Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

kujka   new better life mode: on
24 maja 2011 12:55
incognito, mialabys skrocic wodze, zeby nie byly za dlugie kiedy przesuniesz reke na miejsce, gdzie powinna sie znajdowac.
incognito, po pierwsze na zdjeciach nadgarstki sa polozone i powyginane. jesli chodzi o siodlo to na zadnym zdjeciu nie jest w dobrym miejscu. "leci na przod" nie oznacza, ze sie przesuwa, tylko ze nie lezy prawidlowo na koniu, wydaje sie byc za szerokie z przodu. sprobuj podlozyc cos pod przedni lek, cofnij siodlo i sprawdz jak ci sie bedzie jezdzilo.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
24 maja 2011 13:07
kujka rzecz w tym,że nie mam jeszcze z tym wyczucia,a właściwie je zatraciłam i bez pomocy z dołu nie wiem czy wszystko jest jak należy stąd problemy z ręką,ale dziękuje,postaram się o większą samokontrole.Z drugiej strony zawsze się obawiam,że wodze będą za krótkie stąd również taka długość.Mam nadzieje,że się z tym uporam :kwiatek:
katija postaram się również kontrolować te nadgarstki,zdaje sobie sprawę z tego powyginania.Co do siodła to dotychczas skłaniałbym się bardziej ku temu,że jest za wąskie,jednak spróbuje zrobić jak piszesz,zobaczę co z tego wyjdzie.Mam taką zwykłą syntetyczną podkładkę pod siodło,myślisz,że nią można by coś zdziałać?
A w jakim celu miałabym skrócić wodzę?Jak są za krótkie to koń będzie przeganaszowany i będzie sztywny oraz walczący,chyba że się myle i skrócenie wodzy miałoby coś zmienić na plus,jeśli tak to proszę o wytłumaczenie?

Jak dla mnie to na drugim miejscu nie masz miejsca na rękę i zamiast skrócić wodze (chwycić je niżej) robisz tak ręką...
No koń na drugim zdjęcie nie wygląda na walczącego, przymanjmniej jak dla mnie🙂

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
24 maja 2011 13:09
bobek87 racja,racja pewnie jest to również jedną z przyczyn :kwiatek:
incognito, podloz cos tylko pod przod, na zasadzie podkladki z korekta.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 maja 2011 12:30
po prawdzie parę miesięcy temu, ale jedyne, jakie mam z moich "skoków". dodam tylko, że nie skakałam zbyt często i w ogóle pierwsze skoki po półrocznej (?) przerwie... jedne z pierwszych w moim życiu, co powiecie? raczej chodzi mi o mnie, koń niestety nie mój i już nie będziemy mieć okazji razem pracować  😕
i jeszcze przeproszę za brak ochraniaczy, bo to skoki na zasadzie " - W., chcesz skoczyć? - ... - To skocz mi tę kopertę."  🤔 chwała Bogu, nawet nie puknęła.


Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
25 maja 2011 13:17
ręka do przodu, łydka do przodu, ramiona powinny być trochę cofnięte i ogólnie za bardzo pochylasz się do przodu na skokach. Powinnaś zostać bliżej siodła tak żeby mieć konia bardziej przed sobą.
Pierwszy raz wstawiam fotki na re-volte , wiec jak się okażą w złeym rozmiarze, to mówcie, widocznie cos przeoczyłam  😉

Link jest do fotki o wiekszym rzomairze, ale dodaję jeszcze mniejszą tutaj :
+ prosze, napiszcie, co jest źle  😀
governmenthorse   więcej sprzętu, niż talentu...
25 maja 2011 16:39
Powrócę jeszcze do Facelli .
Według mnie to łydkę masz dobrze. Ja dałam foto do Konia Polskiego do rubryki "okiem trenera" i napisano , że łydkę mam dobrze, gdyż powinna być położona jak tylne nogi konia, a u Ciebie tak jest. Ale więcej ręki i cofnij ciało bardziej nad siodło. No i popracuj troch nad prostymi plecami, ale tak to wszystko inne ok.
ankend, jak dla mnie jesteś lekko pochylona do przodu, patrzysz za bardzo w konia...jak możesz to napisz co robiłaś w momencie robienia zdjęcia  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 maja 2011 17:49
Facella, pozwól,ze napiszę tylko co na tym zdjęciu jest ok.ok jest to,że masz kask na głowie i patrzysz przed siebie.
i nie,absolutnie,łydka na tylnym łęku niemal,nie jest ok.a na pewno nie na tym pułapie..
łydka na odskoku ma prawo lekko się cofnąć,robiąc się równoległą do zadnich nóg konia...ale na odskoku,gdzie koń na prawdę musi zabrać się do góry,a nie przegalopować krzyżak.
majeczka   Galopem przez życie!
25 maja 2011 18:01
Popieram Ktoś w 100%
Nie jest to dobre położenie nogi, powinna być bliżej popręgu, ręka za ruchem i nie ma sensu wstawać z siodła przy tej wysokości wystarczy brzuchem pójść w kierunku szyi i cofnąć ramiona.
Powrócę jeszcze do Facelli .
Według mnie to łydkę masz dobrze. Ja dałam foto do Konia Polskiego do rubryki "okiem trenera" i napisano , że łydkę mam dobrze, gdyż powinna być położona jak tylne nogi konia, a u Ciebie tak jest. Ale więcej ręki i cofnij ciało bardziej nad siodło. No i popracuj troch nad prostymi plecami, ale tak to wszystko inne ok.


