Jakie pasze dajecie swoim koniom?

To prawda Vanilka... uzywam Happy Hoof jako dodatku do musli bylam w szoku jak okazalosie ze worek 20 kg wystarczyl mi na ponad miesiac  😅
Mój kary od jakichś kilku miesięcy wcina Eggersmann Classic Mix Wellness i powiem że efektów jak nie było tak nie ma  👀 Kupując tą pasze zwracałam dużą uwage na jej zawartość ze względu na to że mam konia z niedowagą, a jak wyraźnie widać ta pasza ponoć nadaje sie również specjalnie dla takich koni. No właśnie....ponoć... Bo mój koń zamiast tyć albo jeszcze bardziej chudł albo poprostu sie nie zmieniał. Jedyna poprawa jaką zauważyłam to zmiana wizualna jego wyglądu. Świeci sie jak głupi, poprawiły sie też znacznie grzwa i ogon, ale nie o to mi chodziło decydując sie na zakup.

Demonowa na stronie producenta nie ma nic nt tego, że jest to pasza podnosząca masę ciała... Egg na przytycie ma Senior/vital muesli an przykład, albo kukurydzę ekstrudowaną... Classic Mix to zwykłe muesli z minerałami i porbiotykiem...
na przytycie w Eggersmannie bardzo dobre sa pasze Hafer erganzer i Frucht musli.
sprawdziłam na swoim- działa.
NA moje świetnie działał Senior Vital ale ten w starszej wersji (bez EMH)
_kate, dopiero teraz zauważyłam, że odpisałaś - syrop drogi, ale bardzo wydajny. My na pierwszy rzut dawaliśmy łyżkę rano, łyżkę na noc, potem już wystarczyła łyżka do wieczornego karmienia (z tym, że ja mam dosyć małe łyżki 😉)
Otręby ryżowe mogę kupić np na targu i będą tak samo zdatne do użycia dla konia jak te ,,końskie"?  🙂
Trzeba je podawać na mokro?
mam dylemat 🙁  kończy mi sie zapas paszy i zastanawiam sie co dalej...
-kupić nastepne musli i podawac tylko to lub pół na pół z owsem
-kupić jakies witaminki i podawac z owsem bez musli

mam chwilowo kryzys finansowy i raczej musze wybrac albo jedno albo drugie... owsa mam do woli, ale wydaje mi sie że to za mało tak sam owies tylko :/  koń nie pracujący, zaczynamy dopiero jakąś prace po długiej przerwie, ale bardzo powolutku, maciuś mu wisi, bo nie ma za dużo mieśni, do tego kopytka takie sobie, mimo ciągłej walki o ich stan 😡  w zwiazku z tym zastanawiałam sie tez nad biotyną od p.Podkowy... a może lepiej kupić probiotyki i podawac z pasza? sama juz nie wiem🙁 moze ktos sie lepiej na tym zna?
[quote="hugolina009"]maciuś mu wisi[/quote]
Em.... co mu wisi? ^^'

hugolina009, Ale czego oczekujesz od musli ? I co chcesz zrobić? "Przytyć" konia, odchudzić czy jak? No i pytanie czy koń faktycznie potrzebuje. Zaczyna pracę = czyli chodzi bardzo lekko. Teoretycznie mógłby być na samym sianie jeszcze.
Na słabe kopyta dobre są:
- porządny kowal
- czysta i sucha ściółka
- dużo ruchu = koń cały dzień na wybiegu
- jeśli 3 powyższe są spełnione, a kopyto i tak nie domaga, to wtedy ewentualnie można byłoby się zainteresować jakimś dodatkiem.... z tym, że nie ma co liczyć na szybkie efekty, bo kopyto rośnie wolno -> efekty podawania biotyny zobaczy się za, nie wiem, pół roku? :/ Być może jest tak, że Twój koń ma jakieś niedobory w suplementach.... ale tego się można dowiedzieć tylko badając włos/ krew. :>

