matura

jestem przerażona..szczególnie, że to w dużej mierze będzie spontan, będę mówić z głowy  😵  😁
jeszcze tylko 2 godzinki i jadę do szkoły..trzymajcie kciuki!  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
07 maja 2011 10:05
Mrozek byl spoko, jakbym miala wiecej miejsca to bym napisala wiecej... ale jak to ja, nie napisalam o filaretach (a pewnie za pojawienie sie w wypracowaniu slowa "filareci" byl punkt...). nie umiem interpretowac wierszy bo zawsze okazuje sie ze robie to inaczej niz reszta ludzkosci. na szczescie temat z Mickiewiczem uwazam za latwy i przyjemny do pisania wiec jestem calkiem zadowolona.

rozszerzony angielski - nie wiem, nie uzywalam tego jezyka od zeszlych wakacji wiec sie nie nastawiam. 😉
O faak laski powiedzcie mi, czy jak napisałam to opowiadanie w 1 osobie to będe miała zero punktów?? 🤔 🤔 😵
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 maja 2011 10:11
Smarcik mi się wydaje, że interpretacja powinna uczyć wyrażania własnej opinii, czytania "między wierszami" i wyciągania wniosków z pewnych zażyłości, niestety w Polsce "interpretacja" polega na rozkminieniu, co pan z KEN-u miał na myśli czytając wiersz.  😁
Ale patrząc na dzisiejszy poziom pisma i ogólnego wyrażania zdania poprzez słowo pisane uważam, że matura z polskiego powinna być zdecydowanie obowiązkowa... i niestety zaostrzona pod względem gramatyki i ortografii. Szczerze przyznam, że lekki szlag mnie trafia, kiedy co druga małolata w ogóle nie uczy się pisowni i ortografii, załatwiając sobie zaświadczenie o dysleksji, dysgrafii i innej "dys...". Jakoś 10 lat temu też byli ludzie z problemami, a mogli się nauczyć wszystkiego.
kujka   new better life mode: on
07 maja 2011 10:12
shakeyourbody, ja tez napisalam w pierwszej osobie... nie rozumiem dlaczego mialoby byc za to 0 punktow. opowiadanie to opowiadanie, pisze w pierwszej osobie i jestem tegoz opowiadania bohaterem, znajduje przedmiot na ulicy i dzieki temu zapobiegam przestepstwu. dlaczego mialoby nie byc za to punktow?
Jeśli patrzymy na analizę wiersza jako stricte na skupieniu sie na znaczeniu konkretnych słów, które tworzą te konkretne literackie zdania, to ok, matematykowi jest to do niczego nie potrzebne. Natomiast jeśli potraktujesz UMIEJĘTNOŚĆ analizy TEKSTU, analizy czyjejś wypowiedzi, odniesień do kontekstów, wyciąganie wniosków etc., to jest to jednak narzędzie potrzebne w życiu, w późniejszej pracy zawodowej.

Co nie zmienia faktu, że nie przepadałam nigdy za interpretacjami czyjejś twórczości litarckiej.

Kujka masz rację, przepraszam, ale trochę schizuję z tym angielskim rozszerzonym , bo dość kiepskawo mi poszło. Ufff może będzie to 60 kilka procent  😁
Mi już powoli zaczyna lekko odbijać, bo biologia za 3 dni... W 3 dni muszę przejrzeć 3 lata... Cały rok nauki, powtarzania, a wczoraj doszłam do wniosku że i tak nic nie umiem... i dawaj od początku wszystko ^ Oby dali w miarę przystępny arkusz  🤣
Cariotka   płomienna pasja
07 maja 2011 13:12
po polskim ustnym🙂 13/20 pkt nie jest źle, ale mogło być lepiej, stres mnie zjadł i nie powiedziałam Tego tak ładnie jak chciałam 😁 na pytania odpowiedziałam, ale pewnie za mało wyczerpująco🙂 Trzymam kciuki za resztą 🏇
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 maja 2011 13:33
Cariotka gratuluję i zazdroszczę, że masz już to za sobą  😉
dzisiaj zdawałem rusak ustny.
19/20  😀
ło matko, co Cie tak na ruski?  😀
Cariotka, pamiętasz może pytania? :kwiatek:
Cariotka   płomienna pasja
07 maja 2011 14:07
nie ma czego gratulować🙂 nie poszło mi tak jak chciałam 😎 ale czekoladę i tak sobie zjadłam w nagrodę.
Mia napiszę Ci wszystko dla rozjaśnienia sprawy.
Temat: Wyjaśnij określenie bohater tragiczny, przedstawiając w swoich rozważaniach różne typy kreacji bohaterów w 3 epok literackich. Lektur miałam 5. Pytania miałam prościutkie: Co to jest dramat wg encyklopedii PWN? (ponieważ miałam takie cuś w bibliografii); Porównaj tragizm Antygony i Medei? I co oznacza termin człowiek złagrowany? No i tutaj trochę bardziej to rozwinęłam🙂 Dacie radę dziopy! Jak ja zdałam to wszyscy zdadzą 😁
Doliczyłam się 25,5 punkta z angielskiego rozszerzonego, a z rozprawki jestem zadowolona, więc ponad 70 będzie 😀
Orientuje się ktoś może jak to jest z weterynarią w Lublinie? Wiem, że liczą angielski, tylko ciekawa jestem jak różni się przelicznik czy angielski rozszerzony zdawany był czy podstawowy.

