Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
15 maja 2011 11:03
ja intepretować nie będę bo nie czuję się "mocna" 😉 ale zobacz jak strasznie Ci siodło od grzbietu odstaje (na pierwszym zdjęciu, na drugim niewiele widać) zwróć na to uwagę, bo chyba nie jest zbyt dobrze dopasowane 🙂
Andre   I am who I am
15 maja 2011 11:21
już zwróciłam na to uwagę i zmieniłam siodło, obecne siodło jest dobrze dopasowane 🙂
co powiecie? 🙂 jezdze sama, rekreacyjnie, konik 14 lat.

czy "żucie z ręki" na ostatnim zdjęciu jest ok?


co do kasku już sie nie będę wypowiadac bo to znowu bedzie tysięczny offtop, a pełnoletnia jestem i zgody nikogo nie potrzebuje 🙂
co nie zmienia faktu, ze jazda na koniu z goła głową, to zwyczajny obciach
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 maja 2011 14:58
[quote author=chilli2 link=topic=107.msg1010432#msg1010432 date=1305451699]

co do kasku już sie nie będę wypowiadac bo to znowu bedzie tysięczny offtop, a pełnoletnia jestem i zgody nikogo nie potrzebuje 🙂
co nie zmienia faktu, ze jazda na koniu z goła głową, to zwyczajny obciach
[/quote]

obciach i wieśniactwo do potęgi Ntej - ale za to jak pięknie się wygląda z rozwianym włosem 😎 zgodnie z zasadą co się nie dojedzie to się dowygląda  😂
obciach i wieśniactwo do potęgi Ntej - ale za to jak pięknie się wygląda z rozwianym włosem, zgodnie z zasadą co się nie dojedzie to się dowygląda  😂

tak i tej zasady mocno się trzymam 😀iabeł:
za to za rozwianym włosem nie jestem - fryzura się psuje 😉
Iv@nowa, mnie się ogólnie podobają te zdjęcia. Sztylpy są fajne dlatego, że pomagają "same" - człowiek o tym nie myśli.
Co do żucia - to mało aktywny zad i opadająca do przodu linia grzbietu. Lepiej mniej "zejścia w dół" ale aktywnie - po prostu ciut niżej niż na zdj. 3 - i wystarczy. Wg przepisów szpara pyska ma być na wysokości stawu barkowego konia.
według mnie też jesteś mocno spięta na zdjęciu w galopie

mam tak samo 🙂 niestety... wtedy większość ciężaru jest nie na kościach siedzeniowych tylko na mięśniach wewnętrznych ud. ja właśnie próbuję to eliminować u siebie
Do siodła już przywykłam - długo to trwało.
Jeszcze musze uważać na strupa po prawej stronie ale z cofnięta łydką daję rade. Doszłam do wniosku, że lepiej nie jeździć wcale niż na oklep, później baaaardzo ciężko jest usiąść w siodło.

Poprawiłyśmy się mam nadzieję 🙂 ja to przynajmniej czuję.




dodanie


Tak wiem gapię się pod konia.
jako osoba jeżdżąca za stodołą mam prawo do błędów 😉
staram się w każdym razie panować nad łapskami, wzrokiem i rozluźnieniem lędźwii bo po 10h siedzenia dziennie to nie jest takie proste.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 maja 2011 09:47
Tajnaa: mam wrażenie że ciągle wklejasz te same zdjęcia. I ciągle te same błędy się widzi jak garb, wgapaianie się w konia i wejście w zakręt w kłusie jak na motorze.
Nie, nie wklejam tych samych zdjęć - te są z wczoraj. Co jak co ale nie wiem gdzie widzisz garba  😲
tajnaa, podnieś głowę i zacznij cieszyć się jazdą  🤬 A wejście w zakręt faktycznie niefajne - sugeruje za wysokie tempo, koń się kładzie do środka; jeszcze pytanie na czym akurat ci zależało - tego po zdjęciu się nie zgadnie.
Mnie się podoba - tyle przyzwoitych zdjęć to rzadko kto ma  🙁 Co innego - wrażenia, a co innego widać w masie zdjęć.
A twoje wszystkie są przyzwoite - lepiej, gorzej - ale przyzwoite, dlatego przypuszczam, ze to nie są specjalnie dobrane zdjęcia, ale obrazują faktyczny stan umiejętności. A skoro tak - masz powody do mruczenia  🙂
Ja tam jestem zadowolona, a więc mmmmrrrr.....  😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 maja 2011 10:24
garb faktycznie może przesada - ale w końcu trzeba cię walnąć w te plery byś ściągnęła te lopatki, odchyliła się do tyłu i  otwarła klatę na słońce  🤬 Z tym że oczywiście zdjęcia przyzwoite. Tym niemniej zastanawia twoja niechęć do sfilmowania się o co wielokrotnie byłaś proszona 😉

