czapsy i buty

od niedawna jestem szczęśliwa właścicielką sztybletów Hippica z zamkiem i czapsów oficerkowych Szydłowski 🙂 Ogólnie zawsze miałam problemy z kupowaniem sztybletów, bo potrzebuje takie na szeroką stopę z wąską kostką. nawet sznurowane nie rozwiązywały problemu. z czapsami też nie jest najlepiej. mam rozmiar 37/35 (wys./obw.). nic innego na mnie nie leży niż Szydłowski, ale idealnie też nie jest. nad sztybletem w bryczesach mam 23 cm, a czaps to już 30 cm ;/ i tak kocham moje łydki :P w każdym razie polecam te produkty 😀


Wzięłam mniejsze, specjalnie 😀

Z tego co wiem to zamki hippiki rozwalają sie dosyć szybko, ale w tych oficerkowych.
W tych myślę, ze będzie ok, bo skóra w oficerkowych wiadomo jest twardsza, inaczej sie naciaga i są inne zamki.
Ale nie zapeszajmy na razie 😉
Mam jeszcze jedne czapsy, więc damy rade 🙂
Zamki w oficerkach sa mocniejsze  😉

Ja na poczatku musiałam się gimnastykować żeby zapiąć te sztylpy, a teraz są idealne, jak druga skóra. Ludzie często robią ten błąd ze biore takie akurat a pozniej robia sie za luzne. Naprawde nie wiem dlaczego nie mozna od razu wszyc mocny plastikowy suwak  😤
NieznanyRumak, a masz może zdjęcia czapsów Szydłowskiego na koniu ? Ja chętnie pooglądam bo am podobnie z łydką i rozważam zakup 🙂
Dramka, problem w tym, że mniejszy rozmiar to już było 37/33, a łydkę nawet gołą mam 35. co do wysokości to też nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale wyższe gniotły mnie pod kolanami (nie ma to, jak wysokość robić, co 3 cm, a obwód, co 2 cm).

zdjęć nie mam, bo nie jestem fanką tego typu rzeczy :P postaram się coś w weekend zrobić 🙂

mam nadzieje, ze będą się trzymać 😀
Ja mam rozmiar 37/33, łydka goła 29cm  😵 Na poczatku mnie uwierały ale zeszły w dół  💃
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 czerwca 2011 21:16
Help. Ma ktos z was moze sztylpy fair play model elegance? potrzebuje wymiary 🙂
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
06 czerwca 2011 00:33
Miał ktoś może do czynienia z butami firmy Pascuello ? Na oko wyglądają na niezłą jakość przy dość śmiesznych cenach na allegro (niby od producnta)...
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=16737268
W sklepach są sporo droższe, ale też ceny niewygórowane.
Mam i polecam  🤣
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
06 czerwca 2011 09:30
dzięki 🙂
palemka - ja mam, ogólnie nie są złe, ale jednak wole te z miękkiej skórki 🙂 na nodze ładnie się prezentują, tylko musisz dobrze zmierzyć, żebyś nie kupiła za długich i żeby się nie uwierały pod kolanem 🙂

Madzuaa - chyba też się na te skuszę, bo moje wyglądają tragicznie i przeciekają w każdym miejscu 🙂 Dramka a rozmiarówka nie jest zawyżona lub zaniżona? 🙂
grast dzięki wielkie. Ja mam teraz jakies eko za 99zł i są super, poza tym, że ta wierzchnia wartwa pseudoskórki wyglada tragicznie 😀iabeł:
Grast, - Nigna pisała,że ma stopę 39, czasami 38. Wzięła 38 i jest nawet trochę luzu jeszcze.
Ja mając stopę 38/39 wezmę 37, jak będę zamawiać. 😉
Mi właśnie dziś przyszły sztyblety firmy Pascuello- mam normalnie buta 40 i ten rozmiar wzięłam, wszystko gra. Są bardzo ładne, starannie wykonane, tylko mam wrażenie, że prawy jest węższy. Pewnie się rozbije.
Ja też zamówiłam Pascuello 🙂
Te najzwyklejsze, na codzienne treningi starczą 🙂
Ostatnio jak u nas w stacjonarnym kupowałam to zapłaciłam 190 sztyblety firmy bodajże 'Shire' a po pół roku wyglądały tragicznie... Więc jak te tyle wytrzymają za prawie połowę ceny tamtych to będę szczęśliwa 🙂
Czy firma Pascuello to uzytkownik ppawel1-p1 ?  Jesli tak to czy sztylpy troche się opuszczają z czasem czy raczej nie?
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
08 czerwca 2011 14:15
Tak, to ten użytkownik.

