ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

asior   -nothing but eventing-
25 kwietnia 2011 15:45
dzieki 😀
No to sobie pojechałam na OOM 😤
trzynastka   In love with the ordinary
28 kwietnia 2011 19:47
Pytałam w wątku o PRE ale zapytam i tutaj.

Koleżanka ma PRE sprowadzanego z Hiszpanii i Fryza z Holandii, jedynymi dokumentami do nich jakie posiada to takie jakby "broszurki" z numerem chipu, opisem konia, danymi, no i ma książeczki zdrowia do tych koni. Co potrzebuje jeszcze wyrobić by wystartować w zawodach ? Czy potrzebuje wyrobić im paszporty ? Czy te "broszurki" [raptem jedna kartka A4 złożona w 3 części] jest wystarczającym dokumentem, a może to jest już paszport ?
O zawody regionalne chodzi 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
01 maja 2011 17:20
nikt się nie orientuje ?
ninevet, jeden telefon do Wojewódzkiego Związku Hodowców i będziesz/ona będzie wiedziała co i jak.
Wszystko przeczytane od początku, ale jednak znaleźć nie mogę...

Nie ja, ale ktoś prosił mnie o sprawdzenie, a sobie nie radzę - możecie pomóc?

Osoba ta chce pojechać konkurs licencyjny - L, skoki
Wiem, że musi przejechać do 3,5 pkt. Posiada srebrną odznakę.
Co jeszcze potrzebuje na te zawody? Paszport ze szczepieniami - wiadomo.
Ubezpieczenie chyba nie, bo z tego co czytam jest ważne dopiero po uzyskaniu licencji.
A badania? Czy badania sportowe robi się przed staraniem się o licencję czy po?
Jeśli się uda, musi się zarejestrować w OZJ (niezrzeszony) i dokonać opłat, tak?
Czy też trzeba się najpierw zarejestrować i wyrobić licencję wstępną???
No i co z koniem? Musi być zgłoszony i mieć "papierek" przed tym L czy może po?

No i co potem? Uzyskuje się III licencję, tak? A co trzeba zrobić by uzyskać III klasę?

Dzięki i wybaczcie, że męczę, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, a od południa (z przerwami) męczę wątek...  😜
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 maja 2011 20:28
anderwil, zawodniczą licencję W musisz wykupić zanim wystartujesz na oficjalnych zawodach - L klasa,a tym bardziej L klasa na styl jeźdźca odbywa się zawsze jako oficjalny konkurs i do tego jest niezbędna ważna,aktualna licencja (jest stopnień W,III,II,I,M,MM - jest tu sprawą drugorzędną).wykupujesz w OZJ licencję przedstawiając wykupione wcześniej ubezpieczenie i badania lekarskie.badania lekarskie wraz z plastikową licencją trzeba pokazać przed konkursem (to,że czasami sędziowie tego nie robią,to inna sprawa).
jeżeli zdasz egzamin na III licencję,czyli przejedziesz do tych 3,5pkt na styl dostaniesz kwitek potwierdzający III licencję.
III licencja jest dożywotnia.

żeby uzyskać III klasę sportową trzeba przejechać 4xP na O w danym roku kalendarzowym.klasa jest zdobywana na dany rok i na rok kolejny.potem trzeba ją odnawiać.
Dzięki serdeczne  :kwiatek:
Czyli czeka nas w tym tyg lekarz, ubezpieczenie i wizyta w OZJ... buuu...

a powiedz mi jeszcze jak z koniem? też coś trzeba robić - rejestrować przed zawodami?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 maja 2011 20:39
tak,koń też musi mieć aktualną licencję.i szczepienia.
czy dobrze pamiętam, że można jechać na zawody jeszcze 21 dni od dnia, w którym powinno być szczepienie?
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
04 maja 2011 17:30
dobrze pamietasz 😉
dzięki  :kwiatek:
czyli żeby wystartować w OOM na kucu , wystarczy mieć brązową odznakę , a na dużym trzeba mieś srebrną? bez sensu  😵
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 maja 2011 09:57
U kogo robicie badania do książeczki sportowca?
Głównie interesuje mnie Mazowsze (chętnie północ-Płońsk i okolice), warm.-maz. też może być.
ale może takie info z całej Polski się przyda 🙂
ms_konik, polecam Płock: starsza pani doktor, nie wymyśla zbędnych problemów, ale ma bardzo duże doświadczenie i co trzeba - każe sprawdzić. Seniorowi najczęściej wystarczają badania krwi, moczu, prześwietlenie klatki  - nie musi być bardzo aktualne, czasem EKG. Bez problemu można wygoglać.
czyli żeby wystartować w OOM na kucu , wystarczy mieć brązową odznakę , a na dużym trzeba mieś srebrną? bez sensu  😵



wcale nie bez sensu, bo na dużych już trochę więcej stoi 😉


Kto jest na bieżąco z kucykowymi certyfikatami wzrostu? Gdzie znajdę info bo ja chyba ślepa jestem i na pzj nie mogę znaleźć  😡


edit: już mam
trzynastka   In love with the ordinary
06 maja 2011 12:54
ninevet, jeden telefon do Wojewódzkiego Związku Hodowców i będziesz/ona będzie wiedziała co i jak.


