hucuły.

Huculska Ostoja- piękne zdjęcia, piękny konik i piękne pastwiska 🙂

Dziś Witką zrobiłam sobie mały rajdzik do koleżanki, poskakałam na miejscu, ale nie wróciłam, bo się rozpadało i burze straszne się przetoczyły. Została tam na noc, jutro wracam.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 maja 2011 20:25
Polonez - ależ on cudny!

Huculska Ostoja - rewelacyjne zdjęcia! 😉

A ja dzisiaj nie mogłam się opędzić od karego. Po prostu... Kłaniał się, biegał za mną wiernie, bawiliśmy się w kręcenie, bieganie, cofanie, kłanianie. A wszystko, żeby tylko dostać kawałek bułeczki z serem  😁 Na lonży jest fenomenalny, robi wszystko czego chcę aktualnie od niego.
Gniada też mnie pozytywnie zaskakuje.
Ciekawe co dranie będą wymyślać jak zaczniemy wsiadać 😉 I oby jutro pogoda dopisała, bo chcę zdjęcia z kucykami!
Dzisiaj tak waliło gradem, deszczem i piorunami, że przeczekując burzę w aucie pod Lidlem byłyśmy skichane. Piorun strzelił mniej więcej 100 metrów przed autem - przeżycia nie do opisania...
ja jutro wyjeżdżam z rana Witką, bo po południu ma być powtórka z rozrywki  😀iabeł: mam nadzieję, że rzeka, którą muszę pokonać nie będzie zbyt wezbrana, bo u nas lokalne podtopienia wystąpiły  🤔
Maddie te burze i pioruny to ponoć miał być koniec świata!  😂
A ja być może będę z kucykiem w Sielcu  🤣
Rexiu- no własnie siedząc u koleżanki przy ognisku się śmialiśmy, że koniec świata o 18 i o 18 się zaczęła się burza. Do zobaczenia w Sielcu zatem ( został już miesiąc  🏇 )
jeszcze łatuś z jazdy rekreacyjnej z moją uczennicą  😁







marysia550 czasu jest strasznie mało, trzeba wziąć się do roboty!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 maja 2011 11:01
Rexiu a bierzesz Rekruta?
Jak nie, to weź się zabierz ze mną, bo ja nie mam z kim jechać 🙁
I przyjeżdżaj do mnie trenować! 😀

My się pomału zaczynamy z Likierem rozkręcać 😜







gllosia- ja też je lubię, nie traktuję ich jak przedmiot. Konie to moja pasja, sposób na życie, coś co zadecydowało, że żyję właśnie tak a nie inaczej. Ostatnio sprzedaliśmy dużego konia, klacz, fajnie się nawet na niej jeździło, zrobiłam ją sama od "dzikusa" , każdy się zachwycał jej urodą. I teraz jak nastolatka pisze mi, że kobyła jest ukochana, piękna i achy, ochy to mi jeszcze lepiej 🙂  Ale przyznam, że hucek najbardziej by mi było żal, gdyby miał iść w świat  😍

Ja potrafię się tak łatwo i szybko przywiązać do konia, że to aż głupie 🤔wirek: Jakiś miesiąc temu wylookałam ogłoszenie hucuła na sprzedaż. Konik piękny, od razu mi się spodobał, wszystko mi w nim pasowało - maść, budowa, wiek i nawet cena ^^ Do tej pory o nim myślę i przeżywam, że nie może być mój, a kupi go ktoś inny 🤣 Wiem, chore 🙄
Huculska Ostoja, gratulację, piękny źrebol! 😅
polonez, cudny srokacz  😍
Strucelka, ale Likier skoczny ^^
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
22 maja 2011 13:28
emptyline , marysia550 , Maddie  , gllosia 
  dzieki 🙂 
maluch  ma  się  świetnie , żywotny  chłopak  ,  gania  po całym  pastwisku  a Bori  tylko  za nim  lata i  odgania  od  całej  bandy 🙂
więcej  zdjęć  malucha  na
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.200301740013925.58336.100001023014013
Strucelka- fajnie skacze Likier, a Witka ma drągi głęboko w zadzie  😎  Jak pasuje, czy z daleka to jeszcze się postara, ale z bliska to wali nogami po drągach aż mi jej żal. Wczoraj poskakałam u koleżanki i wiem tyle, że chociaż nie kombinuje przed przeszkodą i więcej nic nie będę w tym kierunku robić, bo u siebie nie mam gdzie skakać.

Chyba po wczorajszym kobyła przekonała się do wody- wczoraj w drodze wjechałam do rzeki za pierwszym razem nawet, nawet długo nie kombinowała. Jak nawróciłam i przejechałam to już bez zastanowienia. Potem po skokach znów próbowałam ( do innej rzeki ) , ale wjazd był trochę stromy i nie chciała, wjechałam z innej strony,a  potem dwa razy z tego złego najazdu i wpadłam na mądry pomysł wyskoczenia po skarpie- Witka wyskoczyła, ale się chyba przeraziła ( bo się potknęła i na nadgarstkach wylądowała) i miałam nie lada problem z ponownym wjazdem, ale jakoś z wielkim bólem weszła...Dziś w drodze powrotnej wlazła niemalże bez problemów. Myślę, że może stwierdziła, że wszelaki opór nie ma sensu. Oby.

Teraz muszę skonstruować kładkę i równoważnię na podwórku.

