hucuły.

Maddie, a tego to już nie wiem 🤣 Piszesz, że chcesz ciachnąć, a więc jestem bardzo ciekawa efektu ^^ Ale żeby ciachnąć, przydałoby się by grzywa była po jednej stronie. Bez przerywania się chyba nie obędzie?
Ale to normalka.. Hucuły (które poznałam), u których grzywa była na tyle rzadka, by leżała płasko po jednej stronie szyi mogę wyliczyć na palcach jednej ręki 😤 Taki ich dużo 😀
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 18:02
Przerywanie w pierwszej kolejności. Najpierw mam zamiar porobić warkoczyki przez jakiś czas, zadbać o tą grzywę bardziej. Jak już będzie po jednej stronie to spróbuję ciachnąć jakoś, a potem zobaczymy, czy bardziej czy mniej.
Mam nadzieję, że uda mi się szefa przegadać i skrócimy mu grzywkę 😉 A jak nie wyjdzie, to zrobimy iroka i problemu nie będzie.
Uwielbiam irokezy, ale jakoś nie wyobrażam sobie Płochacza w takim wydaniu xD Bardziej krótka, prosta grzywa, równoległa do szyi  🙂 No i grzywkę na prosto a'la szport pony  😀
Zrób, tak jak mówisz: przerwij, zadbaj, ciachnij, pochwal się, a potem się zobaczy 🙂
jemu będzie źle w irokezie, nawet bardzo, bo ma kawał szyi. Spróbuj przerwać na początek, może łatwo pójdzie. Witce przerywam po troszku, bo u niej to koszmar, włosy się prędzej urwą niż wyrwą. Miała tak samo jak on- długą , gęstą i nierówną grzywę po obu stronach i wystarczyło samo przerwanie. Warkoczyki to męka dla konia.
A co do klaczy to myślę, że u niej prędzej można by się pokusić o podcięcie.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 19:09
No właśnie - on ma kawał karczycha, szyjska i ogółem wszystkiego ma o trochę za dużo 😉
No to ok, zaczniemy przerywanie, spróbujemy przełożyć na jedną stronę grzywę.

Do kobyłki też jak przyjadę, to zacznę od nawilżania, przerywania a potem spróbuję stopniowo podcinać (żeby nie zrobić takiego "łał" i żeby grzywa mi nagle nie stanęła). Czyli może uda mi się ich obu ogarnąć jakoś w 3 tygodnie 😉
o znalazłam jej grzywę w dniu jak do nas przyjechała
bielanska21  Browar to ten tłuścioch na górze myszaty🙂 na dole Parkan - Gładyszowski.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 19:25
Łał! Ale czaderski busz! Szacun dziewczyno, coś ty z tym zrobiła!? Przecież teraz to tak w miarę ogarnięcie wygląda, ale grzywa u hucuła to jest jakaś porażka, jeżeli się chce mieć fryz na 'sport pony' 😉 Przy tym podziwiam Stucelkę, która swoich chłopaków pięknie urządziła i na prawdę mają przecudne te grzywy!  😜
he he jak to zobaczyłam to byłam bliska załamania, najpierw wyrównałam przerywając, a teraz już tylko pilnuję porządku. Mogłabym jeszcze skrócić, ale potrzebuję trochę czasu do tego (być może na jakieś półtora miesiaca na tygodniu będę miała tylko jednego konia to mi się uda)


Alisaa0 ile ma Browar w kłębie?
Alisaa A ja myślałam że Browcio jest gniady 😵
Podoba mi się Parkan 😍 po kim on jest?
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 maja 2011 19:46
my się prezętujemy tak

grzywa

grzywka

ogon

i całość
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 maja 2011 21:31
Maddie bardzo mi miło :kwiatek:

Widzę, że masz wielkie parcie 😁 IMO powyżywaj się na Płochatym, kobyłę zostaw w spokoju 😉
Za ile ma iść próbę? Z doświadczenia wiem, że sędziowie wolą jednak 'niesforne, dzikie' grzywy, zwłaszcza, gdy hucuły są bardziej w prymitywnym typie. Jeśli konie są delikatne, lekko 'poniakowate' np. Puszkar czy Lando-O, to krótka grzywa bardzo im pasuje. Ja bym zostawiła tak jak jest.
Płochatego jak chcesz ogarniać, to przerwij trochę grzywę z tej strony, na której będziesz ją chciała mieć, żeby było 'miejsce' na przełożenie jeszcze drugiej połowy 😁 Wtedy zapleć warkoczyki, potem wystarczą same kucyki u nasady. Koło 1-2 tyg to powinno potrwać. Potem sobie ciachnij, ale nie dużo, następnie przerwij i jak ju z grubością będzie ok, to wyrównaj dobrze i po sprawie 😉

Lando-O



a to wg mnie najwspanialsze wyjście dla ogierów 💘 lekko ogarnięty nieład, podcięty, ale nadal ma 'charakterek' 😁

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 21:39
O kobyle właśnie wszyscy mówią, że to nie hucuł, tylko typowy słodki poniak z pyszczka.
Tu zdjęcie sprzed dokładnie dwóch lat (ojj wtedy piękny spacerek w ręku mieliśmy i kucynka się wyszalała luzem na wielkim polu za moim domem 😉

Tutaj chyba sprzed trochę ponad roku:

Mogę spróbować coś takiego zrobić jak na pierwszym zdjęciu w sumie... Jejku, jak ja jej dawno nie widziałam! Nawet nie wiem w jakim stanie jest teraz jej grzywa. Chociaż, co chwilę dostaję SMSy, że ona taaaka piękna się zrobiła teraz, oraz, że macierzyństwo jej służy 😉

