strzyżenie / golenie koni

kujka dzięki  :kwiatek: mi osobiście też się misiek najbardziej podoba 🙂 ale to może przez to, że to dupka 'mojego' Siwera i jestem nieobiektywna  😁
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
05 maja 2011 12:44
konisko mi juz odroslo 😁 czy tylko u Nerwiny pojawil sie jakies luszczenie naskorka po odrosnieciu sierci ? to normalne?
Jestem na etapie szukania maszynki do strzyżenia, poszukuje czegoś małego,poręcznego, w miarę cichego i trwałego. Maszynka ma służyć do strzyżenia główek źrebaków, podejrzewam, że będzie używana max dwa razy do roku.
Najbardziej poręczne maszynki i małe są przeznaczone tylko do psów - nie jestem w 100% pewna czy one nadają się do koni, a może wystarczy tylko zmiana ostrzy?? Widziałam również maszynkę Lister Pico (ale boję się, że zanim dojdę do konia przestanie działać bo bateria alkaliczna się rozładuje 🤔 )
Może wy mi coś sensownego zaproponujecie lub doradzicie??
Z góry bardzo dziękuję
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 maja 2011 17:56
A czy maszynką do strzyżenia owiec ktoś konia golił? Da się?
Moja twórczość  😀 😍

nastepne posty zostaly usuniete, poniewaz byly w nich zdjecia, ktorych ja nie mam jak przeniesc. do posta mieszcza sie 4 zalaczniki, wiec mozna bylo to dac w jednym poscie. prosze nauczyc sie edytowac. i nie zauwazylam za duzych zdjec  😡
Ja już po goleniu obu dzieciaków... o ile z Dakotą poszło w miarę szybko i bezproblemowo, to bujny i gęsty włos Kluska dał się  mi we znaki  😵

Teraz mam pytanie do użytkowników maszynek.

Jak strzygę maszynkę, to po przejechaniu pod włos, zamiast jednolitego skrócenia włosa, mam tak jakby ktoś przejechał rzadkim grzebieniem... część włosów skrócona na odpowiednią długość a część (pasy) jedynie skrócone ale dłuższe niż być powinny.
Musze przejechać kilkakrotnie pod różnym kontem aby wszystkie włosy w tym miejscu miały równą długość.
Nie tylko na Klusku taki efekt był, na Dakocie też (choć ona ma krótszy i delikatniejszy włos), tyle że jej cięcie poszło dużo szybciej - ostrze miałam nowe (poszerzane Andis) -możliwe żeby było nie dość ostre?
Podczas golenia dość często używam oleju do ostrza, więc to tez nie kwestia tarcia...
Może trzeba ostrze dokręcić...
Możliwe, że ostrze tak reaguje na dość długi i gęsty włos u prawie-ziemniaka?

Używam maszynki Oster A5.

Gdyby nie to że strzyżenie wczorajsze Kluska omal mnie nie wykończyło bo tyle trwało, to z efektów jestem bardzo zadowolona...
Gagulec   Mistrz lokalny
20 maja 2011 18:06
Cześko tez już skoszony 🙂. Kupiłam w zimie taką maszynkę do golenia psów za 149zł i jestem zadowolona 🙂. Już trzecie jej golenie i wciąż działa :P.

Gagulec co to za maszynka ?

Ja też planuje dla mojego kudłacza zakupić , a przy okazji konisko by się załapało  🙂
A ja miałam dwa nieudane podejścia do obfocenia moich gołych osiołków... ale zawsze pogoda krzyżuje plany hehe
Może w weekend się uda - nie ma jak "goły" Klusek  😎
Gagulec a tak z ciekawości jaka konkretnie masz tą maszynkę dla psów? Bo ja mam mosera, który juz mimo swoich lat psa mi świetnei strzyze, ale jakoś nigdy nie wpadłam na to, ze nadałby sie do konia a w sumie to niegłupi pomysł może;d
Gagulec   Mistrz lokalny
21 maja 2011 14:35
Mam dokładnie ta maszynke:

http://allegro.pl/gts-888b-35w-maszynka-do-strzyzenia-psow-gwar-i1607622479.html

I na prawde jestem z niej zadowolona 🙂.
Ktoś teraz golił swojego futrzaka? Chciałabym bardzo, bo sie mocno poci (czesciowo przez brak kondycji, ale troche dluzsze wlosy ma), ale kompletnie nie wiem jak golasa w lato traktować. Albo poczekac troche, moze jednak cos jeszcze mu wypadnie.  🙄
Gagulec dziękować  🙇

