Styl western (dawniej kącik)

Doszły do mnie słuchy, że zawodników i wspaniałe konie z CAMPOVERDE będzie można zobaczyć na Paradzie Jeździeckiej w Atlas Arenie w Łodzi. Mają też wystąpić Alex Jarmuła i Lothar Koenig.
ovca   Per aspera donikąd
16 czerwca 2011 22:05
Pan kamerzysta na Haflusiu!  😂
Roleski 4spins lipcowa edycja już za tydzień.  😅
Właśnie tę lipcową lubię najbardziej.
Jest taka trochę kameralna.
Prowadzi do wrześniowej kulminacji.
Spotkam kogoś z r-v ??
Ja chciałam bardzo przyjechać ale zobaczę czy mi się uda 🙂

A tak poza tym to co u Was słychać westowcy, bo coś nam wątek umarł.
właściwie my przesiadamy się 🙁 W związku z tym sprzedaję cały sprzęt i póki co robię odpoczynek od oglądania zawodów itd , aby nie żałować decyzji . A pojechałabym kurcze zobaczyć ...
szuwar a dlaczego się przesiadacie?
mój koń ma problemy z nogami ogólnie , co wyklucza ją ze sportu , poza tym potrzebuje siodła lekkiego i bardzo dobrze dopasowanego , a wiadomo że westówki zaczynają się od 10 kg .
Oj to szkoda 🙁 bardzo współczuję, ale najważniejsze jest dobro konia.
ovca   Per aspera donikąd
08 lipca 2011 13:11
szuwar a westowe bezterlicówki? 😉
ovca   w sumie masz rację to mogło by być dla szuwar wyjście bo one są o wiele lżejsze
sprawdzone 🙂 Mój koń nie będzie i tak mógł trenować dalej elementów które obciążają jej stawy czyli niestety wszystkich reiningowych .

jedyne które mi się podobają to skórzane freemaxy , ale one mimo braku terlicy ważą 12 kg . Barefooty około 6 kg i inne podobne odpadają - wizualnie nie podobają mi sie te westówki .
Kupujemy bezterlicówkę ale freemaxa w wersji dressage 3,5 kg .
Widziałam bezterlicówki Freeforma, nie wiem ile ważą, ale wyglądają fajnie!
Sama myślę, żeby takie siodło kupić swojej haflingerce.


no cóż szybkościówki ale to nie tylko takie rzeczy w weście się przecież widzi, jazda klasyczna to też wiele takich sytuacji.
Bischa   TAFC Polska :)
21 lipca 2011 01:29
Zdjęcia to nie raz tylko uchwycone momenty i nie zawsze oznacza, że tem kltoś tak caly czas jeździ.
Bischa L święta racja  :kwiatek:

A tak odchodząc od zdjęć, kto jedzie na zawody do Karpacza 3-8.08.2011?? 🙂
ovca   Per aspera donikąd
24 lipca 2011 20:55
Ja będę na pewno w czwartek 4go, może zostanę do piątku 😉
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
25 lipca 2011 08:28
A do Daniłowa się ktoś wybiera?

Filmik z przejazdu Clinta Ramseya z 4spins w RR.
Wynik chyba , jak dotychczas, najlepszy w Polsce?
mam pytanie
konie - czesto w szybkościówkach - mają oprócz ogłowia taki kantar/ogłowie pod z wypinaczem przytwierdzonym do popręgu między nogami
jak sie to nazywa? dlaczego sie to stosuje?
Dodofon wydaje mi się jest to sztywny wytok (tie down)
Bischa   TAFC Polska :)
28 lipca 2011 20:05
A jak to wygląda?


