matura

Ja sobie nie przypominam, ale zdarzały się na maturach pytania z tego materiału w 3 tomie OPERON - Biogeneza?  Dopiero zauważyłam, że na lekcji tematy były pominięte, a ja zajęta powtórkami innych rzeczy zapomniałam o nich :/ 
14/20 polski ale mnie stres zjadł o cholera 😀
margaritka u mnie też podstawa z angola 100%, ale coś czuje, że rozszerzenie tak dobrzenie pójdzie.. w ogóle to bez sensu, bo ja za ustne więcej zgarniam niż za pisemne.. a z rozszerzenia to najbardziej się boje że mi temat do prezentacji nie siądzie i nie będe wiedziała o czym mówić, a tu całe 3 minuty ;D

ja polski mam pojutrze... ratunku.. nic nie umiem, poza tym, to głupota ten polski.. i na co to komu? tylko stres..
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 maja 2011 17:37
To uczy cię występować przed obcymi. Te prezentacje mają wycofać a zamiast tego... Losowanie 3 pytań z całości materiału 😜 To ja chyba wolę prezentację, przynajmniej wiem o czym będę mówić 😎
jestem juz po i ZDAŁAM!!! 😅 w ogóle to wyczynem z taka komisją byłoby nie zdać 😁 . Spodziewałam sie że to będzie najgorszy egzamin ale było całkiem fajnie.  Moze to banalnie brzmi i kazdy to powtarza ale naprawde nie ma czym się stresować. Poszłam z nadzieja ze by zdobyć te 7 pkt. miałam troche trudności z pierwszym pytaniem. a tu na ogłoszeniu wyników całkiem  przyzwoity jak dla mnie wynik 15/20.  😅

Jeszcze została mi tylko fizyka i angielski ustny podstawowy i rozszerzony.
ja to mam wewnętrzną blokadę i językową i ogólnie trudno mi się wypowiadać , rozmawiać , więc dla mnie ustne egzaminy to masakra . W domu wszystko mówię jak powinno być , po angielsku do siebie jak świr gadam , a na jakimś debilnym opisywaniu obrazka na egzaminie, w klasie czy gdziekolwiek blokuję się i świat mi się zawala .
Także taka forma typu przyzwyczaić do czegoś nic nie daje wg. mnie bo problem leży gdzie indziej , dlatego wiem że moja znajoma z klasy która nie umie odróżnić czasu Past Perfect od Present Perfect zda angielski lepiej niż ja , a wiem że opisać obrazek potrafię , stosuję idiomy i wyrażenia , gramatykę w wymowie mam opanowaną i co z tego ...
Analogicznie do polskiego mówiąc.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 maja 2011 17:51
negero a na czym w ogole polega rozszerzony ustny ?  😁
Polski ustny 15/20  😅 W ogóle jakieś masakryczne wyniki z tego polskiego u nas w klasie. Sporo osób dostawało 6 czy 8 punktów 🤔 Za to pytania miałam strasznie proste 😉
Dziewczyny, ustny polski trwa 15 minut, tak? Ale to już jest z pytaniami od komisji czy samo zaprezentowanie?
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2011 18:24
prezentacje masz mowic 15 min. pozniej pytania 🙂
galopada_, dzięki :kwiatek:
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
09 maja 2011 18:33
Wszyscy co się jutro będą pocić nad biologią - powodzenia!  :kwiatek:
Piszę to na odwal, kurcze nic nie umiem, czarna dziura.
A jak pomyślę o ustnym polskim to normalnie palpitacje serca... U nas w szkole dzisiaj tak się czepiali... Ledwo dziewczyny na 30% wyciągały. Na szczęście mam inną komisję... Oby byli 'normalni'! I obym to na te 30% wygadała... Idę na tzw. Jana i będę jęczeć co mi akurat do głowy przyjdzie.

A na pocieszenie: Wchodzę po południu na FB, a tutaj koledzy pisali "Ja pier... Wiedziałem, że coś dzisiaj jeszcze miałem zrobić. Ustny angielski!" Kolejny: "A to było dzisiaj!?"  😂
Poprawka w sierpniu xD Obym teraz tylko ja nie zapomniała! 18 maja o 11. O 10 mi ktoś szlachetny może SMS wysłać, żebym miała to już z głowy  😁
Lov   all my life is changin' every day.
09 maja 2011 19:07
Maddie, naprawdę zapomnieli? 😂

Ja jestem zła niesamowicie na ustny angielski. Tylko 14/20, a liczyłam chociaż na 18... Ogólnie rozmówki dwie ciężkie, obrazek w miarę. Nie wiedziałam, jak jest kaloryfer albo coś takiego i mi jedna rozmówka poszła się bujać 🤔wirek:

