Daw-Mag


a jaki Ty w tym widzisz problem? Wyraziłam swoją opinię to tyle🙂
Czy dostanę w Daw Mag'u ciemno brązowe puśliska najlepiej z taśmą? Na stronie są takowe, ale tylko jasne.
Dada, zadzwoń do nich, przypuszczam,że mogą takie wykonac.
Chciałam tylko zauważyć, że galeria ma interesujący nick (handlowa?), a kto ma wątpliwości, może prześledzić sobie jej wpisy. Co za wspaniała i optymistycznie nastawiona osoba!  😀iabeł: jest zachwycona dosłownie wszystkim, czego "używa", chyba, że to "konkurencja"  😁
halo i co w tym złego? nadal nie rozumiem o co wam chodzi z tymi nickami, ja wybralam taki bo kompletnie nie miałam pomysłu i do kreatywnych nie należe, a pierwsza ikonka po prawej stronie to była właśnie "galeria". rownie dobrze mogłabym przyczepić sie do twojego nicku ale nie widze w tym żadnego sensu. forum używam głownie do tego żeby pytać sie o jakość jakichś rzeczy lub wrecz przeciwnie - komuś o jakości przeze mnie używanych produktów opowiedzieć. naprawde ludzie nie macie wiekszych problemów?
🚫

galeria widzę, że trochę źle mnie zrozumiałaś

nie chodziło mi o osobiste wycieczki, ale o dyskusje na temat siodeł

tak jak gp uważam za udany model to np. sylwester moim zdaniem źle usadza itd. no może po części jest to wina osób, które jeżdżą w tym siodle i tego, że kostki mają na wysokości zamków od puślisk😉 ale również tego, że cały środek ciężkości jest źle wyważony. Zaznaczam, że nie mówię o siodle które na koniu leży koszmarnie i jest niedopasowane
dada napisz do nich, na stronie jest formularz kontaktowy,
ale mają w ofercie na pewno bo sama takowe posiadam:


ja poprosiłam żeby mi dopasowali idealnie do siodła, a zrobili tak że do swojego przedstawiciela w moim mieście wysłali 4 różne kolory brązu i mogłam sobie dojechać i dobrać najbardziej pasujące, także jestem bardzo zadowolona, bo dobrałam idealnie😉
galeria, wg mnie uprawiasz typowy "marketing szeptany", aż czasem mam ochotę zapytać cię, ile płacą za przemycanie opinii, zachęcanie do wydanie pozytywnych opinii. Pewnie, mogę się mylić i nie mam dowodów (rachunków wypłat), raz wypada to zgrabnie - raz nie, ale słabo mi się robi od tych wszystkich "1,2,3,4,5,6,7 sprawdziłam - i są znakomite" "co sądzicie - za tę cenę to chyba X może być" "słyszałam, że to kiepskie - a tu miły zaskok". No nic, pewnie zazdrość przeze mnie przemawia, bo tak wyposażonej siodlarni/paszarni to tylko zazdrościć  😜
a ja jeździłam w rajdowym Maxie i od kilku miesięcy jestem posiadaczką Huberta i jestem bardzo zadowolona jak na razie 🙂 skóra fajna i w ogóle. Z tą rajdówką dalej mam styczność i mimo, że właścicielka nie dba w ogóle a czyszczona jest jak ja mam czas i to zrobię to jest w świetnym stanie ! Przed zakupieniem huberta jeździłam w wintec'ach jeszcze na próbę ale stwierdziłam że DM jest najlepszy ! Ogłowie DM tez używałam i jest niezniszczalne ! tak samo jest z napierśnikami i puśliskami ! Uwielbiam ich jakość i sprzęt ! (nie mówię tego bo mi płacą albo coś, po prostu lubię ich jakość i wykonanie)
(nie mówię tego bo mi płacą albo coś, po prostu lubię ich jakość i wykonanie)