Muszę załatwić porządny telefon albo kamerkę, bo mój robi filmy w przyspieszonym tempie i anglezuje jak igła w maszynie do szycia, nie wiem dlaczego tak jest. Obiecałam filmik i wrzucę jak będzie jakości takiej, przy której będzie można cokolwiek powiedzieć/ocenić.
🙂

Elu, nawet nie wiesz jakbym chciała, żeby ktoś mnie walnął w plecy  🙁
jedyną osobą podczas jazdy jest mój chłop fotograf, który ni w ząb na koniach się nie zna.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 maja 2011 10:50
tajnaa, to pomyśl sobie,że robi ci zdjęcia do katalogu strojów kąpielowych i jakoś te cycki muszą na fotach wyglądac,więc zaprezentuj je,a nie kul między ramiona 😉
kujka   new better life mode: on
17 maja 2011 10:51
albo poinstruuj chlopa zeby pro forma krzyczal Ci "wyprostuj sie!" skoro Ty nie umiesz o tym pamietac. 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 maja 2011 10:53
albo sobie zakoduj że wypinasz te cycki do słońca bo je chcesz opalić 😉

a chłopa można uczulić na co ma zwracać uwagę
On twierdzi, że jak robi zdjęcia to nie może zwracać uwagi bo czeka na "odpowiednią fazę" 😀

[quote author=Ktoś link=topic=107.msg1012543#msg1012543 date=1305625843]
tajnaa, to pomyśl sobie,że robi ci zdjęcia do katalogu strojów kąpielowych i jakoś te cycki muszą na fotach wyglądac,więc zaprezentuj je,a nie kul między ramiona 😉
[/quote]
jeszcze żebym miała co prezentować  🙄 ale fakt, ciekawy sposób 🙂 będe pamiętać. Dzięki 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 maja 2011 11:11
jeszcze żebym miała co prezentować  ale fakt, ciekawy sposób  będe pamiętać. Dzięki

e, chyba nie jest tak źle. A jak je wypniesz, wyprostujesz się i obsisłą koszulke założysz to zobaczysz 😉 A zresztą duże cycki są bardzo niepraktyczne w jeździe konnej.
Hehe, jak się ociepli to pokażę wam moje "zderzaki"  😜 😁
Dzięki dziewczątka 🙂
A zresztą duże cycki są bardzo niepraktyczne w jeździe konnej.

ojjj prawda... 😵

tajnaa, skombinuj sobie pajaczka takiego na plecy, a najlepiej takiego co wyje jak go naciagniesz 😉
Garbić się nie garbię myślę, że samo ściągnięcie łopatek by pomogło ale wówczas mam wrażenie zbyt krótkich rąk.
Jeżeli chodzi o zbyteczność biustu w jeździe konnej to mam doskonałe warunki  😎
Hehe, jak się ociepli to pokażę wam moje "zderzaki"  😜 😁
Dzięki dziewczątka 🙂
niecierpliwie czekam na możliwość napisania recenzji z tej prezentacji 😉
...może gdyby jeszcze deszcz padał podczas robienia tych fotek 😎
...coś czułam że zaraz się jakiś "men" odezwie  😂   😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 maja 2011 13:02
[quote author=tajnaa link=topic=107.msg1012569#msg1012569 date=1305627339]
Hehe, jak się ociepli to pokażę wam moje "zderzaki"  😜 😁
Dzięki dziewczątka 🙂
niecierpliwie czekam na możliwość napisania recenzji z tej prezentacji 😉
...może gdyby jeszcze deszcz padał podczas robienia tych fotek 😎
[/quote]

...no i jeszcze żeby ten podkoszulek był biały i dosyć cienki -  by jeszcze polepszyć możliwości szczegółowego zrecenzowania 🙂
hahaha wrotki zapraszam  😁
Nie jest aż tak źle z moim biustem, myśle, że wypięty będzie bardziej efektowny, będe pamiętać  😁

z biustem nigdy nie jest tak, żeby było źle, ważne żeby się nie poczuć jak gej 😉
a tak serio i na temat, to nie chodzi o to żeby wypinać biust...wyobraź sobie ze prowadzisz konia trzecim okiem które masz w pępku, prowadź konia brzuchem- wtedy zdejmiesz plecak, biust się będzie prezentować okazalej i co najważniejsze równowaga będzie łatwiejsza do kontrolowania.

ps. strasznie leżysz w tym półsiadzie, niepotrzebnie wyszłaś z biodrami nad przedni łęk.
Dziękuję 🙂 postaram się wcielić w życie 🙂
tajnaa, spotkałam niedawno takie fajne wyobrażenie na gapienie się w dół.

Wyobraź sobie, że jedziesz przez wodę. Tafla jest na wysokości nosa. Jak pochylisz głowę w przód, to ci się woda do nosa naleje. Jak w bok - do uszu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się