Dopasowanie siodła

Dzięki dziewczyny, decyzję muszę podjąć do jutra, a nie byłam pewna, czy nie mam za dużego tyłka jak jak na to siodło. 😁
galeria, :kwiatek:
Dramka, 160cm. Jak jeżdżę, to nie mam takiego wrażenia.  👀
Caira, wg mnie bardzo fajnie dopasowane do Ciebie. I nie wydaje mi się, żeby tybinka była za krótka.
Caira a co to za siodełko?
Moim zdaniem jest ok-masz miejsce na dłoń za tyłkiem więc jest oki jak najbardziej 😉
cieciorka , no właśnie wydaje mi się, że bez podkładki jeszcze trochę bardziej leci do tyłu i dlatego zastanawiam się, czy te 2cm korekty nie byłby potrzebne?
Dziękóweczka dziewczyny. :kwiatek: To Prestige Joy jumper. 😉
To mało widziałaś  🙄


Ja wogóle bym sobie zyczyła nie ogladać takich obrazków  😀

Mam pytanko. Gdzie powinien zatrzymac się ołówek przy teście ołówkowym? Bliżej przedniego łęku czy nmiej więcej na środku siodła?
I czy w siodle ujeźdzeniowym, skokowym i wszechstronnym ten punkt powinien przypadać mniej więcej w tym samym miejscu?
Caira A jak ci sie siedzi/jeździ?

narrrvana Wstaw fotki bez podkładki
jak się mierzy rozstaw łęku jeżeli podczas kupna siodła nie piszą nigdzie? i nie pisze na siodle?  🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
06 czerwca 2011 16:32
jak się mierzy rozstaw łęku jeżeli podczas kupna siodła nie piszą nigdzie? i nie pisze na siodle?  🙂


kto na siodle nie pisze???!! 😵
a kto pisze?
czekajcie bo was nie rozumiem ??  🤔
to my nie rozumiemy Ciebie - napisz poprawnie po polsku to dostaniesz odpowiedź
Chcę wiedzieć jak się mierzy rozstaw łęku !
Miarką do mierzenia rozstawu łęku.
no siodła też miarką zmierzę?
miarka do mierzenia rozstawu łęku jest przeznaczona specjalnie do mierzenia łęku siodeł 😀
ok dzięki
Tylko gdzie kupić taka miarke? Ja tylko spotkałam winteca

W srode dostane arrezo  💃
dramka, co jeszcze robisz z siodlem?

mi pan z x-horse dopchał tył i problemy z lekko podróżującym siodłem się skończyły 🙂
Każde siodło ma wybity numer seryjny z rozmiarem łęku. KAŻDE. 🙂
tylko rozszyfrować te nr to nie taka prosta sprawa... Każda firma ma inne oznaczenia, jedne na końcu, inne na początku numeru... Inna kwestia, że siodła bezfirmowe nie mają nr seryjnych, a takich też ludzie używają i niektórzy zwracają uwagę na rozstaw łęku.

A winteci mają numery seryjne wybite  👀
Każde siodło ma wybity numer seryjny z rozmiarem łęku. KAŻDE. 🙂


no właśnie nie każde, widziałam nowe siodła bez wybitego numeru, więc istnieją takie
Stare modele nie mają, nie kazdy kupuje nowe siodłe.

"dramka, co jeszcze robisz z siodlem?"

Bawie sie w wysyłanie  🤣  💃 😁

Caira A jak ci sie siedzi/jeździ?

Świetnie! Ja nie mam żadnych ale. 😉
Przepraszam, że się tak wepchnę w dyskusję :kwiatek: Byłabym baardzo wdzięczna gdybyście oceniły, czy dobrze leży moje siodło. Nie patrzcie na zbyt krótki padzik 😁

wygląda na zbyt wąskie z przodu, futro tylko pogarsza sprawę
a wogóle to tu wstawia się foto bez podkładek i czapraków
Oj to przepraszam.  W takim razie cykne fotkę jedynie z siodłem, bez podkładki. Mimo to dzięki  :kwiatek:
Kupiłam z miesiąc temu nowe siodełko ujeżdżeniowe - Daw Mag Sylwester i jakos ostatnio zauważyłam, że przesuwa się w przód. Mam też skokówkę tej firmy i nie przesuwa się. W stajni raczej nie ma kto tego sprawdzić, czy siodło może być za wąskie/szerokie, ujeżdżeniówka chyba inaczej leży, moze dlatego? wieczorem mogę wstawić foty 🙂 zrobić je bez czapraka z podciagniętym  popręgiem czy też bez?
gołe siodło na koniu z dopiętym popręgiem  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się