Młode Konie

moje dziecko potwierdza nieustannie że dla niego liczy się tylko jedzenie...kobyły na wybiegu obok, z czego dwie w rui w pozycji bierz mnie tu i teraz (patrz tyłek w tle) a ten się zastanawia którą trawkę by tu skubnąć... 😂



a za 7 dni 3-cie urodziny  😅
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
05 czerwca 2011 22:15
Pandziorek z dzisiaj 🤣
dratwa14 - ale ciachooo! 😀
krysiex213 - mój też nie zwracał uwagi na jedną kobyłę, jak był ogierem. Teraz za karę ta kobyła go prześladuje :P potrafi z jednego końca padoku dogalopować do niego ze stulonymi uszami, obrócić się tyłem i dać serię kopniaków :P ah ta miłość :P

Ja się biorę za drugiego młodego. Dziś jeszcze lonża a jutro już wsiądę i zaczniemy regularną pracę w końcu 🙂


Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 czerwca 2011 08:57
Ale rosną te konie  😲.
Ja swojego dwulatka nie widziałam już ze dwa miesiące...Wywiozłam go hen,hen daleko,na łąki,ma wraz z trzema innymi ogierkami kilka hektarów do biegania,24 h na dworze,wilcy ganiają.. 😉
Nie wiem kiedy go teraz zobaczę,możliwe,że dopiero na jesieni jak będę go ściągała do treningu  😁.
Swoją drogą bardzo jestem ciekawa jakie wrażenie na mnie zrobi po tak długim niewidzeniu.Bo jest trochę inne spojrzenie jak się konia codziennie ogląda...
to ja muszę się pochwalić córą mojej Queenie która staje się powoli pannicą - już roczniak 🙂 Ahh nie widziałam jej pół roku  🙂






drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
06 czerwca 2011 12:49
Dziewczyny śliczne te wasze młodziaki 🤣

Grast: Śliczny Rudzielec 😀
Zawsze chciałam mieć Kasztana albo Siwka 😉
Mam swojego Gniadego diabła🙂I taka miłocha do niej 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Pozdrawiam 🏇
dratwa14 chwyta za oko, co to jest? 🙂
szuwar, Nie wiedziałam, że Twoja dała źrebaka! Śliczna mała! 😍 Też AQH ? [nie, nie AGH 😁 😉 ]
grast, Twój własny czy dostałaś do zajazdki?🙂
margaritka, To jest Nathan?! Gdzie to maleństwo, które biegało przy mamusi? 😉 Niezły koń się z niego robi 🙂 masz jakieś konkretne plany względem niego?
galopada_, Czy mi się wydaje.... czy młody ma nowe siodło? :> Pytałaś niedawno o opinie nt konkretnych siodeł w innym temacie. Kupiłaś stamtąd jakieś?
efka, Zostałaś Godzillą? 😁
a tak w ogóle to GRATULUJĘ konia!
Ludzie tutaj sobie od niedawna takie ciasteczka kupują, że głowa mała. Niesamowicie urodziwy maluch -> kolejny "Mój Ideał" [razem z nowym Klami i małą Adrieny. Ja sobie kiedyś sprawę skarogniadego malowańca! Nawet jeśli to miałby być kucyk walijski do oglądania 😀iabeł: ]