O probiotykach jest w necie bardzo dużo. Na forum jest temat, na stronie Em-world też sporo jest napisane, więc - google i do dzieła. 🙂
maciuś brzuchol 😉

odżywiony jest dobrze, nie za chudy nie za gruby. Była bardzo długo na samym sianie ale przez to strasznie ma wypchany brzuch 🙁 dlatego chciałąm podawać mu coś treściwego i zaczełam od musli jakiś czas temu.Tylko wydaje mi sie że to mało🙁 konio sie błyszczy, nie narzeka, wygląda ok, ale kopytka słabe🙁 strugany jest "naturalnie", 24h na dobe na padokach i pastwisku, boksy otwarte sprzatane na bierząco, więc ściółka zawsze sucha... dlatego wydaje mi sie, że czegoś brakuje 🙁 chyba oddam najpierw krew do analizy, żeby nie przedobrzyć :/ czyli można zostawić go na samym sianku i owsie, ale po badaniu zastosować suplementacje? bo musli to chyba jest  tylko dla jego samopoczucia, że coś fajnego do jedzonka🙂
Na brzuchol najlepsza jest uczciwa praca z koniem.
A na kopyta zawsze możesz kupić jakąś biotynę z metioniną. Polecam Biotynę officinalis. Ma fajny skład moim zdaniem. I na pewno nie zaszkodzi żaden składnik, który w niej jest.
tunrida dzieki, sprobuje🙂 nad brzucholem pracujemy, sesja sie konczy bedzie duuuzo czasu na porządną prace🙂
Ma ktoś może porównanie jęczmienia z Eggersmanna Gersteflocken i pierścieni jęczmiennych Barley Rings z D&H ?
a ja daje Nutri Horse. bardzo fajne pasze, nie pylą się tak dzięki dodatkowi melasy. Moje konisie go uwielbiają, szczególnie Nutri Horse Performance Control- ten w zielonym opakowaniu dla koni sportowych. Jest to chyba najbardziej energetyczna ze wszystkich pasz jakie wcześniej stosowałam. Ma aż 14,5 MJ/kg energii!!! Mój ma kopa po tym, że hej! Niestety nie jest ona jeszcze wszedzie dostępna jak pavo czy besterly..... 🏇
Karmił ktoś Spillersem Competition Mix ? Faktycznie tak dobrze uwalnia energię ?
Co polecacie dla mojej która :
a ) musi schudnąć około 50 kg (wygląda teraz jak powinna , ale mamy zalecenia odchudzania ze względu na stawy)
b ) nie chodzi pod siodłem i raczej nie będzie chodzić przynajmniej przez okres 3 miesięcy , później bardzo lekkie jazdy .
c ) z problemami stawowymi - zwapnienia , trzeszczki pęcinowe , początki kopytowych , w tej chwili zapalenia stawów . Do tego dochodzi przykurcz ścięgien lekki .
d ) która lubi sobie bryknąć i wrzucić 5-tkę- co niekoniecznie jest dla jej problemów z podwoziem dobre  😉

Rozważam :

-Safe & Sound Dodsona
-Convalescent Diet Dodsona
-Cool Mix Spillersa - tu mi się średnio podoba 20 % zawartość skrobi , ale cena kusząca.

Która ? A może jeszcze coś innego warto spróbować ? 🤔 :kwiatek:

Dostaje spore ilości sieczki .Jednak oprócz niej dodałabym jakąś paszę , chociażby w małych ilościach - mniejszych niż zalecane. Owies poszedł w odstawkę . Obecnie oprócz sieczki dostaje resztki kondycyjnej i jeszcze inną fajną - aczkolwiek wysokoenergetyczną paszę- która nie będzie już podawana .
Na odchudzanie safe and sound (albo inna niskokaloryczna sieczke), i obejdzie sie bez paszy na razie.
Siano koniecznie zmnieszyc.
Ja schudnie, to jakas pasze zacznij wprowadzac. Kilka koni juz znam ktore funkcjonowali, i dobrze na glowe zrobi tez.