o popatrz, mi rownież nikt za to nie płaci i pisałam pochlebne opinie z tego samego powodu co ty.
coraz mniej zaczynam lubić to forum bo sa na nim osoby ktore wiecznie muszą sie do czegoś przyczepić, nawet jesli to nie wiem jak błahy powód. sympatyczna atmosfera kraży wokól "re-voltowej elity" ktora tylko dla siebie nawzajem jest miła i tylko wobec siebie nawzajem powstrzymuje sie od zgryźliwych uwag. osoby spoza tego grona po prostu nic nie znacza, i można rozjechać jak karalucha, no nie? przemoc rodzi przemoc. jak  widać, uniwersalna regułka.
galeria, wg mnie uprawiasz typowy "marketing szeptany", aż czasem mam ochotę zapytać cię, ile płacą za przemycanie opinii, zachęcanie do wydanie pozytywnych opinii. Pewnie, mogę się mylić i nie mam dowodów (rachunków wypłat), raz wypada to zgrabnie - raz nie, ale słabo mi się robi od tych wszystkich "1,2,3,4,5,6,7 sprawdziłam - i są znakomite" "co sądzicie - za tę cenę to chyba X może być" "słyszałam, że to kiepskie - a tu miły zaskok". No nic, pewnie zazdrość przeze mnie przemawia, bo tak wyposażonej siodlarni/paszarni to tylko zazdrościć  😜

To chyba już "krzyczany"  😁 Spece od takowego marketingu robią to tak, żebyśmy tego nie ogarnęli więc nie sądzę, żeby tak było w przypadku galerii. Ja bym tu obstawiała typ "nabij posta" .

A wracajac do DM, jesienią nabyłam siodło GP i jestem bardzo zadowolona. Max jest faktycznie fajny, ale potwornie ciężki  😵
Ja bym tu obstawiała typ "nabij posta" .


a jaki ma sens nabijanie sobie postow? przyznam szczerze że nie zależy mi na tym, tak jak już przestaje mi zależeć na zaglądaniu na to forum...

edit:
szukacie ludzie sensacji, jak wam nie pasuje zbyt spokojna atmosfera to po prostu robicie z igły widły. a teraz przykro mi bardzo, musze iść, bo jutro z rana jade w teren na mym wspaniałym sprzecie na koniu żywionym z wspaniałej paszarni...


A wracajac do DM, jesienią nabyłam siodło GP i jestem bardzo zadowolona. Max jest faktycznie fajny, ale potwornie ciężki  😵
[/quote


wiem że max jest potwornie ciężki ! Ale mój Hubert jest leciutki i to mnie właśnie cieszy bardzo . ]
Ja nie odebrałam postów galerii jako reklamowych.
Dzięki, już wszystko wiem co i jak z puśliskami 😉
galeria, żeby nie było - oprócz! postów wymienionym stylu wydajesz się być sympatycznym użytkownikiem forum, a bywają takie "nicki", które uprawiają marketing saute.
Daw-Maga cenię, ale nie używam  😎 Z pewnością jest to zawsze sprzęt godny rozważenia przy zakupach, szczególnie jeśli komuś zależy na nowym i trwałym.
Miałam Huberta i nie polecam.
Dopóki nie wsiadłam w naprawdę dobre siodła, w których nie trzeba walczyć o poprawny dosiad, to byłam z Huberta zadowolona.
Ale kiedy poczułam co to znaczy siodło usadzające poprawnie, Hubertowi mówię NIE.