Rexiu- tak, że do roboty mało czasu zostało!
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
22 maja 2011 20:27
marysia - no , a co ma zrobić skoro wybija się za blisko? Proste, że ''zbiera'' przeszkodę. Wyobrażasz sobie to inaczej?  👀
Szumka- mogłaby się postarać podnieść nogi wyżej, ale jej się nie chce. Wiem to też po tym, że jak w lesie skakałam przeszkody z gałęzi to jak się przekonała, że można przeczesać to potrafiła się w ogóle nie odbić do skoku.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 maja 2011 21:40
A moja gruba wczoraj postanowiła, że nie lubi koloru niebieskiego 🙂 Przechodziłam z nią przez drągi, kiedy pierwszy leżał niebieski za nic w świecie nie chciała iść, kiedy pierwszy położyłam czerwony szła bez zastanowienia 😀 Przy okazji z lewej nogi przechodziła drągi w kłusie idealnie, z prawej zamiast przechodzić przeskakiwała. Załamana jestem, gdy myślę ile jeszcze pracy przed nami...
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
23 maja 2011 12:46
a jej zdaniem Ty mogłabyś dobrze wyliczać odskok  😉 Koniom trzeba pomagać, a nie utrudniać życie. Nie rozumiem twojej filozofii  👀
''Skoczę z bliskiego wybicia, bo koń mógłby się starać'' Skacz z dobrej odległości i daj jej szansę się starać.


Strucelka ile Likier juz skacze? W sensie kiedy zaczelas go uczyc?

bielanska21 napisz mi pochodzenie Bohemy🙂
Szumka94 -  chyba trochę przesadzasz...

raczej nikt specjalnie nie skacze z bliskiego czy dalekiego odskoku, koń ma podnosić nogi niezależnie od tego skąd się wybił. A dobrego odskoku można nauczyć, wystarczy odpowiednio ustawić wskazówki i jeździć dużo drągów  naprawdę nie trzeba wyliczać koniowi bo to z regóły tylko utrudnia. Koń ma iść wesołym, równym tempem, zamknięty w łydkach i czekać na odskok do końca - oto cała filozofia.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
23 maja 2011 13:44
polonez - o to mi chodzi, może zbyt dobitnie to ujęłam  😁
Chciałam powiedzieć, że to nie jest sposób na 'sprawdzenie konia i jego skoczności'.

Mam wieści ze ścieżki w Gładyszowie. Wygrał Michał Smołkowicz.(ścieżkę)
skoki Adam Malmuk. Wieczorem mam mieć dokładniejsze relację to napiszę  😉
Czas ostro trenować do Sielca, bo czasu wbrew pozorom MAŁO!  🏇 🏇
Strucelka Likier świetnie skacze i jest boski  😍
Alisaa matka-Braha, ojciec-Walor, matki ojciec-Luzak, matka matki-Pardwa ojca matka-Wernejówka, ojciec ojca Sonet  a wyhodował  ją Krzysztof Kurzawa

Od kiedy trzeba wysyłać zgłoszenia do Sielca wie ktoś  👀
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
23 maja 2011 16:01
Czytałyście, że ma grać Markowska i Kult?  😁



edit. http://www.ozhk.pl/content/view/405/1/ wyniki Majówki
Jak po Majówkach kto był  👀
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
23 maja 2011 16:53
Ja nie byłam, ale z tego co słyszałam to było mało ludzi ''ścieżkowych'' .
a jej zdaniem Ty mogłabyś dobrze wyliczać odskok  😉 Koniom trzeba pomagać, a nie utrudniać życie. Nie rozumiem twojej filozofii  👀
''Skoczę z bliskiego wybicia, bo koń mógłby się starać'' Skacz z dobrej odległości i daj jej szansę się starać.





nie podprowadzam przecież konia celowo pod samą przeszkodę 🤔 i taki skok spod samej przeszkody był jeden. Natomiast było kilka innych zrzutek z minimalnie bliżej odległości niż powinna być - może Tobie koń za każdym razem wybija się z tego samego idealnego miejsca- mi nie. Jej najlepiej pokonać przeszkodę, kiedy skok jest wynikiem między innymi wydłużonej foule. Z bliższa nie ciągnie się w górę.

a strona szklarek 2011 już działa 🙂
Ale gdzie maja grac? I gdzie mozna poczytac o zawodach w Sielcu? Pierwszy raz w tym roku bedziemy jechac🙂
Alisaa- w Sielcu mają grać. www.szklarki.pl , a informację o ścieżce będą na pewno na stronie kieleckiego ozhk- póki co nie ma
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 maja 2011 20:42
Alisaa Likier skakał już wcześniej, ma 10 lat 😉 Jeździłam na nim ścieżki w wieku 6 lat, już wtedy skakał. Potem miał przerwę i znów wraca do ciężkiej pracy 🙂

Szumka o Markowskiej wiedziałam, ale o Kulcie to nie 😀 dla mnie bomba 😜

bielanska21 dziękujemy :kwiatek:

Uwielbiam te wyniki PZHK, zero rodowodów w wynikach 💘 Ale widzę, że na Majówce obstawa była cieniutka... nie to co będzie w Sielcu 😜
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
23 maja 2011 20:45
Strucelka - Myślę, że to z powodu wczesnego terminu. Rzeczywiście było skromnie, w zeszłym roku było dużo więcej zawodników.
Kluskowata Witka



Może brzuch jej przeszkadza?

Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
23 maja 2011 21:37
Też mam taką kluskę  🤣
ale od ziemi się odrywa całkiem, całkiem.

PS. przepraszam za stój, ale upał mnie wykańczał  😜
Moja tak samo klucha poszła na trawe i co brzuch po samą ziemie 😵 ale to chyba wszystkie hucuły tak mają 😜

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się