Daw-Mag

Mial ktos w reku pusliska ujezdzeniowe daw maga?
ja mam huberta.. Myślałam, że to moja wina, ale strasznie łydki lecą mi do tyłu... Jutro wsiądę w coś innego.
Generalnie czuję się bardzo 'nad koniem'.


Mi nie lecą. W Silver Starze leciały, tylko że do przodu. Treaz jest ok. Wychodzi na to, że to siodło dla mnie. Naprawiło lecącą w przód łydkę 😉
nopebow, mam ten sam problem w moim konradzie z Pleszewa
Dlatego zastanawiam się czy nie zmienić go na jakiegoś daw-maga które nie powodowałby uciekanie łydki do tyłu i żebym była ,,bliżej konia"
Mam młodego konia wiec nie wiem co będziemy jeszcze robic. Myśle nad oskarem, albo GP, tylko że to skokówka... i nie wiem czy ma sens jej kupowanie jeśli nie jestem pewna czy chc skakać 🙄
Co o tym sądzicie ? 😉
dekretowa w hubercie napewno nie bedziesz bliżej konia 😫
co do Huberta, to ja mam inne przemyślenia, Wam dziewczyny łydka leci do tyłu a mi na odwrót częściej łapie się na tym że leci do przodu za bardzo. Co do tego że jest się trochę nad koniem zgodzę się, odczuwam to za każdym razem jak wsiadam w ujeżdżeniowe po hubercie. Ale mimo wszystko hubert jest wygodny, można w nim poskakać i ze spokojem pojechać w teren, więc jako siodło rekreacyjne jak najbardziej ja osobiście je polecam. Skórka jest na prawdę fajna, i ktoś wcześniej pisał że nie wygodne, może to racja że zależy jaki model - bo moje akurat wygodne jest bardzo  😉
ale ja się zastanawiam międziy OSKAREM, a GP 😉
dekretowa, zdecydowanie GP. Miałam do czynienia z dwoma Oskarami, oba strasznie pchały łydki do przodu. Zwłaszcza osobom krótkonogim.
Gillian   four letter word
08 czerwca 2011 14:31
GP 🙂
Ja mam GP do jazdy niesportowej, przynajmniej narazie, jestem bardzo zadowolona 🙂
Zdecydowanie GP  😉 Mam to siodło jest zarąbiste, super do skoków, a także do jazdy na płaskim. Mięciutkie i wygodne. Tak jak powiedziała  croopie oskary okropnie pchają łydkę do przodu. Pożyczyłam ostatnio od koleżanki i nie mogłam normalnie usiąść. Chociaż skórka bez zarzutu.
vissenna   Turecki niewolnik
08 czerwca 2011 21:31
A ja tylko powiem, że z tajnych źródeł wiem, że DM ma w najbliższym czasie ogłosić podwyżkę na swoje wyroby , więc niezdecydowanym radzę się pospieszyć! 😀
nic dziwnego, wszyscy producenci siodeł podniosą ceny bo skóry zdrożały
crazy- słabe jak dla mnie, naciągają się bardzo, co nie ułatwia pracy zwłaszcza osobom, które nierówno obciążają strzemiona..

co myślicie o popręgach ujeżdżeniowych Daw-Maga? dobre jakościowo? cena zachęcająca.. 🙂
vissenna, w Prestige też rosną ceny 😉
co myślicie o popręgach ujeżdżeniowych Daw-Maga? dobre jakościowo? cena zachęcająca.. 🙂

Polecam. Mam popreg skórzany ujeżdżeniowy daw-Mag od kilku lat. Jest naprawdę super. Skóra miękka, mocne gumy.
a jakie opinie o daw magu sylwestrze ?
Ja mam, wersja standard i jestem bardzo zadowolona z jakości siodła, miękka skórka, wygodne, tylko raczej dla osób długonogich, ja mam prawie 165cm wzrostu i jest ciut za długie i żałuję, ze nie mają mniejszych niż 17... Generalnie fajne, ale pozwalające na dość, czasami za dużą swobodę :P
Papi- to siodło wykonują początkujący rymarze, którzy uczą się dopiero tego rzemiosła, więc...  🤔
za to Dominus jest fajny, ale też każde jest inne- to inaczej wyprofilowane, to inaczej wypełnione, to niby rozmiar ten sam ale inny..  🙄
Papi- to siodło wykonują początkujący rymarze, którzy uczą się dopiero tego rzemiosła, więc...  🤔


bzdury piszesz, znam tego rymarza który to wykonuje- nie jest osobą początkującą.......ale,że siodło jest jakie jest to cóż
[quote author=hufeisen link=topic=45975.msg1038187#msg1038187 date=1307740761]
Papi- to siodło wykonują początkujący rymarze, którzy uczą się dopiero tego rzemiosła, więc...  🤔


bzdury piszesz, znam tego rymarza który to wykonuje- nie jest osobą początkującą.......ale,że siodło jest jakie jest to cóż
[/quote]

wątpię, że jeden człowiek wykonuje setki siodeł    🙂
ja taką ifromację mam od człowieka, który też bardzo dobrze zna tą firmę i zna się na siodłach 😉
[quote author=hufeisen link=topic=45975.msg1035943#msg1035943 date=1307565417]
co myślicie o popręgach ujeżdżeniowych Daw-Maga? dobre jakościowo? cena zachęcająca.. 🙂