Moze kto bedzie mial pomysl?
Co dorzucic do karmienia Leisure Mixem (na razie po miarce na posilek), kon chodzi codziennie, troche boje sie ze schudnie, ale stanowczo owies idzie w odstawke.
Z jednej strony tez safe and sound dobry na glowe, ale za malo kaloryczny. Build up i Sales Prep - i tak juz jak paczek wyglada.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
29 czerwca 2011 11:40
http://www.sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=4606&lang=pl
Ktoś podawał tą paszę? Nowa na rynku, czy mało znana?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
29 czerwca 2011 13:06
Arimona jeśli boisz się że schudnie to może spróbuj z Fiber P. ? Energia wolnouwalniana, a koń nie powinien spaść z masy ma tej sieczce.
Czy tylko mi się wydaje czy "nowy" Equi First (musli classic mix) poza nowym workiem zyskał tez nowy wygląd wewnątrz, w sensie, że realny skład.
Mam wrażenie, że strasznie dużo tam teraz granulatu, aż taki kolor inny się w całości zrobił i koń mi wybrzydza trochę....
Gru, no wlasnie nawet wolnauwalniana mi nie pasuje tak do konca. 🙁
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
29 czerwca 2011 16:11
Musiała byś spróbować, sprawdzić jak Twój koń na taką sieczkę zareaguje. Zawsze możesz spróbować jednak z S&S, ale podać ją w odpowiedniej ilości żeby nie spadł z masy 🙂
Ktoś się orientuje, gdzie znajdę namiary na przedstawiciela pasz Sukces na teren Krakowa?
kiedyś stary młyn miał ich paszę, z tego co wiem mogą sprowadzić, a typowo o przedstawiciela pytaj sukcesa, dadzą Ci namiary
Już znalazłam... 🙂 czekam na odpowiedź
Jaką paszę/witaminy polecacie 16 letniej klaczy, która chodzi 6-7 razy w tyg. skacze 2-3 razy (w tyg.) mniej więcej do 1m? Jest po karierze sportowej, ogólnie świetnie się trzyma ma mnóstwo energii, ale chciałabym jej jakoś urozmaicić dietę  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
30 czerwca 2011 22:02
Mam pytanie co myślicie o Pavo Nervcontrol ? Dla jakich koni ? Stojących też czy raczej pracujących ?
u nas najlepiej z takich preparatów sprawdził się NAF Magic, szczerze polecam 😉 Co Ci się dzieje z kucykiem, że chcesz uspokajacza ? Może zwykły magnez by wystarczył ?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 lipca 2011 09:16
Pęknięcie pod okostne, kucyk musi stać, i go zaczęło nosić :P Zamówiłam niepotrzebnie to Pavo :/ prawdopodobnie i chyba będę musiała je jakoś upchnąć gdzieś ;P, bo się okazało, że ziółka Zuzali dają radę  😵 głupia baba ze mnie  🤬
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 lipca 2011 17:55
Mój worek D&H właśnie sie kończy i zastanawiam sie jaki wziąć następny  🤣
Przyznam szczerze że za takie pieniądze chyba wolałabym lepsze efekty wiec zwracam sie z pytaniem : )
Zna ktos jakies dobre pasze dla koni sportowych , najlepiej działające na podobnej zasadzie jak Build Up ( rozwija mięsnie , dodaje zdrowej energii)
Do tego nie mam możliwości podawania tego zamiast owsa wiec pasze które działają tylko tak odpadają.
Albo może jakieś witaminki *.* Siwa ostatnio nie ma energii.. ale wiadomo za dużo też nie zdrowo w końcu to pół arab  Poradzie coś  😀 ?

ja podaję mojemu kucykowi paszę spillersa conditional mix i jestem baardzo zadowolona 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się