to coś takiego oprócz ogłowia

Pleasure Rush- Ściegny/Karpacz 19-21 sierpnia 2011 r.
Stowarzyszenie Sportowe Western Riders oraz ośrodek Western City zapraszają na pierwsze międzynarodowe zawody jeździeckie w konkurencjach technicznych pod nazwą Pleasure Rush.
Ideą zawodów jest zwrócenie uwagi na walory sportu jeździeckiego mające na celu podkreślenie harmonii jeźdźca z koniem oraz umiejętności technicznych startującej pary koń/ jeździec.
Realizacja celu ma miejsce przez rozgrywanie konkurencji tzw. „technicznych” przy jednoczesnym podkreśleniu wkładu pracy zawodników. Ilość konkurencji zarówno klasycznych, jak i westernowych ma na celu wskazanie wspólnych korzeni jeździectwa oraz podkreślenie umiejętności zawodników i jeźdźców.
W trakcie rozgrywania zawodów będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach western pleasure, western horsemanship, trail, superhorse, western riding oraz classic pleasure, hunter under sadle, hunter equitation, jak również w klasach pleasure kostiumowych: arabian native costume, ladies side sadle, Polish native costume. Rozgrywane konkurencje będą:
• zawodami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western I Rodeo
• klasą Western Pleasure Masters, z pulą nagród 2000 EURO.
• Zawody arabian native costume będą rozgrywane w klasach open(w przypadka ku więcej niż 3 zawodników w klasie)  oraz w klasie koni arabskich czystej krwi.
Organizatorzy przewidują możliwość rozegrania konkurencji jacpot w zakresie konkurencji reining oraz western pleasure, jako klas pozwalających przed oficjalnymi startami przygotować konia do startu i sędziowanych przez sędziów. Klasa jackpot oznacza, iż w klasie western pleasure dla koni 6 letnich i starszych można jechać prowadząc konia na jedną lub dwie ręce – w zależności od decyzji zawodnika (ale bez możliwości zmiany sposobu jazdy w trakcie przejazdu).
Konkurencja reining freestyle będzie rozgrywana w oparciu o przepisy NRHA, zas konkurencja Western Riders Freestyle w oparciu o zasady stowarzyszenia sportowego Western Riders. Do konkurencji Freestyle zawodnicy proszeni są o dostarczeni muzyki w formacie mp3 w raz zaznaczeniem imienia i nazwiska zawodnika przy rejestracji w biurze zawodów.  Klasy w damskim siodle będą rozgrywane wg zasad Stowarzyszenia „W damskim siodle” oraz PZJ.
W przypadku zgłoszenia się w danej konkurencji powyżej 15 zawodników zawody będą rozegrane w systemie kwalifikacji i finałów, przy czym do finałów będzie się kwalifikowało 10 osób przy co najmniej startujących 15 osobach.
Nowością w Polsce będą klasy w siodle angielskim hunter under sadle oraz hunt seat equitation (odpowiednik klasy western horsemanship lub ujeżdżenia na poziomie N lub P) – dotychczas rozgrywane tylko na zawodach AQHA. Klasy te zostały także zamieszczone w programie zawodów by umożliwić zawodnikom klasycznym występ na wspólnej imprezie jeździeckiej z zawodnikami jeżdżącymi western.
Przewidywana pula nagród wyniesie 8000 EURO.
Dla osób uprawiających jeździectwo klasyczne, jak i w stylu western szansą na pokazanie konia i jego promocję mogą być klasy classic pleasure, arabian native costume oraz Polish native costume, hunter under sadle oraz hunt seat equitation oraz klasa western Riders Freestyle, gdzie para ma zaprezentować konia w 3 chodach do własnego programu muzycznego, a znaczącą oceną jest ocena za przekaz artystycznego programu.
Więcej informacji o zawodach oraz uczestnictwo w wirtualnych konkursach można znaleźć na stronie www.pleasurerush.westernriders.pl  oraz na facebooku [[a]]http://www.facebook.com/pages/Pleasure-Rush-Mi%C4%99dzynarodowe-zawody-je%C5%BAdzieckie/182898745094679[[a]] .
Wpływają już pierwsze zgłoszenia z zagranicy🙂
Może tutaj znajdę odpowiedź 🙂 Czy czanki westernowe typu crub bit to jest typowy munsztuk z czankami i ma takie same działanie?

Dokładnie miałam takie: - pracowaliśmy trochę w weście i koń znakomicie się w nich czuł, był w końcu "rozluźniony", ale niestety komuś ze stajni się spodobały. Niedawno dowiedziałam się, że jest to munsztuk robiony pod styl westernowy. Może mnie ktoś oświecić?
Filmik "pożyczony" z wwr:
http://www.telewizjawarszawa.tv/?p=391
Ja rozpoznałam dwoje re-voltowiczów.
Jest więcej?
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
25 sierpnia 2011 14:06
Mam takie małe pytanie 🙂 Czy to prawda, że siodła west im są cięższe tym lepsze? I ogólnie czym (oprócz wyglądu, budowy) różni się typowie siodło west od takiego : http://allegro.pl/zobacz-siodlo-australijskie-17-5c-super-wykonanie-i1768191049.html ? Czy jest takie siodło warte uwagi?  Dziękuje za odpowiedz 🙂
Miałam australijskie. Gdybym miała w planie wyłącznie jazdę terenową to bym z tego siodła nigdy nie zsiadła.
Bardzo je lubiłam. Niestety kupiłam siodło niskiej jakości i się posypało.
Do jazdy w tereny możesz wybrać wersję bez hornu (tego czuba na środku, zwanym rożkiem)
Jest to typ siodła bardzo, bardzo wygodny, niespadalny . Przez te uszy na poziomie ud.
Cięższe od klasycznego znacznie. Ale lżejsze od typowej westówki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się