Ochraniacze

To teraz czekac tylko az sister do PL przyjedzie na swieta
Mój M-kowy, kupowałam ostatnio WW single lock i na zad wzięłam L - pasują idealnie. Same ochraniacze odeniam bardzo dobrze. Nie wierzyłam w ten oddychający neopren, ale po zdjęciu rzeczywiście nogi są suche i nie przegrzane, więc chyba jednak coś tam oddycha.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
21 listopada 2008 19:38
dokladnie jak pisze lena jak kon np m to m na przo i l na tyl🙂
erieen   szczery słowiański uśmiech
21 listopada 2008 19:51
Potwierdzam, na przód M na tył L (wydawało mi się że będziemy potrzebować wersji MW, ale normalne M-ki bez problemu się zapinają)
ja tak jak erieen - my mamy double lock Mki przod Lki tył
Czy ktoś z Was ma/miał te ochraniacze?
http://sklep.horses.pl/product-pol-1716-Shires-strychulce-neoprenowe-czarne.html
http://sklep.horses.pl/product-pol-2628-Shires-strychulce-neoprenowe.html
Chodzi mi do takiej zwykłej, codziennej jazdy.
Jak się sprawują?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 listopada 2008 09:26
U mnie też WW M na przód L na tył.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 listopada 2008 09:34
potrzebuje cos na padok dla wrazliwych nozek- zwykle skorupki spowodowaly paskudne odparzenia :/ mimo chlodnej pogody. poradzicie cos? (tylko kurcze milo by bylo jakbym na nich nie zbankrutowala)

wpadlo mi w oko cos takiego: http://sklep.horses.pl/product-pol-1177-Shires-ochraniacze-treningowe.html
jakies opinie?
no dobra, to ja poproszę o opinie, ktoś to używał??

http://www.gnl.pl/ochraniacze-neoprenowe-kavalkade-p-2792.html

jak się spisują po dłuższym czasie, jak w czasie jazdy gdzieś w terenie - mogą się zdarzać jazdy łączone 😉, jak z dopieraniem tego cuda?

no i jeszcze jedno - L czy XL na konia około 170 cm? w sensie jak duże są XL?
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 listopada 2008 14:08
Koniczka napisał: U mnie też WW M na przód L na tył.
a moj wielkon nosi oczywiscie L przod i XL na tyl 🙂
Woof Weary są dość wysokie. Na konie 168-169cm i typowej budowie mam L przód i XL tył (dobierane według tabelki z opakowań WW), pasują (zresztą widać powyżej), ale to jest dolna granica rozmiaru, ciut drobniejszy koń i trzeba by tyły zapinać na stawach skokowych chyba 😉 Zestaw L + XL pasuje idealnie na basiora 172cm z dość solidną nóżką.
Na normalnego konia, a nie wielkoluda, brałabym zdecydowanie M + L.
korzysta ktoś (najlepiej już dłuższy czas) z Eskadronów Pro Active?
asds_z_hreczką napisał: Jako że kochana siostra sie pyta co chcę pod choinke to pytam was drogie voltowiczki :

http://sklep.horses.pl/product-pol-2312-Woof-Wear-ochraniacze-Sport-Club-Brushing-Boot.html

BRac czy nie brac? Czy sie dobrze sprawuja?

I czy dla konai który normalnie chodzi w Fullach to L i tył XL?

poza rozmiarami, co o tych konkretnych ochraniaczach sądzicie? ktoś ma? bo posiadaczy doubble lock'ow słychać 🙂

poza tym co się dzieje ze stroną kavalkade? chciałam ojebrzeć ich ochraniacze ale niestety jakies herezje mi się pokazują

gdzie jeszcze można kupić te ochraniacze eskadrona:
sklep cavallo szczecin
Ja pare dni temu kupiłam komplet ochraniaczy Eskadrona model All Round, początkowo nie byłam do nich przekonana w 100%, ale jak je założyłam koniowi na nogi, to mnie kupiły.

Są eleganckie, bardzo fajnie się je zakłada i zdejmuje, łatwo czyści. Wyglądają, jakby miały bardzo porządnie chronić i podtrzymywać (wszak to kombinacja ochraniaczy pełnych i skorupek).

