Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
04 czerwca 2011 11:19
chciałabym trochę pobawić się w macro, może mi ktoś polecić jakieś soczewki?
Libeerte manual plus photoshop czyni cuda 😉
No dokładnie, ale czy właśnie o to chodzi?
Może tu mi ktoś pomoże. Chwilę temu wyszłam z canonem 20d i statywem na dwór, robiłam zdjęcia na długim czasie naświetlania. Wróciłam do domu, chciałam zobaczyć zdjęcia, a tu zamiast nich wyświetla mi się błąd - 'corrupted data'. Mogę coś z tym zrobić?
wawrek każdy ma inne sposoby (-: ja używam Photoshopa do rozjaśniania, czasem do zabawy kolorami i się tego nie wstydzę. grunt to dobrze użyć jego funkcji i nie przegiąć 🙂

idziosława a nie masz przypadkiem zablokowanej karty? albo uszkodzonej?
MsCarmen nie, robiłam dziś zdjęcia w świetle dziennym i wszystko było ok. Przed chwilą zrobiłam zdjęcie z lampą i jest w porządku.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 czerwca 2011 08:08
nie mogłam się powstrzymać 😁
nie powiem, obiektyw robi wrażenie 😲

Moon   #kulistyzajebisty
07 czerwca 2011 09:15
Bym go nawet nie utrzymała moimi chudymi witkami... 🤣
200-500? Toć to do ptaszków i sarenek pewnie. Dobrze, że do koni można blisko podejść.  😎
on go trzyma luzem tylko do zdjęcia 😉 do tego statyw lub monopod, bo inaczej ani rusz
a ja myślałam że to fake 😁
utrzymać byłby problem, a co dopiero nacisnąć spust migawki, oj  😀
Drodzy re-voltowicze mam już w końcu odłożone pieniądze na wyczekiwaną lustrzankę cyfrową. Moim faworytem był Nikon D3100... do czasu jak nie zaczęłam czytać opinii o tym aparacie. Oczywiście opinie jak najbardziej na + tylko ten aparat ma jeden minus, nie łapie ostrości robi słabe zdjęcia w ruchu. Podkreślam ze w zasadzie zaczynam swoją "przygodę fotograficzną" i nie potrzeba mi nie wiadomo jakiego cudu ale szukam aparatu na wyjazdy do robienie zdjęć w plenerze i na zawodach gdzie nie ukrywam chciałabym mieć dobre zdjęcia konia z jeźdźcem np. podczas skoku. Mój budżet jaki mogę na niego przeznaczyć to max 3000zł.
Czy macie coś godnego polecenia spełniającego powyższe wymogi ?  🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 czerwca 2011 19:49
Enii, gdzieś takie mądrości wytyczała, że aparat nie robi ostrych zdjęć i robi słabe zdjęcia w ruchu?
Może za mała ilość klatek na sekundę,  o to im chodziło, bo 3. Tak na marginesie to lepiej w sparwie nikonów czytać opinie z nikoniarzy.pl, bo jak czasami coś przeczytać to ręce opadają. Gdzie to ty wyczytałaś? kiepskie zdjęcia w ruchu  😂
Może za mała ilość klatek na sekundę,  o to im chodziło, bo 3.
To poradzę koleżance Enii tak: kup body Nikona F5, a za resztę fajne szkło. Będziesz miała 8klatek/sekundę, fantastyczny dźwięk migawki i kilogram w łapkach. Jedyny minusik (choć uważam, że to tak naprawdę największy plus) to fakt, że to analog. I wcale nie kpię. Poczytaj opinie i przemyśl temat.
To poradzę koleżance tak: kup body Nikona F5, a za resztę fajne szkło. Będziesz miała 8klatek/sekundę, fantastyczny dźwięk migawki i kilogram w łapkach. Jedyny minusik (choć uważam, że to tak naprawdę największy plus) to fakt, że to analog. I wcale nie kpię. Poczytaj opinie i przemyśl temat.
Na analogach najłatwiej jest nauczyć się techniki: kadrów, operacji parametrami, bo jak masz podgląd to robisz 2000 zdjęć, 1990 jest do wywalenia, a w analogu nad każdym zdjęciem musisz się zastanowić, bo masz tylko określoną ilość zdjęć. Uważam, więc Eni, że powinnaś się zastanowić nad i tym wariantem.
Wujek google jakieś stronki z opiniami mi powyrzucał no i jako laik w tym temacie nie mający styczności z tym aparatem byłam skłonna uwierzyć iż tak jest. Tzn. opinie były jak najbardziej na + , tyle że słabo łapie w ruchy itp. to był jeden minus, a nie ukrywam że na tym mi bardzo zależy. Dlatego piszę tutaj by się Was poradzić bo byle opiniom trudno uwierzyć do końca i nie chce tyle pieniędzy nie trafnie wydać.
Chce tylko wiedzieć czy warto go kupić i czy dam rade zrobić nim dobre zdjęcie w ruchu. Tyle mojego jeśli mówicie że ok to lecę i kupuję bo nie ukrywam że byłam na niego nastawiona od początku.  😉 
Dziękuję z góry za pomoc  :kwiatek:
Chciałam was zapytać czy polecacie Nickon D90 ?? dopiero zaczynam więc się nie znam i bardzo proszę o doradzenie
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycję to proszę piszcie ja mogę na aparat wydać trochę więcej niż 3000  😎
Enii może źle zrozumiałaś, być może chodziło o to, że nie ma wbudowanego silnika w korpus. ostrzy bezproblemowo, ma lepszy mechanizm autofokusa niż moja trzysetka.
zdjęcia w automacie w ruchu badziewnie to zrobi każdy aparat, kwestia nauczenia się korzystania chociażby z półautomatów. wtedy nawet gepard Ci nie straszny.

