Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

Kami   kasztan z gwiazdką
24 maja 2011 19:13
Help!!! Moja mam wymyśliła sobie, że chce na Dzień Matki jakąś roślinkę doniczkową. Tylko, że to nie może być nic z supermarketu, bo te ma już w nadmiarze. Chciałam, żeby to było coś wyjątkowego - jakiś ciekawy storczyk, albo cytrus owocujący. Gdzie w Krakowie znajdę takie rzeczy  👀 byłam w dwóch centrach ogrodniczych, ale tam tylko rośliny balkonowo-ogrodowe  🙁
w Obi widziałam kiedyś mandarynkę, albo pomarańczę... Nie znam sie na tym ,ale niewielkie drzewko z pomarańczowymi owockami 🙂. A może bonzai  😀
Kami   kasztan z gwiazdką
24 maja 2011 21:26
Bonzai dostałam niedawno od niej więc odpada  😉
Kami  Może frizea ? Bardzo ładna, oryginalna, mozna częściej spotkać 🙂


Mieszka ktoś w Więckowicach, dojeżdża tam jakiś bus poza CTBusem ?
toche po fakcie, ale moze ktos bedzie zainteresowany. w Leroy Merlin sa bardzo ładne niebieskie storczyki. WYgladaja ciekawie
Szukam szewca... okolice Al. Słowackiego lub ewentualnie Os. Oświecenia
Zawsze nosiłam buty do szewca przy Słowackiego, nigdy nie odebrałam ich w terminie, tylko jakieś 2 dni po, ale nie było drogo i zawsze dodatkowo robił coś ekstra - a to zamalował otarcia, a to doklejał coś.... Dziś przegiął! Buty miałam do odebrania na poniedziałek, byłam wczoraj i pani mi obiecała, że dziś na pewno będą. Byłam przed chwilą - a szewc razem z panią (tym razem inną) nawet nie mogli znaleźć moich butów!!! W efekcie jak do godziny ich nie znajdą i nie zrobią, to w pracy będę zmuszona do chodzenia w jesiennych botkach za kostkę  🙄
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
01 czerwca 2011 18:49
szepcik
Na Łobzowskiej, przy wylocie Batorego jest szewc. Nie wiem jak robi i jakie ma ceny bo  mam szewca kolo domu ( ok. 29 listopada).
mam pytanie
czy w Kryspinowie, można znaleźć gdzieś miejsce przy jeziorze, żeby (nie płacąc) usiąść i rozstawić mały turystyczny grill?
Kami   kasztan z gwiazdką
03 czerwca 2011 20:14
Nie powinnaś natrafic na kasę po drugiej stronie "głównego" jeziorka, albo z lewej strony tego mniejszego - no chyba że coś się zmieniło od zeszłego roku  🙄
Dzięki  :kwiatek:
jutro w takim razie poszukam jakiegoś kawałka  miejsca 🙂
mam pytanie
czy w Kryspinowie, można znaleźć gdzieś miejsce przy jeziorze, żeby (nie płacąc) usiąść i rozstawić mały turystyczny grill?


może lepiej na zakrzówku?
dzisiaj wybieram sie popływać
Kryspinów mam 15 minut rowerem 🙂
znalazłam miejsce za free nad samą wodą, bez ludzi bardzo blisko więc grill jak najbardziej się udał 🙂 ale woda zimna - chociaż moi znajomi pływali 😉
Chiński Dom Handlowy w Krzeszowicach- pojechałam zobaczyć.
Odradzam!! Szkoda czasu!
Naiwnie sądziłam,że nakupię bawełnianych podkoszulków, bielizny za grosze na lato.
A tam? Sam plastik! Okropne! Wszystko z recyklingu butelek.
Śmierdzi aż się włosy jeżą.
Już rozumiem dlaczego tak się podobne centrum paliło pod Warszawą.
A ceny? Koszmar!
Tak, że - nie wybierajcie się.
zuza   mój nałóg
06 czerwca 2011 09:29
Tania trzeba było wcześniej pytać,to bym Ci to napisała  😉 a przy okazji zaprosiła na kawkę i koniki
macie jakąś sprawdzoną i dobrą restauracje chińską? (najlepiej centrum i okolice jak podgórze, kazimierz, dębniki itp)
:kwiatek:
Gagulec   Mistrz lokalny
08 czerwca 2011 08:38
Genji Premium Sushi - polecam!!!
Uwielbiam ich 🙂. Restauracja jest na Dietla więc Kazimierz 🙂.
http://www.genji.pl/
Znacie może szewca z myślenic albo korzystałyście z jego usług? Niestety nic wiecej o nim nie wiem.
Genji Premium Sushi - polecam!!!
Uwielbiam ich 🙂. Restauracja jest na Dietla więc Kazimierz 🙂.
http://www.genji.pl/


ale to japońskie....

