matura

galopada_   małoPolskie ;)
10 maja 2011 06:34
a ja jetem w takim stanie ze wczoraj moj chlopak twierdzil ze po mnie przyjedzie i mnie zawiezie na mature bo w co jezcze wjade  😂 tak wiec kończe sie zbierac. trzymajcie kciuki baaardzo bardzo mocno  😵

( btw ogarnela mnie taka panika ze szukałam w googlach przeądow maturalnych. Wiec m.in odkopałam czerwone majtki z szafy  😂 zrobie wzytko co tylko mogloby mi pomoc w tym momencie  😜 )
Powodzeeeeeeeeenia  💃 💃 💃

ja jeszcze w szlafroku  😁
a ja o 14.45 mam angielski ustny i już się boje 😲
(h.sztuki) ile można czekać na wyniki?! drugi dzień, a nawet nie ma dostępnych arkuszy, już nie mówiąc o odpowiedziach. z matmy już były rozwiązania 2h po egzaminie, to samo z polskim.  🤔


ps.: arkusze są, odpowiedzi nie ma 🙂
trzymam mocno kciuka lewego-pisze prawa lapka🙂 dajcie znac jak Wam idzie🙂
Jak biologia? Ja przewaliłam...  🙄 Liczyłam na więcej genetyki i takich na myślenie, a jak dla mnie strasznie dużo teorii było, której z resztą nie powtórzyłam... Średnio to widzę  🤔
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 11:11
Ja bez przygotowania poszłam i wydaje mi się, że właśnie było dużo tak na myślenie. I ogółem wydaje mi się, że była prosta 😉 Podobała mi się, fajna była 🙂 Mam nadzieję, że 50% co najmniej będzie (ja, człowiek z tróją z biologii i z 24% z próbnej, na której nie umiałam NIC)  😁
To ja leżę całkowicie ogólnie...  🙁
A ja dostałam zacmienia i nie wiedziałam co to antygen 😵 😵 Co napisałyście w zadaniu z rybą?
Cariotka   płomienna pasja
10 maja 2011 11:22
ja z podstawy zadowolona 💃
margaritka -  niezła jesteś.. :-D na rozszerzeniu jest tzw materiał stymulujący, czyli jakieś obrazki, wycinki z gazet, nagłówki, czasem cytaty, wykresy i masz omówić cały ten materiał.. głowna myśl itd, a potem masz dwa tematy do wyboru i trzeba się przygotować do prezentacji jednego z nich.. :-P gorzej jak nie ma o czym mówić :-P
Chyba zawaliłam tę biologię. Aż nie mam ochoty przeglądać odpowiedzi bo się chyba załamię. Jak nie zadania trudne, wiedzowe to jakieś takie podchwytliwe, że wymyśl sobie człowieku co oni w kluczu mogli napisać.
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
10 maja 2011 11:35
Nic się nie ucząc jakoś napisałam, wiec mysle, ze jak ktos sie uczył to masz szanse na dobry wynik

Z rybą napisalam, że obniza sie tem.p ciala ryby i przez to spada metabolizm, co powoduje mniejsze zapotrzebowanie na pokarm 🙂
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 11:39
shakeyourbody jaka ryba?  🤔
Nie było zadania z rybą...  🤔
Takie króciutkie, że obniżono temp. wody i ta ryba mniej żarła i napisać dlaczego
Karaś to nie ryba?  🤣




tak przyczarowałam dzisiejszą maturkę!
http://kwejk.pl/obrazek/79399  😂
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 11:47
Idril a czy wy przypadkiem nie mówicie o rozszerzeniu?
Bo jeżeli chodzi o podstawę, to nic takiego tam nie mieli... Zapomniałam, że MUSICIE mówić o rozszerzeniu. Na podstawie jest tylko człowiek  😁
pewnie, że o rozszerzeniu  😀
ja też już po biologii. rozszerzonej..🙂 u nas wszyscy mówili ze trudna była... ucieszyłam się jak zobaczyłam zadania z genetyki i brak metabolizmu ;P
a właśnie jak znajdziecie odpowiedzi do niej to dajcie znać bo nie mogę znaleźć...  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
10 maja 2011 13:00
ja mysle ze poszło mi niezle. wszytko napisalam. problem mialam z zadaniem z tą ,,szczepionką nowotworową ale wybrnełam jako ( mam nadzieje). No i w tym zadaniu z mitochondrium i chloroplastem nie wiedzialam czy mam pisac nazwe orgallelli czy miejsce w niej ( np macierz mit.  🙄 ) wiec napisalam dokładniej i jak np bylo napisac proce to pialam fotosynteza faza jasna  🙄
Są już gdzieś jakieś przykładowe odpowiedzi?  😉
galopada_   małoPolskie ;)
10 maja 2011 13:10
ja nie patrze na przykładowe odpowiedzi. wole żyć w słodkiej nieświadomości  😜
też podobala mi się dzisiejsza biologia 😉
obawiałam sie, że dowalą coś trudniejszego a tu całkiem miłe zaskoczenie 😉
teraz tylko czy wstrzelilam się w klucz... bo tak to raczej nic mnie nie zaskoczyło, poza tym że musiałam niedoczytać jednego zadania z DNA i zaznaczyłam jedna odp zamiast 2 ;/

pingwiny bardzo mnie rozbawiły  😁

jeszcze chemia, ustne i waaaaakacje!
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
10 maja 2011 14:36
nie chce iść na ten polski.. 🙁 a w czwartek już mam. 🙁
z historii sztuki rok w rok podstawowa była trudniejsza od rozszerzonej i opłacało się pisać tą drugą. akurat los zrządził, że pods. w tym roku była banalna, w necie napisałem na ok. 90% nie wiem dokładnie bo nie liczyłem. rozszerz. była trudna, ale tylko część I. będzie gdzieś ponad 60%
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 15:02
Ja mam jutro polski...
koleżanka dzisiaj miała z 'moją' komisją. Gadała 5 minut, powiedziała, że wszystkiego zapomniała. Odpowiedziałą na pytania, potem SMS do mnie, że zawaliła, że masakra... A tutaj 80%.
Ja się boję, że się w czasie nie zmieszczę, bo jak się rozgadam to już amen. Na początku będą jąkania a potem poleeeci...
Mimo wszystko, chciałabym to mieć JUŻ za sobą, teraz iść i o tym opowiadać, a nie jutro... Denerwuję się, w nocy nie potrafiłam zasnąć (3 godziny zasypiałam)... Grrr! Głupia matura!
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 maja 2011 15:13
ustny polski mam we wtorek, a jeszcze nie przeczytalam swojej pracy, ani nie przeczytalam ksiazki  😜
Liczyłam sobie punkty z tej biologii r i w najlepszym przypadku mam ok. 62%. Zależy jeszcze jak będą oceniać z kluczem. Ja już mam koniec, jeszcze tylko ustne i end  😅  🥂.
13/20 z polskiego ustnego... komisji nie podobało się dobranie literatury podmiotu z literaturą przedmiotu, nie pasowało im. i odjęli mi punkty za to, że powiedziałam, że Zenon ZROBIŁ dziecko Soni, ponoć wyraziłam się językiem potocznym i kolokwialnym ;D a ja tylko w stresie byłam... ale już mam to za sobą i wakacjeeee  😅 (no, jeszcze ang podst i rozsz ustne, ale to formalności)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się