Skóra jest ok, trwałość ok, estetyka ok. Ale dosiad.. nie jest ok. I gdyby to było TYLKO moje zdanie, to bym się nie wypowiadała, uważając, że może ze mnie dupa a nie jeździec.  😉 Ale to nie jest tylko moje zdanie, ale i osób, które jeżdżą dużo lepiej niż ja.
Ja też byłam szczęśliwa, że w końcu udało mi sie pozbyć zaledwie półrocznego Huberta, mimo, ze miałam juz wszystko fajnie spasowane kolorystycznie 🤔. Ale po jeździe w nim bolało mnie wszystko, co mogło boleć, w dodatku nie mogłam usiąść prosto, bo nabijałam się na potwornie twardy i wysoki przedni łęk, czułam poza tym jakbym siedziała nad koniem, a zeby przyłożyć łydkę to trzeba było przebić sie przez dwie warstwy grubej skóry, która dodatkowo trochę odstawała z powodu tylnego klocka.
Po hubercie wsiadłam w mocno używane ubo-wrażenia super, siedzę teraz bliziutko konia, pod łydkami cały czas czuję jego boki. Może to nie jest ideał, ale nawet za dopłatą nie zamieniłabym go na poprzedniego huberta.
Ale zeby było śmiesznie, to testowy Hubert był naprawdę wygodny i miękki  😵
Anderia   Całe życie gniade
07 czerwca 2011 11:36
palemka, bo ponoć każdy Hubert jest inny  😉
Ten w którym ja miałam okazję wsiąść był dla mnie bardzo wygodny, ale to też kwestia tego, że jeździłam wtedy w kulbace z drewna i kiedy miałam okazję wsiąść w normalne, skórzane siodło, najchętniej bym już z niego nie zsiadała  🙂 ale koleżanka, która jeździła w tym samym egzemplarzu długo, była zadowolona.
W Maxie jeździłam ponad pół roku i sobie chwaliłam, ale racja, jest rzeczywiście trochę ciężki.
To ze ciężki to jakoś uszło, ale że jakis taki niewygodny to juz przesada 😤 tym bardziej, ze nie kupowałam przeciez kota w worku.
Ja również byłam zadowolona. I myślałam, że to lecenie łydek do tyłu, to tylko i wyłącznie moja wina.
Okazało się jednak, że są takie siodła, w których nic mi nigdzie nie leci.

Myślę, że może trudno jest zrobić dobre siodło wszechstronne. Tak, by nie przegiąć w żadną stronę. Odnośnie długości, kształtu tybinki, ułożenia klocków...
Np Wintec 2000 , również wszechstronny, też nie jest taki fajny, jeśli chodzi o pomoc w uzyskaniu poprawnego dosiadu.
tunrida z jakiego siodła byłaś zadowolona i w którym miałaś ustabilizowana łydkę?  👀bo przed chwilą pisałaś że huberta nie polecasz.. 😉
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
07 czerwca 2011 13:24
O, a to ciekawe. Własnie zastanawiałam się nad kupnem Huberta. Nigdy w nim nie siedziałam, jedynie macałam i wydawał mi się super miękki, wcześniejsze opinie na re-volcie były zdecydowanie pozytywne.
Dobrze wiedzieć, że jednak nie jest tak do końca super...

Jakie w takim wszechstronne siodła polecacie?
O wintec'u 2000 też myślałam 😀

Słyszał ktoś o siodłach Albion (bliżej - model K2 GP)?

edit: przepraszam, że nie na temat, zorientowałam się dopiero po wysłaniu posta.
palemka -Nie wiem czy mogę tak wszędzie o tym pisać, bo jeszcze ktoś to odbierze jako jakąś reklamę. Ale skoro pytasz....

Po prostu....przez wiele miesięcy łydka mi leciała do tyłu w Hubercie. Potem jeszcze bardziej leciała mi do tyłu w Wintecu 2000 ( zwłaszcza przy skokach). Myślałam, że po prostu jestem kiepska. I walczyłam z tą łydką. Natomiast w siodle zrobionym przez forumowego siodlarza Bogdana nic mi nigdzie nie leci.  😲 Łydka siedzi jak zaczarowana przy końskim boku. Jak nie moja.  😉 I moja pierwsza myśl, to była taka, że "po raz pierwszy nie muszę walczyć z siodłem o prawidłowy dosiad, lecz to właśnie siodło mi pomaga uzyskać prawidłowy dosiad"

Aczkolwiek nie wiem, jak już mówiłam, na ile jest to skutek tego, że i Hubert i Wintec to siodła wszechstronne. A Bogdanowe siodło to typowa skokówka. A już od niejednej osoby słyszałam, że prawidłowy dosiad może zapewnić jedynie siodło skokowe. Chodzi o to, że ciężej o prawidłowy dosiad w siodle wszechstronnym niż w skokówce.