dwa kroki obok, na Bożego Ciała jest Edo i Edo Fushion - również polecam
Kami   kasztan z gwiazdką
08 czerwca 2011 21:39
Dziewczyny gdzie w Krakowie zjem dobrą baraninę i dania tureckie  👀 jestem teraz w Poznaniu i znaleźliśmy z mężem knajpkę z kebabem z baraniny, w której przy okazji podają różne tureckie potrawy: yachnę, suflaki itp. Wszystko rewelacyjnie przyprawione, baranina mięciutka. Zjadłabym takie coś raz na jakiś czas u na,s ale nic takiego nigdy nie wpadło mi w oczy  🙄
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
08 czerwca 2011 21:56
to ja się Kami dołączam do pytania, bo też bym tak zjadła 🙄
Czy jest ktoś chętny na wizytę w Operze Krakowskiej?
Mam wolny bilet na Traviatę na 22 czerwca.
O Tania, ja chętnie.
Podaj mi proszę szczegóły:cena/godzina.
Ita: masz priv
Chińskie jest wg mnie dobre jedzenie na Stradomiu (okolice dawnego kina Warszawa, potem Atlantic), nieduża, typ baru, ale naprawdę smaczne. O tureckich nie mam pojęcia, natomiast baraninę na pewno można także dostać w restauracjach indyjskich, co kto lubi, ale ja uwielbiam tego typu kuchnię 🙂. Są na Pijarskiej, Sławkowskiej i Szerokiej,  które mogę polecić, jakby ktoś był zainteresowany.
Kami   kasztan z gwiazdką
09 czerwca 2011 20:14
Duunia mąż się śmieje, że w poniedziałek weźmie na wynos w Poznaniu, żeby do Krakowa przywieźć  😁 a knajpka z wyglądu taka sobie, parę stolików na krzyż, tylko po ruchu widać że dobrze dają jeść. Naprzeciwko niej otworzyła się podobna - raz poszliśmy i nacięliśmy się na chłodną zupę i meeega twardą baraninę...

Dziewczyny, gdyby któraś miała ochotę zaopatrzyć się w tanią biżuterię to zapraszam w niedzielę na targi Jubinale w hali na Centralnej. Niedziela jest dniem dla publiczności, wystawiają się sami hurtownicy (to nie to samo co giełda minerałów), i większości (nam również  :hihi🙂 nie chce się przemetkowywać towaru z cen hurtowych na detaliczne  😉 Jakbyście wpadły to przyjdźcie się przywitać do firmy Rolek - będę z koleżanką i pewnie będę siedzieć na kasie (pytajcie o Anię) 🙂
Czy wybiera sie ktoś w sobote na wianki??
Kami   kasztan z gwiazdką
23 czerwca 2011 19:21
Help  🙇 nie wypalił nam z mężem wyjazd weekendowy i zastanawiamy się co robić. Mamy dwie opcje:
1. wyjechać gdzieś na dwa dni. Warunek - nie Zakopane i podobne kurorty, bo będzie tłum ludzi. Spodobał nam się River Park w Zatorze, ale domek 4-osobowy 180zł doba to trochę za drogo na dwójkę... Chcielibyśmy, żeby w okolicy można było coś porobić (minigolf, kręgle itp.), pochodzić, pozwiedzać.
Patrzyłam na Niedzicę ale ceny również powalają.
2. opcja to zwiedzanie wypadowe z Krakowa - dawno już chcieliśmy zobaczyć park miniatur i dinozatorland, ale co jeszcze można robić koło naszego pięknego miasta  👀 czy w stronę Ogrodzieńca jest coś ciekawego na jednodniową wycieczkę?
A jedźcie nad jezioro czorsztyńskie. Pisałam w wątku problemów sercowych o miejscowości Maniowy, ściślej zajazd Cicha Woda.Ceny nie sa powalające,a pokoje dwuosobowe apartamenciki bosssskie,intymne,spokojne.No i grunt,ze nad samym jeziorem,popływac mozna, tudzież łódką,woda czysta,ciepła... ja tam uciekam z chłopem jak tylko mogę... Kuchnia w zajeździe-niebo w gębie  😉 ahhhhh... już się rozmarzyłam.....

http://www.cichawoda.sponti.pl/
Kami   kasztan z gwiazdką
23 czerwca 2011 22:43
Jutro będziemy dzwonić czy mają wolne i jakie ceny  💃

Tak sobie przeglądam różne strony i trafiłam na Mini Zoo w Inwałdzie. Weszłam na galerię i włosy mi dęba stanęły  😲 Czy ktoś kto udostępnia konie do jazdy/oprowadzanek ma jakiekolwiek pojęcie o bezpieczeństwie?!?! Małe dzieci siedzące na koniach bez kasków bądź z odpiętymi, jakiś maluszek ciągnący za uwiąz źrebaka, dzieciaki stojące między puszczonymi luzem końmi - to się aż prosi o wypadek  😵 Same popatrzcie http://www.agrokucyk.pl/images,2
A my z Itą byłyśmy w Operze Krakowskiej na Traviacie.  😍
Każdemu, komu uda się zdobyć bilet-polecam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się