a ja sobie przypominam jak to jest mieć niewygodnego konia i jak to jest być pokrzywionym człekiem w siodle.  😂  Nie chce mi ktoś zaoferować dosiadówki na lonży?  👀
galopada_   małoPolskie ;)
06 czerwca 2011 14:00
Sankaritarina nie, nie. Pożyczam zeby pojezdzic  😡
Sankaritarina też AQH  😀 kupowałam Q już z bachorkiem w brzuchu 🙂
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
06 czerwca 2011 14:31
bobek87 : Wpisane ma wlkp 🙂W marcu 3 lata skończyła🙂 A większa  połowa to anglik🙂 Praktycznie czerwono u niej..
A niby anioł taki z niej a jak humorku nie ma to koniec świata  🤔
Daje popalić 🙂
Ciekawe co za ziółko z niej pod siodłem będzie bo póki co tylko oprowadzanie w ręku z jeźdźcem  ....
Robi ogólnie postępy🙂
Pozdrawiam
A ja dziś się dowiedziałam, mimochodem, że moja młoda niby boks handlarzowi rozwaliła, że jest bardzo narowista i nieobliczalna. Poza tym, w wieku 2 lat dali jej raz siodło na grzbiet, ale podobno zwaliła delikwenta i to konkretnie. Zasłużył.  🤬 Na razie się u mnie wyciszyła, psy zaakceptowała, te ją liżą po pysku. Kochająca się rodzina. Dziś pierwsze parsknięcie do mnie i mamy. Uszy wysoko na nas postawione. Nie wygląda na złego potwora.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] gigantyczna fota
Sankaritarina - mój chłopak ma rekreację i miał być zrobiony pod dzieciaki co u nas jeżdzą, ale jakoś nie ma czasu żeby go ruszyć 🙂 I w sumie więcej koni nam nie potrzeba do rekreacji(bo te co są obecnie to chodzą tylko po 2-3 godz w tygodniu) a że mamy pewne plany na przyszłość, to ja się biorę za niego 🙂
Fajny, ale strasznie niewygodny :P
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
06 czerwca 2011 21:58
hihi jako ciekawostkę wstawię Wam mojego Krzysia 8 godzin po narodzinach 😉

efka słodziak, a jak on ma naprawdę na imię? 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
06 czerwca 2011 22:07
xxflygirlxx, Christovero, po og. Christ 😉 stąd tak krzysiowo... 😉

http://www.gestuet-sprehe.de/en/stallions/christ/
O ła ale tatuś ma ładne oblicze. 😜
Ładne ma imię młody.🙂
Centuria! wstaw koniecznie jej aktualne zdjęcia, kiedyś to była moja pupilka🙂 zajeżdżona już?
galopada_   małoPolskie ;)
07 czerwca 2011 20:19
jeszcze kilka zdjęc Dużego






i brat mojego z dzisiaj

galopada_ - gdyby nie brzuch Twojego to nawet podobni by byli :P

ja mam maaasę zdjęć nowych, więc jednym się pochwalę 🙂

po kąpaniu 🙂


edit: tak patrzę na to zdjęcie i stwierdzam, ze koń mi urósł! 😀
grast jeszcze tylko cukierasów brakuje wokoło Was🙂 Śliczne!
galopada_   małoPolskie ;)
08 czerwca 2011 09:06
grast ale ze czyj brzuch?  😎
mam do was pytanie- jak sie chce konia zajeżdżać w wieku ok. 3 lata to kiedy trzeba zacząć konia przyzwyczajać do siodła ?
Lov   all my life is changin' every day.
08 czerwca 2011 16:21
Jak skończy 3 lata 😉
źle to ujęłam
chodziło mi o to że jak chce sie wsiadać jak koń skończy te 3 lata to o ile wcześniej trzeba go zacząć przyzwyczajać do siodła ?
Zajeżdżanie od zera (jeśli koń jest zupełnie surowy) trwa ok. 1-2 miesiące.
edit: Minimum 1-2 miesiące 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 czerwca 2011 16:46
Moja mloda przyzwyczajana byla do siodla  w wieku 2,5 roku. Ale to  odbywało sie  na zasadzie, zakładania, ściągania, podpinania popręgu, prowadzenia w sprzecie na uwiązie.
dziękuje za odpowiedzi  :kwiatek: tak sie zastanawiam co moge dalej robić z moim młodym bo lonżowanie mamy już opanowane...
teraz sobie tak myśle że bez sensu zaczął chodzić tak wcześnie  🙄


troche fotek przy okazji
Ja myślę, że powinnaś mu dać spokój. I wrócić do pracy za rok - wydorośleje fizycznie i psychicznie, to będzie zupełnie inny koń 😉
za rok to miałam już powoli na niego wsiadać, dlatego że to jest koń którego trzeba czymś zająć (pisałam juz kiedyś tutaj o tym) podobno z nim nie ma na co czekać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się