Powodzenia jutro na biologii! Oby było najwięcej człowieka i zadań z genetyki 😁 a roślinek najmniej, albo w ogóle!
Wgl co macie zamiar mówić na tej prezentacji z polskiego?  😂
bo ja za bardzo nie wiem  😁

tzn pomijajac sam temat, to przybliżacie utwory i postaci, tak?  😁 😁
Temat mojej pracy - „Nietolerancję trzeba zwalczać u korzeni drogą nieprzerwanej edukacji” (Umberto Eco) Omów problem potrzeby tolerancji na podstawie dzieł literackich i filmowych.
Mam do prezentacji 'Mendel Gdański', 'Jądro ciemności', 'Filadelfię' i 'Pianistę'.
Jakie mogą mi zadać pytania?  🤔wirek:
Totalnie nie wiem czego się spodziewać i, czy z czegoś konkretnego się przygotować.

+ zawaliłam jedną sprawę, bo mam w literaturze przedmiotu jeden artykuł z internetu, który, jak na złość usunęli zanim z niego skorzystałam.. Myślicie, że jeśli zapytają mnie o to i im opowiem, co się stało, to mi odejmą punkty?  😵
Quendi ja mam moja prezentację zapisaną, mówiłam dokładnie to co w tekście, na pamięć się prawie nauczyłam  😂 Mogę wysłać jeśli ktoś by chciał przeczytać😀 Dostałam 18/20
xxagaxx, hahah, potrzebowałam takiego posta 😀 

jutro biologia, idę kompletnie na żywioł, co mi tam 😀
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
09 maja 2011 19:52
Quendi przybij pionę!

Ja nawet na ustny polski idę na żywioł. Tylko proszę tam u góry, wstawcie się za mną wszyscy, żebym to tylko zdała i miała wakacje!
Lov   all my life is changin' every day.
09 maja 2011 19:54
A czy ktoś z was ma temat "Świat powieściowy Jane Austen. (...)"?
xxagaxx, hahah, potrzebowałam takiego posta 😀 

jutro biologia, idę kompletnie na żywioł, co mi tam 😀



powiem Ci nawet ze temat wybierałam ze znajomą nauczycielką, miał byc łatwy do napisania, gdzie nie mogę mnie zapytać o jakieś gówna, tak o żeby się nie przemęczyć 😉
Maddie - masz ustną w moje imieniny, masz moje wsparcie duchowe  🤣

Ach matura matura... Byleby zdać dobrze, dostać się na studia i sielanka się zaczyna  😀
ja miałam temat na ustnym o chorobie wieku, jeśli kto zainteresowany 🙂

Trzymam kciuki za biolchemowców  🏇
Sporo sie uczyłam biologii, a miałam tylko 70%... Ale fakt, w 2008r arkusz był dość trudny no i ten klucz...
Natomiast chemię poszłam sobie napisać trochę bardziej na luzie (przedmiot dodatkowy) i 75%  🤔wirek:

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 maja 2011 20:55
Wiorek gratulacje!  😅
mocno za Was jutro kciuki trzymam!  :kwiatek: (na to samo z Waszej strony liczę w piątek  😁 )
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 maja 2011 21:25
hahahaha, idę jutro na totalnego farta 😎
nie wiem, jakoś nie mam siły, przecież niemożliwe jest zapamiętanie tylu rzeczy, jeśli się nie uczyło od początku, dlatego nawet nie próbuję 😁

Błagam MEN, nie każcie wlepiać Wam kolejnego karnego kut*** 🙇 Dajcie duuuuużo genetyki i zadań na podstawie tekstu - wyciągnij wnioski/narysuj tabelę/narysuj wykres, wyczytaj z tabeli, pliiiiiiiiiiiiiiiiiiis  🙇
I ŻADNYCH PIEPRZON*CH ORGANELLI!!!!!!!!! 👿
Ja bym się bardziej roślinkami martwiła, dla mnie to zawsze była tragedia 😉 A budowa komórki to najłatwiejsza rzecz na świecie, zwłaszcza na poziomie LO.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 maja 2011 21:27
przecież niemożliwe jest zapamiętanie tylu rzeczy, jeśli się nie uczyło od początku


Zmienisz zdanie jak pójdziesz na studia...
Strzyga Amen 😉 Święta prawda 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 maja 2011 21:32
xxagaxx, zwłaszcza jak wpada na genialny pomysł nauki do egzaminu na noc przed, bo wcześniej jakoś nie było okazji...
kujka   new better life mode: on
09 maja 2011 21:35
easiertobe, jak nie znaja tego artykulu to o niego nie zapytaja zapewne.
a Twoj temat to jest wlasnie opis pracy ktora w pocie czola wykonuje 🙂
Ja właśnie w pocie czoła będę wykonywać ostatnią część dotyczącą 'Pianisty' i zakończenie. 😁
A prezentacja w środę.  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się