Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
06 czerwca 2011 21:34
martva, horyzont prawie że pośrodku... nie lubię tak q-; dziel na 1/3, jak jest niebo ciekawe, to więcej nieba, jak dół - więcej dołu.
u mnie jest dość jasne, ale nie przepalone, i te żagle trochę wpadają w niebieskość, chyba coś z balansem bieli nie tak (-;
Fajne. Jak na nie patrzę to czuję jakbym był na tej motorówce. Dlatego mi się podoba.  😉
dzięki wszystkim za miłe słowa o Fioletowej Pielęgniarce 😁

m.indira krytyka została wystosowana w dobrej wierze, to zdjęcie jest po prostu złe technicznie i tyle 😉

zobacz:
(lewe przed, prawe po)



martva: bardzo przyjemne zdjęcie, kolory są bardzo fajne, na +
Stiepan   can i ask you for something?
07 czerwca 2011 00:05
martva nie wiem dlaczego, ale chciałbym zobaczyć to foto w B&W no i w jakiejś porządniejszej rozdzielczości. Od jakiegoś czasu marzy mi się wertykalny, centralny kadr żaglówki na jakimś delikatnie pofalowanym zbiorniku morskim.

MsCarmen masz dziwny zwyczaj ingerowania w kogoś zdjęcia - czy to kadry, kolory, kontrast etc. Nie jestem bardzo aktywnym czytelnikiem tego forum i nie znam panujących zwyczajów(chociaż regulamin przeczytałem) ale wydaje mi się, że takie bawienie się kogoś fotką jest cholernie nie na miejscu, o ile ktoś o to nie poprosi. Indirze porządnie się dostało(w tym też ode mnie) za samo zdjęcie i próbę jego obrony, ale nie wyraziła chęci żeby jej ktokolwiek z lightroomem, gimpem czy innym photoshopem wjeżdżał w kadr. Co innego sama porada i podzielenie się jak Ty to widzisz. Na forach fotograficznych, gdzie trochę bardziej doświadczeni wstawiają swoje prace, taki proceder jest bardzo dotkliwie tępiony. Piszę to też dla Twojego dobra, bo jeden za kogo zdjęcie się weźmiesz ucieszy się, że w ten sposób pomogłaś, inny po prostu się obrazi czy wyrobi sobie o Tobie opinię, ale trzeci weźmie do ręki odpowiednią ustawę i zrobi Ci niezły bigos. Przecież jesteś w szkole związanej ze sztuką - na pewno masz/miałaś tam prawo. A na uczelniach związanych z fotografią, grafiką etc. na wykładach z prawa szczególnie dużo uwagi poświęca się prawom autorskim, bo to bardzo śliski temat. A jeśli już nie wytrzymasz, masz za dużo czasu i faktycznie przerobisz kogoś zdjęcie - napisz jak to zrobiłaś, bo nie każdy przecież musi to wiedzieć. Wiem, że nie mam tutaj wiele do powiedzenia, ale wśród osób fotografujących przerabianie zdjęć bez zgody to faux pas.
trzynastka   In love with the ordinary
07 czerwca 2011 19:25
Ogródkowy kwiateczek.

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 czerwca 2011 20:30
Ninevet, dla mnie za bardzo rozmazane- kwiatek nie jest w całości ostry i zlewa się przez to z tłem
ninevet, a dla mnie ślicznie - tak delikatnie i pastelowo🙂
Mnie przeszkadza za dużo tła (przyciąć?) - jak kameralnie, to kameralnie 🙂
mnie jest akurat 🙂
Bardzo fajnie by wyglądało w dużym formacie.
trzynastka   In love with the ordinary
08 czerwca 2011 06:59
Ninevet, dla mnie za bardzo rozmazane- kwiatek nie jest w całości ostry i zlewa się przez to z tłem


Bo miał byś senny i marzycielski 🙂

Breva, szemrana - dziękuję  :kwiatek:

Mnie przeszkadza za dużo tła (przyciąć?) - jak kameralnie, to kameralnie 🙂


Właśnie miał być słodziutki, malutki, samotny,  przycięty byłby za duży 🙂


To wstawię wam jeszcze widoczek z serii "kojących"  😉
Nic tylko browarka pod tym drzewkiem chlapnąć 😉
Stiepan ja nie chcę nikogo urazić, ludzie przerabiają tu też moje zdjęcia, nigdzie nie wychodzą poza to forum, także nie widzę tu żadnej nieprzyjemności 🙂 jeżeli ktoś sobie tego nie życzy to proszę powiedzieć osobie "przerabiającej". jeżeli m.indira była taka pewna swojej racji, a ja jej tylko chciałam pokazać o co mi chodzi, to chyba nie powinna być na mnie zła. a jeżeli m.indiro Cię to uraziło to przepraszam :kwiatek:

a wracając do tematu zdjęć - wczoraj zrobiłam około setki zdjęć burzy i ruchu chmur, zmontowałam to w time lapsa, ale youtube zżera jakość.
film do ściągnięcia pod linkiem: http://dominikafrej.pl/photos/shared/Storm.wmv

a na zachętę dodam "błyszczek" 😉

Strasznie fajny pomysł MsCarmen
W jakim odstępie czasowym robiłaś poszczególne fotki? I przez jaki okres czasu w sumie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 czerwca 2011 15:46
ninevet to drzewo jest boskie!  😍