do mnie dzisiaj doszły zamówione w poniedziałek (!) buty:
[img]http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/16/51/58/62/1651586257[/img]

Wyglądają nawet lepiej niż na zdjęciu, z tym że skóra w środku jest jasna, a nie czarna. Wygodne, póki co testowane w domu wywarły na mnie dobre wrażenie. Mam jednak wątpliwości, czy będą tak trwałe jak poprzednie, które towarzyszyły mi od początków mojej kariery jeździeckiej (jakieś 8 lat). Ogólnie jak dla mnie za tą cenę jak najbardziej godne polecenia.
Madzuaa bardzo mi sie też podobają te sznurowane 😍. A rozmiar tez jest ok., czy jakies zawyżone albo zaniżone?
Aone są wąskie w palcach czy troszkę szersze?
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
09 czerwca 2011 09:03
W palcach są dość wąskie, noszę 38 i są idealne 🙂
w moim numerze było idealnie- 25,5 stopa i 25,5 numer 40. Mierzcie stopę centymetrem i będzie oki. Fakt, że mam troszkę miejsca w palcach, ale i tak ich tam nie wcisnę, bo czubki są wąskie.
Dzięki dziewczyny, a jak się ma ta rozmiarówka do sztylp-mierzyć tak jak podają we wzorze?
I nastał moment kupna nowych czapsów bo stare hippici nie dość, ze są za krótkie to już dogorywają więc mam kilka pytań.

Po pierwsze czy ma ktos bądź widział na żywo czapsy Mountain Horse Xcellsior Leggins (bądź inny model) - czy są warte swojej ceny i tak samo fajne jak ich sztyblety, czy wiecie coś na temat żywotności zamków? Bo w moich hippicach już mi się nudzi ciągłe wymienianie i chciałabym coś z trwalszymi zamkami.

I drugie pytanie jak z jakością i trwałością czapsów Szydłowski?

Chyba, ze jeszcze na inne firmy warto zwrócić uwagę? Będę wdzięczna za informacje.
ja jakoś nie mam zaufania do sztybletów z zamkami :P ale to chyba dlatego, że w czapsach zamki wytrzymują mi góra 2 jazdy :P (tylko skórzane, zwykłe zamszowe są nie do zdarcia...)
grast ja pytam o czapsy, a co do sztybletów mam mountain horse zip paddock z zamkami i są genialne, zamki są znacznie grubsze i trwalsze niż w czapsach hippici i ciekawa jestem czy w czapsach MH też są właśnie takie grubsze, mocne zamki, bo jesli tak to są warte każdej ceny 😍
Madzuaa   optymizm przede wszystkim :)
09 czerwca 2011 22:57
Magdzior zdaje się, że grast kontunuowała wczesniej rozpoczęty temat. Ja mam szwykłe sztylpy z Bonidosa od 3 lat i też zamek jest ok, ze skórą gorzej.

Grast Hm, też mi się wydawało, że sztyblety powinny mieć jak najprostszy krój, bez zamków, sznurówek i innych dziwadeł. Na pewno szybciej się rozlecą, ALE ! są znacznie lepiej dopasowane do stopy, nie obcierają od nowości, są dużo, dużo wygodniejsze.

Madzuaa - a ja właśnie miałam zawsze odmienne zdanie o takich butach. Myślałam, że te zamki obcierają na pięcie! w takim razie jak te z tej firmy się spiszą na co dzień, to "wyjściowe" zamówię z zamkami z tyłu, wiązane, bo ogólnie są świetne z wyglądu 🙂
a ja chyba zdecyduję się na czapsy MH, tylko orientujecie isę może czy jest w ogóle jakiś sklep, który miałby je od ręki bez oczekiwania długiego? Hidalgo w Krakowie ma MH ale akurat nie czapsy, w okserze oczekiwanie 21 dni...;/
http://www.kopyciak.pl/PRESCOT_Czapsy_Classic-580.html
co myślicie ? miał ktoś może ?
Czy któraś z Was ma do czynienia z tymi sztylpami?
http://allegro.pl/czapsy-sztylpy-100-skora-gat-1-szyte-na-wymiar-i1651107274.html
Jak jakościowo i co z zamkiem🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się