Depilacja brwi

nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
31 grudnia 2008 00:41
brwi penseta u kosmetyczi, potem sama nanosze poprawki.

bikini u kosmetyczki wosk, albo sama depilatorem.

nogi kremem albo maszynką bo wrastają mi włoski.

co polecacie na wrastające kłaki? bo mnie to przesladuje!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 grudnia 2008 00:51
masc witaminowa i talk z propolisem 😉
Seksta   brumby drover !
31 grudnia 2008 00:52
mnie tez to przesladuje :/ mimo, ze codziennie pod prysznicem myje sie rekawica do peelingu. :/
co polecacie? bo ja juz jestem zalamana.. 🙁


ojejku Edytka nie zauwazylam Cie, przepraszam. 🙂
A masc witaminowa zapobiega podraznieniom czy naprawde sprawia, ze nie wrastaja?
Wybacz, ale nie chce mi sie wierzyc ze to jest sposob :P
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
31 grudnia 2008 00:53
w czym maś wit ma pomoc?
KuCuNiO   Dressurponyreiter
31 grudnia 2008 10:41
Nesta, super jest maść "Clotrimazolum" (jakoś tak). Można ją kupić w aptece, niestety nie wiem czy wciąż jest na receptę.
Świetnie działa na wrastające włoski, wszystkie zaczerwienienia po goleniu. Dużo osób ja polecało. Dlatego m. in. ja skorzystalam i to chyba najlepszy sposób jaki do tej pory znalazłam.

Jeszcze ludzie polecają peeling po goleniu lub przetarcie tych miejsc czymś szorstkim (wiem, dziwnie to wygląda, ale też pomaga-próbowałam) np. gąbką (szorstką), oczywiście na mokro:-)). Chwilę później mogą być lekko podrażnione, bardziej zaczerwienione, ale bardzo szybko to znika (praktycznie po 15 min) i jest zdecydowanie mniej wrastających włosów.
Ja raczej praktykuję jednak ten 1-szy sposób:-)
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
31 grudnia 2008 11:20
czyli czeka mnie wycieczka do apteki.
macie jeszcze jakies posoby?
:kwiatek:
Gillian   four letter word
31 grudnia 2008 11:34
CLOTRIMAZOLUM? lek przeciwgrzybiczy? eee...?
KuCuNiO   Dressurponyreiter
31 grudnia 2008 12:43
Tak:-)
To jest przeciw jakimś chorobom skóry, nie wiem, ale pomaga:-)
Duzo osób tego używa.
Gillian   four letter word
31 grudnia 2008 12:45
no dokładnie jest na drożdżyce 😀 hehehe 😀
nie wiedziałam o jego innym zastosowaniu 😉 grunt że pomaga!
KuCuNiO   Dressurponyreiter
31 grudnia 2008 12:48
Też się zdziwiłam jak przeczytalam na opakowaniu, ale cóż:-)
Lepszego jeszcze nie znalazłam:P
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 grudnia 2008 14:32
w czym maś wit ma pomoc?

zmiekcza naskorek i zapobiega wrastaniu włosków 😉 tylko trzeba ja stosowac na noc, nigdy w dzień.
odkopałam wątek
depilowałam ręce woskiem i podczas rozmowy kosmetyczka nastraszyła mnie, że depilacja woskiem brwi to głupota
bo uszkadza to włókna kolagenowe i za kilka lat będę miała problemy z opadającymi powiekami?! 👀
ktoś się spotkał z taką opinią?
byłam u drugiej kosmetyczki zapytać ale potraktowała mnie z lekka pobłażliwie jak zapytam...
Mi depilują brwi w domu mama albo koleżanka pensetą. Sama nie jestem w stanie się zmusić. Czy was też to aż tak boli? Ja przy depilacji ryczę i tak zaciskam szczęki że potem mnie bolą  🤔wirek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 lipca 2011 19:34
mnie na początku bolało, tak że miałam łzy w oczach i robiłam przerwy, ale teraz już nic nie czuję 😉
Ja po x latach przestałam już krzyczeć  😂
nigdy nie miałam depilowanych brwi  🤔wirek:
Moon   #kulistyzajebisty
14 lipca 2011 19:53
Mi przy depilacji brwi chce się... kichać :P

