matura

kurechii   look at my horse, my horse is amazing!
06 maja 2011 17:57
dempsey - dzieki za ten post, się usmiałam.
"reszta rodziny normalna..." 😂 😂
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2011 18:01
dempsey to ja ide sie pouczyć  😁 zmotywowałaś mnie.  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 maja 2011 18:06
ufff dzięki dziewczyny  :kwiatek:

Pony bo przestraszyłam się, że było "napisz opowiadanie, w którym znajdujesz przedmiot.." a ja napisałam w 3 osobie  😉
podstawa z angielskiego żenująco banalna.. jak już chcą poziom podnosić, to niech to będzie angielski a nie mata ^^ rozszerzenie nie najgorsze, chociaż listening o busach był do dupy, do ostatniego nic mi nie pasowało :P
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 maja 2011 18:23
Czy ktoś może mi przywalić na tyle mocno żebym przestała przeprawiać odpowiedzi? Zaznaczyłam dobrze na podstawowym w zamkniętych a później zmieniłam na źle 🤬
No to tak... Zadanie ze słowotwórstwem - 1 błąd. Przerabianie zdań  3 błędy :/ I to takie głupie....  Słuchanie - 3 zadania wszystko dobrze. Normalnie szok z tym słuchaniem ^ Ogólnie, jak jak odejmiemy 18 z wypracowania, bo nie umiem ocenić czy uda się zdobyć połowę punktów, czy mniej, czy więcej to mam z reszty 27,5/32    🙂 Czyli ogólnie jestem z siebie zadowolona.
macie gdzies odpowiedzi?
HA, wyszło mi 23.5 ze słuchania i czytania  😁 gramatyka zawalona, zobaczymy ja pisanko 😉
ja na podstawie straciłam chyba 3 punkty w zamkniętych  😫 przez własną głupotę - nie dokładnie coś tam przeczytałam. no, ale i tak jest dobrze 😉

jutro ustny polski..trochę się boję  😁
dempsey, Nawet nie wiesz jak ja bym chciała być takim genialnym dzieckiem jak Twoja kuzynka 😁 Ale że Bozia nie dała geniuszu, to się trzeba męczyć nie będąc geniuszem 😁

tak swoją drogą - co było na maturze rozszerzonej z polskiego ? Pisał ktoś?
Mnie zgubiły busy i gramatyka  😂 Mam 26 z tej testowej części.

karolinaaa współczuję tej soboty :/ Koniecznie napisz jak poszło i jakie pytania miałaś! Bo nie mam pojęcia o co mogą pytać  🙄
Sankaritarina, na rozszerzeniu do napisania było wypracowanie nt. motywu tańca na podstawie wiersza Tuwima i piosenki Osieckiej, a drugi temat wiązał się z dramatem Mrożka. Ogólnie podobno miłe i przystępne 😉
Miły i przystępny był ponoć (z relacji znajomych 😀) tylko temat o tańcu, bo ten drugi to było coś w stylu - odnieś wiersz jakiś tam Mickiewicza do dramatu Mrożka wykorzystując konteksty obu epok;] Jak to usłyszałam to stwierdziłam, że na trzeźwo bym nic nie wykombinowała 😂
no to ładne relacje miałyście!
😉
polecam zajrzęc do matury, zamiaść pleść głupoty :P niestety niedokładne, ale:
Temat 1: Sławomir Mrożek ''Śmierć porucznika''. Wskaż nawiązania do romantyzmu i tekstów Adama Mickiewicza.
Temat 2: Analiza porównawcza tekstu ''Bal'' Agnieszki Osieckiej i ''Kwiaty Polskie'' Juliana Tuwima pod kątem motywu tańca.
Sankaritarina, kilka stron wcześniej masz pełną relację piszących rozszerzony polski.

