Odznaki PZJ

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 maja 2011 09:13
to nie jesst jedyny egzamin na odznakę w życiu....a kolana masz tylko dwa i ciężko o części zamienne 🙂
Ok...ale jeśli lekarz pozwolił mi jeździć w stabilizatorze...to chyba nie ma jakiegoś zagrożenia mojego nie wiem...życia...
A właśnie dzięki stabilizatorowi moja jazda jest możliwa...bo chroni mnie przed urazami w razie wypadku...
Myślę, że nie warto tego kontynuować, bo z wątku o odznaki zrobi się wątek medyczny...
Czy ktoś z Was nie chciałby zdawać złotej odznaki w którymś ośrodku na śląsku ( założmy Zbrosławice ) ? Ponoć jak sie zbierze grupka osob, to można takie coś zorganizować 😉
Ile mniej więcej czasu czeka się na papiery potwierdzające zdanie brązowej odznaki?
Wiecie czy można miec po prostu biały t-shirt
taki z decathlonu np jak na w-f na odznakę?
No i białe bryczesy itd. ale chodzi czy msi byc kosula konkursowa
z plastronem cyz moze byc biala bluzka?
Nuna zależy na jaką odznake. Na brąz mój podopieczny jechał w zwykłym białym polo + czarne bryczesy, wygladało w miare estetycznie i nikt nie miał pretensji. Widziałam rownież chłopaka jadącego w zwykłych bryczesach i bluzie Nike ( 🤔 ) ale odziwo nikt się do niego nie przyczepil. Co do srebrnej, tam już raczej obowiązuje 'oficjalny' stroj
Na egzaminie na odznakę obowiązuje schludny strój jeździecki.
Sztyblety + czapsy lub oficerki, bryczesy w dowolnym kolorze i bluza/kurtka/koszulka przylegająca do ciała, kask.

Egzaminatorów (mnie przynajmniej) wkurzają: niewłaściwe obuwie i "powiewająca" góra.
Nigdy jednak nie było to przyczyną obniżenia oceny. Swoje uwagi na ten temat wyłuszczałam w czasie omawiania przejazdu.
Dobrze. Dziękuje  🙂

Ja będę miała sztyblety, sztylpy oficerkowe, białe bryczesy, biały t-shirt, białe rękawiczki, granatowy kask i kamizelkę granatową na kręgosłup.

Mam nadzieję że będzie dobrze.
Będziesz bardzo elegancko wyglądać.
Powodzenia !
Ja odznakę jechałam na czarno,czarna koszula + czarne bryczesy,nikt się nie czepiał. Natomiast pamiętam,żedziewczyna,któraprzyszław bluzce bez rękawów została wyproszona z czworoboku.
Hej 🙂 Jakie znacie stajnie w okolicach Rzeszowa ,w których organizują egzaminy na brązowe odznaki jeździeckie?  (Oprócz Toporzyska i Pogórza :p) Jeśli ktoś zna jakąś stajnie to bardzo proszę o dokładniejsze informacje (koszty ,adres, dojazd z koniem itp) + najlepiej link strony. Z góry dziękuje za pomoc  :kwiatek:
Ja zdawałam odznakę Brązową w Toprzysku. Miałam białe bryczesy i biała koszula, zaś koleżanka miała zielone bryczesy i pomarańczowy polar. Nic jej nie powiedzieli..
A jeśli chodzi o Toporzysko, to na osoby które po dwu tygodniowym obozie zdają odznakę przymrużają oko. Łatwiej zdać . Nie mówię, że jeżdżę jakoś super elegancko, extra. Ale nie którzy na serio 'jeździli przeciętnie' i  zdwali z palcem w nosie  🤬
ja zdałam  😀

A z czego uczyliscie się do złotka?
nie uczyliśmy się;d a tak serio to można zajrzeć do Akademii Jeździeckiej i spojrzeć na pytania😉
mils   ig: milen.ju
04 lipca 2011 18:19
Jechałam brąz w sobotę. 🙂 Ujeżdżenie na 6,5, teoria na 9,5, a skoki oblałam przez wyłamanie. 🙁 W sumie to najbardziej bałam się ujeżdżenia, nie wiem czy mi poszło dobrze czy źle, usłyszałam ocenę i wylazł mi banan na twarz, że je zdałam. 🙂
6,5, to całkiem fajna ocena 😀

Ahhh, chyba czas wybrać się na srebro. Jakoś muszę wykorzystać ten ostatni czas przed maturą 😉
Happiowa   córka grabarza
05 lipca 2011 09:12
teoria na 9,5
ja nie miałam oceny z teorii...