Polecam. Mam popreg skórzany ujeżdżeniowy daw-Mag od kilku lat. Jest naprawdę super. Skóra miękka, mocne gumy.
[/quote]


ja również polecam popręg ujezdzeniowy. Skóra mięciutka, fajna, elastyczna.
Ale za to popręgi z fartuchem okropne  👿 poobcierały mi konia
Też bardzo polecam skórzany, profilowany popręg Daw-Maga. Skóra rewelacja, miękki, super wyprofilowany, gumy nawet o cm się nie rozciągnęły. Używam drugi go drugi rok, i po każdym czyszczeniu wygląda jak nowy 🙂
Mial ktos w reku pusliska ujezdzeniowe daw maga?

Ja mam i złe nie są, mam ztaśmą w środku więc nie mają jak się naciągnąć.
trochę mi jednak porysowały siodło w miejscu gdzie ta ocgronak jest naciagana na to metalowe zapięcie - inaczej- ochronka nie zdała egzaminu.
A ja puślisk daw maga nie polecam. Jedno skokowe mi poszło na kosówkach.
A ujezdzeniowe praktycznie nówka pekla mi na 4 jeździe. 
Nigdy w życiu więcej, kasa w bloto wywalona.
slojma   I was born with a silver spoon!
11 czerwca 2011 18:45
Ja mam puśliska i jestem zadowolona, nic się nie dzieje, dobrze wyglądają, nie są mocno zniszczone mimo, iż użytkuję je już prawie 5 rok.
Jeździłam w niejednym dawmagowskim siodle i wszystkie bardzo pozytywnie oceniam, sama mam ujeżdżeniówkę tej firmy i kocham ją. Bardzo wygodna, dobrze trzyma pasuje na prawie każdego konia. Miałam też przyjemność używać dawmagowskich puślisk, ogłowi,napierśników i innych tego rodzaju sprzętów i też jestem bardzo zadowolona.
U nas w stajni wgl "moda" na dawmagowskie produkty.
Wszyscy wszystkim polecają 😉
Nie jestem za duza - 164 cm jak dumnie się wyprostuje :P Sa takie siodła ze 16" to za mało - sa takie gdzie 17" to już stanowczo za dużo 🙂😉 Mam obecnie starego Daw Maga pożyczonego - który ma 16" : siodło ma 19 lat 😀 wiec nie mam pojęcia co to za model, ale bardzo mi przypomina Huberta. Hubert zaczyna sie od 17", a mi w zasadzie w tej 16" jest dobrze, no może te pół cala jakbym się tak roztyła zawsze sie przyda 😉
Jestem pewna ze siodło Junior jest od 15-16,5", jest dostępne nie tylko na zamówienie w Daw Magu, ale tez i w paru sklepach (chociaz znakomita większość - 15 i 15,5" jedynie). Jak patrze na juniora - wydaje mi się to 'taki mały Hubert' 🙂 Rożnica w cenie : standard 1600zl, ex 1950. Dla mnie plus i w cenie i w rozmiarze siedziska 😉 I tu tez moje pytanie - jeździł ktoś w Juniorze ?? I gdyby tak miał porównanie z Hubertem..  :kwiatek: 😉
Calkiem możliwe ze ja właśnie mam starego Juniora..  🙄 Ciężko mi stwierdzić coz to jest, bo na podtybinkach wszystko juz wytarte, a właścicielka poza tym ze zamawiała to z Daw Maga nic nie pamięta 🙂

EDIT: dzwoniłam do Daw Maga i przy okazji popytalam o Juniora - niestety obecnie sa tylko 15-15.5" 🙁
governmenthorse   więcej sprzętu, niż talentu...
08 lipca 2011 10:17
Koleżanka ma Daw Maga Grand Prix. Siodło miała na zamówienie. Dostała razem z całym osprzętem, a puśliska jej się tak przetarły, że są aż pomarańczowe... Znacie jakieś preparaty, które pomogą? Chyba, że od razu kupić nowe bo te już się nie nadają...
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
10 lipca 2011 10:47
Czy popręgi z fartuchem z DawMaga na prawdę obcierają? (jak to napisała pianissima2003) Czy ktoś miał z tym jeszcze styczność?
my mamy w stajni kilka fartuchów z daw-maga. Żadnego konia jeszcze nie obtarły. Nie wiem od czego to zależy  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się