jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Gillian   four letter word
08 czerwca 2011 14:43
Sankaritarina, kosmiczna ta Twoja teoria 🙂
Gillian, Ah, bo mam bujną wyobraźnię, tworzę sobie tysiące różnych historyjek, zastanawiam się nad ciągami przyczynowo-skutkowymi i wiecznie wymyślam kosmiczne teorie. 😁 Proszę mnie czymś walnąć gdybym przesadzała. 🙂

darolga, A to ciekawe. By się wydawało, że koń ze spienionym pyskiem bez wędzidła to rzecz niemożliwa, a jednak. 🙂
Sankaritarina, mój na lonży na kawecanie cudnie się zapienia. Przecież piana w pysku to wynik nadprodukcji śliny wynikający z rozluźnienia konia a nie faktu, że tam sobie wędzidło siedzi. U mojego świetnie widać, jak na lonży na kawecanie zaczyna najpierw sobie międlić językiem a potem robi się pianka a potem to się zapluwa cały...
Dzisiaj wet zajrzała do pyska dramki i wszystko jasne  💡

Po tej stronie co sie usztywnia okazuje sie ze ma ostre zeby któe ranią policzki  🤔 W dodatku ma krzywy zgryzł.  🤔
epk, Tak, ale łączyłam ten wynik nadprodukcji śliny wynikający z rozluźnienia tylko z wędzidłem. Sądziłam, że bez wędzidła koń sobie może "przeżuwać" i międlić językiem, ale nie robi się wtedy aż taka piana jak z wędzidłem [w myśl tego, że produkcja śliny w czyimś otworze gębowym jest hmm, większa, w momencie jedzenia = posiadania czegoś w tej buzi], ale jak widać się myliłam i właśnie dowiedziałam się czegoś nowego 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 czerwca 2011 16:28
Dramka będzie konieczny aparacik  😁
a ja z podwójnej oliwki z miedzianym łącznikiem przesiadam się na podwójnego sprengera, nie oliwkę, są inne opcje poza śliniankami żeby zapobiec przyszczypywaniu?
Zu, sprenger ma te wedzidla "pololiwkowe" i to bardzo fajny pomysl jest, przyszczypnac nie ma szans, a kolko jest ruchome.
Okazało sie przy skokach na haku ze dramka bardziej sie boi o nos niz o pysk..z daleka na haku nie chciala nic skoczyc
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 czerwca 2011 16:53
ale to chyba takie nie jest  🙁
To jest zwykle KK, nie wiemo jakim mówi Katija.. 🤔
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 czerwca 2011 17:23
Jestem prawie pewna, że chodzi o takie:
http://www.lamri.pl/hs-sprenger/wedzidla-lamane/hs-sprenger-wedzidlo-turnado-2-type-lamane-pelne.html

Jak do mnie przyjdze (jest zamówione), to przesiadam się z cienkiego wielokrążka podwójnie łamanego (zapiętego na zwykłe kółko) na cienką podwójnie łamaną oliwkę Metalabu. Zobaczymy jak Kucyk ją przyjmie. Jeżeli mu nie podpasuje, to po wakacjach będziemy testować podwójnie łamane, cienkie z czarnego metalu.
Jak przetestujemy, to zdam relacje 🙂
LatentPony, tak, chodzi doklasdnie o to!
Zu, a to wedzidlo to takie wyrobione juz jest? nowe porzadne wedzidla maja kolka z dziurkami popasowane na tyle ciasno, ze raczej nie szczypia.