Mógłby ktoś opowiedzieć jak wygląda to rozprężenie konia przed sędziami na złotą? Zawsze dają jakieś dodatkowe zadanie czy nie?
Happiowa tak, z tego co wiem to zawsze, bo na rozprężenie przychodzą chyba na 15 minut miniumum (tak jest w regulaminie) i wtedy fajnie pokazać jak najwięcej rzeczy ale wiadomo w prawidłowej kolejności stęp, kłus, galop, jakieś przejścia i dodatkowe ćwiczenia. Z moich obserwacji wynika, że jak pokażesz więcej rzeczyt na rozprężeniu to  mniej Cię będą 'męczyć' dodatkowymi zadaniami, ale one są zawsze, u nas z reguły każdy dostawał 1-2 ćwiczenia, ja miałam kontrgalop i ustępowanie.
Happiowa   córka grabarza
05 lipca 2011 12:44
Magdzior dzięki :kwiatek:
mam właśnie zamiar zakręcić się koło złotej, dzięki za naświetlenie sprawy. Chyba jeszcze wybiorę się na wcześniejszy egzamin popatrzeć co i jak 😉
nie uczyliśmy się;d a tak serio to można zajrzeć do Akademii Jeździeckiej i spojrzeć na pytania😉


To muszę kupić sobie książkę, bo sądząc po tym jak zdałam teorię ze srebra, muszę się przyłożyć do złota 🙂
Po ostatnim egzaminie na odznaki postanowiliśmy zadawać więcej pytań z budowy konia.
Przerażający jest fakt że na 5 osób pytanych tylko jedna potrafiła wskazać nadgarstek i kolano u konia.  👿

Obniżający się z egzaminu na egzamin poziom wiedzy teoretycznej u zdających spowodował silne postanowienie u egzaminujących zwiększenia nacisku na wymaganie wiedzy teoretycznej od kandydatów na odznaki.

Nie wiem czy to do końca "po polskiemu" ale obiecuję oblać na egzaminie każdego kto nie będzie potrafił nazwać poszczególnych fragmentów konia  ❗

łania no tak byłoby najłatwiej sie uczyc korzystając z Akademii bo niby w pytaniach nie ma odpowiedzi ale tak naprawdę są one w kolejnych podrozdziałach książki, ja nawet zaczęłam przed złotą przepisywać odpowiedzi na pytania ale mniej wiecej w połowie stwierdziłam, że to nie ma sensu i skonczyło się na przeczytaniu książki.
governmenthorse   więcej sprzętu, niż talentu...
05 lipca 2011 15:07
Mam pytanko. Na stronie PZJ-u piszę, że na srebnej odznace koń ma być zebrany, ale czy przywiązują do tego aż taką wagę? Bo jak, np. jest dodanie w kłusie po przekątnej, to koń na który trenuje przy dodaniach podnosi lekko łeb...
BastionowaxD, poza Pogórzem (najbliższy egzamin mają 6 sierpnia), robi jeszcze Zabajka (ale czy w tym roku jeszcze będzie, to nie wiem) i Leśna Wola (mają mieć chyba we wrześniu egzamin).

W LW ja zdawałam w kwietniu tego roku na koniu klubowym, więc co do kwot mogę wypowiedzieć się tylko w takiej sytuacji. Egzamin kosztował 110 zł, a za konia płaciłam 50 zł (w sumie 160 zł kosztowała mnie odznaka). Ile kosztuje boks za dzień to nie wiem, najlepiej zadzwonić lub napisać maila.

http://lesnawola.pl/
governmenthorse, pooglądaj filmiki na yt. Czy widzisz tam zebrane konie? A ludzie zdają.
mils   ig: milen.ju
07 lipca 2011 19:50
Mam takie pytanie... Jak oceniana jest część skokowa na brązie wg. przepisów PZJ?
Dla zainteresowanych zdawaniem odznaki w lipcu w Aromerze - egzamin jest odwołany z powodu małej ilości zgłoszeń. Najbliższy egzamin prawdopodobnie w sierpniu.
Mam takie pytanie... Jak oceniana jest część skokowa na brązie wg. przepisów PZJ?

A o co konkretnie pytasz ?
zdawał ktos w kj Wolica ?

na co najbardziej sedziowie zwracaja uwage podczas brazu ?
Podłączam się do pytania o odznaki w Wolicy tyle że o srebną 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się