Arimona moje się okropnie sierści i poci zarazem i chyba ją ogolę jak kupię maszynkę 🙂 choć mam dylemat czy muchy ją nie zeżrą po ogoleniu bez derki .
ja goliłam wczoraj (już kolejny raz w tym roku) i cały czas bez żadnej derki
swoją drogą bardzo ładnie się konisko zachowywało,goliłam sama bez pomocy a Kalifornia grzecznie stała nawet nieprzywiązana  😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 maja 2011 20:41
Gagulec-normalnie, bez problemu ogoliłaś całego konia? bo mój juz odrósł i wygląda jak mamut  😲 😵 Nie mam teraz kasy na maszynke ,,końską" i chyba skusze sie na taką jak masz Ty  🙂
Arimona, ja golę jak tylko znajdę wolne 2h, miej w zasięgu derkę bawełnianą i tyle. Traktuj normalnie 🙂
Gagulec   Mistrz lokalny
27 maja 2011 22:55
Milusia - bez problemu 🙂, ale nie "za jednym zamachem" bo nożyki się przegrzewają 🙂. Ja robię tak jak "tym" golę. Najpiew golę jendym nozykiem, jak przestanie golić, to wyłączam maszynkę, biorę en nożyk pod zimną wode, płukam, wycieram do sucha! oliwię i zostawiam na szmatce, lezy i czeka. W tym czasie golę drugim nożykiem i jak ten przestanie golić (to zmieniam na ten pierwszy). Ja ogoliłam jednego dnia lewa stronę konia + nogi, a drugiego reszte. Tylko moje nożyki już sie przytępiły (bo to ich trzecie golenie całego konia + pomniejsze "dogolewania" miały za sobą) dlatego jednego dnia mi sie nie udało. Musiały się całkiem ostudzić przez noc 🙂. Ale ogólnie jestem zadowolona. Teraz na jesień pewnie zgolę nimi jeszcze raz i potem na wiosnę kupię już nowe nożyki, albo te dam do naostrzenia (jeśli to sie w ogole oplaca). Jak na razie nie narzekam, tym bardziej ze w porownaniu z dedykowanymi maszynkami do koni ktore kosztuja grubo ponad tysiaka, ta kosztowala grosze, a dziala super 🙂. A jak sie zepsuje, to nie bedzie szkoda :P. W kazdym razie, jakby mial mi golic konia ktoś ze swoja maszynka to poszloby już ok 300zł + ewentualne dojazdy, a tak poszla kasa tylko na maszynkę - 149zł :P. Do tego maszynka jest dość cicha więc w ogole wypas :P.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 maja 2011 06:51
Ja aktualnie znowu golę - starszaka jeszcze nie (czekamy, aż koń wróci do mocniejszej roboty), ale mam kilka koni pod Tarczynem którym raz na 2 miesiące regularnie robię postrzyżyny i akurat teraz wypada im termin- rzeczywiście kłaki lecą jak szalone 😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
29 maja 2011 19:07
gagulec-ogromne dzieki  :kwiatek:
maszynka juz zamowiona  🙂
Gagulec   Mistrz lokalny
29 maja 2011 19:17
Pokaż potem efekty 🙂.
Ahhh no i od razu mówię - te czarne nakłądki nie łapia końskiej sierści - jest za krótka... Ja golę samymi nożykami 🙂.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
29 maja 2011 19:20
Gagulec-oczywiscie zdam relacje i jeszcze raz dzięki  🙂
hihi zobaczymy ile u mnie wytrzyma  😀iabeł:
Gagulec jak masz problem z ostrzami to ta maszynka jest kompatybilna z ostrzami oster, andis typu clip on. Andis ma fajne poszerzane do duzych powierzchni i nie stepi sie po 3 goleniach 🙂
Gagulec   Mistrz lokalny
29 maja 2011 20:30
escada - ale Osterowe i te inne pewnie drogie są 🙁. Ja tymi moimi pewnie czwarte golenie pociągnę 🙂, ale kolejne raczej się już nie uda :P.

szuwar - też ją kupiłaś 😀??
Gagulec si si  🙂 ja kupilam też z myślą o psie 🙂 a jak z przegrzewaniem się ?
drogie, 110zł chyba, ale za to nie przegrzewają się i są baaaardzo żywotne 😉
wczoraj zrobiłam tak jak  Gagulec i połowa konia ogolona . Silniczek dość szybko się grzał , ale dawał radę . W mniej skomplikowanych miejscach gładko szło , natomiast w trudniej dostępnych trzeba się było namęczyć 🙂
Pies też zadowolony z nowej fryzury .

Gagulec u Ciebie to drugie ostrze do zestawu też jest mało ostre ? Z niezaostrzonymi krawędziami ząbków zewnętrznych ?
Gagulec   Mistrz lokalny
03 czerwca 2011 13:33
Hmmm nie wiem xD.

Moje nożyki tną dobrze, maszynką sią tak nie grzała bo trzymałam ją tak, żeby nie zatykac ręką tych dziurek od wentylatora 🙂. Z takimi miejscami jak nogi czy koło łokcia tez nie mialam wiekszych problemow, wystarczylo naciagnac skore jak sa tam fałdki/zmarszczki i szło 🙂.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
07 czerwca 2011 20:46
Wyszukiwarka mi nie pomaga a potrzebuje pomocy.

Gdzie w Warszawie, najlepiej w okolicach Piaseczna/Konstańcina Jeziorny naostrzę ostrza?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się