Kiedyś chodziłam do kosmetyczki, od X czasu depiluję sama - przynajmniej jak się uszczypnę, czy wsadzę pęsetę w oko to mam pretensje tylko do siebie ;-)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 lipca 2011 19:56
teraz moda na szersze brwi?  👀 bo za każdym razem mam ochotę zrobić jeszcze cieniej  😵
Gillian   four letter word
14 lipca 2011 20:21
Moon, ja kicham i łzy mi lecą 🙂
swoją drogą brwi mam KOSZMARNE. Długie te włoski jakieś jak u mamuta, rosną każdy inaczek a do tego na prawej brwi mam sobie ot tak z pupy wziętą przerwę we włoskach i wyglądam przeważnie jakbym za dużo wyrwała bo widać dziurę w łuku. A jak dorównam do tej dziurwy to akurat wypada połowa łuku więc jest jeszcze gorzej 😀
Ja wyrwałam sobie brwi u kosmetyczki za naradą koleżanki 😉 Po dłuższym przyglądaniu się im widać że prawa jest dłuższa i cieńsza... a lewa odwrotnie o.O
Na dodatek do depilacji zaczęły mi się ...kręcić  😂 I jak ich nie "uliżę" to mam loki  nad oczami ^^
Ja zawsze wyrywam sama. Boję się, że kosmetyczka zrobi mi takie cienkie, jak namalowane flamastrem, albo że będą wyglądały, jakbym non stop była zdziwiona.

A jeśli już jesteśmy w tym temacie... czy wszystkim brwi powinny rosnąć do dołu? Mojemu nauczycielowi brwi rosną w górę, jak rzęsy. Jak babkę kocham, myślałam, że ma doczepiane.
feno, któremu nauczycielowi?  😁

nie każdemu rosną do dołu, znam kilka osób którym rosną do góry albo część włosków do góry i część normalnie 😉
,
robię brwi sama. depiluje mały depilatorkiem specjalnym do brwi i okolic bikini po czym jak kontur się trochę 'zepsuł' to poprawiam pęsetą 🙂 i tak co 3/4 dni. Mam bardzo grube czarne brwi, ale nie odrastają mi dość szybko.
Ja działam samodzielnie, pęsetą [dobrze napisałam? widziałam już kilka sposobów zapisu tego słowa  🤔wirek:].
Z natury mam krzaczory okrutne, do tego strasznie szybko rosnące. Ale w sumie już przywykłam i nierzadko codziennie muszę działać. Wolę codziennie wyrwać po kilka maleństw niż co tydzień wyciągać 'garściami'. Nie no, przynajmniej jak coś trochę krzywo zrobię, to po kilku dniach już nie widać.  😂
Niestety jednak czasem zdarza mi się po prostu nie chcieć. W zeszłe wakacje, które niemal całe przesiedziałam w stajni [w domu byłam łącznie może z tydzień], ani razu nie dotknęłam brwi. Wyobraźcie sobie moją minę kiedy po wakacjach spojrzałam w lustro.  🤔 Wówczas pomogłam sobie maszynką, coby je nieco skrócić, bo wtedy po prostu łatwiej się wyrywa. No, ale ostatecznie jakoś udało mi się przywrócić do stanu używalności.

Co do bólu... na początku po jednym włosku miałam łzy w oczach. Teraz już mnie to nie rusza. Za to na nogach nadal nie mogę zaakceptować depilatora 😵.

Tomek_J, podpisuję się obiema łapkami.
Tak btw. kiedyś mama była u fryzjera, ja jakoś do niej przyszłam bo czegoś od niej potrzebowałam. Potem mamka wraca od fryzjera ''no, fryzjerka pytała która kosmetyczka ci tak ładnie brwi zrobiła''. To było miłe.  😁

Mi włoski głownie rosną poziomo, ale te bardziej w środku na skrajach rosną trochę do góry. W sumie to tylko na jednej brwi mi tak rosną. Ale trudno, jakoś do tego nie przywiązuję większej wagi.
Odkopuję, niestety nie zdążyłam się umówić do kosmetyczki,a jutro idę na "sesję". Chciałabym sama sobie troszkę podregulować brwi, jak dobrać odpowiedni kształt?
Tutaj mniej więcej je widać, przepraszam- nie mam lepszych zdjęć 😡  😉
Help!
Macie jakieś sprawdzone sposoby/maści na podrażnienia, jedną właśnie nałożyłam, ale to nic nie daje.
Wyszłam właśnie od kosmetyczki i chyba wosk był za ciepły bo mam tak czerwone brwi, że przypominam klauna. I do tego spuchły!.
Przecież nie wyjdę tak na ulicę.
Nigdy wcześniej się tak nie robiło 🤔
abrakadabraś, jak spuchły to może spróbuj schłodzić czymś, może kostkami lodu?
Podbijam

Jako, że dużo tu było o depilatorach, to kontynuuję ten temat.
Minęło trochę lat, pojawiły się nowości. Czym depilujecie nogi? Coraz częściej myślę o kupnie depilatora. Czytałam dobre opinie o Depilator Silk-épil 5 Young Beauty firmy Braun. Ma ktoś opinię? 😉
Jest chyba na to osobny wątek.
Ale jeśli chodzi o depilator - to w reklamach idzie tak szybko, a w rzeczywistości jeździsz kilka razy po tym samym kawałku skóry, mi na łydkę schodziło 30-50 minut 😉 ale ja miałam depilator starej generacji
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się