edit: smieszna literowka 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 czerwca 2011 22:30
to używane  😡
zobaczymy jak będzie wyglądało, najwyżej kupię nowe 🙂  :kwiatek:
Po 3 dniach używania haka założyłam wędzidło i zaczął mi od niego odbijać  😵
Moja wparta w wielokrazek po haku, ale zdecydowanie wole wparta i skaczaca  🤣
Mój koń wreszcie pięknie się dziś spienił, rozluźnił i przyszedł do ręki.  I to na zwykłym cienkim, pełnym, pojedynczo łamanym wędzidle. A ja się przez rok męczyłam na "złotej" oliwce  😲
Mój koń preferuje cienkie pojedyncze łamane  😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
09 czerwca 2011 22:03
ja ostatnio w ramach eksperymentu założyłam Rudemu pojedynczo łamane, zwykłe wedzidło, ale takie czarne z miedzianymi wstawkami i powiem szczerze, ze  bardziej mu ono pasuje niż podwójnie łamany sprenger  🙂
Nie kazdemu pasuja podwojne łamane.  😉
Dzisiaj założyłam proste plastikowe i był bardzo fajny. Tylko na skokach trochę mnie targał, ale do opanowania i według mnie to raczej kwestia tego, że długo nie skakał i był chętny bardzo 🙂
Nie rozumiem tego konia. Rok temu chodził na tym samym wędzidle i był okropny  🤔
Jak działa? W jakim celu jest używane? Czy ktoś z was mial styczność?  :kwiatek:

christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
28 czerwca 2011 14:39
co w zblizeniu dzialajace jak wielokrazek, ale najczesciej ma dluzsza czanke. ja bym zalozyla paseczek od ostrogi na podbrodek zeby to wzmocnic, tudziez zostawila jak jest zeby bylo slabsze 😉

co komu pasuje i czego szuka. troche mocniejszy hamulec i ja bym proponowala jezdzic na dwie wodze.
Dziękuję  :kwiatek:
Nie planuję stosować tego kiełzna, chciałam po prostu wiedzieć.
Jakby ktoś jeszcze miał coś do dodania na ten temat to bardzo chętnie poczytam. Może ktoś stosuje i ma zdjęcie kiełzna "na koniu"?
horka   black horse <3
29 czerwca 2011 09:57
Ja się zastanawiam nad mocniejszym dla mojego wałacha, bo na parkurach to mnie wozi, obecnie chodzimy na zwykłym ,podwojnie łamanym. Zastanawiałam się nad wielokrążkiem, co myślicie?
e: konik to 100% folblut 😉
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
29 czerwca 2011 19:32
na mojego 100% xx akurat zadzialalo 😉
na Reszkę ostatnio w terenie nawet pelham średnio hamująco działał, ale ona ma ostatnio jakieś turbodni,

za to dzisiaj pożyczyłam na ujeżdżeniową pracę podwójnie łamane z miedzianym łącznikiem i w sumie miała lepsze i gorsze momenty, ale faktem jest, że tak zapluta dawno po treningu nie wracała, zobaczymy czy to tylko takie chwilowe zainteresowanie 'nowością' czy rzeczywiście okaże się ,że lepiej toleruje podwójnie łamane (do tej pory cały czas miałą zwykłe lub oliwke tez pojedyncza).
horka   black horse <3
01 lipca 2011 21:29
Właśnie zastanawiam się nad wielokrążkiem a pelhamem. Tyle, że konik ma delikatny pysk i nie wiem czy nie będzie za ostre..
zastanów się czy masz delikatną rękę i czy z tego powodu nie będzie za ostre

btw, jeśli koń ma wrażliwy pysk to powinien reagować świetnie na innych, bardziej klasycznych kiełznach
horka   black horse <3
01 lipca 2011 21:42
No własnie nie mam delikatnej ręki  🙄 generalnie to reaguje tylko na parkurach leeeci
więc tym bardziej ani wielokrążek ani pelham
popracuj nad ręką tak, by koń się przed nią nie bronił i będzie na pewno lepiej, przy niezbyt delikatnej ręce może zacząć od niej uciekać i jeszcze bardziej lecieć, usztywniać się, strącać.. lub uciec w druga stronę jeśli ostrzejsze kiełzno będzie zbyt nieprzyjemne  i zacząć się chować
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się