matura

Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
06 maja 2011 11:06
Aangielski SUPER 🙂 ale.. oczywiście z tego szczęścia, że to takie proste, poniosło mnie i podpisałam się imieniem 😂 a nie XYZ, ile za to odejmują?
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2011 11:10
kurechii no przestań1 ja juz sie uspokoilam a ty mi tu niszczysz wszystko  🤬 bedzie dobrze. Okazalo sie ze mam ustny ang w poniedziałek  😂 a myslalam ze polski... no to moze uda mi sie skonczyc moją prezentacje do tego 19tego  😵
Boże, a ja myślałam, że późno kończe... Moje kondolencje galopada_  😵
kurechi nawet tak nie mów... Biologia, fizyka i w szczególności chemia ma byś PROSTA! A jak nie będzie to ja się przejdę do tego CKE  👿
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2011 11:24
pozno? no czekac bede tylko na chemia 18tego a ten polski dzien pozniej to formalność  😉
Późno? Ja mam ostatni egzamin 25.  🤔wirek: I to na dodatek ustny angielski, wiadomo, że to tylko formalność, ale chciałabym już mieć spokój. 😉
Teraz tylko w poniedziałek WOS rozsz. i w środę ustny polski. 😉
Biorąc pod uwagę, że np. moja koleżanka kończy matury w przyszłym tygodniu w czwartek, to późno... Ja będę kuć do chemii, a ona będzie już mieć wakacje... 😵
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2011 11:40
tez mam kilku znajomych ktorzy kończą we wtorek biologią  😉
I jak tam ang. ? Ja sobie spr odpowiedzi, bo są na onecie i ze słuchania i czytania mam max punktów.  Więc teraz mogę spokojnie myśleć o rozszerzeniu ^
Max z zamkniętych na angielskim 😀 Listy też raczej dobrze poszły, liczę na co najmniej 90% 😀
Cariotka   płomienna pasja
06 maja 2011 12:30
💘 zakochałam się w Tym arkuszu, łatwy i przyjemny. Mogłam wcześniej wyjść żeby przygotować się jutro na ustny z polaka.
ten arkusz był cudowny, mogę codziennie taki pisać  😀
jutro ustny polski, biorę się do roboty!

umieram ze strachu przed geografią rozszerzoną...nic nie umiem  🤔 to będzie porażka.
Cariotka   płomienna pasja
06 maja 2011 14:12
karolinaaa a ja się boję jutrzejszego ustnego 😵 boje się że nie powiem Tego co zamierzam powiedzieć i się zawieszę i będzie źle.
Cariotka, ja też bardzo się boję, dopiero do tego usiadłam i liczę na łatwe pytanie od komisji, jednak z tego jest więcej punktów 😉
jak myślicie jakie mogę mieć pytania, mam temat "wpływ języka i kultury hip hopowej na współczesną młodzież"
nie wiem w ogóle o co mogą zapytać..
...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 maja 2011 15:42
Mój polski dopiero(już...?) w poniedziałek, ale jak to określiła moja nauczycielka- "Jak to jak to zrobisz? Wejdziesz, powiesz i już!"  😁 Także jestem dobrej myśli  😁
A dzisiejszy podstawowy angielski po prostu miodzio! 😀 Lepszej pracy chyba nie mogłam sobie wyobrazić. 🙂 Wprawdzie w ostatnim się zagalopowałam i wyszło mi ok. 180 słów, więc co drugie jest wykreślone ale mam nadzieję, że się nie przyczepią. ;P
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 maja 2011 16:34
rozszerzenie tez do trudnych nie nalezalo🙂
Ja bym określiła poziom jako średni 🙂 Gramatyka i tematy wypracować bardzo fajne. Ja pisałam rozprawkę. A słuchanie i czytanie to zależy które ^  Miałam problem trochę w tym słuchaniu o busach. A tak to raczej z resztą poradziłam sobie. Teraz czekam na jakieś odpowiedzi.
A ja wrócę do polskiego.. Zadanie 5 chyba z tymi X.
CKE przeprasza uczniów za błąd w pytaniu i zadanie będzie punktowane na naszą korzyść. 🤬
Na nich to szkoda mi słów... 🤦 (inf od mojego taty pewnie w radiu usłyszał😉
Ale angielski był prosty😉

edit. ze strony CKE
"W związku z brakiem spójności między uwagą ogólną a poleceniami szczegółowymi do zadań zamkniętych znajdujących się w teście z egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym informuję, że wynikające z niego wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść maturzystów

Każdy zdający, który w zadaniach zamkniętych udzielił poprawnej odpowiedzi, niezależnie od tego, czy zastosuje się do uwagi ogólnej, czy do poleceń szczegółowych, otrzyma punkty przewidziane za właściwe wykonanie tych zadań.