i pierwszy temat podobno był łatwiejszy. Duzo łatwiej było znaleźć te nawiązania, choćby do dziadów, filaretów, ordona, starca, niż bawić się w te wiersze, w których niewiadomo o co chodziło.
Żużka, przecież nic nie nakłamałam nic 😲
to znaczy, że nie o Tobie mówiłam 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
07 maja 2011 07:48
a o co mogą pytac jesli mam temat: rozne kanony kobiecej urody w literaturze i sztuce roznych epok? moze ktory ze sposobow przedstawienia urody kbiety jest mi najblizzszy? no wymyslcie cos bo ja nie wiem nawet jak takie pytania mają wygladac i czego dotyczyc  😵
galopada_, z tego co ja słyszałam to jeżeli nie wspomnisz nic o tym w pracy to mogą spytać o bohaterów literatury, którą miałaś. Nawet jeżeli w pracy masz tylko jeden aspekt do omówienia np patriotyzm. Jak już nie mają o co pytać to pytają czemu wybrałaś dany temat 😉
żużka widze, że do mnie pijesz 😀 A najlepsze jest to, że rozmawiałam z kilkoma osobami i wszystkie mówiły praktycznie to samo;p Pewnie w tym stresie coś im się potentegowało 😎
Sory za wprowadzanie w błąd, ale jak usłyszałm "moją" wersję to myślałam, że padnę z wrażenia 😵
Może Ty to tak zrozumiałaś, jak już sobie coś ustawiłaś w głowie, to wystarczały hasła: Mickiewicz, konteksty, epoki i Mrożek.  😉 no nie ważne. ja oczekuję wyników. no i czas brać się za bio, a trochę czuję się jakby mnie to już nie dotyczyła. napisałam co miałam napisać i koniec.  😵
chestnut0, żużka, dzięki za odpowiedź🙂 Zaraz cofnę się kilka stron. 😁
Z racji, że ja w liceum Mickiewicza potraktowałam po macoszemu... to pewnie bym pisała o wierszach. 😁 ale ogólnie fajne tematy!
Przyznam, że jestem zażenowana banalnością matury z języka polskiego..ten poziom to jakiś żart czy..? 😲 Na mojej maturze z polskiego tematy były nieco bardziej sensowne, można było się rozpisać, a teraz? Kurczę, aż się boję co moje dziecko dostanie na maturze..'wymień jeden wiersz Adama Mickiewicza'..? 🙄
zen, moim zdaniem na rozszerzeniu można było się rozpisać 😉
pony   inspired by pony
07 maja 2011 09:15
moim zdaniem, trudnosc tego egzaminu polegala wlasnie na tym, ze nie mozna bylo sie rozpisac.
Okej, może inaczej 😉 Matura banalna nie była ale trzeba było wpasować się w klucz odpowiedzi. Chociaż ja dalej obstaję przy tym, że na prawdę dało się rozpisać ... (pisałam wiersze).
nie wiem, może tak te tematy wyglądały, ale moim zdaniem były naprawde trudne. oba. dramat mrożka do najłatwiejszych nie nalezy, natomiast interpretacja tuwima to tez był kosmos. może to ja jestem juz taka cienka i jestem już tym pokoleniem, który dramatyzuje widząc takie rzeczy choć na pewno dla wszystkich innych to było banalne, ale jak wróciłam do domu to dałam wiersz Tuwima mamie i pół dnia siedziała i czytała zanim wpadła na jakiś pomysł interpretacji. To wszystko wydaje się proste teraz, ale na maturze nie było mi do śmiechu i poloniści tez uważają, że była trudna.
Apropos jeszcze porównania dzisiejszej matury do tych, które były "kiedyś" to bardzo rozbawił mnie jeden z artykułów w GW. Jakaś młoda pani redaktor (na oko ok. 30tki) wyraża swoje oburzenie nt. uczniów, którzy podobno ściągali na maturze korzystając w telefonach z internetu. Przepraszam bardzo ale jak słyszę opowieści osób dużo ode mnie starszych jak to u nich ściągało się od kolegów to mi ręce opadają. Włączając w to ściągi ukryte w toalecie i kanapkach od mamy. Nie mówiąc już o tych przesyłanych pomiędzy ławkami.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 maja 2011 09:58
A ja zainspirowana ankietą na facebooku 'czy matura z matematyki powinna być obowiązkowa?' zaczęłam zastanawiać się, czy matura z polskiego powinna być obowiązkowa  😉 Tzn oczywiście uważam, że powinna być, ale jeśli chodzi o poziom podstawowy to zupełnie zmieniłabym jej wygląd, no bo po co np. matematykom umiejętność interpretacji wiersza? Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie umieją wymienić nawet epok literackich po kolei. Raczej skłaniałabym się ku pytaniom testowym z wiedzy, trochę gramatyki, kilka otwartych i jakaś krótsza wypowiedź pisemna  😉 Takie moje luźne przemyślenia, mam nadzieję, że nie robię offtopica  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się