Wlazłam na stronę śląskiego związku hodowców i nie widzę nigdzie numeru telefonu. :/ Poratuje ktoś ? :/

edit mam ! 🙂 wiedziałam, że jak sie poskarżę to od razu znajde  😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 maja 2011 12:58
nie wiem,czy aktualny,ale na stronie pzhk podany jest taki numer:
Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni w Katowicach
40-172 Katowice, ul. Grabowa 1A
tel/fax 32 259-95-99
e-mail: biuro@ozhk-katowice.pl
Kierownik - Maciej Wyszomirski
trzynastka   In love with the ordinary
06 maja 2011 13:00
dziękuje  :kwiatek: ale już znalazłam, w sumie wiedziałam, że jak się pożalę to od razu sama wyszukam  😁
To jest pewnie jakieś prawo Murphy'ego  😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 maja 2011 10:44
Czy jeśli podczas zawodów WKKW poproszę organizatora o zorganizowanie dla mnie konkursu ujeżdżeniowego (np. N-6 i of course organizator się zgodzi) to dobry wynik może mi się liczyć jako oczko do licencji? Czy muszą to być tylko zawody ujeżdżeniowe? 😡
czy w tym roku jest obowiązek na zawodach regionalnych w skokach jechać w białych albo bezowych bryczesach? bo w 2010 w przepisach jest napisane ze tak a 2011 nic nie ma na stronie pzj.
Z tego co wiem nadal obowiazuje przepis na starty w białych lub bezowych bryczesach.


Mam pytanie:
Czy ktos wie jaki jest program na "zielona odznake" woltyzerska??
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 maja 2011 21:45
Gdzie znajdę druczek zgłoszeniowy na ZR? 😡
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 maja 2011 22:30
As far as I know 😉 nie ma takowego...ja się zgłaszam na takim druku:
http://pzj.pl/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=33&lid=101


na wkkw tylko jest inny:
http://pzj.pl/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=33&lid=102
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 maja 2011 22:37
Ktoś o tak, pierwszy druczek :kwiatek:
Ah, zawodnik musi zawsze dokonać wszystkich formalności by wyjechać na start, ale sędziów niestety to nie obowiązuje...

A więc dziś udało się nam przejechać pierwszą L-kę i była to L licencyjna. Wszystko fajnie, 2,5 punktu, licencja zdana. Ale... Ale idziemy do sędziego po protokół, a się okazuje, że zapomniał zabrać i mówi żebyśmy sobie sami wydrukowali ze strony PZJ, a on nam na następnych zawodach podpisze  😲
Fajnie... Za miesiąc, dwa czy trzy? Bo nie wiem kiedy pojedziemy na następne zawody gdzie akurat ten sędzia jest!  🤔wirek:

No, ale wybrnęliśmy z tego tak, że pojedziemy jutro, bo też jest na miejscu. No, ale za diabła nie mogę na stronie PZJ znaleźć tego druczka, a sędzia nie odbiera tel - może trwają jeszcze zawody, a może impreza, nie wiem... Może mi ktoś pomóc? Chodzi o protokół (?) zaliczenia konkursu licencyjnego, nawet nie wiem jak to się dokładnie nazywa...  🙄
anderwil, zazwyczaj organizator przygotowuje protokoły - powinny już mieć wpisane imiona koni i nazwiska jeźdźców, ułożone w kolejności startów... Sędzia kwalifikator nie jest sekretarzem.
Ma tylko podyktować uwagi, ocenę i... podpisać. Protokół znajdziesz na końcu Regulaminu skoków.
edit: no i - gratulacje!
Dzięki serdeczne, udało mi się dodzwonić do sędziego i wydrukować, na prośbę od razu 20 szt  😉

Tak, powinien mieć, ale... zapomnieli zabrać  🙄
Witam 🙂 Mma kolejne pytanie...
Otóż 2 tygodnie temu zdałam brązową odznakę jeździecką.
W sobote mam zamiar wystartować w zawodach regionalnych , badania sportowe mam , tylko odznaka jeszcze nie przyszła.Czy mam gdzieś dzwonić[jeśli tak to gdzie] i pytać się o numer odznaki ? czy jak ?  prosze o pomoooooooc  :kwiatek:
Eee - zarejestrować się (i konia) w WZJ? No chyba, że konkurs "towarzyski" - to i odznaka niepotrzebna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się