Ja nabyłam oczywiście białe Jak każdy zboczony pseudodresażysta
wyglądają ciekawie 🙂
zależy mi na ochraniaczach które się łatwo czyści, bo z moimi neoprenowymi smb szału dostaję czyszcząc je z drobnego piasku, szczególnie upierdliwe jest to jak długo trzeba czekać aż oschnie odpowiednio ;/

gdzie je kupiłaś?
trzynastka   In love with the ordinary
02 grudnia 2008 01:59
http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/2047
http://www.pfiff.com/de/produkte/gamaschen-bandagen-01.35/combi-boot-100187/
zawsze mi się podobały, miał ktoś, macał ktos? jak z funkcjonalnością?Przecież takie białe muszą byc przepiekane 😀
gabik napisał:
zależy mi na ochraniaczach które się łatwo czyści,
to kup double lock
Mi się niesamowicie podobają nowe Veredus Pro Jump
tylko jak dobrać do nich przody, skoro wszystkie nowe są na kołki, a te tylne na rzepy?



deborah   koń by się uśmiał...
02 grudnia 2008 10:18
czyżby kołkowy patent veredusa nie zdawał egzaminu skoro wrócili do rzepów?
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 grudnia 2008 10:18
gabik, sierka kupiła je ode mnie 😉
a ja je kupiłam bo...
gabik napisał: zależy mi na ochraniaczach które się łatwo czyści, bo z moimi neoprenowymi smb szału dostaję czyszcząc je z drobnego piasku,
ale mój koń ma nakostniaka, który te ochraniacze uciskają (bo one mają bardzo bardzo sztywną skorupe)

kilka kolezanek w stajni ma te ochraniacze i jak dotychczas wykryto tylko jedna wade... cena 😉

bardzo dobrze chronią (mają skorupę, której nie ma np. w WW DL czy innych pełnych, zwłaszcza neoprenach), rewelacyjnie układają się na nodze konia, łatwe w zakladaniu/zdejmowaniu (o niebo łatwiejsze niz moje WW double lock) i banalnie łatwe w czyszczeniu bo pokryte z zewnątrz gładkim materiałem (chyba skóropodobnym). mozna je prac w pralce, można po jezdzie wytrzepać, mozna przetrzeć gąbką. wg mnie - są idealne. i nie sprzedałabym ich nigdy... gdyby nie ten nieszczesny nakostniak... 🙁
czy ktos ma ochraniacze lami cell air cos tam? na razie ustalilam, ze robia je w tej samej fabryce co veredusy olimpici pod Rzymem🙂 zastanawiam sie czy nadawalyby sie na treningowe zamiene do olimpicow, ktorych juz nei mam sumienia ciachac codziennie:/
czy w tylnych ochr veredus back na rzepy te rzepiska da sie jakos wymienic?
ile kosztuja teraz te nowe pro jumpy?
Jedna dziewczyna od nas je ma, białe, ubiera na zwody od kilku miesięcy. Na oko do złudzenia przypominają Veredusy, jak na razie nadal wyglądają super, są bielutkie itp. Ale z tego co wiem, to są tylko wyjazdowe.
hehe łamię się nad WW DL bo juz chyba z 3 albo 4 komplety w stajni są i myliłyby mi się niezle, pomimo tajemnych oznaczeń literkowych

zainteresowały mnie eskadrony treningowe wygladajace jak strychulce, ale właśnie dostałam info ze sklepu cavallo ze rozkompletowali niedawno zestaw i na razie nigdzie ich znaleźć nie mogę

caroline - wspomniałaś o cenie... ile tak orientacyjnie kosztują?
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 grudnia 2008 12:09
gabik napisał: caroline - wspomniałaś o cenie... ile tak orientacyjnie kosztują?
w Niemczech ok 120-130 euro, w Polsce podobno bywaly w sklepach po 500-600 zł

co do WW - to moze wybierz inny model - nie DL ?
no cena nie najmniejsza - w dodatku teraz przeglądając sklepy internetowe nie mogę ich nawet znaleźć

bo one się tak bardzo od siebie rożnią ? np SL? hehe
pewnie i tak stanie na DL jesli nie znajde tych eskadronow (maja wiekszy wybor kolorow no i czarne lyzki-bardziej praktyczne)
A może single lock? Będą wyglądać inaczej, to się nie pomylą, a ja ze swoich jestem bardzo zadowolona.
o jak miło - posiadaczka SL 🙂 - da się ogarnąć ilośc rzepów? bo jest imponująca
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 grudnia 2008 12:25
gabik napisał: zainteresowały mnie eskadrony treningowe wygladajace jak strychulce

szukam ich na ebay - to któres z tych?






(pro active II)








(neopren)


a to sa te sierkowe - allround:
gabik ja zdziwiona ilością byłam pierwszy dzień. Teraz absolutnie nie mam problemów z zapinaniem / zdejmowaniem, te ochraniacze są tak dobrze zrobione, że przykłądasz do nogi i każdy rzep wędruje na swoje miejsce, więc nie sądzę, żeby ktokolwiek miał z tym problem. No chyba, że kogoś te rzepy jakoś wyjątkowo wkurzają 😉
o to to podpisane 'neopren'
wydają mi się mniej delikatne niż WW w budowie - koń mógłby wyjśc na wybieg, do karuzeli

Lena dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się