Za zaistniałą sytuację wszystkich maturzystów przepraszamy.

/-/ Tadeusz Mosiek"
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 maja 2011 17:09
dokladnie o busach bylo troche niezrozumiale.
właśnie wróciłam z roz .
Nie dość że się rozchorowałam to słuchanki mnie dokończyły . Tematy do pisania łatwe . Ja pisałam rozprawkę . Reszta w dużej mierze improwizacja , nie mogłam się skupić dzisiaj na niczym ugh

Słuchanka z busami masakra 😀
Tekst z babką łatwy , 2 ostatnie strzelłam bo mi czasu zabrakło , jak zabierałam się za zadanie przedostatnie to zostało mi 15 minut i spanikowałam trochę .
Głupia trochę organizacja - rozprawkę oddałam 15 minut przed czasem .
U was też tak było, że najpierw pisaliście tą część z rozprawką, później pół godz. przerwy i następnie słuchanie z czytaniem?
tak 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 maja 2011 17:37
Interbeta przecież matura to ogólnopolski egzamin, wszyscy piszą tak samo  🙄

mam pytanie- ktoś pamięta jak DOKŁADNIE brzmiało opowiadanie na rozszerzeniu? coś czuję, że zje..zepsułam  😁
No w sumie tak, ale myślałam, że może niektóre szkoły nie zrobią przerwy, albo krótszą, czy coś.

Temat:  Napisz opowiadanie, którego bohater pomaga zapobiec planowanemu przestępstwu dzięki przedmiotowi znalezionemu na ulicy
' Napisz opowiadanie, którego bohater pomaga zapobiec planowanemu przestępstwu dzięki przedmiotowi znalezionemu na ulicy. ' Są już arkusze 😉
pony   inspired by pony
06 maja 2011 17:44
Dla mnie angielski, mimo braku stycznosci z jezykiem od powiedzmy 4 lat i mimo tego, ze poszlam zupelnie 'z biegu', nic nie robiac to latwy. Ale nie poszlo mi tak dobrze, jak 4 lata temu. No ale wtedy cos sie uczylam.
Smarcik, ale co z opowiadaniem zle?
kurechii   look at my horse, my horse is amazing!
06 maja 2011 17:51
a wiecie moze, czy sa juz gdzieś takie "oficjalne oficjalne" odpowiedzi do matur  ? powiedzmy polskiego ? ;>
dempsey   fiat voluntas Tua
06 maja 2011 17:52
wszystkim zdającym życzę radości przy odczytywaniu wyników  😀  🏇
(nie tak jak ja, przeżyłam szok rozczarowania i niedowierzania  😂 , nigdy nie zapomnę tej chwili na schodach zewnętrznych mojej tysiąclatki...... )

mam nadzieję że Was nie wkurzę bardzo jak wspomnę o mojej młodszej kuzynce, osobie bez wad  😵 (nie dość że od dziecka genialna, to jeszcze społeczna, aktywna, przemiła ładna i łagodnie przechodzi bunt nastolatka. nie wiem jak się takie dzieci robi ale chyba jakoś specjalnie)

otóż ta kuzynka, tegoroczna maturzystka, w dzień egzaminu pisemnego z polskiego obudziła się o ....9, od 10 do 11 siedziala po szyję w pianie w kąpieli relaksującej  😎
finalistka olimpiady z polaka
dzień drugi miała troszkę stresu ale tylko aby zdać, bo i tak wyniki z matematyki nie liczą się na studiach które wybrała (misch oraz grafika)
następnie angielski rozszerzony i oczywiście to jej nie wystarcza, skądże. musiała zdecydować się na francuski rozszerzony oraz historię sztuki.
załamuje mnie ta dziewczyna  😉
reszta rodziny normalna...

z maturą jeszcze mi się brat rodzony kojarzy.
jakiś czas mówiliśmy o czymś nieprawdopodobnym: "Ale fart! Zupełnie jak z Tomka maturą"  😁
Z podstawy z zamkniętych mam maxa 🙂 Z rozszerzenia trudne były dla mnie dwa pierwsze odsłuchy i trochę gramatyka(ta z pracą pisemną). Mam nadzieję, że te 70parę % będzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się