bzdura  😵
Właśnie, bzdura - niefartowne uproszczenie. Też czytałam tę poradę trenera (W. Mickunasa bodajże). Tak jak pisze Ktoś - łyda moooże być równoległa do zadnich nóg, ale w odskoku. Nie na tym krzyżaczku, w dodatku chyba krzywo przegalopowanym. Ale widać serce rzucone za przeszkodę, to dobrze  🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 maja 2011 12:59
ankend: koń zupełnie ale to zupełnie nie idzie do przodu co może być wynikiem twojego całkowitego usztywnienia połączonego ze skuleniem się na koniu tak jakbyś totalnie się bała czegoś. W wyniku tego zesztywnienie jedziesz biernie i sądzę że głównie skupiasz się na "ładnym" ustawieniu" głowy na co wskazuje twoja głowa opuszczona i z oczami wbitymi w szyje konia.

Do poprawy jest bardzo dużo.
To może ja. Mało się udzielam na volcie, ale ostatnio mam mały dylemat. Komisja sędziowska na odznace stwierdziła, ze za wysoki półsiad w skoku mam. Nie żebym podważała ich oceny, ale po co na 80 robić półsiad jak na 150? Oceńcie sami, bo przyznam, że nurtuje mnie ten temat. I ogólnie o ocenę proszę 🙂
trochę się chyba w zeznaniach poplątałaś  😉

nie chciałaś przypadkiem napisać że ci powiedzieli że masz półsiad za niski ?

w każdym bądź razie ja uważam że jest ok i zgadzam się ze nie ma co za wysokiego półsiadu robić bo tylko później trudniej jest szybko wrócić w siodło po lądowaniu  🙂
nic nie poplatalam. cytuje "wysoki polsiad w skoku". nie wiem dokladnie czy chodzilo im o odcinek od biodra w gore czy od biodra w dol  🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 maja 2011 22:31
prawdopodobnie chcesz skoczyć za konia i w skoku zamiast cofnąć tyłek,idziesz z miednicą do góry.
nic nie poplatalam. cytuje "wysoki polsiad w skoku". nie wiem dokladnie czy chodzilo im o odcinek od biodra w gore czy od biodra w dol  🤔
jeżeli twoje skoki na oznace wyglądały tak jak na tym zdjęciu, to zupełnie bym sie nie przejmował recenzją odznakowych speców...to nie rzadko są ludzie mający swoje osobnicze pomysły na technikę jeździecką, nigdzie i przez nikogo nie zrealizowaną w praktyce.
sam skok na zdjęciu trochę "na stojąco", ja bym tylko trochę puścił biodra do tyłu, ale większe pochylenie było by zupełnie zbędne-ręka jest z przodu, ty jesteś w równowadze, nie ma co desperować 😉
Migotka, zapytam o dwie rzeczy (nie jestem w stanie zgadnąć "co sędziowie mieli na myśli" - nie mogłaś prosić o wyjaśnienie?):
a) jaka idea skoku "pod prąd"?
b) co zrobisz z wodzami po wylądowaniu? - bo jest ich sporo za dużo na skuteczną jazdę dalej?
bardzo łądny skok ale ręka bardzie do przodu ,a wodze krótsze
halo a) dlaczego pod prad? stacjonata była ustawiona do skakania w oba kierunki, choragiewek nie ma, więc w czym problem?; b) koń generalnie długoszyjny, do delikatności w pysku troche mu brakuje i potrafi w skoku wyciagnac tyle wodzy ile mu pasuje :/ więc i wodze kilometrowe. Jednak jesteśmy w trakcie pracy nad skracaniem, podstawianiem i podnoszeniem go, żeby lżej w ręku było, bo wysiadają mięśnie po godzinie  😁 W każdym razie zgadzam się z wami jak najbardziej odnośnie długości wodzy.
to i ja proszę o opinię. Co mam poprawić?  :
+ jestem bardzo świadoma tego, że się garbię i to, że idę jakby za bardzo w górę. Jakieś rady żeby to poprawić ?

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 maja 2011 17:23
W tym problem ,że groundline leży na ziemi z drugiej strony,co sprawia,że powinno się ją skakać w przeciwnym kierunku niż Ty to robisz.Edit:to było do Mariki.
Minosia- OT- co to za szlachcic siedzi w tle na pierwszym zdjęciu?
A na temat- popraw wysokość o jakieś 80 cm - i wtedy pewnie będzie warto pisać.
Początki skakania. Tyle. Ćwicz dalej.
Ale to chyba nie groundline, na pierwszy rzut oka tak sie wydaje, ale drag nie lezy na ziemi. 
Czy zabudowa (?) przeszkody tez sie nazywa groundline?  👀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 maja 2011 17:43
Arimona, Dolny drąg jest wysunięty w przeciwnym kierunku,niż skok
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się