Gdybym miała brać Daw Maga to chyba zamiast Huberta sprawdziłabym skokówki Daw maga: grand prix i millenium. Chyba więcej osób chwali skokówki niż wszechstronnego Huberta.
Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.  😉

Madzuaa- Wintec jest miękki, wygodny, ma system wymiany łęków i dopychania paneli (super sprawa !!) i do lasu jest super. Ale jeśli chcesz pojeździć naprawdę porządniej, poskakać, to to siodło nie pomaga. Moja trenerka wsiadła, zsiadła i powiedziała "do lasu to ty se tym możesz jeździć, ale na treningi ze mną bierz inne siodło". Szkoda mi się go pozbywa, bo to fotel nie siodło, ale fotel, w którym niekoniecznie łydki leżą jak należy. Trzeba się męczyć o to, by leżały jak należy. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Ja w żadnej skokówce nie siedziałam, ale generalnie czuję sie niepewnie jak mam skrócić strzemiona choćby o dziurkę, więc nie wiem czy bym sie odnalazła w skokówce. Teraz mam wszechstronne(chyba), ale w typie mocno ujezdżeniowym, tyle że bez żadnych bloczków, klocków i.t.p. I jeździ mi sie bardzo fajnie.
Anderia   Całe życie gniade
07 czerwca 2011 14:00
tunrida ale to też pewnie kwestia tego, że siodła wszechstronne są zazwyczaj siodłami typowo rekreacyjnymi, do potuptania sobie na ujeżdżalni i pospacerowania po lesie, dla ludzi, którzy niewiele od takiego siodła oczekują. Skokówki czy ujeżdżeniówki mają swój określony kierunek i funkcję i na ogół wiadomo, czego się chce od takiego siodła.

Myślę, że może trudno jest zrobić dobre siodło wszechstronne. Tak, by nie przegiąć w żadną stronę. Odnośnie długości, kształtu tybinki, ułożenia klocków...


Z tym się zgodzę w 100%.
A zawsze lepiej, żeby siodło wypychało Ci łydki do tyłu, niż usadzało na chama fotelowo... dosiadu kiblowego moim zdaniem trudniej się pozbyć 🙂
Laski,  orientujecie się może czy Daw-Mag robi siodła ujeżdżeniowe na miarę? Czy wgl robi siodła na miarę 🤔
Szczerze mówiąc jestem troszkę zaskoczona opiniami, że w modelu hubert są problemy z prawidłowym dosiadem. Jestem instruktorem sportu i od lat polecam ten właśnie model siodła młodym adeptom jeździectwa , bo jest to siodło przystępne cenowo, które pomaga pracować nad prawidłową sylwetką zarówno w pracy ujeżdżeniowej jak i skokach na poziomie L,P. Do tej pory nie zauważyłam aby ktokolwiek miał problemy z "uciekającą" łydką lub nabijaniem się na przedni łęk, a troszkę tych hubertów już w stajni przerobiliśmy - myślę, że około 7 szt.
No i o.  🙂 Ile ludzi tyle opinii. Jak mówię, opinia o Hubercie nie jest jedynie moją własną, ale i opinią 2 osób jeżdżących sto razy lepiej ode mnie.  😉 I tyle się można sugerować opiniami jak widać.  😉

Ogólnie firma Daw Mag jest firmą dobrą. A poszczególne typy ich siodeł..jak widać..ile tyłków tyle opinii.
ja mam huberta.. Myślałam, że to moja wina, ale strasznie łydki lecą mi do tyłu... Jutro wsiądę w coś innego.
Generalnie czuję się bardzo 'nad koniem'.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się