A obecnie walczę z tkankami i zwierzętami 😉...
Na wetę w Lublinie jest różny przelicznik angielskiego na podstawie i na rozszerzeniu. Podstawa jest mnożona x 1,3 a rozszerzenie x 2. Z doświadczenia wiem, że zdecydowanie lepiej jest zdawać rozszerzenie 🙂.
galopada_   małoPolskie ;)
07 maja 2011 15:43
to na wet w lbl potrzebny jest ang?  😵 własnie wczoraj pomyslalam o weterynarii jako planie C a tu lipa bo zdwałam podstawe  👿
Rekrutować możesz się zarówno z podstawą jak i rozszerzeniem ale opłaca się zdawać rozszerzoną przy takim przeliczniku 🙂. No chyba, że ktoś się kompletnie nie czuje na siłach 😉 Ja miałam nie zdawać, w ostatniej chwili się zdecydowałam i dzięki temu się dostałam 😉
galopada_   małoPolskie ;)
07 maja 2011 15:48
cholera... to odpada bo szukam czegoś co by było pewniakiem w razie gdyby mi nie poszło i braklo punktow na AM 👿
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 maja 2011 17:37
Ej laski, jak nie zaznaczyłam tematu (to opowiadanie) o którym pisałam na rozszerzonym angolu to jestem w du***? 😵 😵
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 maja 2011 17:51
Nam powiedzieli że raczej sprawdzą to wypracowanie... raczej...
wszystko zależy od danej komisji. Każde odstąpienie od normy musi być zanotowane, więc jak przypuszczam, aby sprawdzić Twoje wypracowanie będzie musiał pójść kolejny protokół...
Dokładnie to zależy od komisji. Jeżeli po treści pracy będzie łatwo się zorientować, który to temat to zaliczą 😉
17/20 ... na pełnym spontanie, bez napisanej pracy  😁
karolinaaa, super! Trudne pytania?
Zadały mi sporo pytań, bo przez brak pracy mówiłam w sumie niedługo, pytań było chyba 6 (kolega miał długą mowę i miał 11 pytań  😵 )
Ale zdziwiło mnie pierwsze pytanie - mówiłam w swojej pracy tylko o pozytywnych aspektach hip hopu, a pierwsze pytanie było "Czy mogłabyś powiedzieć coś o jakichś pozytywach w hip hopie, jak potrafi pozytywnie wpłynąć na młodzież?" a ja zrobiłam tylko minę w stylu WTF  😁
Haha, ale chyba przyjemną komisję miałaś całkiem, co? 😉 Wydawało mi się, że ilość pytań jest odgórnie ustalona, że każdy ma dostać tyle samo, ale widzę, że muszę przygotować się na dłuższą batalię  🤣
ovca   Per aspera donikąd
07 maja 2011 19:48
Ja miałam 4 pytania, w tym jedno z literatury przedmiotu i jedno z życiorysu autora jednej z omawianych książek...więc same widzicie-pytać mogą o wszystko 😉
jeżeli zapomniałam do bibliografii wpisać słownika to mogę podać słownikową definicję reklamy?
żużka, a jaki temat masz prezentacji, bo ja też o reklamie piszę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się