A co do nieładu... Z Płochacza grzywą MUSZĘ zrobić to co ma koń na drugim zdjęciu! Obłęd w ciapki! Niesfornie, ale jednak... ogierzo 😉
JAk macierzyństwo jej służy to może różnie wyglądać hi hi
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 maja 2011 22:00
Maddie to Olo, moja Hawłowicka miłość 💘 a ściślej - ogier Olgierd-O

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 22:12
Strucelka ojj... Piękny jest, a ta grzywa!  😜

Krakowianie! Chętnie odwiedzę wszystkich chętnych re-voltowiczów (z aparatem, ze znajomymi i czymś tam 😉) podczas 'wakacyjnego' spontanicznego wyjazdu do Krakowa. Prawdopodobnie 25-28 czerwiec. Jeżeli byście chciały poznać taką oto Maddie i pokazać jej swoje hucułki, to zapraszam na PW, podajcie numer telefonu, jak do was dojechać, postaram się odwiedzić jak najwięcej forumowiczów  😉
Chcę poznać wasze hucułki, bo dawno poza swoją stajnię nosa nie wyściubiałam.

Jeszcze tylko trochę ponad tydzień, błaganie rodziców o auto i przekonywanie ich, że nie będzie im potrzebne przez najbliższy czas, 130 km i kucyki! Rany, jak ja się stęskniłam! Nie widziałam ich raptem ponad 2 tygodnia a tak mi z tym... źle. Oj, bez koni to nie ja. Jutro matura ustna z polskiego, lecimy w banię a potem odwiedzę chyba wszystkich znajomych i wszystkie możliwe stajnie 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 maja 2011 22:17
Maddie to niezbyt dobry termin, nie wiem, czy voltopirów zastaniesz w domach 😉 24-26 czerwca są zawody w Sielcu i sądzę, że więkoszość tam wybędzie 💘
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 maja 2011 22:20
Uuuu... Ale za to jest jeszcze 27 i 28 😉
Ale za to 25 są Wianki, cokolwiek to jest - jak już iść, to warto być 😉 Zwłaszcza, że w nocy z 24/25 przyjaciółka ma 18, a w sobotę z rana wsiadamy w auto i wioo 😉

I kurczę, nie potrafię się napatrzeć na grzywy tych ogierów co wrzuciłaś! Jakie oni mają wspaniałe grzywki! Bujne, śliczne, zadbane!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 maja 2011 22:28
Wianki... odkąd jeżdżę do Sielca to znam tylko tamto wydanie Wianek 😁 baaaaardzo obfite i zakrapiane 😂

O ile u Ola grzywa na pewno jest zadbana i przykłada się do niej wagę, o tyle u reszty raczej już mniej 😁
marysia Browar ma 136 ( om ile dobrze pamietam) Parkan 143

bielanska21  Parkan jest chyba po Piafie, ale musze sprawdzic.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
11 maja 2011 15:54
Przeglądam zdjęcia.. i stwierdzam, że chcę wakacje! Chcę pływać z moimi hc!
A wasze hucki kwitną na wiosnę 🙂


do majówki już zaledwie ponad tydzień, jak przygotowania, kto ostatecznie jedzie>
Ja jadę a Ty jesteś łoś, bo nie chcesz!!!!!  🤦
Ja nie jade na majówke 🙁 
Szumka- ja chyba tez będę pływać w te wakacje z huckami. Zabieramy je nad jezioro (blisko rzeka też) w piątek prawdopodobnie, a Witkę po ścieżce dopiero.

JA dzis pojeździłam na Funkii i Witce - ( Witka ma fisia jednak na punkcie baranów na sąsiedniej łące)  i natchnięta wczorajszymi rozważaniami przerwałam Pelargonii grzywę. Rano wzięłam aparat, ale został w pracy 🙁  przede wszystkim chciałam się Wam pochwalić Wektorem Witkowym, bo taki ładny chłopak z niego się zrobił.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
11 maja 2011 22:28
Lando-O  boski  !  💘
heh  ale  ja  i  tak  kocham 😍  grzywę  swojego  Pusia  :*

chłopak  dzisiaj  skończył  11  lat 🙂
a  Pełnia  2  lata 🙂


Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
12 maja 2011 13:18
HuculskaOstoja - fajna, ale na tym zdj bardzo roztrzepana  😉

nerunia - nawet jakbym chciała, to przez szkołę nie dam rady...  👿 👿 🙄

czekam na wszelkie relacje i fotorelacje, oczywiście kciukuję za wszystkich startujących!  :kwiatek:
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
12 maja 2011 16:45
HuculskaOstoja - fajna, ale na tym zdj bardzo roztrzepana  😉

i  o  to  chodzi  🙂
zdjęcie  robione  przez  Strucelkę  jak  był  na  stanówce w  Grodźcu .
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
12 maja 2011 18:26
Ale taka jakaś nierozczesana  😉 a poza tym to ładna  😉 Natomiast grzywka jest super! Ja jutro może moje łobuzy obfocę.  👀
Dzisiaj Szum delikatnie skokowo(skok-wyskok). Miałam jeszcze w planach szeregi, ale upał mnie wykończył (a raczej to jak było duszno..) i myślałam, że zemdleję  🤔wirek:
Jutro do nich i Panda znowu pójdzie pod siodło  😉 (będzie nasz 3 raz na grzbiecie, tzn. mój trzeci raz na jej grzbiecie )  😜
Cudownie jest patrzeć jak nasze konie się rozwijają.
Przed Wami Czakra po dwóch miesiącach chodzenia pod siodłem  😍
Wspaniała 💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się