijał czworoboki do poziomu Grand Prix. Wyróżniał się wręcz ekstrawaganckim ruchem ,który bardzo silnie przekazywał swojemu potomstwu.

Evisto IPO doskonale prezentuje swoje pochodzenie.
Od źrebięcia przykuwał uwagę swoją charyzmą i
sprężystością. Ma w sobie wiele wspaniałych cech ,które powinny charakteryzować ogiera. Przede wszystkim na tym etapie widać jak luzem bawi się skokami. Oddaje silne ,sprężyste skoki z niezwykłą lekkością i techniką. Jest koniem dynamicznym i inteligentnym. Zawsze ambitny ,czekający na postawione przed nim zadanie. Gdy jest w ruchu, ciężko oderwać od niego wzrok. Wyróżnia się elastycznością, doskonałą praca zadu i grzbietu w każdym chodzie. W stępie przekraczający, w kłusie kadencyjny ,a w galopie, okrągły, naturalnie ustawiony pod górę. Jego młodszy brat roczny Extreme IPO po ogierze SF Lacoste de La Cour osiągał na wystawach najwyższe ze wszystkich koni ,noty - 4,8 pkt /5 za ruch zajmując czołowe miejsca na wystawach w Baborowku i Sierakowie.
Evisto IPO jest elegancki i harmonijnie zbudowany.
Ma wspaniały sportowy charakter!
Może sprawdzić się jako ogier uszlachetniający, dodający ruchu , dynamiki i sprężystości.

Do tej pory największym jego osiągnięciem, jest II miejsce podczas Intercarphatii 2021.
Drugi Vice Czempion Hodowlanego Czempionatu PZHK wśród ogierów rasy SP w kategorii koni 2 letnich
6 miejsce wśród licznej stawki (61 koni ) w Sportowym Czempionacie Polski Młodych
Jako jedyny polski koń dostał się do drugiego etapu uznawania ogierów w Zangersheide w Lanaken w tym roku. Wzbudza podziw wśród zagranicznych hodowców
Ogier jest przebadany - pełne RTG łącznie z trzeszczkami i plecami, oraz badania kliniczne - w każdej kwestii jedynkowy !

https://youtu.be/--AVLKfxLU0

https://www.horsetelex.com/horses/pedigree/2186190/evisto-ipo

Lic. PZHK ,AES
Bonitacja - 81pkt
Wzrost - 165 cm

Inseminacja świeżym nasieniem - 1500 zł + koszty pobrania i wysyłki.
Nasienie płatne w dwóch ratach: I rata - 500 zł II rata 1000 zł po potwierdzeniu źrebności.

Zapraszamy,
Stadnina Koni IPO Gościmiec
+48502181773

Informacje

Ogłoszenie dodane 28 kwietnia 2022 o 23:19
Odświeżone 14 maja 2022 o 13:07
Wyświetlane do 13 czerwca 2022

ID ogłoszenia: 438183
Liczba osób obserwujących: 3
Liczba wyświetleń: ponad 500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama