Pensjonaty dla koni woj. warmińsko- mazurskie

Nie mogę w to uwierzyć że ludzie nie dbają o konie a tym bardziej pensjonatowe , przecież na tym zarabiają. Nie wspomnę już o cierpieniu zwierzęcia kiedy nie ma wody albo gdy mu gniją strzałki bo stoi w gnoju.
Ja jako właściciel pensjonatu staram sie by by wszystko  tak jak należy przez co właściciel będzie zadowolony no i koń szczęśliwy. Najlepszą reklamę  stajni przecież robią właściciele koni pensjonatowych jak będzie wszystko dobrze to więcej klientów na pensjonat a więcej klientów to więcej zarobionych pieniędzy. Rachunek prosty , to dlaczego tak się dzieje w stajniach?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 maja 2011 19:14
Kaloe -konkurencję jakąś tam masz, dużo małych przydomowych stajni bierze konie "nieoficjalnie" w pensjonat, nawet mnie często pytają bo mam spore pastwiska, miejsce na kilkuboksową stajnię i nawet ujeżdżalnię ale mi przeszkadzałoby to że obcy kręcą się po obejściu. Jeśli chodzi o Giżyckie okolice to wiem, że w Spytkowie jest też pensjonat dla koni "Jegliniec"czy cuś takiego. Wydaje mi się, że u nas to na pensjonat mało kogo stać dlatego ludzie wybierają przydomowe stajenki a obsuga konie niekoniecznie musi być wówczas gorsza.
kaloe no niestety często tak się zdarza :/ także fajnych stajni jest u nas garstka a tak to chyba trzeba szukać u osób prywatnych, które maja swoje małe, przydomowe stajnie 🙂
kaloe masz przyczepę u siebie?
kaloe masz przyczepę u siebie?

Przyczepy nie mam ale nie mam też problemu z jej pożyczeniem 🤣
Konkurencja na pewno jest nie zaprzeczam dlatego tym bardziej trzeba się starać.
Tercet, z miesiąc temu przechadzałam się koło stajni w Probarku i konie nie wyglądały najgorzej... nie wyglądały na zabiedzone, (tzn. grubaski to to nie byly, ale żeber na wierzchu tez nie miały) stały przy belach z sianem i sobie skubały ...  no ale po obejściu widać, że miejsce mocno podupadło 🙁 a szkoda...

Tak na szybko przypomniały mi się jeszcze dwie stajnie z halą u M. Miklas i H. Sobonia koło Szczytna, oraz na trasie na Olsztyn u p. Janickiego.

mały OT: w przyszłym tygodniu będę w Twoich okolicach, może w tereniku się spotkamy? 🙂
Megane aaaaa, szkoda gadać, podupadło i to nieziemsko, brudno tam jak nie wiem, a z karmieniem to jest tak: karmi, karmi a potem coś jej odpali i głodzi i wtedy jest masakra 🙁  (pewnie trochę pomagają kontrole inspektora weterynarii, który tam czasem zagląda, ale bez powodu to on tam nie jeździ, znaczy, że nie dzieje się w tej stajni dobrze) :/
Jest jeszcze Lange w pieczonkach , Wyłudy, Przykop, Kamieńskie, w sterławkach agroturystyka z Fasonem czy jakoś tak, w Kleszczewie nowo wybudowana stajnia... trochę tego jest...jednak niestety przynajmniej wizualnie (oprócz Kleszczewa) średnio w/w stajnie się prezentują 🤔
Tak naprawdę każda stajnia ma do zaoferowania coś innego. To tylko od nas zależy czego szukamy  krytej ujeżdżalni, pastwisk , ładnej stajni itd.
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] OGLOSZENIE
kaloe już od jakiegoś czasu mam zamiar się do Ciebie wybrać w odwiedziny ale ciągle coś ważniejszego na głowie siada🙂

Poza tym chciałam powiedzieć, że jeżeli oferujesz co najmniej przyzwoite warunki w pensjonacie to i tak konkurencji mieć nie będziesz. Przez głupie nieporozumienie szukałam bardzo długo pensjonatu w okolicach i jedyny, który przykuł moją uwagę to w Kruklinie. Na szczęście pozostałam "u siebie" w Sucholaskach i doskonale wiem, że nikt mi nie zapewni TAKICH wygód jakie mam i jedyne co powinnam zrobić to docenić🙂

Wszystkie ośrodki agroturystyczne, które odwiedziłam w okolicach Giżycka niestety nie spełniały moich na prawdę minimalistycznych oczekiwań. Albo nie ma możliwości całodziennego padokowania, bo na pastwiska jest za daleko albo nie ma boksów tylko konie drabinami (!) poodzielane w stodole albo stan samych koni w stajniach wystarczająco mnie odstraszał i nawet boksy pomalowane na różowo w marchewki nie przemawiały do mnie wcale...