MsCarmen widziałam już całą galerię na facebooku, szalejesz :-D
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
08 czerwca 2011 19:12
ninevet podoba mi sie drzewko 🙂 nie znam sie, ale mam wrazenie ze troszke blade i zimne kolory (ale ogladam na laptopie, wiec moze nie widac dobrze 😉  )

MsCarmen fantastyczne pioruny 🙂 Tez chcialabym sprobowac zabawy z burza, ale niestety... u nas nie ma burzy 🙁 Moze jak pojade na urlop do Polski to sie zalapie 😉

Narazie wciagnelo mnie makro, zrobilam ostatnio dyfuzor na wbudowana lampe  😅  Ludzie dziwnie na mnie patrza jak latam z moim sprzetem po krzakach w popszukiwaniu robaczkow  😂 Mam nadzieje, ze znajde w koncu troche czasu i wrzuce jakies fotki 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
08 czerwca 2011 20:34
Dzięki wszystkim 🙂

Viikaa
- to pewnie Twój laptop, bo u mnie kolory są aż za jaskrawe i ciepłe 😉

MsCarmen - filmik fajny ale tak wkurza ta lampa czy tam latarnia, że nie wytrzymałam do końca tego walenia po oczach na pomarańczowo 😉

madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 czerwca 2011 20:38
ninevet u mnie kolory normalne 😉 ale w sumie nie wiem jak mam ekran wyregulowany.
super jest to zdjęcie. taki spokój od niego bije. taki sielski widok. strasznie chciałabym znaleźć się na tej drodze.
sentyment we mnie budzi. 🙂 powiesiłabym w pokoju.
trzynastka   In love with the ordinary
08 czerwca 2011 20:40
madmaddie - dzięki, strasznie miłe jest to co napisałaś  :kwiatek:
ninevet mi tez się bardzo podoba tylko przesunęłabym bardziej kadr na lewo 🙂

Macie coś do powiedzenia o takich?

dzięki 😀

Moona była idealnie nade mną, więc praktycznie przy każdym naciśnięciu spustu coś łapało. czas zazwyczaj 8 lub 10s na ujęcie. a całość trwała może z półtorej godziny 😉
trzynastka   In love with the ordinary
09 czerwca 2011 14:18
xxflygirlxx  - a jakbyś uargumentowała przesunięcie kadru w lewo ?
Bo teraz drzewo jest po środku idealnie, widać, że droga zakręca przed nim i je omija.

Co do Twoich to pierwsze jest nie ostre, a poza tym już tu Ci wszyscy po trzy razy mówili żebyś poprawiła balans bieli, bo wszystkie zdjęcia od zawsze masz takie zimne i wypłowiałe.
No nie wiem jakoś bardziej by mi pasowało to drzewo z lewej, ale faktycznie wtedy by tego zakrętu nie byłoby widać. Co do moich to akurat w tych nie zmieniałam dużo, takie w gruncie rzeczy były w aparacie. A jak ściemniam dużo i generalnie robię takie 'zimne i wypłowiałe' to jest to tak samo moja faza jak Twoja teraz na robienie winiety. 😉
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
09 czerwca 2011 21:16
ninevet ogladalam zdjecie z drzewkiem na komputerze w pracy i rzeczywiscie kolory sa fajne, zupelnie inne niz na moim laptopie :/ Co do kadru, to mi wlasnie pasuje to drzewo centralnie, bo podkresla spokoj na zdjeciu 🙂 Przypomina mi stare, dobre czasy, kiedy spedzalam wakacje u babci na wsi 😉

xxflygirlxx jak juz ninevet napisala - pierwsze zdjecie jest nieostre, natomiast drugie jest u mnie ciemne, jedyne co sie rzuca w oczy to 2 biale plamy - najpierw odmiana na glowie, a pozniej miejsce gdzie pada swiatlo na jedna z nog

A to kilka starych zdjec, ktore ostatnio znalazlam, prosze o komentarze, bo juz sie kilka razy przekonalam, ze na moim laptopie widac zupelnie co innego 😉










ah CSIO. ; )
co myślicie.?
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 czerwca 2011 18:38
montezuma kucnęłaś czy przeszkoda taka wysoka?
ostrość ładna, kadr ładny, moment trafiony, tło (jak zwykle na takich imprezach) pozostawia trochę do życzenia, ale ogólne wrażenie tak na bdb=
Facella kucnełam ; ) zresztą ten tripel był ogromny ; D
montezuma 🚫 masz może listy startowe? bo nie mogę znaleźć w necie 😡
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
10 czerwca 2011 22:35
jakieś sugestie? zdecydowanie za mało aut jeździło 🙁

może się podobać?
😉





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się