meganhorse(()) wydasz dużo więcej niż 3000zł kupując D90... 😉 chyba że chcesz sam korpus. ale jeżeli wzięłaś go pod uwagę, to kupuj i się nie zastanawiaj. bardzo fajny sprzęt.
A ja się zastanawiam, kiedy w końcu zostanie przyjęte do wiadomości, że każdy, nawet najlepszy aparat, bez dobrego obiektywu będzie miał problem "z jakością zdjęć".
MsCarmen dziękuję za rozwianie moich wątpliwości  :kwiatek:

abre zdaje sobie z tego sprawę że w zasadzie połowa sukcesu to obiektyw ale jednak jakaś "podstawa" do tego obiektywu musi być. W sumie Ja się nie znam bo dopiero zaczynam swoją przygodę w tym temacie.  😉
Ja niedługo będę kupowała sprzęt i zastanawiam się nad Nikonem d5100, ma go ktoś może?
bo w sumie poczytałam na forum i niby odradzają kupna...
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
08 czerwca 2011 19:31
Enii ja jestem amatorem i tez sie nie znam, ale z tego co do tej pory przeczytalam to odnosze wrazenie, ze dobre, jasne szklo to wiecej niz polowa sukcesu 🙂

meganhorse(()) mam nikona d90, to moja pierwsza lustrzanka i jestem zadowolona 🙂

olciiik ja kupilam jakis tani zestaw 4 soczewek (ok.50zl) do mojej sigmy 70-300 i wcale nie bylam zadowolona, przy soczekach +1 i +2 powiekszenie bylo male, a przy +4 i +10 jakos zdjec byla kiepska 🙁 Moze mam za duze wymagania, bo mnie glownie interesuja robale 😉
Ma może ktoś Cannona EOS 1000D ??
Jeśli tak, to czy jest to dobry sprzęt ??
Time dlaczego odradzają? 😀 jak dla mnie zajesuper aparat, tylko póki co drogi.
Czytałam, że Nikon zrobił nowe "gówno", że jest więcej bajerów nikomu niepotrzebnych i takie tam, dlatego jak ktoś ma  niech coś powie o nim <prosi>  :kwiatek:
Time to prawda, że ma bajery, ale to nie oznacza, że to jest zły aparat... krótko pisząc, dałabym w ryja ludziom, którzy wypisują takie idiotyzmy. dopry aparat z bajerami jest lepszy niż zły aparat z bajerami, bajerów można nie używać.
jak dla mnie jest bardzo fajny (ale dalej drogi, pewnie przez te bajery), szybciutko łapie ostrość i fajnie śledzi punkt. super radzi sobie z trudniejszymy warunkami oświetleniowymi. jedyne co mnie w nim irytuje to dalej brak możliwości ustawienia iso na korpusie, znowu trzeba sięgać po to aż do menu.
Ja polecam canona 550d🙂
MsCarmen dziękuję :kwiatek:

Teraz jest już wszystko jasne, kupuję aparat dopiero w lutym więc może 5100 stanieje 🤣
Chyba, że masz do polecenia jakiś inny? 🙂
Ktoś chętny na taki torcik ? 😀
http://kwejk.pl/obrazek/136491/aparat.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się