Pozdrawiam,

Katarzyna🙂
Design serdecznie zapraszam , w końcu nie daleko do mnie masz 😉
A gdzie mamy w okolicy Gizycka boksy pomalowane w marchewki?Musze to obejrzeć!!Może być na pw.Kaloe do ciebie mam blisko i duuuuuuuużą chęć zajechać,ale zawsze coś mi po drodze wypadnie i lipa.Ale postaram się jeszcze w tym roku!!!
Watra masz priv:]
ogloszenia daje sie w dziale ogloszen.  😤
Szukam namiaru na jakiegoś weterynarza z okolicy malborka. Proszę o szybka odpowiedź
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
15 lipca 2012 22:29
oj mocno zaniedbany ten nasz warmińsko-mazurski wątek 😉

http://www.mycyny.pl/stadnina-koni-mycyny/

wiem, ze przyjmują, cena przystępna, w zeszłym roku mieli postawić halę, osobiście nie byłam, jedynie dzwoniłam, ale nie było miejsc wtedy i jestem w innym miejscu

dokładnie tu

http://www.malarus.pl/ 

jestem zadowolona, mój koń ewidentnie też 😀

ogolnie pensjonatów znam więcej, muszę sobie tylko poprzypominać co nieco 😉

Co wy dziewczyny za brednie gadacie... Od trzech lat regularnie wyjeżdżam na wakacje do Probarku Małego i zatrzymuje się w hotelu przy stajni... Gadacie, że wszystko podupada. To istna bzdura, piszecie, że konie zagłodzone i ogólnie masakra, a żadna z was widocznie nie zna historii tych koni... z tego co wiem w większości są to konie właścicielki stajni, ale 2 konie są wstawione w pensjonat od 3 lat i jakoś po takim czasie właściciel ich nie narzekał skoro dalej je tam trzyma. Po za tym parę koni właścicielka stajni uratowała z transportu koni na rzeź... Więc raczej ma serce do tych zwierząt bo inaczej już dawno dała by sobie spokój z prowadzeniem stajni...
A kontrola weterynaryjna owszem była podczas mojego pobytu ponieważ niejaka "pani" prowadząca fundacje zajmującą się teoretycznie zwierzętami  nasłała ją, gdyż stajnia w Probarku Małym stała się niejako konkurencją na rynku dla jej stajni. Zresztą byłam z ciekawości w stajni w fundacji i muszę przyznać, że przeraziłam się tym co tam zobaczyłam. Psy trzymane na krótkich łańcuchach i same zdrowe konie, a wydaje mi się, że fundacje zajmują się chorymi zwierzętami... zresztą "pani" E napaliła się na Shire które hoduje właścicielka stajni w Probarku Małym. Byłam świadkiem jak "pani" E powiedziała, że odbierze jej  te "perszerony", a jak została poprawiona, że to nie perszerony tylko shire to powiedziała jak zwał tak zwał, a i tak je będę miała...
Tak więc jeżeli nie wiecie to się nie odzywajcie albo przynajmniej postarajcie się dowiedzieć zanim coś napiszecie...
mała fajna stajnia znajduję się również blisko szczytna we wsi Kobyłocha, ja prowadzę tam pensjonat  😀  myślę że jeżeli stajnia znajdowałaby się bliżej olsztyna było by fuuul osób. duże padoki, plac, hala, niska cena  😀  a jeżeli chodzi o olsztyn i pensjonaty to bieda z nędzą !  albo cena niczym w warszawie  🤔
W okolicach Olsztyna jest też taki "pensjonat", gdzie płacisz 600 zł za boksy, syf, brud, kiła malaria, atmosfera jak w trupiarni, konie nie mają wody, stoją na piachu bez siana ani trawy na dworze, mokną w ulewy i burze, bo właścicielka siedzi sobie cały dzień na dupie i plotkuje...  😂

Śmiech na sali
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] OGLOSZENIE
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] kolejne ogloszenie
Dziewczęta z Mazur pomóżcie...

Nie odpowiada mi telefon Pana Musiała a muszę w weekend zrobić kopyta. Czy ktoś coś wie na ten temat, może zmienił numer a ja o tym nie wiem? Kogo poleciacie? Help

Edit: Dodzwoniłam się na szczęście 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 listopada 2012 20:54
Z tego co wiem, to pensjonat jest w Ełku: http://www.konie.elk.pl/hotel/hotel.htm
Czy ktoś zna może penjsonat w okolicach Braniewa?
Czy w ełku lub okolicy  jest jakiś inny pensjonat niż ten podlinkowany wyżej ?
Słyszałam że jest stajnia na 40 koni ? Nie wiem tylko jak się nazywa
polecamy dzial ogloszen  😤
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Gospodarstwo rolne Szarek koło Ełku szuka doświadczonego jeźdźca do pracy z młodymi końmi więcej na faccebooku https://www.facebook.com/pages/Gospodarstwo-Rolne-Szarek/167807053270230 może ktoś szuka pracy akurat.
Mam pytanie czy orientujecie się może jakie warunki są w stadninie koni w Rzecznej? I może kto tam trenuje czy mają tam jakiś sport?  👀
Hej, odnawiam wątek 🙂 Ide na studia do Olsztyna i chciałam dopytać jakie stajnie polecacie 🙂 Zalezy mi na pastwiskach i dobrze jakby była hala. Niestety nie mam samochodu... Myslalam o stajni w Dorotowie , ale nie mogę nic znaleźć na jej temat. Super sa Mycyny, ale niestety nie ma możliwości dojazdu komunikacja... 🙁 Dąbrówka odpada 🙂 Co polecacie ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się